Kategória Archív: Zaujímavé

10 najlepších programov na nahrávanie videa z obrazovky počítača

Dobrý deň všetkým! - Včera som úroveň prešiel za 1 minútu. 30 s! - Áno, to nemôže byť, Mikola, niečo si mýliš ... - Hovorím presne, dokonca som nahral aj video a môžem ho ukázať! - Daj mi odkaz! Zdalo by sa to ako jednoduchý dialóg medzi dvoma súdruhmi, ale ako presne odráža jednoduchú pravdu: „ Než stokrát počuť, je lepšie raz vidieť! “ 👀 Na nahrávanie videa z obrazovČítaj viac »

Ako nájsť človeka podľa jeho fotografie

Otázka používateľa Ahoj. Stratil kontakt s jednou osobou, ale rád by som ho našiel. Poznám jeho meno, je tam pár fotografií, poznám mesto, v ktorom žije. Je možné to nejako hľadať v sociálnej oblasti. siete podľa fotografie (podľa mena je niekoľko tisíc ľudí - za rok ich všetky neprejdem)? Dobrý deň! NašťastieČítaj viac »

Ako volať zadarmo z počítača na telefón

Otázka používateľa Ahoj. Nehovorte mi, je možné z počítača volať zadarmo na bežný mobilný alebo pevný telefón? Viem, že táto služba je v programe Skype (ale služba je tam platená, aj keď nie tak drahá). Dobrý deň! Hmm, úprimne povedané, sám som sa k takýmto službám a programom uchýlil niekoľkokrát (keď sa vybila batéria telefónu a musel som uskutočniť jeden nevyhnutný hovor). V článku som vybral najlepšie (podľa Čítaj viac »

10 najlepších softvérov na aktualizáciu ovládačov

Dobrý deň! Ovládače sú ako prevodové stupne v mechanizme, ak nie sú vo vašom počítači (alebo nie sú „natívne“) - systém nefunguje v normálnom režime: potom niečo visí, potom sa nespustí, rôzne spomalenia a chyby. Obzvlášť ťažké sú ovládače videa a zvuku (v prvom prípade - problémy s hrami, v druhom - žiadny zvuk). Myslím si, že preto vždy existoval Čítaj viac »

Ako nájsť skladbu podľa zvuku online (kto je interpret)

Ahoj. Stáva sa to takto: sedíte niekde pre seba, trávite príjemný čas - hrá dobrá hudba. Ak si ich chcete stiahnuť do počítača alebo telefónu, neviete, kto skladbu predvádza, umelca nespoznávate. Často existujú aj nepodpísané stopy (to je vtedy, ak už bola hudba stiahnutá na váš pevný disk): „neznámy interpret - stopa 1“ . Ako nájsť interpreta je tiežČítaj viac »

Najlepšie zoznamovacie stránky - TOP-10

Otázka používateľa Ahoj. Nedávno som čítal váš článok s recenziou webov o počasí (sám som si vybral pár) a dokonca som si do telefónu nainštaloval aplikáciu z niektorej zo služieb (poznámka: meno redaktor zmenšil, aby nerobil reklamu. ). Povedzte mi dobrú a bezplatnú zoznamku, kde bude menej falzifikátov a rôzne chované ... Dobrý deň! Všeobecne Čítaj viac »

Ako nainštalovať Windows 10 z USB flash disku

Ahoj! Napriek skutočnosti, že mnoho používateľov kritizuje Windows 10, si napriek tomu získava popularitu. Nové počítače a notebooky sú so systémom Windows 10 tak často všetkým (a ovládače pre staré zariadenia sa už nevyrábajú, čo znamená, že časom budeme všetci v novom OS 👌). Napríklad už som prešiel na Čítaj viac »

Najlepšie programy na čistenie počítača (notebooku) od odpadkov

Ahoj! Bez ohľadu na to, ako opatrne pracujete s Windows, časom sa v ňom nahromadí pomerne veľké množstvo „odpadkov“: dočasné súbory; vyrovnávacia pamäť prehliadača; chybné záznamy v systémovom registri; súbory, ktoré zostali po odstránení niektorých programov atď. 👀 Všetko by bolo v poriadku, ale veľkosť týchto nevyžiadaných súborov môže narásť do impozantnej veľkosti: pri čistení počítačov, notebookov - často vymažem 10-15 GB harabúrd! 👌 Tento „odpad“ navyše môže spomaliť váš počítačČítaj viac »

Programy na zosilnenie zvuku v počítači, notebooku

Ahoj. Otázka týkajúce sa doplnkovej reklamy: prečo počítač bez zvuku? 👀 Takže neviem: ani nehrať, ani nepozrieť film, čo môžeme povedať o hudbe ... Okrem absencie zvuku sa často stretávame s druhou stranou problému - zvukom, ale ťažko počuť, je to slabé. Existuje niekoľko desiatok programov na riešenie tohto problému, ale nie všetky poskytujú skutočné výsledky. Tí, ktorí mi pomohli - chcel somČítaj viac »

Žiadny odznak od správcu Realtek HD! Ako vstúpiť do ovládacieho panela Realtek, inak nemôžem nijako nakonfigurovať zvuk

Dobrý deň! Realtek HD je pravdepodobne jedným z najpopulárnejších zvukových ovládačov na jemné vyladenie úrovne a kvality zvuku systému Windows. Ak chcete otvoriť jeho parametre, musíte spustiť správcu Realtek, ktorého odkaz by mal byť buď v zásobníku (vedľa hodín), alebo na ovládacom paneli * systému Windows. * Mimochodom, odkaz na Čítaj viac »

Ako sťahovať video z VK ⇓

Dobrý deň! Sociálne siete sú dobré nielen preto, že sa s niekým môžete rozprávať, nájsť si nových priateľov (alebo nájsť priateľov zo starej školy), ale aj preto, že zhromaždili pomerne veľa obrazového a zvukového obsahu. Jedno z najpopulárnejších sociálnych médií siete v našej krajine - to je samozrejme VKontakte   (na ktorom sú desaťtisíce všetkých druhov videí 👌). Nájdenie a sledovanie požadovaného videČítaj viac »

Windows 10: Hlavný panel nie je pri sledovaní videa skrytý. Čo robiť, aby ŠTART zmizol v režime celej obrazovky

Otázka používateľa Ahoj. Povedzte mi, čo môžete urobiť, aby zmizol panel úloh. Keď začnem sledovať video a vytvorím obrázok na celú obrazovku, v dolnej časti je panel so všetkými ikonami a ponukou ŠTART. Predtým to bolo vždy skryté automaticky, ale teraz to tak nie je. Zdá sa, že neexistujú žiadne chyby ako také, ale tento okamih je veľmi nepríjemný a zasahuje do bežného prezerania filmov. To isté je, mimochodom, v prehČítaj viac »

Ako vyčistiť počítač od odpadu a urýchliť prácu - pokyny

Dobrá hodina všetkým! Už ste si niekedy mysleli, že „nevyžiadané“ súbory v počítači môžu vážne ovplyvniť jeho výkon? 👀 Koniec koncov, je to tu zvykom: Hrával som hru týždeň, potom som pol roka alebo rok na disku a myslel som si, že „to môže byť potrebné“ ... To isté platí pre mnoho ďalších aplikácií. Výsledkom je, že keď je počítač zapnutý a Čítaj viac »

10 najlepších videoprehrávačov pre Windows (od XP do 10)

Ahoj! Ľudová múdrosť: koľko ľudí - toľko názorov! Bez ohľadu na to, ako sa program Windows Media Player (zabudovaný do systému Windows) dokončuje, stále nie je ani zďaleka dokonalý a s najväčšou pravdepodobnosťou to nebude čoskoro. Preto neprekvapuje, že mnoho používateľov (ktorí otvárajú miestne video viac ako raz ročne ✌) chce nájsť pohodlnejší prehrávač multimediálnych súborov. Všeobecne je lepšie mať 2-3 hráčov prČítaj viac »

Ako sa zaregistrovať na VKontakte bez uvedenia telefónneho čísla

Otázka používateľa Ahoj. Je možné sa zaregistrovať v sieti VKontakte bez uvedenia telefónneho čísla? Faktom je, že mi nepríde SMS s aktivačným kódom (operátor hovorí, že so sieťou je všetko v poriadku; skontrolovaný bol aj telefón v dielni). Kvôli jednoduchej registrácii na webe je zmena čísla akosi neseriózna (v telefóne je už veľa kontaktov a nechcem ich stratiť všetky) ... Victor. Dobrý deň! ÚprimneČítaj viac »

Tichý zvuk v počítači - spôsoby zvýšenia hlasitosti

Všetko najlepšie! Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že používatelia sa najčastejšie stretávajú s problémom tichého zvuku pri preinštalovávaní operačného systému Windows (menej často pri výmene zariadenia za nový). Všeobecne platí, že tichý a tichý spor: ak zvýšite hlasitosť o 100% a zvuk je sotva počuť, problém je zrejmý, ale ak očakávate hlasitosť od lacného notebooku ako múzy. centrum - tu bez komentárov je nepravdepČítaj viac »

Jednotka flash nie je naformátovaná, čo mám robiť?

Dobrá hodina! V živote ľubovoľnej jednotky USB flash (a tiež microSD) sa stávajú nepredvídané okamihy: niekedy sa prestane otvárať a žiada o formátovanie. Podľa zákona podlosti štandardná funkcia formátovania vo Windows nemôže operáciu dokončiť z nejasných dôvodov (príklad na obr. 1 nižšie 👇). Mnoho použíČítaj viac »

10 najlepších prehrávačov pre Windows ♫ (pre MP3, FLAC a inú hudbu)

Dobrý deň všetkým! Takmer každý používateľ, či už v pracovnom alebo domácom počítači, na ňom občas prehrá hudbu. Hudbu však môžete počúvať rôznymi spôsobmi - a v mnohých ohľadoch závisí pohodlie a kvalita zvuku od zvoleného prehrávača . To je pravdepodobne dôvod, prečo je v súčasnosti k dispozícii taká široká škála zvukových prehrávačov a často prevláda kontroverzia, ktorý z nich je najlepší ... V tomto článku uvediem svojich TOP-10 hudobnýchČítaj viac »

Programy na opravu USB flash diskov, SD kariet (diagnostika a testovanie, formátovanie, obnova)

Dobrý čas! Nie je neobvyklé, že na SD kartách a USB flash diskoch narazíte na najrôznejšie problémy: niekedy sa nedajú prečítať, niekedy kopírovanie trvá príliš dlho, potom sa objavia najrôznejšie chyby (že disk je chránený proti zápisu, že je potrebné formátovanie, nesprávne zobrazené množstvo pamäte atď.). Navyše sa to niekedy stáva bČítaj viac »

Prečo z počítača nie je počuť žiadny zvuk

Dobrá hodina! Ľudová múdrosť: najčastejšie veci, keď ich stratíme, si začneme vážiť ... Takto to je so zvukom, zatiaľ čo je to na počítači - neprikladá sa mu náležitá dôležitosť, ale keď nie je počuť zvuk, je to tragédia, pretože už nebudete rozprávať cez Skype, nespustíte film alebo hudba! Spravidla sa to môže stať z rôznČítaj viac »

Ako blokovať reklamy v prehliadači Google Chrome

Ahoj. Myslím si, že nikto so mnou nebude polemizovať, že niektoré stránky idú s reklamou príliš ďaleko ... 👀 Napríklad prejsť na ktorýkoľvek z väčšiny sledovačov torrentov - stáva sa to „strašidelným“, taká hojnosť reklamy jednoducho neumožňuje bežné použitie zdroja. Obzvlášť nepríjemné sú rôzne vyskaČítaj viac »

Zvuk v notebooku chýba, prečo?

Otázka používateľa Ahoj. Nie je to tak dávno, čo som na svojom notebooku aktualizoval Windows 7 na 10 a teraz som stratil zvuk. Ovládač sa zdá byť nainštalovaný, ikona hlasitosti je bez krížikov, všetko je v poriadku, zvuk je úplne pridaný. Ale stále šiš ... Mimochodom, všetko ostatné (okrem zvuku) funguje dobre. Povedz mi aspoň, ktorČítaj viac »

Ako napáliť ISO obraz na USB flash disk // 2 spôsobmi

Všetko dobré! Pomerne často musíte na disk USB napísať nejaký obraz disku ISO, napríklad pri inštalácii systému Windows, vytváraní pohotovostnej jednotky flash, testovaní pamäte RAM, pevného disku atď. Rovnaká inštalácia systému Windows z disku CD / DVD navyše trvá dlhšie (a zlyhávajú častejšie ako jednotky flash). Ani nehovorím o tom, že nieČítaj viac »

Programy na zmenu hlasu v mikrofóne (v reálnom čase)

Dobrý deň! Chcete prekvapiť svojich priateľov zmenou hlasu (neobvyklé, že vám napríklad prajeme všetko najlepšie k narodeninám alebo si napríklad zahráte žartík)? Alebo zavolajte šéfovi a predstierajte zachrípnutie tým, že požiadate o voľno? 😉 Nech je to už akokoľvek, zmena hlasu v mikrofóne je celkom jednoduchá: potrebujete špeciálnu. program a 5 minút na jeho nastČítaj viac »

Mikrofón nefunguje v systéme Windows 10

Otázka používateľa Ahoj. Pred pár dňami sa môj Windows 10 aktualizoval sám (moje srdce cítilo, že je to zbytočné, ale nepýtali sa ma ...). Teraz môj mikrofón nefunguje - pri rozprávaní ma nikto nepočuje. Môžete niečo urobiť? Už teraz uvažujem o jeho demolácii a inštalácii Windows 7 (ale na mojom notebooku boli na mojom notebooku napísané iba ovládače pre Windows 10 - je to tiež prepadák ...) Dobrý čas! Áno, Windows 10 Čítaj viac »

Čo robiť, ak klávesnica nefunguje na notebooku

Otázka používateľa ... Ahoj. Pomoc s jedným problémom. Klávesnica na mojom notebooku Lenovo B70-80 prestala bezdôvodne fungovať. Notebook netrafil, nezaplavil, netrafil - hneď po zapnutí nereaguje na stlačenie niektorých klávesov. Čo sa dá robiť? Dobrý deň! Čo je v tomto ohľade dobré pre obyčajný počítač, je rýchla zmena z jednej klávesnice na druhú. Tento postup sa, bohužiaľ, v Čítaj viac »

Ako odstrániť kontextové reklamy v prehliadači (Chrome, Firefox, Yandex prehliadač atď.)

Otázka používateľa Dobrý deň. Prosím, povedzte mi, ako môžete odstrániť reklamy vo VK a Odnoklassniki: všetky druhy vyskakovacích okien, bannerov atď. Nikdy predtým som ich nemal, teraz mám na každej stránke iné blikajúce ponuky: kúpte si to, kúpte si to, kasíno Vulcan atď. Možno som infikoval svoj laptop nejakým vírusom? Už ma unavuje táto nepríjeČítaj viac »

Ako skontrolovať interpunkciu online - interpunkčné znamienka

Pozdravujem všetkých! Mnohé z nejakého dôvodu nepripisujú interpunkcii náležitý význam  (t. J. Správne usporiadanie interpunkčných znamienok: čiarky, bodky atď. 👀). Jedno alebo dve znamenia môžu medzitým významne zmeniť význam vety! Príklad 1 „Popravu nemožno omilostiť“ (úlovková fráza zo slávnej karikatúry). Skúste za prvé slovo dať čiarku a pČítaj viac »

Ako optimalizovať Windows 10 (na zlepšenie výkonu počítača)

Dobrý deň! Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo môžu dva rovnaké počítače s rovnakým OS bežať rôznymi rýchlosťami? 👀 Jeden na okamžité otvorenie priečinkov, kariet v prehliadači, načítanie za niekoľko sekúnd, druhý - na neustále spomalenie a premýšľanie ... Veľa z hľadiska výkonu závisí od nastavení operačného systému Windows. Ak ho nakonfigurujete správne (zvyčajne Čítaj viac »

Prečo počítač nevidí jednotku USB flash: 10 hlavných dôvodov!

Ahoj! Jednotka flash je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších typov pamäťových médií (okrem možnosti výmeny súborov po sieti). USB flash disk má v skutočnosti veľa výhod: mobilný (môžete ho vložiť do ľubovoľného vrecka), univerzálny (pripája sa k ľubovoľnému počítaču, notebooku, modulu gadget), dokáže dostatočne rýchlo kopírovať / čítať informácie atď. Stane sa im ale jeden malý „ problém “ - niČítaj viac »

Kde je schránka v systéme Android: ako zistiť, čo je v nej, a vyčistiť ju

Dobrý deň! Mnoho začínajúcich používateľov verí, že ak si napríklad vybrali text z SMS správy a stlačili tlačidlo „Kopírovať“ , tieto informácie sa uložia do ich pamäte telefónu (a teraz môžu s SMS robiť čo chcú). V skutočnosti to nie je pravda ... Keď vyberiete ľubovoľný kúsok textu, obrázka, videa atď. A kliknete na „Kopírovať“ - Android Čítaj viac »

Ako vložiť znak eura €, rubeľ ₽, dolár $ a ďalšie meny (ak nie sú na klávesnici)

Dobrý čas! Pri tlači a úpravách niektorých dokumentov je potrebné k číslam a výpočtom pridať znamienka meny (euro €, rubeľ ₽ atď.). A bohužiaľ nie sú prítomné na každej klávesnici - no, naozaj ich zakaždým kopírujete z niektorých zdrojov online ?! .. Do budúcnosti poviem, že s určitou zručnosťou je možné tieto symboly vložiť do akýchkoľvek dokumentov a písmen do 1-2 sekúnd! A v tejto poznámke som chcel uviesť niekČítaj viac »

LiveCD pre núdzové zotavenie systému Windows

Dobrý deň! Disk LiveCD alebo flash disk je mimoriadne užitočná vec! Zatiaľ čo všetko funguje - zdá sa, že si to nepamätáte, ale hneď ako sa vyskytne problém - bez toho a nie tu a nie tu! ☝ Napríklad Windows sa prestal načítavať - ​​pomocou LiveCD môžete rýchlo zaviesť a skopírovať všetky potrebné dokumenty a súbory. Pohodlne ?! Už ani nehovorím o tČítaj viac »

Kľúč na klávesnici notebooku, počítač nefunguje

Dobré časy dňa! Ak nie sú problémy s bežnou klávesnicou pre PC - pokazila sa mi, kúpila som si novú, ale s notebookmi to nie je také jednoduché: po prvé, v niektorých prípadoch je dosť ťažké ho nájsť; po druhé, nie je ľahké ho zmeniť sami (niekedy musíte rozobrať celé zariadenie); po tretie, nefunkčnosť niektorých klávesov nie je vždy spojená s poruchou (ale na tomto sa veľa používateľov popáli ...)! po štvrté, klávesnica notebooku Čítaj viac »

Optimalizácia a akcelerácia systému Windows 7

Otázka používateľa Ahoj. Povedzte mi, prečo môj Windows 7 po inštalácii funguje dobre, všetko sa otvára a rýchlo nabootuje. Po 2-3 týždňoch - zdá sa, že je vymenený: počítač sa začne dlho načítať, vodič neochotne reaguje, všetka práca je akosi pomalá. Je možné optimalizovať a zrýchliť systém bez systematickej preinštalácie, aby fungoval rýchlo, ako po preinštalovaní systému?  Dobrý deň. Celkom typické správČítaj viac »

Najlepšie kodeky pre video a zvuk (Windows 7, 8, 10). Ako zvoliť kodeky pre VŠETKO, čo sa majú otvoriť

Dobrý deň! Zakaždým, keď otvoríte multimediálny súbor (hudba, filmy atď.), Vstúpia do činnosti kodeky (špeciálny softvér, ktorý prevádza údaje, signál). Veľa závisí od výberu sady kodekov: otvoríte iba časť videosúborov alebo všetky bez výnimky; či sa video spomalí; ako sa bude audio a video prevádzať a komprimovať atď. Teraz nájdete desiatky súborov kČítaj viac »

PDF na WORD (DOCX): 10 spôsobov prevodu!

Otázka používateľa Dobrý deň. Povedz mi prosím. Mám jeden súbor PDF a musím ho upraviť (zmeniť časť textu, vložiť hlavičky a zvýraznenia). Myslím si, že najlepšie je vykonať takúto operáciu v programe WORD. Ako môžem previesť tento súbor do formátu DOCX (s ktorým WORD funguje)? Vyskúšal som niekoľko služiebČítaj viac »

Online služby 5 Word: s dokumentmi pracujeme online bez toho, aby sme opustili prehliadač

Dobrý deň! Myslím si, že nikto nebude namietať, že Microsoft Word je jedným z najlepších textových editorov na svete (aspoň bez neho, a nie tam, a nie tu)! Ale, bohužiaľ, nie je nainštalovaný na všetkých počítačoch. platený program ... Čo však v prípade, keď potrebujete dokument rýchlo upraviť alebo zobraziť? Máte pravdu - používajte onČítaj viac »

Ako otvoriť príkazový riadok v systéme Windows 7-10 (vrátane práv správcu)

Otázka používateľa Ahoj. Na notebooku mám Windows 10. Nehovorte mi, ako nájsť a otvoriť príkazový riadok (nenašiel som ho v ponuke ŠTART, hoci tam bol v siedmich). Dobrý deň všetkým. Otázka je vo všeobecnosti dosť populárna. Aj v mojich článkoch (prostredníctvom jedného) sú tipy na zmenu určitých parametrov prostredníctvom príkazového riadku. Linku tiež často treba otvoriČítaj viac »

Softvér pre jednotku pevného disku (HDD) a jednotku SSD (Solid State Drive): testovanie, rozdelenie na oddiely, formátovanie, čistenie

Dobrý deň! Mnoho používateľov sa z nejakého dôvodu domnieva, že srdcom počítača je procesor (pre niektorých milovníkov hier grafická karta 👌). Ale čisto podľa môjho názoru - najdôležitejšou súčasťou hardvéru v počítači / notebooku je disk (HDD / SSD). Nech už je porucha hardvéru akákoľvek (ak nie je spojená s diskom) - jeho výmenou a opravou obnovíte svoju prácu a budete v nej pokračovať, akoby sa nič nestalo. Ak však „letí“ pevný disk, potom to ani zČítaj viac »

Ako zistiť vlastnosti počítača, notebooku ↵

Dobrý deň. Pri práci s počítačom (notebookom) je v niektorých prípadoch potrebné zistiť presné vlastnosti konkrétneho hardvéru. Napríklad to často musíte urobiť, keď chcete vyhľadať a aktualizovať ovládače, musíte zistiť teplotu pevného disku alebo procesora, grafickej karty, keď počítač začne mrznúť alebo spomaľovať atď. Je to nevyhnutné aj v neškodných pČítaj viac »

Ako sťahovať hudbu z VKontakte - 100% pracovné spôsoby

Dobrý deň! Ľudová múdrosť: „Pieseň nám pomáha budovať a žiť“ ... Dobrá hudba, ale v pravý čas, môže skutočne dodať motiváciu a silu, pomôcť zmierniť únavu, oddýchnuť si, rozveseliť sa. Pravdepodobne preto záujem o ňu nikdy nevyschne! 👌 U nás sa v spoločenskom prostredí predstavuje obrovská zbierka hudby. siete VKontakte (nie je prekvapujúce, pČítaj viac »

Ako nájsť svojho dvojníka na internete

Otázka od dvojitého hľadača ... Ahoj. Povedzte mi, je možné nájsť svojho dvojníka na internete? Skúšal som sa zaregistrovať na viacerých stránkach, všade berú iba peniaze (napríklad cez SMS), a výsledok je nulový. Mám niekoľko fotografií: bočnú, prednú, veľkú a malú. Chcel by som voľbu zadarmo a pre začiatočníkov nie príliš náročnú ... Dobrý deň! Je možné vyhľadávať, Čítaj viac »

Ako zvýšiť hlasitosť jednotky „C:“ na úkor jednotky „D:“ bez straty údajov

Otázka používateľa Ahoj. Nie je to tak dávno, čo mi došlo miesto na disku Windows - a v zásobníku vedľa hodín sa začala objavovať chyba „Nedostatok miesta na systémovom oddiele disku, to môže byť dôvod ...“. Faktom je, že jednotka „C: \“ má skutočne málo miesta - iba 30 GB, ale na druhej jednotke „D: \“ - 420 GB (asi 200 GB voľných). Môžem rozšíriť kapacitu jednotky „CČítaj viac »

Modrá obrazovka vo Windows 10: „Váš počítač má problém ...“ (nasledovaný reštartom počítača)

Ahoj. Používatelia prezývali modrú obrazovku chybu jadra OS, ktorá sa náhle objaví (bez varovania a neumožňuje ukladanie dokumentov) a núti počítač k reštartu. Môže sa navyše vyskytnúť na stolových počítačoch aj na notebookoch (a Windows 10 nie je výnimkou, aj keď sa systém v tomto ohľade stal oveľa stabilnejším). Príklad chyby nájdete na fotoČítaj viac »

Zrýchlite hry: najlepšie programy a pomôcky

Dobrý deň! Je to zvláštna vec: Zdá sa, že som si kúpil tento počítač, všetky hry na ňom fungujú bez bŕzd (dokonca aj veľa nových položiek). Uplynie rok a pol ... Vyzeráte a veľa hier už spomaľuje, musíte znížiť grafický výkon, upraviť-upraviť, aby ste sa nejako hrali. Napriek tomu, kto hovorí čo, ale počítačový hardvér veľmi rýchlo zastaráva! 👀 Nie je prekvapením, že v súčasnostiČítaj viac »

Počítač nerozpoznáva / nevidí flash kartu: microSD, miniSD, SD

Dobrý deň všetkým! Dnes si myslím, že popularita SD-flash diskov nie je nižšia ako u USB-flash diskov. Posúďte sami: telefóny, tablety, fotoaparáty, fotoaparáty - všade sa používajú SD-flash disky (niekedy sa im hovorí SD-karty)! Všeobecne musím uznať, že SD karty sú dosť „vrtošivé“ zariadenia a nie je neobvyklé, že ich počítač nerozpozná alebo nevidí. V týchto prípadoch si zvyčajne okamžČítaj viac »

Ako zapnúť mikrofón na notebooku

Dobrý čas všetkým. 99,9% moderných notebookov má zabudovaný mikrofón (mimochodom, mnoho používateľov si bez toho, aby to vedeli, kupuje samostatný externý mikrofón). Je pravda, že kvalita práce tejto „inštalácie“ nie je ani zďaleka vždy ideálna, ale na niektoré jednorazové rokovania to celkom stačí. 👌 V tomto článku sa budem sČítaj viac »

Ako zmenšiť veľkosť súboru JPG, JPEG

Dobrý deň! Mnoho súborov JPG zaberá veľa miesta, často desiatky megabajtov (napríklad vysokokvalitné fotografie alebo skenované súbory). A v mnohých prípadoch musí človek čeliť jednej veľmi zaujímavej úlohe - zmenšiť veľkosť súboru (povedzme nahrať ho do rôznych internetových služieb, kde existujú obmedzenia veľkosti, alebo napísať zbierku fotografií na rôzne disky). Všeobecne (globálne) na zníženieČítaj viac »

Najlepšie bezplatné video editory pre Windows (TOP-10 v ruštine)

Dobrý deň! Predtým bolo vytváranie videí a vytváranie videí z nich veľa profesionálov (alebo veľmi skúsených používateľov). Dnes, s rozvojom výpočtovej techniky, môžu aj deti natočiť video, ktoré potom môžu upraviť a vytvoriť zaujímavý film alebo video ... Otázka, ako natáčať video a čo natáčať, sa v tomto článku (ako ste pochopili) nedotknem, ale o nástrojoch na strih videa - poviem pár slov ... Všeobecne teraz existujú stovky všetČítaj viac »

Prečo sa uTorrent sťahuje pomalou rýchlosťou: sťahovaniu torrentov trvá veľmi dlho ...

Otázka používateľa Dobrý deň. Pomoc s jedným problémom. Nech sťahujem v uTorrente čokoľvek, rýchlosť sťahovania je iba 1 Mb / s. Navyše niekedy klesne na niekoľko Kb / s (t.j. veľmi nízka rýchlosť - jeden film je možné stiahnuť celý deň ...). Ahoj. Hneď by som chcel zdôrazniť, že len veľmi málo používateľov je spokojných s rýchlosťou sťahovania súborov. Čím vyššia rýchlosť, tým vyššia chceteČítaj viac »

Ako zistiť, aký druh pamäte RAM sa nachádza v mojom počítači / notebooku

Otázka od jedného z používateľov Ahoj. Povedzte mi, ako zistiť, aký druh pamäte RAM je v počítači nainštalovaný. Faktom je, že mám 2 GB pamäte (zistené prostredníctvom vlastností v časti „Tento počítač“) a chcem pridať 2 ÷ 4 GB, ale neviem, ktorú lištu si kúpiť. Mimochodom, rozobral som systémovú jednotku, vybral som sám pamäťovú lištu, ale nie sú na nej žiadne nálepky a žiadne iné označenie. Preto jednoducho prepíšte označenie zo starejČítaj viac »

Ako odstrániť ochranu proti zápisu z jednotky flash (objaví sa chyba, že disk je chránený proti zápisu)

Otázka používateľa Ahoj. Pokúšam sa napísať jeden dokument programu Word z pevného disku na USB flash disk, ale objaví sa chyba, že je disk chránený proti zápisu. Nikdy predtým sa to nestalo, netrafil som flash disk, nevyhodil ho, nič s ním neurobil ... Je zaujímavé, že som sa pokúsil odstrániť nejaký súbor z USB flash disku: objavila sa presne rovnaká chyba, žiadny prístup. To znamená, že môžem skopírČítaj viac »

Programy na vytváranie obrazov ISO: 6 najpotrebnejších a najužitočnejších!

Dobrý čas! ISO obrázky sú jedným z najpopulárnejších a je vhodné do nich „umiestniť“ nielen mediálny obsah (hudbu, obrázky, hry), ale dokonca aj bootovacie obrázky Windows (napríklad Windows 10 si môžete stiahnuť z oficiálnej webovej stránky v tento formát). Aby ste si takýto obrázok vytvorili sami (a aby ste s nimi mohli pracovať), je najlepšie nainštalovať si špeciálny program (aj keď existujú spôsoby, ako vytvoriť obraz ISO pomocou systému Windows, nie je to veľmi výhodné). V skutočnosti by som v tomto článku chČítaj viac »

Najlepšie aplikácie na záznam videa na obrazovke pre telefón alebo tablet Android

Dobrý deň! Myslím si, že veľa ľudí aspoň raz chcelo nahrať video všetkého, čo sa deje z obrazovky ich telefónu. Predstavte si, že môžete zachytiť videohovor príbuzných (a potom ho ukázať ostatným blízkym, ktorí ich už dlho nevideli), takže si môžete uložiť priebeh hry (alebo vytvoriť video z najvtipnejších okamihov), nahrať živé vysielanie a pod. Ale v takých chvíľach, ako obvykleČítaj viac »

Procesor je 100% načítaný bez zjavného dôvodu, spomaľuje - čo robiť?

Dobrý deň! Myslím si, že takmer každý užívateľ, aspoň s malými skúsenosťami, čelil podobnému problému: pracujete a pracujete za počítačom a potom si začnete všímať, že akosi pomaly reaguje na stlačenie tlačidiel myši, klávesnice, spomalí sa ... Dôvodom pomalej práce a oneskorenia je veľmi často zaťaženie procesora, niekedy dosahuje 100%! Vyriešenie tohto problému nie je Čítaj viac »

Svchost.exe načíta procesor, čo mám robiť?

Otázka používateľa Dobrý deň. Mám v počítači nainštalovaný Windows 7 a nedávno sa začal spomaľovať. Podľa skúseností som zistil, že načíta 2-jadrový procesor z 50% -100% procesu „svchost.exe“ (aspoň toto sa zobrazuje v správcovi úloh). Pokúsil som sa dokončiť tento proces, ale zobrazí sa chyba a počítač sa reštartuje. Je možné ho vôbec absolvovať a ako z Čítaj viac »

Vyhľadávanie podľa obrázka z telefónu so systémom Android: hľadanie podobných obrázkov a názvu zobrazeného obsahu

Dobrý deň všetkým! Myslím si, že mnoho ľudí sa už neraz stretlo so situáciou, keď na fotografii (obrázku) vidíte zviera (rastlinu, hmyz atď.) A chcete vedieť jeho plemeno, popis a všetko, čo je možné ... Okrem toho si takúto fotografiu môžete urobiť sami, pričom ste niekde v prírode, pretože takmer všetky moderné smartfóny sú vybavené fotoaparátmi. 👌 Podobná situácia môže nastaťČítaj viac »

Teplota grafickej karty: ako ju nájsť, prípustné a kritické hodnoty t-ry

Dobrý čas všetkým! S nástupom júlových horúčav sa prehrievali nielen ľudia, ale aj hardvér počítačov / notebookov. Platí to najmä pre procesory a grafické karty, ktorých teploty môžu dosahovať pomerne vysoké hodnoty (najčastejšie pri spustených hrách). Všeobecne sú moderné zariadenia dosť „inteligentné“ a dobre chránené: po dosiahnutí určitej teploty (kritického bodu) sa počítač jednoducho vypne. Takáto ochrana pomáha „nespáliť“ drahý harČítaj viac »

Ako zapnúť Bluetooth na notebooku (krok za krokom)

Otázka používateľa Ahoj. Povedzte mi, ako zapnúť Bluetooth na notebooku ASUS. Ide o to, že vedľa hodín nemám vôbec žiadne ikony na paneli úloh! Na klávesnici tiež chýba funkčné tlačidlo na zapnutie. Stúpal som a stúpal, chápem celú absurditu: je tu Bluetooth, ale nemôžem ho zapnúť ... Dobrý deň. Myslím si, Čítaj viac »

Najlepšie video prevádzače pre Windows 7, 8, 10 (v ruštine)

Všetko najlepšie! Na internete teraz nájdete videá rôznych formátov: veľmi populárnych aj tých, ktoré sa nachádzajú od veľkej udalosti po veľkú. V určitých prípadoch je však potrebné previesť video z jedného formátu do druhého (napríklad ak potrebujete prehrať video v prehrávači, ale nepodporuje niektoré zriedkavé formáty). Táto úloha je vyžadovaná aj vČítaj viac »

Pri zapnutí počítača sa vyskytla chyba „reštartujte a vyberte správne bootovacie zariadenie alebo vložte bootovacie médium do vybraného bootovacieho zariadenia a stlačte kláves“. Čo robiť?

Otázka používateľa Ahoj. Pomoc s prenosným počítačom: po zapnutí sa na čiernom pozadí začala objavovať chyba: „reštartujte a vyberte správne bootovacie zariadenie alebo vložte bootovacie médium do vybraného bootovacieho zariadenia a stlačte kláves“ (zapisoval doslovne!). S notebookom predtým nikto nepracoval a nič sa mu nestalo (zdá sa), kvôli čomu by sa mohol objaviť? Nemôžem ani vstúpiť do bezpečČítaj viac »

Chyba „Nie je to aplikácia win32 ...“. Čo robiť?

Otázka od jedného z používateľov Ahoj. Pokúšam sa nainštalovať nejakú hru, zdá sa, že je všetko v poriadku, ale keď ju spustím, zobrazí sa chyba „... Launcher.exe nie je aplikácia Win32.“ Už druhý deň s tým bojujem, povedzte mi, čo robiť s touto chybou, môžem ju nejako eliminovať „malou“ krvou ... Dobrý deň! Táto chyba nie je Čítaj viac »

Ako vypočítať percentá: z čísla, zo súčtu čísel atď.

Dobrý deň! Záujem, môžem vám povedať, nie je len niečo „nudné“ na hodinách matematiky v škole, ale aj nesmierne nevyhnutná a aplikovaná vec v živote 👌 (nájde sa všade: keď si vezmete pôžičku, odhadnete zľavu, spočítate svoj zisk, atď.). A podľa môjho názoru sa tomu pri štúdiu témy „záujem“ na tej istej škole venuje veľmi málo času. Možno aj preto sa niektorí ľudia nachádzajú vČítaj viac »

Test výkonu grafickej karty

Dobrý čas všetkým! Mnoho používateľov sa domnieva, že čím je grafická karta drahšia (a má viac pamäte), tým je produktívnejšia! V skutočnosti to tak nie je vždy (nie nadarmo sa tabuľky grafických kariet zostavujú z hľadiska pomeru ceny a výkonu po celé desaťročia). Všeobecne platí, že na vyhodnotenie výkonu grafickej karty je potrebné vykonať špeciálnu akciu. test (spravidla to bude trvať 10-1Čítaj viac »

Ako si vyrobiť prezentáciu fotografií: 3 spôsoby!

Všetko najlepšie! Fotiť dnes môže takmer každý (koniec koncov, fotoaparáty sú nainštalované takmer v každom telefóne!). Ako si však usporiadať tieto fotografie a ešte ich zatraktívniť? Jedným z dobrých spôsobov je vytvorenie farebnej  prezentácie (mimochodom, koláž môžete vytvoriť aj z fotografií - je to tiež veľmi atraktívne!). Prezentácia  je druh pČítaj viac »

Najlepšie webové stránky na sledovanie filmov a televíznych programov online: Top 10 legálnych kín na internete!

Ahoj! Ako koniec koncov tento rok výrazne zmenil náš život a návyky! .. Ak to bolo možné skôr, nie, nie, a dokonca ísť kvôli nejakej novinke do kina - (😉) - teraz si musíme vystačiť s online prezeraním .. . Z tohto dôvodu som vlastne musel aktualizovať aj svoje obľúbené položky v prehliadači. Súčasťou záložiek na najČítaj viac »

Programy na vyhľadanie duplicitných súborov (alebo ako vyhľadať rovnaké obrázky, fotografie, dokumenty, zvuk a video v rôznych priečinkoch)

Dobrý deň! Myslím si, že mnoho používateľov má na svojom disku desiatky (alebo dokonca stovky) gigabajtov obrázkov, tapiet, videí, hudby atď. ... 👀 A musím poznamenať, že v rôznych adresároch (napríklad v zbierkach tapiet) môže byť pomerne veľa kópií (duplikátov). Často po ich odstránení môžete na HDD uvoľniť niekoľko gigabajtov miesta! 👉 Čím je upchatý môj pevný disk (Čítaj viac »

Symboly, ikony na vloženie do textu: dom ⛪️, ruka ✌️, slnko ☀️, počasie ☔️, e-mail atď.! Vytvoríme pekný status vo VK alebo prezývku v hre (znaky UTF-8)

Ahojte všetci! Ako veľa ľudí vie, často chodím do kancelárie a často ma zahlcujem otázkami (aj keď priamo nesúvisia s mojou prácou 👌). A dosť často musíte odpovedať na otázky týkajúce sa vkladania rôznych jasných a zaujímavých ikon a symbolov do textu (tie sa nedajú písať na klávesnici, ale niekedy bez nich nikde!). Môžu byť napríklad použitéČítaj viac »