Ako si vyrobiť prezentáciu fotografií: 3 spôsoby!

Všetko najlepšie!

Fotiť dnes môže takmer každý (koniec koncov, fotoaparáty sú nainštalované takmer v každom telefóne!). Ako si však usporiadať tieto fotografie a ešte ich zatraktívniť?

Jedným z dobrých spôsobov je vytvorenie farebnej  prezentácie (mimochodom, koláž môžete vytvoriť aj z fotografií - je to tiež veľmi atraktívne!).

Prezentácia  je druh prezentačného videa pozostávajúceho z fotografií umiestnených v konkrétnom poradí. Prezentácia je spravidla farebne vyzdobená, fotografie sú umiestnené na nejakom tematickom pozadí, hrá hudba, vkladajú sa prechody, animácie a iné dekorácie.

V tomto článku sa pozriem na niekoľko spôsobov, ako vytvoriť takúto farebnú prezentáciu (za pár minút bez akejkoľvek prípravy!). Článok je primárne zameraný na začínajúceho používateľa, aby ktokoľvek mohol zistiť, ako a kde kliknúť na výsledok ... ?

*

3 spôsoby, ako vytvoriť prezentáciu

V programe Photo-SHOW

Oficiálna webová stránka: //fotoshow.su/

Vynikajúci program na vytváranie moderných a farebných prezentácií. Za pouhých 5 - 10 minút ich môžete ľahko a nezávisle nádherne usporiadať do farebného videa z vašich fotografií, ktoré príjemne prekvapí vašich príbuzných a priateľov.

Jednou z hlavných výhod programu je prítomnosť krok za krokom sprievodcu, ktorý vám pomôže prejsť všetkými „tŕňmi“ aj pre tých, ktorí si včera len sadli za počítač! Mimochodom, program je úplne v ruštine, funguje vo všetkých verziách Windows XP, 7, 8, 10.

Vlastne idem k tomu hlavnému - napríklad k vytvoreniu prezentácie v programe „Photo-SHOW“.

 1. Najprv teda musíte nainštalovať z programu. Ďalej v prvom okne vyberte odkaz „Sprievodca prezentáciou“ .

  Sprievodca prezentáciou

 2. Potom musíte zvoliť možnosť návrhu pre svoju prácu: pre tých, ktorí vstúpili do programu prvýkrát, odporúčam prvú možnosť -  pomocou šablóny . Túto možnosť som si vybral v mojom príklade.

  Podľa vzoru

 3. Potom musíte vybrať šablónu. Je tu veľa priestoru, je tu veľa kategórií: jednoduché, staré, svadobné, detské, cestovateľské, slávnostné, moderné atď. V mojom príklade som si vybral šablónu o letných dovolenkách.

  Výber šablóny

 4. Ďalším krokom je nahrávanie fotografií. Nie je tu nič zložité - nemusíte komentovať (odporúčam iba usporiadať fotografie v poradí, v akom ich chcete sledovať).

  Pridáva sa fotografia

 5. Po pridaní fotografií vám program ponúkne pridanie hudby na pozadí (odporúčam to urobiť, prezentácia s hudbou vyzerá oveľa pôsobivejšie ako bez nej). Mimochodom, dávajte pozor na celkové trvanie hudby a celkové trvanie prezentácie - jedná sa len o to, že niektorí používatelia pridajú viac hudby, ako je trvanie samotnej prezentácie.

  Pridáva sa hudba na pozadí

 6. Teraz to najzaujímavejšie - Photo-SHOW pre vás pripraví predbežný projekt, ktorý už môžete spustiť a uvidíte, ako bude všetko vyzerať. Ak ste v prezentácii prvýkrát, myslím, že sa vám bude páčiť takmer všetko! Ak chcete začať prehliadať prezentáciu, kliknite na tlačidlo prehrávania v ľavej dolnej časti okna (pozri snímku obrazovky nižšie).

  Pohľad na projekt

 7. Pokiaľ ide o ďalšie zdokonalenie prezentácie k dokonalosti - tu je rozsah práce dosť široký: môžete pridať prechody, šetriče obrazovky, zvoliť iný dizajn. Aby bola táto dobrota v programe celá, existuje niekoľko desiatok!  Napríklad, aké druhy šetričov obrazovky sú: auto, Egypt, cesta, kniha prírody, leto, vesmír, svadba atď. K tomu si môžete pridať statické a animované možnosti a sami si môžete vytvoriť vlastnú úvodnú obrazovku.

  Nastavenie šetričov obrazovky, dizajn

 8. Posledným krokom je uloženie hotového projektu. Ak to chcete urobiť, kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“ v hornom menu programu. Máte niekoľko možností uloženia: vo forme videa; DVD vo forme šetriča obrazovky a spustiteľný súbor EXE (ako nejaký program).

  Ukladá sa hotová prezentácia

 9. Po výbere možnosti uloženia v skutočnosti musíte počkať, kým sa všetky súbory prekódujú a neuložia do možnosti, ktorú ste vybrali. K tomu gratulujeme - prezentácia je pripravená!

Power Point

Power Point je jedným z najpopulárnejších prezentačných softvérov. Zahrnuté v balíku Microsoft Office, ktorý je nainštalovaný na každom treťom domácom počítači. Preto vlastne chcem zvážiť aj možnosť vytvorenia prezentácie (najmä preto, že má všetky potrebné funkcie a všetko sa deje celkom jednoducho).

Poznámka!

Ak nemáte možnosť nainštalovať Microsoft Office, odporúčam venovať pozornosť bezplatným analógom: //ocomp.info/chem-zamenit-word-i-excel.html (poznámka: okrem programov Excel a Word sú to aj tieto softvérové ​​balíčky). mať úplnú náhradu a Power Point).

 

Všetky kroky zvážim krok za krokom (na príklade Power Point 2016 ako jednej z najnovších verzií k dnešnému dňu).

 1. Po spustení programu Power Point sa zobrazí okno s výberom šablón a tém. Odporúčam zostať na „Blank Presentation“ .

  Prázdna prezentácia

 2. Ďalej musíte otvoriť sekciu „Vložiť“ a kliknúť na nástroj „Fotoalbum“ .

  Vložiť - fotoalbum

 3. Potom kliknite na tlačidlo „Súbor alebo disk“ a pridajte všetky fotografie, ktoré by ste chceli vidieť vo svojej prezentácii.

  Pridávanie fotografií do projektu

 4. Potom zaškrtnite všetky pridané fotografie a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“ (príklad tejto akcie je uvedený na snímke obrazovky nižšie).

  Vytvorte album z fotografie

 5. Fotoalbum je v skutočnosti pripravený (tj. Prezentácia)! Teraz môžete pristúpiť k jeho podrobnej konfigurácii.

  Fotoalbum pripravený

 6. Ak chcete nastaviť čas zobrazenia - prejdite do časti „Prezentácia“ a kliknite na položku „Nastavenia času“ : mala by sa začať zobrazovať vaša prezentácia, kde môžete nastaviť čas pre každú snímku.

  Prezentácia - nastavenie času

 7. Rôzne prechody medzi fotografiami vyzerajú veľmi pôsobivo (odporúčam ich pridať). Ak ich chcete prispôsobiť - otvorte sekciu Prechody a vyberte ju pre každú snímku. Výber je dostatočne široký, medzi nimi sú: zosvetlenie, posun, vzhľad, panoráma, strih atď.

  Prechody medzi fotografiami

 8. Hudba. Ak chcete do svojej práce vložiť hudbu - použite sekciu „Vložiť“ a potom podsekciu „Multimédiá / zvuk“ .

  Vložte hudbu

 9. Celkom častá otázka používateľov -  „Ako uložiť prezentáciu Power Point vo formáte videa“ . Ak máte modernú verziu Power Pointu - stačí kliknúť na „Súbor / Uložiť ako“ , potom zvoliť priečinok, ktorý chcete uložiť, a určiť typ súboru, napríklad „Mpeg-4 Video“ . Z tohto hľadiska má Power Point veľa rôznych formátov na ukladanie!

  Uložiť ako video (Power Point)

Online spôsoby

Existujú desiatky (ak nie stovky) webov, ktoré online ponúkajú vytváranie prezentácií bez akýchkoľvek programov. Stačí nahrať tucet alebo dve fotografie na web. Na jednej strane je to pohodlné, ale nie vždy vhodné: nie každý má dobré a rýchle pripojenie na internet, nie vždy existuje túžba nahrať veľmi osobné fotografie na neznámu stránku ...

Ale napriek tomu metóda funguje a získava si popularitu!

Poznámka: Odporúčam aktualizovať Adobe Flash Player (ak ste to dlho nerobili), pretože veľa stránok používa flashovú animáciu. Ako sa to deje, nájdete tu - //ocomp.info/ustarel-adobe-flash-player.html

//slide-life.ru

Témy a šablóny

Vynikajúca stránka s obrovským súborom rôznych tém prezentácie: svadba, pozdrav, deti, cestovanie atď. Všetky akcie sa vykonávajú ľahko a prirodzene. Pre vysoko kvalitné prezentácie si budete musieť trochu rozdvojiť ...

//fromfoto.com/

Ďalšia stránka s niektorými skvelými šablónami prezentácií zdarma. Mimochodom, v tejto službe môžete vytvárať dostatočne veľké prezentácie - z 20–30–40 fotografií! Skutočný priestor pre tých, ktorí sa radi fotia.

*

To je pre mňa všetko, všetky dobré a príjemné výhľady!

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 13.05.2017

Revidované: 1.09.2019