Kategória Archív: Zaujímavé

Brzdí kurzor myši: trhá, mrzne. Čo sa dá robiť?

Dobrý čas. V tejto poznámke sa zameriame na nesprávnu činnosť myši: keď kurzor trhne, spomalí sa, ale stále sa pohybuje (t.j. myš všeobecne reaguje na vaše akcie). Pokiaľ vaša myš nereaguje a nefunguje vôbec, odporúčam vám tento pokyn. Upozorňujeme tiež, že v poznámke nebudeme rozoberať myš a nebudeme ich vylučovať. poruchy spájkovačky (otázkaČítaj viac »

Ako naformátovať pamäťovú kartu: 3 najlepšie programy na úplné vyčistenie karty SD

Otázka používateľa Ahoj. Povedzte mi, ako môžete naformátovať pamäťovú kartu, ak to telefón odmietne urobiť. Systém Windows pri pokuse o formátovanie iba zamrzne a nič sa nestane. Karta v telefóne funguje, zdá sa, že je všetko v poriadku ... Michal. Dobrý deň. V tomto článku sa budem zaoberať niekoľkými možnosťami formátovania pamäťových kariet. Myslím si, že autor otázky aj osČítaj viac »

Ako zistiť, koľko 32 alebo 64 bitov má Windows, ktorý z nich zvoliť na inštaláciu. Bit Windows 7, 8, 10

Otázka používateľa Ahoj. Povedzte mi, ako zistíte, koľko 32 alebo 64 bitov obsahuje moja verzia systému Windows 7. Keď mi nainštalovali operačný systém, povedali 64 bitov, ale teraz nemôžem nainštalovať antivírus (práve som si stiahol 64-bitovú verziu). Snažil som sa pozrieť do vlastností počítača, ale nie sú k dispozícii vôbec žiadne údaje: iba ZverDVD - Windows. Existujú nejaké ďalšie pracovČítaj viac »

Najlepší softvér na kreslenie zadarmo ♠

Pozdravujem všetkých! Ak ste predtým potrebovali na nakreslenie obrázka štetec, stojan, farby a ďalšie veci, môžete teraz vytvárať objekty bez toho, aby ste opustili počítač! 👌 Okrem toho chcem poznamenať, že obrázky vytvorené v niektorom editore v počítači tiež spôsobujú veľkú radosť, akoby to bol obrázok na plátne! Dodám, že veľa ľudí sa mylne dČítaj viac »

Online video editory: najlepšie služby na webe. Strih videa bez programov!

Dobrý deň všetkým! Často musíte rýchlo opraviť video (trochu orezať alebo zmeniť formát), ale v počítači nie je žiadny editor videa ... Na mnoho pomerne jednoduchých úloh je celkom možné použiť online video editory  , ktoré nie je potrebné inštalovať a šetria čas (pokiaľ vaše video nemá samozrejme desiatky gigabajtov a nemáte rýchly internet 👀). Takéto online služby na úpravu viČítaj viac »

Ako nastaviť OBS na zaznamenávanie videí z vášho počítača, webovej kamery a hier

Dobrý deň všetkým! Dnešný príspevok sa bude týkať nastavenia programu OBS (alebo Open Broadcaster Software). Ak niekto nevie, táto aplikácia sa široko používa ako na vytváranie vysielaní (streamov), tak na nahrávanie videa z pracovnej plochy, webovej kamery atď. Mimochodom , nemôžem si nevšimnúť, že teraz pri nákupe niektorých zariadení: adaptéry, dosky, fotoaparáty - výrobca v návode na obsluhu v mnohých prípadoch odporúča používať OBS (zjavne to ovplyvňuje aj popularitu programu a počet otázok o nej ...). Pre jednoduchšie vnímanie urobím túČítaj viac »

Prehliadače pre slabé počítače

Otázka používateľa Dobrý deň. Mám pomerne starý počítač (kúpil som ho ešte v roku 2006) a pri inštalácii prehliadača Chrome alebo Opera sa počítač spomalí, o bežnej prevádzke môžete iba snívať. Mohli by ste odporučiť prehliadač, ktorý je menej náročný na zdroje a rýchlejší ... Ahoj! Myslím, že so mnou budeteČítaj viac »

Ako úplne odstrániť program z počítača tak, aby nezostali zvyšky, položky registra a dočasné súbory

Otázka používateľa Dobrý deň. Povedzte mi, ako môžete úplne odstrániť program z Windows. Vyskúšal som to rôznymi spôsobmi: cez ponuku ŠTART, cez inštaláciu a odstránenie programov, manuálne vymazanie priečinka atď. Každopádne, keď ho preinštalujete, inštalačný program napíše, že ho už máte a musíte ho najskôr odstrániť ... Vopred ďakujem, Alexander. Ahoj.Čítaj viac »

7 programov na defragmentáciu pevného disku v ruštine (optimalizácia HDD)

Dobrý deň! Napriek tomu, že Windows majú zabudovaný defragmentátor disku, existujú stovky (ak nie viac) podobných programov (ktoré to robia desaťkrát lepšie! 👌). Faktom je, že podľa môjho názoru ho Microsoft pridal do systému Windows tak, aby bol, a jeho práca ani zďaleka nie je ideálna (pracovné algoritmy sú nedokonalé, neexistuje podrobný harmonogram a nastavenia, nemôžete ručne určiť konkrétne priečinky a súbory atď. .). Preto v tomto článku chcem odpČítaj viac »

Ako nahrávať fotografie a súbory z telefónu do počítača - 7 spôsobov!

Otázka používateľa Ahoj. Chcem nahrať fotografiu z telefónu BQ 4800 do počítača, ale počítač telefón tvrdohlavo nevidí (používa sa Windows 10). Vyskúšal som prenosný počítač so systémom Windows 7 - ale tiež nemohol vyzdvihnúť ovládače telefónu a vidieť ho. Pomôžte nastaviť telefón tak, aby kopíroval všetky fotografie ... S pozdravom Vladimír. Dobrý deňČítaj viac »

Ako zrýchliť grafickú kartu AMD (Radeon) - zvýšenie FPS v hrách

Dobrý deň! Nie je to tak dávno, čo som na blogu zverejnil niekoľko článkov o akcelerácii grafických kariet od nVidia a IntelHD, teraz je na rade AMD ... Všeobecne by som mal poznamenať (z mojej skúsenosti), že grafické karty AMD sú jedny z najlepších z hľadiska zrýchlenia a zvýšenia počtu FPS vďaka doladeniu parametrov napájania a 3-D grafiky. Možno aj preto mi AMD sČítaj viac »

Ako zmeniť hlas v telefóne (Android)

Dobrý deň! Ak ste sa chceli zahrať na kamaráta (priateľku) alebo skontrolovať, ako vaši zamestnanci pracujú s klientmi, možno budete musieť mierne hovoriť, keď telefonujete (aby vás nespoznali 😉). Môžete si samozrejme privrieť prstom nos (ako to urobila staršia generácia), alebo sa môžete uchýliť k moderným aplikáciám ... Ako to funguje zhruba: vČítaj viac »

Ako vstúpiť do systému BIOS (UEFI) na notebooku ASUS

Dobrý deň! Notebooky ASUS patria medzi lídrov na súčasnom trhu (dobrá hodnota za peniaze). No, pretože sú žiadané, potom je o nich vždy dosť otázok ... V dnešnom článku sa chcem dotknúť jedného z nich - konkrétne vstupu do systému BIOS (alebo UEFI pri novších úpravách zariadení). Najčastejšie sa to musí vČítaj viac »

5 spôsobov vytvárania súborov PDF

Dobrý deň! Asi vám nebudem hovoriť o výhodách formátu PDF (ktorý podporuje akákoľvek čítačka a akékoľvek moderné zariadenie ✔). Je to oveľa pohodlnejšie ako mnoho iných formátov pre rôzne dokumenty, texty, dokonca v niektorých prípadoch pre výkresy a obrázky! V skutočnosti som v tomto článku chcel ukázať niekoľko najrelevantnejších spôsobov, ako rýchlo vytvoriť takýto súbor (zvažuje sa 5 rôznych možností!). Všetci predsa musíme, aspoň z času na časČítaj viac »

Ako vstúpiť do systému BIOS (UEFI) v počítači alebo notebooku

Dobrý deň. Skôr alebo neskôr každý, kto pracuje na počítači, čelí potrebe vstúpiť do systému BIOS (poznámka: jeho modernejšou verziou je UEFI, jej princíp činnosti a funkcie sú rovnaké) a meniť niektoré parametre. Mimochodom, môže to byť potrebné z rôznych dôvodov, napríklad: sa rozhodol preinštalovať Windows, ale počítač nevidí inštalačný flash disk (disk). Musíte len zmeniť prioritu bootovaniaČítaj viac »

Ako aktualizovať ovládač grafickej karty AMD, nVidia a Intel HD: z A do Z.

Dobrá hodina všetkým! Netreba dodávať, že veľa závisí od ovládača grafickej karty: kvalita obrazu na obrazovke, rozlíšenie, farby, počet snímok za sekundu v hrách atď. A kvalita obrazu na obrazovke závisí nielen od príjemnej zábavy, ale aj od nášho zraku. Preto musíte správne aktualizovať a nakonfigurovať ovládač grafickej karty! Okrem toho v niektorých príČítaj viac »

Ako vytvoriť ISO obraz: 1) z disku; 2) zo súborov a priečinkov

Dobrý deň! V súčasnosti je veľa informácií distribuovaných v obrazoch ISO (napríklad rôzne možnosti pre inštaláciu a bootovacie disky, zbierky programov, hudby atď.). Pridaním informácií k obrázku získate množstvo výhod: po prvé, je ľahší a rýchlejší prenos (jeden súbor je možné kopírovať rýchlejšie ako stovky malých); po druhé, súbory na obrázku sú viac chránené pred náhodnými úpravami alebo infekciou (napríklad pred rovnakými vírusmi); po tretie, nikto náhodne nerozbije štruktúru ani neprejmenuje súbory. V tomto článku by som chcel na niekoľkých jednodČítaj viac »

Ako fotografovať s fotoaparátom na notebooku (vrátane zrkadlovej fotografie)

Dobrý deň! Takmer každý notebook má dnes zabudovanú webovú kameru. Je samozrejme určený skôr na videohovory, ale napriek tomu umožňuje fotografovať (aj keď to nie je také zrejmé) ... Môže to byť napríklad užitočné, keď potrebujete rýchlo vytvoriť avatara, zaregistrovať sa do služby, keď nemáte po ruke žiadny telefón (alebo na ňom nie je fotoaparát), atď. V tomto príspevku ponúknem niekoľČítaj viac »

Internet je pravidelne odpojený. Prečo? Aké dôvody?

Typická otázka Ahoj. V počítači je pravidelne odpojený internet (asi raz za pol hodinu až hodinu). Musíte ho reštartovať, aby ste obnovili pripojenie. Skontroloval som prítomnosť vírusov, všetko je v poriadku (Kaspersky 2019). Môj OS je Windows 7, 64 bit. Mimochodom, internet zmizne nielen cez drôt, ale aj cez Wi-Fi (testoval som to na notebooku a telefóne). Čo radíte, aké sČítaj viac »

Print Screen nefunguje, nemôžem urobiť screenshot

Pozdravujem všetkých! Screenshoty sú neoddeliteľnou súčasťou práce za počítačom a každý z nás si ich niekedy potrebuje urobiť. A je úplne smutné, keď Print Screen z nejakého dôvodu nefunguje - chcete len rozbiť klávesnicu. To však prípadu nepomôže ... 👀 Obrazovku môžete samozrejme odfotiť telefónom alebo fotoaparátom, kvalita obrazu však bude horšia. Môžete to urobiť ešte radikálnejšieČítaj viac »

Kde vytvoriť e-mail: služby registrácie poštovej schránky (vyhľadajte pekný a krátky e-mail)

Dobrý deň! Poštová schránka (alebo e-mail, pošta, „mydlo“) je dnes veľmi potrebným nástrojom takmer pre každého používateľa počítača. Bez e-mailu sa nielenže nemôžete zaregistrovať na väčšine stránok, ani sa nedá poslať životopis / práca 👌 ... Existujú desiatky (ak nie stovky) služieb, kde si môžete zaregistrovať e-mailovú schránku. A myslím si, že pre začiatočníkov bude veľČítaj viac »

Analógy uTorrent: výber programu na stiahnutie torrentov

Otázka používateľa Ahoj. Nemôžem dostať súbory na stiahnutie. Nehovor mi, možno existujú aj podobné programy, ktoré ti umožňujú sťahovať torrenty? Dobrý deň! V skutočnosti, ak predtým uTorrent nebol v konkurencii, teraz má zjavné nevýhody: vývojári doň pridali reklamy (a nie je to tak dávno, čo bol spolu s programom distribuovaný doplnok - EpicScale: utilita, ktorá ťaží bitcoiny. vývojári ho po sťažnostiach odstrČítaj viac »

Ako zistiť FPS v hre: na čom závisí, čo by malo byť

Dobrý deň! O FPS je vždy veľa otázok a sú kladené aj v práci (dobre, v tomto článku nebudem rozoberať morálnu stránku). Všeobecne platí, že každý milovník hry sa skôr či neskôr dozvie o takom ukazovateli, ako je FPS (zvyčajne sa dozvie, kedy sa hra začne spomaliť, zamrznúť, obraz je skreslený, trhne atď.). FPS  je počet snímokČítaj viac »

Aký je štandard zásuviek v Rusku, na Ukrajine a v Bielorusku: USA, EÚ, Veľká Británia alebo AU? V čom sa líšia a ktorú zástrčku zvoliť pri nakupovaní v internetových obchodoch?

Dobrý čas! Nie je to tak dávno, čo si môj priateľ objednal telefón v zahraničnom online obchode (nerobím reklamu samotnému obchodu, ktorý potrebuje ich zoznam - je tu). Keď otvoril balík, trochu ho to odradilo: zástrčka (podzásuvka) bola úplne iná ako tá, ktorá sa používa v našej krajine ... 😒 Všeobecne, ako saČítaj viac »

Voice over text - programy na čítanie textu živým hlasom (syntetizátory reči)

Všetko zdravie! Ľudová múdrosť: „Kniha od nepamäti vychovávala človeka“ ... Kto by nepovedal nič o modernom digitálnom svete, ten papier čoskoro vyhynie atď. - koniec koncov, knihy budú podľa môjho názoru dlho užitočné a relevantné. Naopak, moderné technológie vám pomôžu rýchlejšie a ľahšie vyhľadať tie knihy a informácie v nich, ktoré potrebujete. Teraz mimochodom môžete do jednej tČítaj viac »

Bezdrôtová myš nefunguje, čo mám robiť?

Dobrý deň všetkým! Zdá sa, že len včera bolo všetko v poriadku: kurzor myši bežal svižne po pracovnej ploche, okamžite sa spustili kliknutia, žiadne zamŕzanie ani oneskorenie. Ale dnes sa zdá, že bola myš vymenená (za chybnú? ..). Ak prestane fungovať aj vaša bezdrôtová myš - neponáhľajte sa do zúfalstva, pretože vo väčšine prípadov sa dá všetko napraviť svojpomocne! V tomto príspevku rozoberiem najbČítaj viac »

Windows nejde spat, ako to opravit?

Otázka používateľa Ahoj.  Povedzte mi, ako vyriešiť jeden problém - môj laptop neprechádza do režimu spánku: t.j. obrazovka zhasne, zdá sa, že sa všetko vypne, ale doslova po jednej alebo dvoch sekundách sa znova zapne. Zaujímavé je, že normálne zapnutie / vypnutie funguje dobre.  V zásade neČítaj viac »

Ako hodnotiť výkon notebooku / počítača

Dobrý deň! Pomerne často je potrebné zistiť (alebo lepšie povedané zhodnotiť) približný výkon počítača: povedzme odhadnúť jeho možnosti pri nákupe (koniec koncov, nie všetci používatelia dôkladne poznajú najbežnejšie typy počítačov železo dnes). Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je použitie výkonových indexov (ktoré v dnešnej realite ukazujú objektívne hodnotenie hardvéru vášho zariadenia). Tu je niekoľko odhadov pre príklad: akČítaj viac »

Ako rozbaliť archív RAR, 7Z, ZIP. Ako archivovať priečinok, súbor. Mini inštruktáž

Dobrý čas všetkým! Zdalo by sa, že archív  je jednoduchý súbor, s ktorým môžete pracovať rovnako ako s ostatnými. Ale vždy je na ne veľa otázok 👀 ... Všeobecne na spustenie analýzy je potrebné povedať, že archív  je komprimovaný súbor, ktorý môže obsahovať akékoľvek ďalšie priečinky a súbory: obrázky, dokumenty alebo dokonca ďalšie archívy (napríklad tautológia).  Pred použitím ľubovoľného súboru z Čítaj viac »

Ako vstúpiť do systému BIOS na laptopoch ACER (UEFI)

Dobrý deň! Notebooky ACER sú veľmi populárne (najmä ich možnosti rozpočtu). A musím poznamenať, že vždy o nich bolo veľa otázok a BIOS nie je výnimkou  . Všeobecne platí, že ak sa dotkneme tohto výrobcu a dnešnej témy, všimol by som si dve veci: ACER mal notebooky so širokou škálou klávesových kombinácií pre vstup do systému BIOS: F1, F2, Ctrl + F2, Ctrl + Shift + Esc atď. (pravdepodobne v tomto sú to vČítaj viac »

Najlepší softvér na optimalizáciu systému Windows

Ahoj! Väčšina používateľov si chce kúpiť nový počítač - nemá však túto možnosť; majú schopnosť optimalizovať Windows - ale nie každý vie ako (a mnohí tomu nepripisujú náležitú dôležitosť, ale márne! ✌) Medzitým sa aj dva identické počítače s rovnakým softvérom môžu správať odlišne: jeden spomalí, pri prístupe „zamyslí“, zatiaľ čo s druhým sa bude pracovať príjemne a rýchlo. Všetko je o nastavení a údržbe Windows ... 👌 V tomto čláČítaj viac »

Ako nastaviť zvuk v počítači (so systémom Windows 10) ✔

Otázka používateľa Ahoj. Kedysi som mal Windows 7 a teraz ich mám 10. Nemôžem nijak ladiť zvuk, zdá sa, že vychádza z „suda“ (s akousi ozvenou). Je to tak, že neexistuje ani žiadny ekvalizér (a predtým som mal v rohu obrazovky ikonu, ktorá vám to umožňuje). Povedzte mi, ako môžete prispôsobiť zvuk v tomto systéme Windows 10? Mimochodom, všimol som si,Čítaj viac »

Ako odstrániť ovládače: staré alebo nadbytočné

Dobrá hodina! Pri inštalácii a aktualizácii ovládačov je často potrebné odstrániť staré: napríklad nový ovládač môže byť v konflikte so starým alebo môže jednoducho spôsobiť chybu počas inštalácie. Najčastejšie sa to stane s ovládačmi pre: tlačiareň, sieťové karty, USB, zariadenia PCI. Navyše, ak ste predtým mali nainČítaj viac »

Ako vstúpiť do systému BIOS na notebooku Lenovo

Dobrý deň! V poslednej dobe sa vyskytlo veľa otázok s BIOSom ohľadne značky notebookov Lenovo. Faktom je, že na notebookoch tejto značky (na niektorých modeloch) je do systému BIOS dosť neštandardný vstup (z tohto dôvodu niekedy ani tí používatelia, ktorí to majú, nie sú prvými notebookmi, ktorí upadnú do beznádeje ). Všeobecne možno budeteČítaj viac »

Ako zväčšiť veľkosť písma na obrazovke počítača

Otázka používateľa Ahoj. Prosím, povedzte mi o jednom probléme: po zakúpení nového veľkého monitora radosť nebola dlhá, fotografie a filmy na ňom sa stali úžasnými a text nebol veľmi malý! Pri čítaní takéhoto textu oči rýchlo unaví kvôli jeho malým rozmerom ... Je možné nejako všeobecne zväčšiť veľkosť písma vo všetkých programoch a v samotnom Windows? Rada: mimochodom, na vašom webe som siČítaj viac »

Ako znížiť vysoký ping - 10 spôsobov. Čo určuje ping a ako ho zistiť ...

Otázka používateľa Ahoj. Môžete mi povedať, ako môžete znížiť vysoký ping vo World of Warcraft? Keď len beháte a zabíjate davy, potom je všetko v poriadku, ale keď začnete bojovať s inými ľuďmi, hra dlho reaguje na moje kliknutia. Ping sa pohybuje od 200 do 300ms. Skúsil som vyčistiť Windows, optimalizovať ho, ale aj tak to nepomohlo. Môžete ešte niečo urobiť?Čítaj viac »

Ktoré služby Windows 10 je možné deaktivovať, aby sa to urýchlilo

Dobrý čas všetkým! Nie je žiadnym tajomstvom, že v systéme Windows sú zabudované stovky rôznych služieb, ktoré sú zodpovedné za prevádzku rôznych zariadení a funkcií (napríklad správca tlače, fax, aktualizácia OS atď.). Väčšina z nich navyše funguje a „odoberá“ vám produktivitu, aj keď nemáte rovnakú tlačiareň alebo fax. Súhlasíte, že to nie je úplne správneČítaj viac »

Ako zistiť stav a zdravotný stav pevného disku, ako zobraziť SMART hodnoty (HDD, SSD) a odhadnúť, ako dlho disk vydrží

Dobrý deň! Koľko vecí by sa dalo napraviť, keby sme vopred vedeli, čo nás čaká ... A ak je v živote takmer nemožné predpovedať niektoré udalosti, potom v prípade pevného disku - niektoré problémy sa dajú napriek tomu predvídať a predvídať! K tomu existujú špeciálne nástroje, ktoré dokážu zistiť a analyzovať čítania SMART * disku (v prípade potreby vám ich zobraziť) a na základe týchto údajov vyhodnotiť stav vášho disku a pri výpočte toho, ako ešte veľa rokov bude môcť slúžiť. Informácie sú mimoriadne užitočné, navyše také násČítaj viac »

Ako nahrávať zvuk do počítača (z mikrofónu alebo ten, ktorý je počuť v reproduktoroch)

Dobrý čas všetkým! Niekedy vznikne zdanlivo jednoduchá úloha: zaznamenať zvuk, ktorý počujete zo slúchadiel / reproduktorov (alebo zvuku, ktorý sami hovoríte, iba do mikrofónu). Napríklad, ak ste počuli nejaký zaujímavý online program, musíte nahrať zvukovú lekciu pre podriadených alebo sa porozprávať so vzdialenými príbuznými a chcete sa o nahrávku podeliť s blízkymi. Ale podľa zákona podlosti s nČítaj viac »

Programy na čistenie systému Windows 10 od odpadkov: 5 najlepších programov v ruštine

Všetko najlepšie! Prečo Windows vždy beží inou rýchlosťou? Otázka je pravdepodobne rétorická ... Keď iba nainštalujete systém, zdá sa, že „letí“: načítava sa rýchlo, priečinky sa otvárajú okamžite a bez oneskorenia, nič nezamŕza - všetko funguje tak, ako má! Ale prejde týždeň alebo dva, mesiac a zdá sa, že Windows sa zmenili: v prehliadači sú oneskorenia, zamrznutia, dokonca aj spomalenie kariet. Čo s tým všetkým robiť? 👀 Stáva sa toČítaj viac »

Ako povoliť klávesnicu na obrazovke

Dobrý deň! Ak sa vyskytnú „problémy“ s fyzickou klávesnicou (napríklad niektoré klávesy nefungujú alebo ich počítač nevidí vôbec), môže pomôcť klávesnica na obrazovke . Všeobecne vám umožňuje vykonávať takmer všetky rovnaké činnosti ako ten skutočný ... V tomto článku chcem uviesť niekoľko spôsobov, ktoré vám pomôžu volať ho na obrazovku (poznámka: toto je iba na tabletoch / telefónoch s aktívnym textovým poľom, vyskakuje sa automaticky, na počítači / notebooku je iba manuálna metóda relevantné ✌). Pokúsim sa dať rôzne možnosti pre najnovšie verzie WindČítaj viac »

Ako zistiť, kto vás hľadá v sekcii „Počkajte na mňa“

Dobrý deň všetkým! Osud našej krajiny stále nie je ľahký: najskôr revolúcie, potom vojny, potom devalvácie s krízami - to všetko zanecháva stopy ... A v týchto zložitých dobách sa komunikácia s ľuďmi, ktorí sú nám blízki, veľmi často stráca. Mohlo by sa zdať, že 21. storočie je na dvore - storočie výpočtovej techniky, kde je internet všade a každý si môže vytvoriť sociálnu stránku pre seba. sietí (aby ho a on bolo možné nájsť). To Čítaj viac »

Ako zistiť model základnej dosky počítača, notebooku

Pozdravujem všetkých! Pri riešení niektorých problémov s počítačom (alebo notebookom) musíte poznať model základnej dosky (napríklad vyhľadať a aktualizovať ovládače alebo zistiť, ako a čo zariadenie podporuje). Takáto potreba často nastáva po preinštalovaní systému Windows, keď je potrebné stiahnuť ovládače pre čipovú sadu a zvuk. Je dobré, ak ešte máte dokumentČítaj viac »

Ako zosilniť zvuk z mikrofónu v systéme Windows

Dobrý čas všetkým! Dnešná poznámka bude užitočná pre tých používateľov, ktorí sú ťažko počuteľní pri rozhovoroch v aplikácii Skype (Zoom), online hrách alebo pri nahrávaní zvukových podcastov. 😒 Vo všeobecnosti musím vopred povedať, že úroveň hlasitosti zvuku (ktorá vychádza z mikrofónu) závisí nielen od kvality samotného zariadenia (a všetkých zariadení všeobecne), ale aj od zvoleného softvéru, jeho nastavení a prevádzka OS! Samozrejme, v tomto článku najskôr zvážime predČítaj viac »

Ako nainštalovať Windows 10 na USB flash disk a bootovať z neho (Live USB stick)

Ahoj. V prípade problémov s pevným diskom, vírusovej infekcie alebo zlyhania OS Windows je veľmi žiaduce mať po ruke pohotovostný flash disk, z ktorého môžete bootovať a dať veci do poriadku. Podľa môjho názoru môže byť takýmto riešením flash disk, na ktorom je nainštalovaný Windows 10 - druh Live-USB (nie je to ideálna voľba, ale je veľmi jednoduchá a pohodlná pre začínajúcich používateľov) ... V tomto článku som chcel navrhnČítaj viac »

Ako nakonfigurovať systém BIOS (UEFI) na zavedenie z jednotky flash alebo disku (CD / DVD, USB, SD)

Všetko najlepšie! Jednou z najbežnejších otázok, ktoré sa používatelia pri inštalácii systému Windows pýtajú, je:  „Prečo počítač (BIOS) nevidí moju jednotku USB flash?“ ... Prirodzene som na ňu opakovane odpovedal a viackrát som na blogu uviedol moje odporúčania. Teraz som sa rozhodol zhromaždiť ich všetkých v tomto jednom článku. Hneď vám poviem, že počítač (noČítaj viac »

Najlepšie programy na zdieľanie Wi-Fi z notebooku

Dobrý deň! V niektorých prípadoch je veľmi potrebné distribuovať internet z notebooku cez Wi-Fi (napríklad do telefónu alebo tabletu). Môžete to samozrejme urobiť „práškovým“ spôsobom pomocou príkazového riadku (napríklad), alebo môžete použiť malú aplikáciu - v ktorej to bude trvať iba 2-3 kliknutia myšou. To šetrí čas, nervy ( ) a zvyšČítaj viac »

Pretaktovanie monitora na 75 Hz: Nútene zmeňte obnovovaciu frekvenciu obrazovky z 60 Hz na 75 Hz alebo vyššiu

Dobrý čas všetkým! Myslím, že veľa používateľov vie, že obnovovacia frekvencia obrazovky väčšiny moderných monitorov je 60 Hz. Ale v predaji sú zariadenia s frekvenciou 75, 144, 240 Hz (a čím je tento údaj vyšší  , tým je v hrách plynulejší a jasnejší obraz!). Nie všetci však počuli, že veľa monitorov sa dá „pretaktovať“. prinútiť ich, aby pracovali s obnovovaČítaj viac »

Zrýchlenie systému Windows 10 - Kontrola 6 najlepších programov (v ruštine)

Dobrý deň! Ľudová múdrosť: dokonalosti sa medze nekladú?! Mnoho používateľov si všimlo (a upozorňuje), že nový operačný systém Windows 10 je o niečo pomalší ako Windows 7 (a ešte viac v porovnaní s Windows 8.1). Možno aj preto je vždy veľký záujem a dopyt po programoch, ktoré dokážu systém automaticky optimalizovať a zrýchliť ... 😉 V tomto článku by som chcel Čítaj viac »

Ako zvýšiť FPS: spôsoby od hráča

Dobrý deň. Kvalita obrazu hry, jej plynulosť, dynamika atď. Priamo závisí od indikátora FPS. Čím je vyššia, tým lepšie ... 👌 Ale väčšina používateľov sa spravidla stretáva s tým, že ich FPS je nízka a tráviť čas v hre je veľmi nepríjemné. Vlastne sa v tomto článku pokúsim pomôcť pri riešení tohto populárneho problému (je to vtip, keď hovorím, ako som sám bojoval za každú „kvapku“ FPS 3 ÷ 4 pred 15 rokmi pomocou vodičov „miestnych“ remeselníkov, starý OS a ďalšie triky. Hráč ) ... Mimochodom, hneď poznamenám, že problém sa netýČítaj viac »

Hra sa nespustí v službe Steam: čo robiť?

Dobrý deň! Čo je horšie * chytiť svoju obľúbenú hru počas predĺženého víkendu? Zdalo sa, že dúfal, že sa bude dobre baviť, že stretne starých priateľov, ale tu (všeobecne sa niečo také stalo s mojím susedom, ktorý požiadal o pomoc so spustením hry na Steame) ... Všeobecne je klient služby Steam celkom pohodlná a spoľahlivá vec: pomáha nielen rýchlo nájsť a kúpiť hry (a veľa z nich nie je spokojných s príliš vysokými cenami, a tu s nimi súhlasím), ale aj stiahnuť všetky potrebné doplnky- komponenty a komponenty pre hry (navyše automaticky). Ale ako sa hovorí, v starenke je diera ... V toČítaj viac »

Čo robiť, ak na YouTube nie je zvuk

Otázka používateľa Ahoj. Pomôžte nám so službou YouTube - akékoľvek video, ktoré v tejto službe sledujete, je bez zvuku. Skúšal som už reštartovať notebook, zapol obnovenie (laptop Acer), skontroloval prítomnosť vírusov. Neúspešne ... Čo iné by na tom mohlo byť? Dobrý deň! Najprv sa musíte ubezpečiČítaj viac »

Ako zmeniť rozlíšenie v hre, a to aj bez toho, aby ste ju zadali (ak dôjde k chybe alebo sa pri spustení nezobrazí nič)

Otázka používateľa Ahoj. Pomoc, nijako tomu nerozumiem, mám nejaké hry, ktoré sa nezmestia na obrazovku. časť obrazu vpravo ide za hranicu monitora ... (a kvôli tomu nemôžem v hre zmeniť ani rozlíšenie, pretože nevidím odkaz na nastavenia). Povedzte mi, čo mám robiť, ako upraviť rozlíšenie bez vstupu do hry? No, alebo aspoň nejakoČítaj viac »

Zóna zdieľania Spakes: zdieľanie súborov, zoznamka, hudba, hry pre telefón a PC (nevyžaduje sa registrácia)

Dobrý deň! Ktokoľvek čo povie, ale každý človek potrebuje nové dojmy a emócie - ak tam nie sú, objaví sa nuda, potom sa objaví depresia, nostalgia, výčitky atď. 👀 Mnoho používateľov, ktorí sú doma v matnom daždivom počasí alebo na dlhej ceste, si často kladú otázky, čo si majú prečítať, nájsť alebo urobiť, ak je po ruke iba telefón (počítač)? .. Môžete samozrejme ísť na nejaké spolČítaj viac »

Najlepšie programy na nahrávanie videa z webovej kamery (vrátane efektov: pod vodou, v lese, zmena tváre atď.)

Dobrý deň všetkým! Dnes má každý notebook a každý ďalší počítač webovú kameru! Rovnaká konverzácia v programe Skype sa vedie oveľa príjemnejšie, keď vidíte partnera a zvuk môžete doplniť obrázkami. 👀 Ale v niektorých prípadoch je potrebné zaznamenať video z webovej kamery (napríklad ak nemáte alternatívnu kameru, alebo sa chcete nejako odvolať, alebo ...). A musím uznať, že vo Windows (ažČítaj viac »

Ako vstúpiť do systému BIOS / UEFI na prenosných počítačoch HP

Dobrý deň! Na prenosných počítačoch HP je položka BIOSu trochu neštandardná (ak sa na väčšine zariadení používajú tlačidlá F2 alebo Delete, potom majú ESC). Navyše sa to často deje prostredníctvom add. systémová ponuka. To je pravdepodobne dôvod, prečo nie každý používateľ je schopný okamžite sa s touto otázkou vyrovnať ... Okrem toho stojí za zmienku eštČítaj viac »

Súbor alebo priečinok je poškodený. Čítanie nemožné

Otázka používateľa Ahoj. Mám externý pevný disk s kapacitou 1 000 GB a používam ho na ukladanie fotografií a videí. Nie je to tak dávno, čo som ho pripojil k počítaču a skopíroval niekoľko priečinkov. Počas operácie blikala elektrina a všetko sa vyplo. Po zapnutí som prešiel na disk a uvidel som chybu, že „Prístup k F: \ je odmietnutý. Súbor alebo priečinok je pošČítaj viac »

Nedostatok miesta v telefóne (Android), málo pamäte. Čo sa dá robiť?

Dobrý čas. Takmer každý tretí používateľ čelí nedostatku pamäte v zariadeniach Android ... Zdá sa, že som toho veľa neurobil: Stiahol som si päť alebo dva programy, pár stoviek fotografií, nahral som niekoľko prázdnin na video - a jaj, náhle sa objaví chyba, že nie je dostatok pamäte (mimochodom môže sa zobraziť aj v prípadoch, keď pamäť ešte nie je prázdna a dostupná!). 👀 V tomto článku chcem dať nieČítaj viac »

Ako odstrániť vírus z prehliadača (v 5 krokoch!)

Otázka používateľa Ahoj. Zdá sa, že môj prehliadač Chrome „zachytil“ vírus. Na veľkom počte webov teraz existujú hovoriace reklamy, kliknutia, ponuky na darček atď. Niektoré stránky inzerujú pre kasíno Vulcan (aj keď som to nikdy nehral). To je veľmi nepríjemné a časovo náročné.  Pokúsil som sa preinštČítaj viac »

Ako skontrolovať stav jednotky SSD (pomôcky na diagnostiku stavu disku SSD)

Dobrý deň! Disky SSD sa v poslednej dobe stali rovnako populárnymi ako klasické pevné disky (HDD). A otázka ich stavu (mnoho používateľov používa iný termín - zdravie) je aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Keď ste včas zistili, že s diskom nie je niečo v poriadku, môžete si vytvoriť záložnú kópiu a uložiť všetky svoje súbory (a tiež nervy 😉). Vlastne by som v tomto príspevku cČítaj viac »

Windows 10 nevidí počítače v lokálnej sieti (v susedstve siete sa nič nenachádza). Prečo?

Otázka používateľa Ahoj. Mám nový notebook s licenciou Windows 10 (x64), ktorý nevidia iné počítače v lokálnej sieti (mám router doma a sú k nemu pripojené 2 notebooky a 2 PC). Mimochodom, iné zariadenia sa navzájom vidia (ale majú Windows 7 a na tento notebook ho nemôžem nainštalovať - ​​neexistujú žiadne ovládače). PS V nastaveniach systému WiČítaj viac »

Ako zrýchliť internet na počítači, notebooku

Otázka používateľa Ahoj. Povedzte mi, je možné nejako zrýchliť internet na notebooku? Som pripojený cez Wi-Fi pripojenie, poskytovateľ sľuboval rýchlosť 50 Mbps - ale v skutočnosti sa všetko načítava veľmi pomaly. Kontaktoval som poskytovateľa internetu - skontrolovali sieť a povedali, že je na ich strane všetko v poriadku, vyhľadajte problém sami. Sám som to nenašiel, alČítaj viac »

Niekoľko neobvyklých pozadí pre pracovnú plochu (oživujeme pracovnú plochu a dávame veci do poriadku v novom školskom roku!)

Zdravím všetkých čitateľov! Podľa štatistík sa pre mnohých používateľov pozadie na pracovnej ploche roky nemení ... A musím vám povedať, že za prvé je to „oko“ nudné a nudné a za druhé to môže viesť k neporiadku medzi ikonami a priečinkami ... Iná vec je, keď je nainštalované originálne pozadie s „policami“, podľa ktorého môžete pohodlne triediť všetky najpoužívanejšie aplikácie! 👌 V skutočnosti nižšie uvediem celkom zaujímavČítaj viac »

Ako zakázať touchpad na prenosnom počítači (pri práci s prenosným počítačom s myšou sa spúšťajú náhodné kliknutia)

Otázka používateľa Ahoj. Pomoc s touchpadom. Faktom je, že pracujem s notebookom s myšou a v zásade nepotrebujem touchpad. Keď píšem alebo niečo robím na klávesnici, často sa nechtiac dotknem touchpadu povrchom mojej dlane a dôjde k stlačeniu (napríklad môže byť zvýraznený text, kurzor môže skákať atď.). Ako to môžem vypnúť? NaČítaj viac »

ŠTART nefunguje vo Windows 10

Otázka používateľa Ahoj. Nedávno mi tlačidlo ŠTART prestalo fungovať: keď naň kliknete, nič sa nedeje. Ak naň kliknete hneď po načítaní systému Windows, notebook začne premýšľať, spomaliť, ale po 20 - 30 sekundách. všetko to prejde ... Mimochodom, všetko sa to začalo po aktualizácii OS (ktorý som akoby vypol). Pokúsil som sa vrátiť systémČítaj viac »

Ako otvoriť ovládací panel v systéme Windows (vrátane systému Windows 10, kde boli odstránené odkazy na tento panel)

Otázka používateľa Ahoj. Nedávno som si všimol, že po kliknutí pravým tlačidlom myši na ŠTART sa už obvyklá ponuka nezobrazí: neexistuje žiadny odkaz na príkazový riadok a na ovládací panel (čo je prvá vec, ktorú potrebujete!). V samotnej ponuke ŠTART - tiež na ňu nie je žiadny odkaz. Ako ho môžem otvoriť? MožnČítaj viac »

Nemôžem vstúpiť do systému BIOS (UEFI) - počítač nereaguje na tlačidlá DEL, F2, ESC

Otázka používateľa Ahoj. Povedzte mi o jednom probléme: Nemôžem vstúpiť do systému BIOS, vyskúšal som všetky tlačidlá (DEL, F2, ESC, F12 atď.) - počítač na ne nereaguje. Základná doska - GIGABYTE GA-H11 (ako je uvedené v špecifikácii pre PC). Čo sa dá robiť? Ahoj. Je ťažké pomenovať jednoznačný dôvod (mimochodom, nesprávne ste zadali model základnej dosky). Najčastejšie nemôžete vstúpiť do syČítaj viac »

Najlepší softvér na aktualizáciu ovládačov v systéme Windows 10 (v ruštine!)

Všetko najlepšie! Bez ohľadu na to, aký dobrý je Windows 10, ktorý pre väčšinu hardvéru vyhľadáva a inštaluje ovládače v automatickom režime - stále však musíte s ovládačmi robiť problémy ... 👀 Posúďte sami: tie univerzálne ovládače, ktoré systém nainštaluje - sa väčšinou nedajú prispôsobiť (a niektoré funkcie sa stratia, skúste napríklad optimalizovať 3D grafiku bez úpravy grafickej karty ...). Preto po nainštalovaní systému Windows Čítaj viac »

Počítač nevidí externý pevný disk: aký je dôvod, ako to opraviť

Otázka od používateľa ... Ahoj. Môj externý pevný disk 1 TB Seagate Expansion (bez napájacieho adaptéra) bol zakúpený v roku 2015. Odvtedy funguje správne, použil som ho ako ďalšiu pamäť pre hudbu, fotografie, videá (mám počítač a notebook - je vhodné údaje medzi nimi). Druhý deň ho pripojím k USB portu a vidím, že počítač vôbec nevidí externý pevný disk! Skúšal som to pripojiť k notebooku Čítaj viac »

Ako skontrolovať rýchlosť disku: HDD, SSD. Test, ktorý určuje rozdiel v rýchlosti medzi SSD a HDD, stojí za to prejsť na disk SSD?

Typická otázka od používateľa Dobrý deň. Mnoho majstrov odporúča kúpiť jednotku SSD pre rýchlejšiu prácu s počítačom (dokonca hovoria, že počítač sa zapne za 7-8 sekúnd). Skutočne sa tak rýchlo zvýši rýchlosť práce? Pozrel som sa na stránky s SSD, indikovali ich rýchlosť čítania a zápisu: napríklad 535/545 MB / s a ​​rozhranie pripojenia SATA 6Gbit / s. A ako zistím aktuálnu rýchlosť môjho HČítaj viac »

Zámka obrazovky v systéme Android: ako nastaviť? Naše osobné údaje chránime pred cudzími ľuďmi: vzor, ​​odtlačok prsta, PIN a heslo

Ahoj. Myslím, že väčšina z nás na mobile (alebo tablete) má súbory a informácie, ktoré by sme nechceli zobrazovať 👀. Existuje mnoho spôsobov, ako ju chrániť, ale jedným z najjednoduchších a najspoľahlivejších je uzamknutie obrazovky, aby telefón nemohol zapnúť nikto okrem vás (aby to telefón s Androidom ľahko zvládol). Takáto ochrana vás samozrejmČítaj viac »

Ktorá verzia systému Windows je lepšia, ktorá z nich je vhodná na inštaláciu na prenosnom počítači (počítači)

Dobrý deň! Pri výbere operačného systému Windows je vždy veľa otázok: ktorý je lepší a ktorý rýchlejší a ktorý mám zvoliť pre môj starý notebook a pre PC, ale jeden OS vás sleduje a druhý nie je atď. 👀 V tomto článku chcem povedať svoj názor na výber OS. Myslím si, že téma bude pre mnohých veľmi užitočná. Aj skúsení používatelia často menia sysČítaj viac »

Ako napísať e-mailovú adresu (e-mail) ✔ tak, aby ste na ňu mohli poslať list ...

Dobrý deň! „Prečo neodpovieš?“, „Poštou mi nič neprišlo!“, „Nemôžeš mi poslať list s dokumentmi?!“  - to sú všetky otázky a sťažnosti, ktoré som opakovane dostával ako na pracovisku, tak aj na tomto blogu ... 👀 Najzaujímavejšie na tom všetkom je to, že v týchto prípadoch nebolo v zásade možné odpovedať a poslať e-mail, pretože adresa bola napísaná nesprávne. A osobe na druhom konci riadku nikdy nemôžete nČítaj viac »

Ako nastaviť rýchlosť otáčania chladičov (ventilátorov)

Otázka používateľa Dobrý deň. Po 40 - 50 minútach hrania v jednej počítačovej hre (poznámka: meno je vystrihnuté) - teplota procesora stúpne na 70 - 85 stupňov (Celzia). Vymenil som termálnu pastu, očistil ju od prachu - výsledok je rovnaký. Takže uvažujem, je možné zvýšiť rýchlosť otáčania chladiča na procesore na maximum (inak sa podľa mňa točí slabo)? Teplota bez zaťaženia CPU je 40 °Čítaj viac »

Ako zlepšiť kvalitu videa: odstráňte šum, nepresnosť, urobte ho jasnejším a tmavším. Všetko na príkladoch!

Dobrý deň. Tí, ktorí často natáčajú video pomocou telefónu alebo fotoaparátu, vedia, že nie všetky videá a fotografie majú normálnu kvalitu. Vo videu často býva šum, nepresnosti v kontúrach objektov, obraz je príliš svetlý alebo príliš tmavý. Mnohé z týchto defektov sa môžete pokúsiť odstrániť. Samozrejme, nikto nedá 100% záruČítaj viac »

Ako obnoviť odstránené súbory v systéme Android (fotografie, obrázky, správy, videá)

Dobrý deň! Najskôr ihneď poviem, že je možné obnoviť zmazané informácie (ale nikto vám nedá 100% záruku, vrátane mňa). Dnešná otázka uvedená v článku je dosť mnohostranná. Faktom je, že počas obnovy môžu nastať úplne odlišné situácie: jeden - údaje boli uložené na SD karte; druhý - na vnútornej pamäti telefónu (tablet); Niekto má Android verzie 5 a niekto má verziu 9; niekto sa okamžite spamätal a začal sa obnovovať a niekto až o šesť mesiacov neskôr ... Chcem tiež poznamenať, že na zotavenie sú nČítaj viac »

Ako eliminovať blikanie (blikanie) obrazovky monitora ...

Otázka používateľa Ahoj. Mám dosť starý počítač (už 8-10 rokov starý, vzal som si ho z rúk najmä na rozdávanie). Nedávno som na ňu preinštaloval Windows a obrazovka začala veľmi blikať. Oči sa rýchlo unavia, najmä na bielom pozadí (veľmi nápadné). Ako je možné toto blikanie odstrániť?  PS Disk od predchádzajúcČítaj viac »

Ako skontrolovať mikrofón na slúchadlách: Počujem vôbec ...

Otázka používateľa Dobrý deň. Prosím, povedzte mi, ako skontrolovať mikrofón na slúchadlách počítača, či funguje, a ak áno, ako ho zapnúť? Faktom je, že nie tak dávno som si kúpil počítačové „uši“ s mikrofónom. Okamžite som skontroloval iba prítomnosť zvuku v slúchadlách - všetko fungovalo (bolo to normálne), ale chcel som sa rozprávať cez Skype - a nebolo ma vôbec počuť. Myslím, že problém je buď so samotným mikČítaj viac »

Ako zistiť, aký mám operačný systém Windows: bitovosť, verzia, montáž (v nainštalovanom systéme a na bootovacej jednotke USB flash)

Otázka používateľa Ahoj! Prosím, pomôžte s jednou jednoduchou otázkou. Neviem, ako mám zistiť, ktorý Windows mám. Zdalo sa mi, že mi nastavili sedmičku, ale otvorenie vlastností v priečinku „Tento počítač“ - desať je zobrazené. Nainštalovaný nástroj Everest - zobrazuje sedem. Všeobecne akosi zvláštne ..Čítaj viac »