Programy na vyhľadanie duplicitných súborov (alebo ako vyhľadať rovnaké obrázky, fotografie, dokumenty, zvuk a video v rôznych priečinkoch)

Dobrý deň!

Myslím si, že mnoho používateľov má na svojom disku desiatky (alebo dokonca stovky) gigabajtov obrázkov, tapiet, videí, hudby atď. ... ?

A musím poznamenať, že v rôznych adresároch (napríklad v zbierkach tapiet) môže byť pomerne veľa kópií (duplikátov). Často po ich odstránení môžete na HDD uvoľniť niekoľko gigabajtov miesta!

? Čím je upchatý môj pevný disk (alebo kde zmizlo voľné miesto na pevnom disku) [Analýza disku]

*

Existujú špeciálne programy a pomocné programy na vyhľadanie duplikátov. Sú to spôsoby, ako skenovať vaše pevné disky v relatívne krátkom čase a poskytnúť vám všetko rovnaké. Ďalej spravidla budete musieť iba označovať začiarkavacie políčka, čo chcete odstrániť - a wow, miesto je vymazané!

V tomto článku predstavím niekoľko z týchto „čistiacich prostriedkov“, ktoré vám pomôžu uvoľniť miesto na pevnom disku. Takže ...

? Dodatok!

Mimochodom, voľné miesto na disku môžete tiež zvýšiť vyčistením všetkých druhov „odpadu“ (dočasné súbory, vyrovnávacia pamäť atď.). Najlepšie nástroje na čistenie PC nájdete tu

*

Top 14 programov na hľadanie duplikátov (identických súborov)

Univerzálny (vyhľadajte akékoľvek súbory)

Programy univerzálneho duplikátu sú vhodné na prácu s ľubovoľnými súbormi: dokumentmi, fotografiami, videami atď. Ich práca je spravidla založená na vyhľadávaní súborov rovnakej veľkosti a rovnakého kontrolného súčtu. Tých. tieto programy hľadajú presné kópie, ktoré zodpovedajú 100%!

Z tohto dôvodu je ich rýchlosť prevádzky pomerne vysoká. Nemôžu však nájsť napríklad takmer identické obrázky, ktoré sú uložené v rôznych formátoch a s vynikajúcim rozlíšením. Ak to chcete urobiť, musíte použiť špeciálny. Softvér, ktorý odporúčam nižšie ...

*

? Počítačový akcelerátor

Oficiálna webová stránka: //fast-computer.su/

Tento nástroj so samozrejmým názvom od ruských vývojárov. Všeobecne je určený na odstránenie nevyžiadaných súborov, opravu chýb v registri, kontrolu stavu spustenia atď., Ale v jeho nástrojoch sú špeciálne nástroje. modul, ktorý umožňuje vyhľadať duplicitné súbory.

Pozri snímku obrazovky nižšie.

Funkcia duplicitného vyhľadávania (obslužný program - Computer Accelerator)

Po spustení tejto funkcie budete vyzvaní k zadaniu priečinkov (ktoré sa budú analyzovať) a kliknutiu na tlačidlo vyhľadávania. Po chvíli vám program ponúkne všetky nájdené duplikáty - zostáva len odstrániť tento „prebytok“.

Napríklad som analyzoval svoj priečinok Hudba a zistil som, že mám 311 súborov MP3 s veľkosťou 2,65 GB. Navyše tento priečinok pre mňa nie je taký veľký. Výsledok je na snímke obrazovky nižšie.

Jedna pieseň v dvoch kompiláciách

Samozrejme, ak máte na disku veľa zbierok (obrázky, hudba atď.), Množstvo voľného miesta môže byť oveľa väčšie!

Poznámka: bezplatná verzia programu funguje v plnom režime po dobu 5 dní.

*

? Glary Utilities (Glary Duplicate Cleaner)

Webové stránky: //www.glarysoft.com/

Glary Duplicate Cleaner - hlavné okno

Glary Utilities je skvelá sada nástrojov pre všetky príležitosti. Obsahuje všetky najdôležitejšie nástroje na čistenie, údržbu a optimalizáciu systému Windows. Na stránkach môjho blogu som tento komplex opakovane odporúčal  ...

Vo svojom arzenáli firmvéru je jeden malý nástroj s  názvom Glary Duplicate Cleaner. Umožňuje vám rýchlo nájsť duplikáty najrôznejších formátov súborov: TXT, RAR, ZIP, MP3, WAV, AVI, JPG, BMP atď. (Všeobecne sú najobľúbenejšie, viď obrazovka nižšie ?. ).

Konfigurácia možností skenovania / Glary Duplicate Cleaner

K dispozícii je tiež malý filter s kritériami vyhľadávania: podľa názvu, veľkosti, času. Existuje možnosť preskočiť súbory určitej veľkosti (napríklad môžete preskočiť súbory, ktoré vážia menej ako 100 kB).

Upozorňujeme, že balík Glary Utilities  je  bezplatný a plne preložený do ruštiny. Všeobecne je skóre 5 na 5-bodovej stupnici!

*

? CCleaner

Stránka vývojára: //www.piriform.com/

CCleaner - vyhľadávacie pole

Jeden z najslávnejších nástrojov na čistenie PC. Nie veľa používateľov však vie, že v jeho arzenáli je duplicitná funkcia vyhľadávania (a navyše veľmi dobrá funkcia!).

Ak chcete otvoriť túto možnosť: musíte si stiahnuť najnovšiu verziu programu, v ponuke „Služba“ zvoliť možnosť „Hľadať duplikáty“ , určiť nastavenia a kliknúť na tlačidlo „Nájsť“ .

Upozorňujeme, že vyhľadávanie je dosť rýchle, súbory môžete filtrovať podľa veľkosti, dátumu a názvu. Môžete tiež manuálne nastaviť vyhľadávanie konkrétnych jednotiek (priečinkov). Celkovo vzaté, celkom pohodlné!

*

? AllDup

Stránka vývojára: //www.mtsd.de/

AllDup - hlavné okno programu

Toto je malý bezplatný nástroj, ktorý veľmi rýchlo prehľadá všetky vaše disky a odstráni všetky duplicitné súbory. Vývojári poznamenávajú, že ich vyhľadávací algoritmus je o 10–30% rýchlejší ako v prípade iných podobných produktov.

Osobne som rýchlosť netestoval, ale všimol by som si toto: obslužný program funguje vo všetkých operačných systémoch Windows 2000, XP, 7, 8, 10 (to je akási výhoda!).

Tiež by som dodal, že obslužný program má veľa filtrov: názov súboru, príponu, veľkosť, obsah, dátum úpravy, atribúty atď.

Po vyhľadaní vám nástroj AllDup ponúkne výsledky: s každým duplikátom sa môžete oboznámiť a priamo ho vymazať z rozhrania programu. Pohodlne!

*

? Vyhľadávač duplicitných súborov

Stránka vývojára: //www.ashisoft.com/

Vyhľadávač duplicitných súborov (našli sa rovnaké obrázky)

Bezplatný nástroj na čistenie diskov z duplicitných súborov. Program porovnáva súbory na zadanom disku (adresári) podľa bajtov. Existujú štandardné filtre: prípona súboru, názov súboru, dátum vytvorenia a veľkosť.

Výsledok vyhľadávania (príklad je uvedený na snímke obrazovky vyššie) je možné zobraziť buď v samotnom programe (a rozhodnúť sa), alebo ho môžete exportovať do súborov HTML, CSV a TXT. Mimochodom, poznamenal by som, že program má celkom pohodlný prehliadač, ktorý vám umožňuje prezerať si obrázky, texty, videá.

*

? Total Commander

Dôstojník. webová stránka: //www.ghisler.com/

Total Commander - vyhľadávanie súborov

Tento slávny veliteľ (príjemná náhrada za prieskumníka) má tiež funkciu vyhľadávania súborov. Ak ju chcete otvoriť, kliknite na ikonu „lupa“ v hornom menu programu (pozri obrazovku vyššie).

Ďalej v podsekcii „Ďalšie“ môžete začiarknuť políčka, ako vyhľadávať duplikáty. Môžete „upraviť“ dátumy, veľkosť súborov, ich typ, obsah atď. (Pozri snímku obrazovky nižšie).

Kritériá vyhľadávania

Príležitostí tu samozrejme nie je veľa, ale napriek tomu ...

*

Ak chcete vyhľadávať fotografie, obrázky, grafiku

Tieto programy môžu vyhľadávať nielen podľa veľkosti (kontrolného súčtu) súboru, ale aj podľa obsahu obrázka. Napríklad máte niekoľko rovnakých tapiet na pracovnej ploche umiestnených v dvoch rôznych priečinkoch (ale tieto obrázky majú rozdielne veľkosti a rozlíšenie).

Programy uvedené vyššie teda nenájdu tieto duplikáty „nemôžu“ oceniť to, čo je zobrazené na obrázkoch. V takom prípade musíte použiť špeciálnu. nástroje (o nich nižšie ?).

*

? Porovnávač obrázkov

Stránka vývojára: //www.bolidesoft.com/

Image Comparer - pracovná obrazovka aplikácie (od vývojára)

Toto je veľmi malá utilita, ktorá sa špecializuje na hľadanie podobných obrázkov. Porovnáva nielen veľkosť, ale aj to, čo je znázornené na obrázku (pozri obrazovku vyššie). Podporované sú všetky populárne formáty obrázkov a fotografií: RAW, JPEG, J2K, BMP, GIF, PNG, TIFF, TGA atď.

Po vyhľadaní sa zobrazí zoznam duplikátov: jeho prechodom môžete zobraziť všetky kópie a odstrániť tie, ktoré nepotrebujete. Čo je zaujímavé: program vám ukáže percento podobnosti určitých obrázkov (rozdiel medzi nimi je pri pohľade na štvorce zvýraznený).

Nevýhody: ak zadáte veľký disk (niekoľko terabajtov) - skenovanie programu bude trvať veľmi dlho.

Pred použitím odporúčam prejsť obrázky pomocou hrubších nástrojov (napríklad CCleaner, AllDup atď., Pozri vyššie).

*

? DupeGuru Picture Edition

Stránka vývojára: //www.hardcoded.net/dupeguru/

DupeGuru Picture Edition - výsledky vyhľadávania

Veľmi jednoduchá pomôcka, ktorá je navrhnutá na rýchle vyhľadanie rovnakých obrázkov. Upozorňujeme, že podobné obrázky sa nájdu, aj keď majú rôzne formáty (napríklad JPG a Tiff ako na snímke obrazovky vyššie).

Výhody nástroja:

 • vizuálne porovnanie obrázkov;
 • program je úplne zadarmo;
 • jednoduché rozhranie vyrobené v štýle minimalizmu;
 • Podpora ruského jazyka;
 • schopnosť exportovať výsledky vyhľadávania;
 • podpora všetkých najobľúbenejších verzií Windows XP, 7, 8, 10.

*

? ImageDupeless

Stránka vývojára:  //www.imagedupeless.com/

Môžete si stiahnuť z Soft-portálu

ImageDupeless - hlavné okno programu

Program ImageDupeless umožňuje vyhľadávať duplicitné obrázky bez ohľadu na veľkosť, formát, rozlíšenie a ďalšie charakteristiky súboru (zdá sa, že všetky obrázky „vyhľadá“ a nájde podobné).

Program má tiež veľmi zaujímavú funkciu pre napaľovanie obrázkov na CD (vytváranie akýchsi galérií CD).

Poznámka: ak chcete ušetriť čas, porovnajte novo prijaté obrázky s existujúcou galériou (ušetríte tak veľa času, pretože úplná kontrola všetkých obrázkov na disku je oveľa dlhšia ako pri vyhľadávaní vo vytvorenej galérii).

Výsledok porovnania: Upozorňujeme, že rozlíšenie a veľkosť obrázkov sa líšia!

*

? Vyhľadávač duplicitných obrázkov vizuálnej podobnosti

Stránka vývojára: //www.mindgems.com/

Vyhľadávač duplicitných obrázkov vizuálnej podobnosti: Hlavné okno

Program používa pokročilé algoritmy na porovnávanie grafických obrázkov na obrázkoch a fotografiách. Vďaka tomu je možné nájsť podobné a identické obrázky, aj keď majú iný formát (GIF, PNG, JPG atď.) A rozlíšenie.

Upozorňujeme, že používateľ má možnosť označiť atribút podobnosti (t. J. Môžete napríklad požiadať o vyhľadanie iba tých obrázkov, ktoré sú si navzájom 95% podobné).

Po vyhľadávaní: môžete zobraziť všetky nájdené duplikáty a všetky nepotrebné ručne odstrániť. Mimochodom, program umiestňuje 2 identické obrázky vedľa seba (pozri príklad vyššie), aby ste zreteľne videli rozdiel. Veľmi pohodlné!

*

Vyhľadanie zvukových a obrazových súborov

? Porovnávač zvuku (elektronické ucho)

Stránka vývojára: //audiocomparer.com/rus/

Audio Comparer - program bude počúvať takmer 300 stôp za 10 minút.

Audio Comparer nie je tak jednoduchá aplikácia na hľadanie duplikátov medzi hudobnými súbormi (MP3, MP2, MP1, WMA, AIF, WAV, WavPack, FLAC, APE, AAC a OGG), ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať ...

„Počúva“ hudbu a navzájom porovnáva stopy pomocou špeciálneho algoritmu: porovnanie sa vykonáva podľa zvukovej stopy, a nie podľa veľkosti alebo názvu súboru (ako je to v mnohých iných analógoch).

Z tohto dôvodu možno nájsť rovnaké stopy, aj keď sú uložené v rôznych formátoch. Audio Comparer je druh elektronického ucha, ktoré dokáže veľmi rýchlo počúvať všetku vašu hudbu.

Upozorňujeme, že takýchto programov je málo, preto si každý z nich zaslúži osobitnú pozornosť! Odporúčam sa s Vami stretnúť!

*

? Hudobné vydanie DupeGuru

Stránka vývojára: //www.hardcoded.net/

Môžete si stiahnuť z SoftOnic

DupeGuru Music Edition - skenujte svoju hudobnú zbierku

Veľmi zaujímavý program dupeGuru Music Edition na hľadanie rovnakých a podobných hudobných skladieb. K dispozícii sú filtre na vyhľadávanie: podľa bitovej rýchlosti, informácií v značkách, trvania, veľkosti atď.

Podporované sú všetky najobľúbenejšie formáty: MP3, WMA, AAC, WMA, OGG, FLAC. Po vyhľadaní môžu byť nájdené duplikáty odstránené alebo presunuté do iných adresárov.

Poznamenal by som tiež prítomnosť ruského jazyka a podporu moderných OS Windows 7, 8, 10 (vrátane 64 bitov).

*

? Odstraňovač duplikátov hudby

Stránka vývojára: //www.maniactools.com/

Music Duplicate Remover - hlavné okno programu

Music Duplicate Remover je nástroj, ktorý vám umožní rýchlo a ľahko nájsť kópie zvukových súborov umiestnených v rôznych priečinkoch (diskoch) a uložených v rôznych formátoch.

Vďaka technológii „electronic ear“ dokáže počúvať všetky vaše skladby na disku, analyzovať ich a poskytnúť vám správu so všetkými podobnými stopami (príklad takejto správy je uvedený na snímke obrazovky vyššie).

Upozorňujeme, že obslužný program funguje dobre so štandardnými predvoľbami (t.j. po stiahnutí a spustení - nie je potrebné dlho kopať v nastaveniach, môžete okamžite začať skenovať).

Poznámka! Music Duplicate Remover podporuje nasledujúce zvukové formáty: MP3, WMA, OGG, FLAC, APE, WAV.

*

? Duplicitné vyhľadávanie videa

Stránka vývojára: //duplicatevideosearch.com/rus/

Duplicitné vyhľadávanie videa - hlavné okno programu (nastavenia vyhľadávania)

Celkom výkonný program na odstraňovanie rovnakých videí uložených v rôznych priečinkoch (vhodný pre tých, ktorí majú veľa druhov videí, hudobných videí, 100 najlepších zbierok atď.). Pomôže vám to „prejsť“ svojou zbierkou súborov a odstrániť všetky duplikáty.

Upozorňujeme, že program používa jedinečnú technológiu „impression“ (tj. Druh „elektronického oka“), ktorá umožňuje vyhľadávať podobné videá, aj keď sú uložené v inom formáte, majú odlišné rozlíšenie a sú komprimované s iným kodekom.

Vlastnosti:

 1. sú podporované nasledujúce formáty videa: AVI, MKV, 3GP, MPG, SWF, MP4, WMV, WTV a FLV (pozri snímku obrazovky vyššie);
 2. vyhľadávať úplné kópie videí a podobných videí (kde vynikajúce rozlíšenie, bitová rýchlosť, formát, kodek);
 3. program automaticky vyberie video v najhoršej kvalite spomedzi všetkých možností (môžete však ručne určiť, ktorú kópiu chcete odstrániť);
 4. pohodlná a vizuálna prezentácia výsledkov vyhľadávania: miniatúry každého videa a cesta k adresáru, kde je uložené;
 5. priamo z okna programu môžete video zobraziť alebo odstrániť.

*

? Video Comparer

Stránka vývojára: //www.video-comparer.com/

Video Comparer - výsledky vyhľadávania

Video Comparer je program určený na vyhľadávanie a porovnávanie videí na vašom pevnom disku. Za relatívne krátke časové obdobie dokáže zobraziť všetky vaše videá a v praktickej tabuľke zobraziť všetky súbory, ktoré sa navzájom opakujú (úplné zábery, podobné videá, videá s rovnakým obsahom, ale rôznou kvalitou atď.).

Upozorňujeme, že program má rôzne filtre, ktoré umožňujú napríklad vyhľadávať videá iba v určitom formáte (alebo nastaviť dĺžku videa).

Vlastnosti:

 1. podporuje formáty: 3GP, AVI, ASF, ASX, WMV, VOB, XVID, MP4, MPEG;
 2. schopnosť vyhľadávať medzi skrytými súbormi;
 3. schopnosť automaticky zvýrazňovať súvisiace videá na odstránenie;
 4. videofiltre podľa trvania, kvality a rozšírenia;
 5. pohodlná prezentácia výsledkov vyhľadávania: ukážka každého videa; veľkosť; priečinok, kde je umiestnený; názov; percento podobnosti.
 6. schopnosť zálohovať do samostatného priečinka;
 7. vedenie denníkov;
 8. podpora pre takmer všetky populárne Windows XP, 7, 8, 10 (32/64 bitov).

*

Doplnky sú ako vždy vítané.

Šťastnú prácu!

?

Prvýkrát zverejnené: 23.11.2018

Oprava: 2.04.2020