Kategória Archív: Zaujímavé

Nemôžem ísť na VK (na Vkontakte), nemôžem otvoriť svoju stránku

Otázka používateľa Ahoj. Z počítača jednoducho nefunguje prechod na stránku Vkontakte (VK) - v prehliadači sa namiesto toho objaví chyba, že webová stránka nie je momentálne k dispozícii. Zároveň všetko dobre funguje na telefóne. Čo sa môže stať? PS: Celý počítač som skontroloval antivírusom Avast, všetko sa zdá byť čisté ... Dobrý deň všetkým! Keďže VK Čítaj viac »

Jednotka CD / DVD nebude čítať ani vidieť disky, čo môžem robiť?

Otázka používateľa Ahoj. Pomoc s jedným problémom. Moja jednotka nevidí DVD (vôbec). Keď vložím disk, začne vydávať zvuk, trochu sa chrumká, počítač zamrzne a je to. Po niekoľkých minútach - všetko končí, ak sa už znova nepokúšate zistiť, čo je na disku. Samotný disk bol zaznamenaný na inej jednotke a je na ňom čitateľný ... Arkady. Dobrý deň! Pred 10 roČítaj viac »

Ako skontrolovať SD kartu alebo USB flash disk: z hľadiska funkčnosti, chýb, skutočného objemu, rýchlosti

Dobrý deň! Pri rôznych problémoch s SD kartami a USB flash diskami je často potrebné posúdiť ich výkon, rýchlosť prevádzky a ďalšie body, aby ste pochopili: ide o problém s niektorým zariadením alebo s touto jednotkou. Niekedy je tiež nevyhnutná kontrola na opravu chýb v systéme súborov, ktoré vznikajú napríklad v dôsledku nesprávnej práce s jednotkou. Všeobecne sa to dá urobiť Čítaj viac »

Ako odstrániť zvuk z videa: pracovné metódy

Dobrý deň! V niektorých prípadoch musíte odstrániť (môžete tiež povedať „stlmiť“) zvuk z video súboru. Napríklad ste nahrali video, ale sú na ňom cudzie zvuky: šelest, kašeľ, niekoho rozhovor, atď. Možno chcete len vytvoriť zaujímavé video na základe nejakej snímky z filmu a pôvodnú konverzáciu musíte odstrániť. hercov. Riešenie takéhoto problémuČítaj viac »

Kam smeruje priestor na jednotke „C:“?

Otázka používateľa Ahoj. Pomôžte mi identifikovať jeden problém: každý deň mám čoraz menej voľného miesta na systémovej jednotke, na ktorej je nainštalovaný Windows 10 (lokálna jednotka C: \). Je možné nejako obmedziť chute môjho systému a ako všeobecne zistiť, kam smeruje diskový priestor, existujú na to nejaké špeciálne nástroje. Vopred ďakujem!  Dobrý deČítaj viac »

Ako opätovne priradiť jeden kláves k druhému (pre tých, ktorí nemajú stlačené tlačidlo na klávesnici)

Otázka používateľa Ahoj. Notebook mám asi 4-5 rokov. A kláves „i / z“ prestal fungovať (presnejšie, ak ho stlačíte silno - až potom bude fungovať). Chcel som vymeniť klávesnicu, ale nie je prítomná úplne rovnaká (namontovať podobnú znamená zničiť notebook). Nehovorte mi, ako znova priradiť kľúč namiesto „Ja“, povedzme doľava „Ctrl“ (aj tak ho takmer nikdy nepoužívam, som zvyknutý na pravý). Vyskúšal som nástroje KeyExtender, SharpKeyČítaj viac »

Ako komprimovať video „bez straty kvality“ (zmenšiť veľkosť videa)

Otázka používateľa Dobrý deň, Alexander. Existuje nejaký spôsob kompresie videa bez straty kvality? Nie je to tak dávno, čo som si stiahol program (o ktorom napísali podobnú vec) a skúsil to - video stále vyzeralo horšie, kvalita znateľne poklesla ... Ahoj! Všeobecne je to dosť populárna otázka a často začínajúci videoamatéri prepadnú tejto „návnade“ - môžete skomprimovať akékoľvek video, len takmer vždy dôjde k strate kvality! Ďalšia vec je, že v niektorých prípaČítaj viac »

Jas obrazovky notebooku nie je upravený, čo mám robiť? Ako upraviť jas

Dobrý deň! Problém s nastavením jasu na notebookoch je pomerne častý. A už vôbec by ste pred tým nemali „zatvárať oči“. od toho priamo závisí naše videnie (ak je obrazovka napríklad príliš svetlá, oči sa rýchlo unavia). V tejto súvislosti musí človek najčastejšie čeliť dvom problémom: jas sa nastavuje automaticky a spontánne - niekedy tmavšie alebo svetlejšie, v závislosti od osvetlenia v mieste, kde sa notebook nachádza (alebo od kontrastu obrazu na obrazovke). Ako vyriešiť tento problém - popísanéČítaj viac »

Ako zmeniť tapetu na ploche, ako ju zverejniť. Čo ak sa tapeta nezmení?

Dobrý deň! Takmer nikto z používateľov neopustí obrázok pozadia systému Windows na pracovnej ploche, ktorý bol pôvodný (po inštalácii v systéme OS). Zvyčajne každý chce zinscenovať niečo, čo má rád, z filmov, hier, futbalu, závodenia atď. V skutočnosti to urobíme v tomto článku (najmä preto, že obrázok na pozadí sa nie vždy mení obvyklým spôsobom ...). Mimochodom, myslím si, že v toČítaj viac »

Emulátory Android: 10 najlepších pre Windows & # x1f44c;

Dobrý deň všetkým! Musím priznať, že niekedy dostávam otázky týkajúce sa spustenia hier a aplikácií pre Android na počítači so systémom Windows. A pri tejto príležitosti je v prvom rade potrebné nainštalovať si špeciálny program -  emulátor Androidu a až potom do neho nainštalovať samotnú hru (studňu alebo akýkoľvek iný program). Je tiež veľmi dobré použiť takýČítaj viac »

Ako zistiť skutočný objem jednotky flash a obnoviť jej výkon (čínske falzifikáty pre 120, 240, 500 - 1 000 GB)

Otázka od obete ... Dobrý deň. Kúpil som si USB flash disk v čínskom obchode AliExpress (sľúbený za ~ 700 rubľov. 500 GB). Jednotka flash prišla o pár týždňov neskôr, vložila ju do USB portu a pozrela sa na vlastnosti môjho počítača: vlastne 500 GB. Potešil som sa! Radosť však nebola dlhá. Po tom, čo som na ňu skoČítaj viac »

Ako zistiť rýchlosť čítania / zápisu na flash disku (určujeme skutočnú rýchlosť práce)

Otázka používateľa Ahoj. Nie je to tak dávno, čo som si na AliExpress objednal 32 GB flash disk. Zdá sa, že funguje, ale informácie na ňom sa kopírujú veľmi dlho (aj keď podporuje USB 3.0 a pripájam ho k rovnakému portu). Povedzte mi, ako skontrolovať jednotku USB flash, je s ňou všetko v poriadku, aká je jej skutočná rýchlosť? PS Zdá sa, že som začČítaj viac »

Ako sa na seba pozerať o 20 - 30 rokov, ako sa budem pozerať v starobe?

Dobrý deň! Niekedy dostanem také otázky: na jednej strane sú mimoriadne zaujímavé a na druhej strane smutné (koniec koncov, s každým ďalším rokom začnete premýšľať o tom, že sa čas trochu zastaví) 😒. Samotná téma je vo všeobecnosti dosť zaujímavá a pre mnohých používateľov predstavuje iba záujem a mnohí venujú peniaze na to, aby videli výsledok. Vlastne preto som sa rozhodol napísaťČítaj viac »

Analógy Google Play Market alebo čo môžete použiť, ak Play Market nefunguje

Dobrý deň všetkým! Dobré alebo zlé, ale v niektorých prípadoch musíte hľadať náhradu za Google Play Market. Napríklad nemusí obsahovať všetky aplikácie alebo jednoducho nemusí fungovať, byť neprístupný (čo mimochodom nie je také zriedkavé). Vlastne som o analógoch premýšľal práve kvôli nefunkčnosti trhu so smartfónom (počas blokovania telegramu v Rusku). Ukazuje sa, že existuje pomerne vČítaj viac »

Online antivírusy: ako rýchlo vyhľadať vírusy v počítači (bez sťahovania a inštalácie bezpečnostného softvéru)

Dobrý deň! Ak vo svojom počítači nemáte plnohodnotný antivírus alebo chcete rýchlo skontrolovať systém (uistite sa, že je aktuálna ochrana spoľahlivá), potom je jedným z najlepších riešení použitie online antivírusov (alebo sú to tiež nazývaný cloudový). Vlastne im tento článok budem venovať úplne ... 👌 Všeobecne môžu všetky tieČítaj viac »

Časovač vypnutia Windows PC: Niekoľko spôsobov nastavenia

Otázka používateľa Dobrý deň. Povedzte mi, ako môžete súčasne vypnúť počítač (večer). Len sa často stáva, že pri sledovaní seriálu zaspím a počítač zostane zapnutý až do rána (nastavenia pre uspávanie z nejakého dôvodu nefungujú (nakonfigurované v ovládacom paneli Windows v časti napájania) ). Anastasia, Kemerovo. Ahoj. RežimČítaj viac »

Notebook zamrzne: čo robiť? Diagnostika a odstránenie príčin zamrznutia

Ahoj. Táto poznámka bude určená pre tých, ktorí chcú nezávisle nájsť a odstrániť príčinu zamrznutia notebooku. Hneď podotýkam, že to nie je vždy ľahké a rýchle: vo všeobecnosti existuje veľa dôvodov a nie všetky sú zrejmé ... Ďalším bodom, na ktorý by som chcel upriamiť vašu pozornosť: zamrznutie môže byť spôsobené jednak softvérovými chybami (ktoré je možné zvyčajne opraviť zadarmo), jednak chybnou funkciou hardvéru, ktorá si môže vyžadovať ďalšie. výdavky (napríklad ak sa pevný disk začne „drobiť“ - Čítaj viac »

Ako preinštalovať Windows 10 (bez straty údajov)

Ahoj! Preinštalovanie systému Windows je pre neskúsených používateľov takmer vždy bolesťou hlavy, najmä ak je na disku veľa potrebných dokumentov (a na túto tému je vždy veľa otázok ...). Aby som tieto otázky nejako štruktúroval, spojil som ich do jednej tejto poznámky, v ktorej uvediem niekoľko najtypickejších spôsobov, ako môžete preinštalovať 10 bez straty dokumentov, obrázkov, hudby a iného „dobrého“ na disku. Stojí za zmienku, že v tomto článkČítaj viac »

Zastaví video na počítači / notebooku, čo mám robiť?

Otázka používateľa Ahoj.  Povedzte mi, čo môžete urobiť s týmto problémom: Stiahol som si jeden film vo formáte WMV. Otváram to, snažím sa to prehrať, ale video sa začína strašne spomaľovať, ukazuje, dalo by sa povedať, zmraziť snímky, nedá sa pozerať na film. Skúšal som to s rôznymi hráčmi, ale bolo to všetko márne, prosím niečo poraďte ... Dobrý deň. Problém je populárnČítaj viac »

Ako formátovať pevný disk (inštrukcia)

Otázka používateľa Ahoj. Chcem úplne vymazať všetok obsah na disku a potom znova nainštalovať systém. Mám dve jednotky („C:“ a „D:“) - jednu sa mi podarilo naformátovať, ale problém s jednotkou „C:“. Môžete mi povedať, ako môžete formátovať pevný disk systému (na ktorom je nainštalovaný systém Windows 8)? Dobrý deň! Všeobecne platí, že v dnČítaj viac »

Ako otvoriť súbory HEIC v systéme Windows (alebo ich previesť do formátu JPG)

Otázka používateľa Ahoj. Pomôžte mi s jedným problémom. Môj Apple iPad fotí, vo formáte HEIC, ale Windows 10 to neotvorí (systém nepodporuje). Povedzte mi, ako môžem previesť tento formát na bežný JPEG a otvoriť ho v počítači / televízii. Vopred ďakujem. Ahoj. Áno, produkty Apple nedávno štandardne nasnímali fotografie HEIF, čo často vedie k určitým ťažkostiam ... Keď ste sa však uchýlili k mnohČítaj viac »

Vlnky a pruhy na obrazovke počítača / notebooku (artefakty)

Otázka používateľa Ahoj! Nedávno sa na obrazovke môjho počítača začali objavovať pruhy a vlnky, pri prechode vodorovným pruhom sa obraz môže niekedy šklbať. To sa deje iba v hrách. Pokúsil som sa preinštalovať Windows, zmeniť ovládač videa - efekt je nulový. Toto sú artefakty na grafickej karte (povedali mi to v servisnom stredisku) a je potrebné ich zmeniť. Alebo existujú aj iné možnČítaj viac »

Monitor nezobrazuje obraz, ale počítač funguje

Dobrý deň! Dnešná poznámka sa bude týkať jedného pomerne populárneho problému, s ktorým sa možno stretnúť v prípade vážnych porúch, ako aj v dôsledku nezmyslov ... Napríklad nie je to tak dávno, čo sa v tej istej susednej kancelárii (s mojím bydliskom) rozhodli dve dievčatá premiestniť nábytok (spolu s počítačmi na nich 👌). Po tejto akcii sa stretli s tým, Čítaj viac »

Ako nájsť ovládač podľa hardvérového ID (ID, VEN / VID, DEV / PID)

Dobrý deň! Problém s hľadaním ovládačov s vydaním Windows 8/10 sa stal oveľa ľahším (pretože väčšinu z nich zvyčajne nájde a nainštaluje samotný operačný systém). V niektorých prípadoch však systém nenájde ovládač a samozrejme si to budete musieť urobiť sami ... V dnešnom článku som chcel podrobnejšie popísať možnosť vyhľadať ovládač podľa jeho kódu (ID *, identifikátor hardvéru). Táto metóda je univerzálna a môže pomôcť aj v nČítaj viac »

Prečo cez HDMI nie je žiadny zvuk na televízore, externom monitore, set-top boxe

Dobrý deň! Rozhranie HDMI umožňuje jednoduché a rýchle zobrazenie obrazu a zvuku z počítača (notebooku) na televízor, externý monitor, set-top box a ďalšie audio-video zariadenia. Spravidla stačí pripojiť zariadenia káblom a v nastaveniach určiť, ktorý port HDMI sa používa. Súhlaste, je to veľmi pohodlné a rýchle (aspoň v porovnaní so „staršími“ rozhraniami). Ale ani moderné technológie nie Čítaj viac »

Chyba modulu kernelbase.dll pri spustení hier a programov. Čo robiť?

Otázka používateľa Ahoj. Prosím pomôžte s jedným problémom. Pri pokuse o spustenie PUBG, FIFA a niektorých ďalších hier sa mi zobrazí chyba „AppCrash - chyba modulu kernelbase.dll ...“. Pokúsil som sa reštartovať a preinštalovať hry, vyčistiť systém od odpadkov, stiahnuť tento súbor z Internetu, skontrolovať ho antivírusom - a nič!  Môžete niečo urobiť? (mČítaj viac »

Ako vytvoriť multibootovú jednotku USB flash (disk) s niekoľkými Windows (pre počítače / notebooky bežiace pod UEFI)

Dobrý deň! Mnoho používateľov píše rôzne verzie systému Windows na samostatné jednotky flash (disky), čo nie je vždy pohodlné. Či už to je, namiesto 4-5 flash diskov má jeden, ktorý bude mať všetko, čo potrebujete. Mimochodom, také flash disky, ktoré obsahujú niekoľko bootovacích obrazov z Windows (a iných OS), sa nazývajú multiboot . Takže na vytvorenie takejtČítaj viac »

Najlepšie prehliadače v roku 2019: Top 10

Dobrý deň! Ak trávite veľa času na internete, potom možno veľa závisí od výberu prehliadača ... Napríklad ako dlho budete čakať na otvorenie a načítanie stránok, ako rýchlo sa načítajú súbory, či prehliadač vám šetrí čas vyplňovaním opakujúcich sa formulárov atď. atď. Takéto zdanlivé maličkosti nás nČítaj viac »

Najlepší softvér na strih videa (pre začiatočníkov)

Dobrý čas všetkým! Ak pred 10 - 15 rokmi bol stále problém natočiť video v normálnej kvalite, dnes sa to dá urobiť takmer na akomkoľvek smartfóne strednej cenovej kategórie. Ale na jeho následné spracovanie a úpravy - zatiaľ neprišli s ideálnym nástrojom (aj keď si samozrejme môžete zvyknúť na všetko) ... Pretože Pravidelne sa mČítaj viac »

Ako nájsť video podľa výňatku (snímka) a zistiť hudbu, ktorá v ňom hrá (alebo ako zistiť názov filmu bez toho, aby ste o ňom niečo vedeli)

Dobrý deň! Nie je to tak dávno, čo som priateľke pri hľadaní názvu filmu pomohol úryvkom, ktorý našla na internete (samozrejme v malom videu bol zostrih z rôznych videí a ich pôvodné názvy neboli uvedené) . Okamžite som si do zošita zapísal, že by bolo pekné (aspoň stručne) takúto poznámku zavesiť na blog ... 👌 Stojí za zmienku, že Čítaj viac »

Ako odinštalovať program, ktorý sa neodinštaluje

Otázka používateľa Ahoj. Nainštaloval som si jednu hru a teraz ju nemôžem odinštalovať (skúsil som to cez Pridať alebo odstrániť programy v ovládacom paneli Windows). Pri odinštalovaní sa píše: „Operácia je nemožná, inštalačný súbor je poškodený ...“. Pokúsil som sa ručne vyhľadať priečinok s hrou a odstrániť ho - objavila sa chyba, že nebol prístup.  Čo teraz?  Veronika, MoskvČítaj viac »

Ako pripojiť AirPods k počítaču / notebooku (v systéme Windows)

Vítam všetkých! Niekedy sa ma pýtajú otázky týkajúce sa AirPodov, je možné ich pripojiť k počítaču (notebooku), a ak áno, ako na to? .. Hneď musím povedať, že sa to dá urobiť , ale je to o niečo komplikovanejšie, ako sa to deje na iPhone (nie o veľa 👌). „Moje“ AirPods som predtým viackrát pripojil k notebooku Windows 10 (keď bolo nariadené, aby hlavné slúchadlá dlho žili ...). Všeobecne nižšie v článku uvediemČítaj viac »

Systém Windows pri inštalácii nevidí pevný disk

Dobrý čas všetkým! Pri preinštalovávaní systému Windows sa často stretávate s rôznymi chybami, ktoré je ťažké vopred predvídať  . Dnes by som sa chcel zamerať na jeden z týchto problémov: keď inštalátor OS nevidí jediný disk, na ktorý je možné nainštalovať Windows ... Všeobecne bol podobný probČítaj viac »

Ako pripojiť monitor k notebooku

Dobrý deň všetkým! Mnoho notebookov teraz doháňa výkon počítača. Azda jediná vec, ktorá im niekedy chýba, je veľká obrazovka ... 😉 To sa ale dá vyriešiť aj pripojením druhého externého monitora (všimnite si, že teraz túto funkciu podporujú aj tenké ultrabooky). Mimochodom, druhý monitor je nepostrádateľný pre rôzne výpočty (napríklad pri práci účtovníka), pri prezeraní rôznych grafov, pri programovaní atď. V tomto článku rozoberiem hlavné body a otáČítaj viac »

Súbor (priečinok) sa neodstráni. Vyskytla sa chyba: „Nie je možné odstrániť, prístup bol odmietnutý. Súbor používa iný program. “

Otázka používateľa Ahoj.  Povedzte mi, ako môžete odstrániť prázdny priečinok z pevného disku. Skúšal som z nej najskôr vymazať všetky súbory a potom som ich sám vymazal - nefungovalo to. V zásade to nijako nezasahuje: nezaberá miesto, nedochádza k chybám. Je to tak, že keď sa idete pozrieť, čo je na disku, niekedy sa zmätiem a idem do toho ... Ahoj. Systém Windows jČítaj viac »

Ako pripojiť pevný disk z notebooku k počítaču

Otázka používateľa ... Dobrý deň. Môžete mi povedať, ako preniesť ~ 500 GB informácií z disku notebooku na pevný disk počítača? Skúšal som kopírovať na USB flash disk - ale trvá to dlho (hlavne keď mám fotku a pri prenose mnohých malých súborov rýchlosť klesá). Ako pripojiť pevný disk z notebooku k počítaču s minimálnymi výdavkami a je to možné? Alebo možno existuje možnosť rýchlo pČítaj viac »

Chyba 0xc000007b pri spúšťaní programov a hier

Otázka používateľa Dobrý deň. Povedzte mi, čo môžete urobiť s chybou 0xc000007b ... Z tohto dôvodu nemôžem spustiť niekoľko hier. Chyba sa začala objavovať po preinštalovaní systému (predtým bolo všetko v poriadku). Už som pravdepodobne vyskúšal všetko, čo by mohlo byť ... Ahoj! Táto chyba sa vysČítaj viac »

Ako zobraziť históriu návštev stránok, aj keď je odstránená

Otázka používateľa Ahoj. Môžete mi prosím povedať, či sú stránky, ktoré som navštívil, uložené niekde v počítači? Faktom je, že som čítal zaujímavý článok, ale nepamätám si, na ktorej stránke ... Dobrý deň! Celá história prezeraných stránok (a podľa dátumu a času) sa ukladá do histórie prehľadávača. Takýto protokol je, mimochodom, v každom bČítaj viac »

Ako napáliť video na disk pre sledovanie na DVD prehrávači

Dobrý deň všetkým! Opakovane som sa stretol s otázkami používateľov, ktorí nedokázali dosiahnuť, aby DVD prehrávač prehrával video z DVD s vlastnou nahrávkou. A musím vám povedať, že v drvivej väčšine prípadov si za to môžu samotní používatelia: faktom je, že mnohí píšu na disk iba samotné súbory AVI, MKV, MP4, FLV atď. S filmami. Prehrávač nedokáže tietČítaj viac »

Ako opraviť rozmazaný obraz na monitore (text a obrázky sa zdajú byť rozmazané)

Otázka používateľa Ahoj. Prosím, povedzte mi, čo mám robiť s obrazom na monitore: po preinštalovaní Windows sa to nejako rozmazalo (rovnaký efekt, akoby na noviny vystrekla voda a niektoré písmená vyplávali ...). Zvyšok otázky je vystrihnutý ako neinformačný ... Dobrý čas! Všeobecne sa takáto „vec“ stane najčastejšie pri nesprávnom nastavení rozlíšenia obrazovky (dôvod tiež často spočíva v ovládačoch videa (alebo skôr v ich neprítomnosti)). Je ťažké povedať naisto bez toho, aby steČítaj viac »

Na tento disk nie je možné nainštalovať systém Windows. Vybraný disk obsahuje tabuľku oddielov MBR

Dobrý čas! Pri inštalácii systému Windows často vznikajú najrôznejšie problémy (aj keď sa samozrejme 10 v tomto smere výrazne zlepšilo a je s ním oveľa jednoduchšie sa vyrovnať ...). Avšak „v starenke je diera“ ... V dnešnom príspevku som chcel predstaviť riešenie jednej chyby súvisiacej s tabuľkou oddielov MBR (pozri snímku obrazovky nižšie). Zobrazuje sa vo fáze výberu diČítaj viac »

Antivírus pre Android: výber najlepšieho bezplatného produktu roku 2020.

Dobrý deň! Niektorí tvrdia, že antivírus v smartfóne nie je potrebný (ak dodržiavate niekoľko jednoduchých pravidiel), iní tvrdia, že bez neho nie je miesto ... Na tretej strane: v súčasnosti má veľa smartfónov mobilné banky, platby cez internet, veľa dôverných informácií - a „prefíkaní“ podnikatelia sa vždy točia okolo peňazí a podľa môjho názoru nebude nadbytočné inštalovať ďalšiu ochranu (aj keď stačí hraj na istotu 👌). Kategória bezpečnostného softvéru pre smartfónČítaj viac »

Ako zvýšiť hlasitosť v systéme Android (zvuk je príliš tichý, chýbajú mi hovory)

Ahoj. Hlasitosť telefónu (alebo tabletu) bohužiaľ nie je vždy dostatočná: nie je také zriedkavé počúvať ... Ešte horšie je, že mnohým ľuďom chýbajú hovory (niekedy dôležité), keď sú na ulici alebo na nejakom hlučnom mieste (tichý zvonček je takmer nepočuteľný ). Tejto kategórii problémov možno pripísať slabý zvuk pri prehrávaní hudby, sledovaní videa atď. Všeobecne môžu byť dôvody tohto „správaČítaj viac »

Ako preniesť systém Windows z jednotky pevného disku (HDD) na jednotku SSD v notebooku (bez preinštalovania systému Windows) - iba v 3 krokoch!

Ahoj. Nehovorte, ale SSD disky si čoraz viac získavajú obľubu - koniec koncov, zvýšenie skutočnej rýchlosti čítania / zápisu na disk je niekoľkokrát viditeľné voľným okom! Samozrejme, spolu s tým vyvstáva niekoľko otázok: jednou z nich je prenos systémového oddielu disku Windows zo starého pevného disku na nový disk SSD. Navyše je žiaduce robiť vČítaj viac »

Ako odstrániť Mail.ru z prehľadávačov Chrome, Firefox

Dobrý deň všetkým! Pomerne často dostávam otázky týkajúce sa odstránenia rôznych herných centier, kariet, satelitov a iných „kúskov“ od spoločnosti Mail.ru. Všeobecne platí, že všetky tieto programy  nemajú nič spoločné s vírusmi a nijako nepoškodzujú (okrem straty času používateľa v boji proti nim). Dokonca ešte poviem, niektoré sú Čítaj viac »

Ako vysielať obraz na obrazovke z telefónu (tabletu) do počítača / notebooku (bezdrôtovo, cez Wi-Fi)

Dobrý deň! Myslím si, že nikto nebude namietať, že je oveľa pohodlnejšie prezerať (zobrazovať) fotografie a videá nie na malom displeji smartfónu, ale na veľkom, na počítači alebo notebooku. 👌 A teraz, relatívne nedávno, sa pre to objavila zaujímavá príležitosť: vo Windows 10 (verzia 1809+) existuje funkcia, ktorá umožňuje prijímať vysielanie zo smartphonu (to znamená, čo sa zobrazí na obrazovke vášho telefónu) na veľkej obrazovke počítača!). Navyše nemusíte inštalovať nič dodatoČítaj viac »

Ako pripojiť joystick k telefónu (Android)

Dobrý deň! Moderný joystick je dnes možné pripojiť nielen k PC (notebooku), ale aj k bežnému „priemernému“ smartfónu (tento článok sa zameria na zariadenie s Androidom). Mimochodom veľmi užitočná vec, hlavne niekde na ceste (kde sa nedá nič robiť, iba „sedieť“ s telefónom 👌). Všeobecne teraz nájdete dva tyČítaj viac »

Telefón nevidí sieť Wi-Fi, čo mám robiť?

Dobrý čas všetkým! V mnohých prípadoch je oveľa pohodlnejšie pripojiť smartphone k sieti Wi-Fi (ako používať internet 3G / 4G). Po prvé, často je neobmedzená, po druhé, rýchlosť a stabilita sú omnoho vyššie. Ale ... v niektorých prípadoch telefón tvrdohlavo nevidí Wi-Fi, čo spôsobuje nepohodlie (a v niektorých prípadoch je napríklad na ceste, na letisku, na dovolenke prístup k internetu úplne nemožný). V skutočnosti som v tomto článkuČítaj viac »

Prehliadač Google Chrome sa v počítači neotvorí

Otázka používateľa Ahoj. Prehliadač Chrome sa prestal spúšťať (je nainštalovaný oficiálny systém Windows 10 dodávaný s mojim prenosným počítačom). Vyskúšali ste spustenie iného prehliadača Edge (bol zabudovaný do systému Windows) - funguje to, všetko je v poriadku. Čo môže byť príčinou problému s prehliadačom Chrome?  Dobrý deň všetkým! NajbežČítaj viac »

Ako pripojiť pevný disk k portu USB

Dobrý deň! Dnešný článok je celkom praktický: nie je to tak zriedkavé, že je nevyhnutné pripojiť pevný disk z počítača (notebooku) priamo k portu USB (napríklad na prenos veľkého množstva údajov z jedného počítača do druhého, na zotavenie). informácie, liečiť vírusy, vytvárať zálohy atď.) atď.). Voliteľne tiež môžete jČítaj viac »

Prečo mikrofón nefunguje v službe Steam a hrách (napríklad vo World of Tanks, CS: GO atď.)

Dobrý deň! Mikrofón v sieťových hrách je mimoriadne nevyhnutná vec: nie vždy máte čas napísať text, čo poviete rýchlo 👌 ... A ohľadom mikrofónu existuje pomerne veľa otázok týkajúcich sa napríklad zásahov ako „tanky“ alebo „počítadlo“ (najmä po prechode na nový operačný systém Windows 10 s jeho nastaveniami ochrany osobných údajov ...). V skutočnosti som v tomto článku zhrČítaj viac »

Ako sťahovať a aktualizovať DirectX 9, 10, 11 atď. (Hry sa nespúšťajú, vyskytujú sa chyby ako d3dx9 43.dll atď.)

Otázka používateľa Ahoj. Preinštaloval som Windows a s ním aj ovládače a samotné hry. Teraz, keď spustíte svoju obľúbenú hru World of Tanks, objaví sa chyba, že spustenie je nemožné, pretože súbor d3dx9_43.dll chýba. Mimochodom, podobná chyba sa objaví pri spustení mnohých ďalších hier. Povedzte mi, ako spustiť hrČítaj viac »

Prečo Bluetooth nemôže nájsť zariadenia: laptop nevidí telefón ...

Otázka používateľa Ahoj. Kúpil som si notebook a chcel som doň preniesť fotografie z telefónu. Tvárou v tvár problému: prenosný počítač cez Bluetooth nechce vidieť telefón zblízka (ako to bude, nie je tam). Skontroloval som dva telefóny navzájom - vidia sa a nachádzajú sa, takže problém je s najväčšou pravdepodobnosťou v notebooku. Môžete mi povedať, čo môžetČítaj viac »

Ako pripojiť náhlavnú súpravu Bluetooth k telefónu Android

Dobrý čas! Náhlavné súpravy Bluetooth sa v poslednej dobe stali veľmi populárnymi (nie je vtipom tvrdiť, že dnes Bluetooth podporujú takmer všetky smartphony a notebooky, dokonca aj kategória rozpočtu). Mohlo by sa zdať, že ide o jednoduchý multimediálny kúsok, je to však to, čo vám umožňuje byť v kontakte a nie vziať si ruky počas jazdy; pomáha nerozptyľovať sa počas tréningu; vyjednávať v zime, keď by telefón v mraze mohol rýchlo dôjsť. Dnešný článok bude mať formu podrobnČítaj viac »

Ako vytvoriť a nakonfigurovať lokálnu sieť medzi dvoma počítačmi

Dobrý deň! No, ak bol v 90. rokoch minulého storočia počítač luxusom, teraz veľa ľudí nemá doma jeden, ale niekoľko počítačov / notebookov ... Ak pripojíte počítače k ​​miestnej sieti (v ktorej budú dokonca iba 2 zariadenia), môžete získať nepopierateľné výhody: možnosť otvárať súbory umiestnené na inom PC, pracovať s nimi atď. Teraz už nemusíte bežať tam a späť s fČítaj viac »

Ako rozdeliť video na časti

Dobrý deň! Rozdelenie video súboru na niekoľko častí je všeobecne jednou z najbežnejších úloh pri práci s videom. Napríklad to môže byť potrebné, ak chcete vybrať iba najzaujímavejšie okamihy zo zachyteného dlhého večera alebo sviatkov a uložiť ich na pamiatku. Alebo sa vám jednoducho páčila určitá epizóda vo filme a zbierate zbierku určitých fragmentov. Nech už je to akokoľvek, na rieČítaj viac »

Konektory pre monitor (VGA, DVI, HDMI, Display Port, USB Type-C). Aký kábel a adaptér sú potrebné na pripojenie monitora k notebooku alebo PC

Dobrý deň. Jednou z najbežnejších otázok pri pripájaní monitora k počítaču je riešenie rôznych konektorov, správny výber kábla, aby všetko fungovalo (zvlášť ťažké je, ak má monitor niekoľko rozhraní naraz). Či už to bolo predtým, všade je jedno VGA: všetko je jednoduché a jasné 👌. Ale postupom času (po nástupe monitČítaj viac »

Ako pretaktovať grafickú kartu NVIDIA GeForce a zvýšiť FPS v hrách (najjednoduchší spôsob)

Dobrý čas. Dnešný príspevok bude venovaný pretaktovaniu * grafických kariet od nVidia za účelom zvýšenia výkonu (FPS v hrách). Nižšie uvedený postup je mimoriadne jednoduchý a prístupný aj pre začínajúceho používateľa. * Poznámka: Pretaktovanie znamená zvýšenie nominálnych frekvencií, pri ktorých grafická karta pracuje. V priemere je vďaka tomu možné zČítaj viac »

Ako odstrániť ozvenu v mikrofóne (v slúchadlách začujete, čo ste povedali; nepríjemné zvuky; zariadenie je phonit)

Otázka používateľa Ahoj. Mám nejaký nepochopiteľný problém s mikrofónom: keď do neho hovoríte, budete počuť v slúchadlách (ak pripojíte reproduktory, budete počuť v nich). Už som vyskúšal rôzne mikrofóny a slúchadlá - vždy to isté, čo som povedal - všetko sa opakuje. Vďaka tomu je veľmi ťažké hovoriť s niekým na Skype, nahrávať niečo atď. Dobrý čas. Najčastejšie ste opísaný prČítaj viac »

Problém: Nemám prístup k svojej pošte na serveri Gmail.com - čo mám robiť? ..

Dobrý deň! E-mail je nepostrádateľným nástrojom na rýchlu výmenu správ a súborov, registráciu na webových stránkach, získanie rôznych zliav z internetových obchodov atď. Ale podľa zákona podlosti nemôžete získať prístup do schránky v okamihu, keď to najviac potrebujete ... 😠 V skutočnosti, relatívne nedávno, sa s tým stretla jedna z mojich kolegýň (naliehavo potrebovala potvrdiť prenos e-mailom, ale pošta na Gmail.com sa nechcela otvoriť ...). ProblémČítaj viac »

Ako vytvoriť kalendár - 3 najlepšie spôsoby

Zdravím všetkých návštevníkov! Ak ste predtým museli používať štandardné kalendáre, potom si s rozvojom výpočtovej techniky môžete vytvoriť svoj vlastný kalendár s vlastnými sviatkami (napríklad si na ne poznačiť narodeniny príbuzných, výročia a oslavy), svoj dizajn, svoju veľkosť atď. 👌 Spravidla robte všetko tak,Čítaj viac »

Ako zapnúť Wi-Fi na prenosnom počítači a pripojiť sa k sieti

Ahoj! Sieť Wi-Fi je dnes zapletená do všetkých veľkých miest; takmer v každom byte sú routery, kde je počítač alebo notebook. Pripojenie notebooku k internetu však nie je vždy ružové a ľahké (ako ste pochopili, dnes bude článok o tomto ☝). Všeobecne platí, že prvá vec, ktorú musí používateľ prenosného počítača urobiť, je skontrolovať adaptér Wi-Fi, či je zapnutý alebo funkčný. Vďaka tomu majú mnohí najrôznejšie otázČítaj viac »

Ako odstrániť hluk mikrofónu zo zvuku: 4 spôsoby

Dobrý deň! Teraz dokáže takmer každý moderný smartphone, notebook alebo tablet zaznamenať zvukové a obrazové súbory. Ak však hovoríme o kvalite zvuku, často si môžete všimnúť jemné zasyčanie, bzučanie, praskanie (k tomu dochádza v dôsledku nízkej kvality zabudovaného mikrofónu). Okrem toho môžu byť do záČítaj viac »

Počítač / notebook nevidí druhý monitor alebo televízor (TV): nie je na ňom žiadny obraz ...

Otázka používateľa Ahoj. Snažím sa pripojiť druhý monitor k počítaču cez HDMI (aby som mohol pracovať na hlavnom a na druhom pozerať televíziu). Ale na druhom monitore z nejakého dôvodu iba čierna obrazovka (nie je tam žiadny obraz). Testoval som to na inom PC - funguje to. Zmenené ovládače, zmenený operačný systém z Windows 7 na Windows 10 - efekt je nulový. Čo sa môže mýliť Dobrý Čítaj viac »

Ako nájsť a pripojiť (pridať) tlačiareň v lokálnej sieti

Otázka používateľa Ahoj! Nehovorte mi, s jedným problémom ... V práci máme tlačiareň (MFP) pripojenú k jednému z počítačov. Môj počítač bol nainštalovaný neskôr ako ostatné a zjavne som zabudol nakonfigurovať možnosť tlače na túto tlačiareň. Teraz musím najskôr nahrať súbor na USB flash disk (alebo do zdieľaného priečinka) a potom tlačiť z iného PC. Môžem pridať túto tlačiareň do svojho Čítaj viac »

Fotoaparát v telefóne s Androidom nefunguje: čierna obrazovka je zapnutá, aplikácia nereaguje (chyba je možná: „nedá sa pripojiť k fotoaparátu“)

Otázka používateľa Ahoj. Keď sa v telefóne pokúsim otvoriť aplikáciu Fotoaparát, nič sa nedeje (iba čierna obrazovka), žiadne chyby, žiadne správy. Tých. aplikácia sa spustí, ale samotný fotoaparát nefunguje (nič nefotí). Tiež som si všimol, že sa niekedy objaví chyba: „could not connect to the camera“ ... Zvyšok telefónu sa správa Čítaj viac »

Čo robiť o chybe ZLYHANIE DISKOVEJ ČASTI, VLOŽTE DISK SYSTÉMU A STLAČTE VLOŽTE

Otázka používateľa Dobrý deň. Pomôž mi prosím! Pri spustení počítača sa napíše chyba: msgstr "zlyhanie zavedenia disku vložiť systémový disk a stlačiť enter". Rozumiem, že to znamená nejaký problém s pevným diskom (je poškodený?). Ako opravím túto chybu? PS: Nechcem nosiť počítač na opravu - nemá to zmysel, má už 7-8 rokov (rád by som to urobil sám). Ahoj! Táto chyba nemusí vždy znamenaČítaj viac »

Systém nevidí celú pamäť s náhodným prístupom (RAM)! Prečo je v systéme Windows k dispozícii menej pamäte ako je nainštalované?

Otázka používateľa Ahoj. Mám v notebooku nainštalovaných 8 GB RAM, ale z nejakého dôvodu systém využíva iba 3,25 GB (zvyšok správcu úloh jednoducho povie „Rezervované hardvérom“). Povedzte mi, prečo systém nevidí celú moju pamäť RAM a ako všetko správne nastaviť? Anastasia, Minsk. Dobrý deň! Je logické, že pČítaj viac »

Chyba APPCRASH pri spúšťaní hier a programov

Dobrý deň! Jednou z najčastejších chýb pri spúšťaní programov a hier je okno so záhadným nápisom appcrash ... Najčastejšie to platí pre také populárne hry ako GTA, Fallout, Sims, Fifa atď. Táto chyba zvyčajne signalizuje absenciu niektorých súborov (napríklad neaktualizovaných systémových knižníc) alebo narušenie integrity súborov samotnej aplikácie (napríklad rovnaká hra s vírusovou infekciou). V tomto článku sa pokúsim dať odpČítaj viac »

Emulátory Dandy na hranie konzoly na počítači a telefóne

Dobrý čas! Dnešný článok je zameraný hlavne na tých, ktorí našli éru 90. rokov - rozkvet konzoly Dendy (aj keď niekoho zaujímajú staré hry, môže nájsť aj niečo zaujímavé pre seba). Dendy vo všeobecnosti nie je pôvodný názov konzoly (u nás sa pod touto značkou objavila). Po celom svete je konzola známejšia ako NES (alebo Famicom) . Napriek tomu, že veľa hier naČítaj viac »

3 spôsoby, ako zväčšiť veľkosť jednotky „C:“ (bez straty údajov)

Otázka používateľa Ahoj! Kúpil som si notebook v obchode a spočiatku som nepripisoval dôležitosť veľkosti disku „C: \“ s Windows - o šesť mesiacov neskôr som to oľutoval. Disk je dosť plný a miesto mi už nestačí: z nejakého dôvodu mám Windows partíciu s veľkosťou iba 55 GB a teraz sa neustále objavuje chyba, že už nie je dostatok miesta atď. Existujú spôsoby, ako nejako zvČítaj viac »

Ako si vyrobiť vizitku svojpomocne (zadarmo): vyberte si zo šablón alebo vyrobte úplne od začiatku!

Dobrý deň! Dnes nikoho neprekvapíte vizitkou: majú ju nielen skvelí podnikatelia a veľké spoločnosti, ale aj bežní ľudia, ktorí poskytujú akékoľvek služby verejnosti (napríklad opravy zariadení, nastavovanie PC atď. 👀). Všeobecne platí, že teraz na vytvorenie vizitky nemusíte mať žiadne jedinečné znalosti, stačí stráviť týmto podnikaním 10 - 15 minút . V tomto článku sa chcem zamyslieť nČítaj viac »

Zabudol som heslo k sieti Wi-Fi, čo mám robiť?

Ahoj! „A v starenke je diera ...“ Spravidla nie je potrebné heslo zo siete Wi-Fi veľmi často: zariadenie pripojíte raz k sieti a potom nezávisle nájde sieť a pripojí sa k nej. Avšak po preinštalovaní systému, zakúpení nového notebooku (smartfónu) atď. - zrazu často zistíme, že zariadenie nemôžeme pripojiť (pri pokuse o pripojenie sa zobrazí chyba „heslo sa nezmestí ...“). Sklam moju pamäť ... 👀 NČítaj viac »

Ľavé alebo pravé tlačidlo myši (LMB / RMB) nefunguje: čo robiť? Ako vymeniť tlačidlo myši za klávesnicu

Dobrý deň! Všeobecne by sa podľa štatistík malo povedať, že ľavé tlačidlo myši je jedným z najviac načítaných. Mohlo by sa zdať, čo je to jednoduchá kancelárska práca? Ale s ním je LMB * stlačený až 200 alebo viackrát za hodinu (v priemere)! V niektorých hrách môže byť ukazovateľ niekoľkonásobne vyšší (všeobecne, zaťaženie, nedajbože ...). Pre tých pravých je však dosť práce Čítaj viac »

Systém Windows zistil problém s pevným diskom

Dobrý deň. Sadnete si k sebe, pracujete a potom sa zrazu objaví varovanie (chyba) systému Windows o niektorých problémoch s pevným diskom (obrazovka je uvedená nižšie). Všeobecne platí, že ak budem napredovať, poviem, že ak ste videli toto okno - nejde o vetu disku, je možné, že je s ním všetko v poriadku, a ide iba o malú chybu programu. Každopádne neodporúČítaj viac »