Test výkonu grafickej karty

Dobrý čas všetkým!

Mnoho používateľov sa domnieva, že čím je grafická karta drahšia (a má viac pamäte), tým je produktívnejšia! V skutočnosti to tak nie je vždy (nie nadarmo sa tabuľky grafických kariet zostavujú z hľadiska pomeru ceny a výkonu po celé desaťročia).

Všeobecne platí, že na vyhodnotenie výkonu grafickej karty je potrebné vykonať špeciálnu akciu. test (spravidla to bude trvať 10-15 minút). V tomto článku chcem ponúknuť niekoľko možností, ako to urobiť.

Myslím si, že poznámka bude veľmi užitočná pre všetkých začínajúcich používateľov, ktorí chcú lepšie poznať možnosti svojho hardvéru ?.

Prejdime k téme ...

Pomôcť!

Ak chcete skontrolovať spoľahlivosť a stabilitu grafickej karty, odporúčam vykonať špeciálnu akciu. záťažový test: //ocomp.info/stress-test-videokartyi.html

*

Ako a ako otestovať výkon grafickej karty 

Grafické karty sa vo všeobecnosti testujú pomocou špeciálnych aplikácií - nazývajú sa benchmarky. Jedným z najslávnejších benchmarkov je 3DMark (používajú ho používatelia po celom svete!). Práve jeho výsledky často vidno v rôznych obchodoch predávajúcich vybavenie, takže začnem ním. Ďalej ukážem ako na ňom vykonať test.

3DMark (jeden z lídrov medzi referenčnými hodnotami)

Dôstojník. webová stránka: //www.3dmark.com/

Kde si môžem stiahnuť: //store.steampowered.com/app/223850/3DMark/?l=russian (viď odkaz na demo verziu vpravo)

Toto je jeden z najlepších štandardov pre Windows a podporuje DirectX API 10, 11, 12 (moderná verzia). Test obsahuje sadu rôznych grafických testov, ktoré hodnotia výkon grafickej karty. Po vyskúšaní môžete vyhodnotiť skutočný výkon grafickej karty (a nie je deklarovaný výrobcom alebo niekým iným).

Poznámka!

Existuje niekoľko verzií 3DMark:

 • 3DMark 06 - na testovanie „starých“ grafických kariet založených na DirectX 9.0;
 • 3DMark Vantage - vhodný na testovanie grafických kariet, ktoré podporujú DirectX 10.0;
 • 3DMark 11 - testovanie grafických kariet s podporou DirectX 11.0.

O sťahovaní a inštalácii benchmarku neuvažujem. Po jeho spustení stlačte iba jedno tlačidlo - Spustiť značku 3D (pozri snímku obrazovky nižšie).

Dôležité!  Pred začatím testovania: ukončite všetky hry, torrenty a aplikácie náročné na zdroje. Počas testu je nežiaduce interferovať s PC s inými operáciami, inak výsledky nemusia byť indikatívne.

3DMark - začať testovať začať

Ďalej sa na obrazovke začnú objavovať rôzne „výňatky“ (alebo časti) hier. Nemôžete ich hrať, ale načítajú systém nie horšie ako tieto hry. Zaťaženie grafickej karty rýchlo porastie a program 3DMark to bude analyzovať. V tejto chvíli stačí sledovať počítač ...

Počas testovania, mimochodom, 3DMark vykoná:

 1. niekoľko grafických testov (1-4 krát);
 2. test fyzikálnych výpočtov;
 3. kombinovaný test (grafika a fyzika).

Testy v 3DMark (prebiehajú automaticky jeden po druhom)

Po testovaní program 3DMark poskytne používateľovi celkové skóre a výsledky každého testu.

Výsledky skúšky (3Dmark)

Venujte zvláštnu pozornosť počtu FPS rozdaných počas rôznych testov a počtu bodov (skóre).

Na základe výsledkov bodov (Skóre) môžete vyhodnotiť výkon grafickej karty s inými modelmi a potom urobiť správnu voľbu v prospech nákupu najoptimálnejšej možnosti (za účelom nákupu väčšieho výkonu za menej peňazí).

Na vyhodnotenie a porovnanie výkonu grafickej karty môžete použiť:

 1. tabuľka na webe 3D Mark (do vyhľadávacieho panela zadajte svoj model grafickej karty) - //benchmarks.ul.com/compare/best-gpus?amount=0&sortBy=SCORE&reverseOrder=true&types=MOBILE&minRating=0
 2. na webových stránkach NIX je veľa pohodlných a rôznych tabuliek, jednou z nich je //www.nix.ru/support/bench/goods_compare.html?cat_id=101&test_id=160

Porovnanie grafickej karty s inými modelmi (webová stránka 3DMark)

FurMark

Stránka vývojára: //geeks3d.com/furmark/

Veľmi dobrá pomôcka na testovanie grafickej karty: pomáha kontrolovať jej stabilitu a hodnotiť jej výkon (vo vzťahu k iným kartám). Po teste môžete poslať svoje výsledky na oficiálny web a pozrieť si hodnotenie svojej karty (veľmi pohodlné).

Poznámka: v niektorých obchodoch môžete pri kúpe grafickej karty vidieť jej výsledky vo FurMark (t. J. Obslužný program je prinajmenšom hodný pozornosti!).

A tak, ako testovať vo FurMarku:

 1. po inštalácii a spustení obslužného programu (sú štandardné) - vyberte jednu z predvoľieb v podsekcii „GPU Benchmark“ (v mojom príklade som zvolil možnosť FullHD);

  FurMark - spustite test grafickej karty

 2. potom program zobrazí varovanie, že veľmi zaťaží váš systém, čo môže viesť k nestabilite počítača (môže sa reštartovať, zamrznúť atď.). Pred testom je veľmi vhodné ukončiť všetky programy náročné na zdroje: hry, torrenty, editory atď. Najskôr stlačte  GO !

  Výstraha

 3. potom sa na celej obrazovke začne točiť „šiška“ (poznámka: na obrazovke nižšie zobrazujem iba jej časť). V dolnej a hornej časti obrazovky sa zobrazí FPS, teplota, načítanie grafickej karty, frekvencie;

  Prebieha test vo FurMarku

 4. po dokončení testu sa zobrazí okno s výsledkami (Score) a priemerným počtom FPS (čím vyššie sú, tým lepšie). Ak ich chcete porovnať s inými (hornými) grafickými kartami, kliknite na tlačidlo „Odoslať“ .

  Posielanie výsledkov

 5. potom sa vaše výsledky nahrajú na webovú stránku FurMark. Kliknutím na odkaz „Späť na hlavnú stránku skóre FurMark“ zobrazíte všeobecnú tabuľku hodnotení máp.

  Skóre - 509 (dajú sa porovnať s výsledkami iných grafických kariet na webe FurMark)

UserBenchmark (komplexný test: grafická karta, procesor, disk, RAM)

Webová stránka: //www.userbenchmark.com/

Táto stránka (a ich rovnomenný benchmark) je veľmi chvályhodná! Posúďte sami:

 1. testovacia utilita váži iba pár desiatok MB (t. j. dá sa stiahnuť aj pri nie príliš rýchlom internetovom pripojení a bez nudných registrácií);
 2. testuje sa nielen grafická karta, ale aj procesor, RAM, disk;
 3. na spustenie testu je potrebné stlačiť iba 1 - 2 tlačidlá myši (a celý test netrvá dlhšie ako 5 minút!);
 4. na ich webových stránkach sú rozmiestnené tabuľky, pomocou ktorých môžete porovnať výkon svojej grafickej karty (napríklad) s ktoroukoľvek inou (to môže byť veľmi užitočné pri kúpe novej karty, aby ste mohli posúdiť, ako výhodná je dohoda).

Vlastne ukážem nižšie základy práce s UserBenchmark (inštaláciu nepovažujem, je štandardná).

Po spustení UserBenchmark - ihneď stlačte „Spustiť“ (spustite test). Všetky vaše komponenty budú testované predvolene.

UserBenchmark - testovacia prevádzka

Ďalej do 3 - 5 minút. je lepšie do testu nijako nezasahovať: na obrazovke sa postupne objaví niekoľko okien (vrátane rôznych rámcov z hier, grafických testov atď.). Príklady sú uvedené nižšie.

Test sa začal

Prebieha kontrola grafickej karty

Po dokončení testu UserBenchmark dospeje k záveru, či váš počítač hrá a aký je vôbec efektívny (v mojom prípade surfovacie zariadenie).

Mimochodom, okrem celkového hodnotenia môžete na webe vidieť aj hodnotenie pre každý váš hardvér zvlášť (grafická karta, procesor atď.).

Hodnotenie výkonu systému

Pamätajte, že vašu grafickú kartu je možné porovnávať s ostatnými, ktoré sa nachádzajú v databáze servera. Napríklad, ak porovnáte moju kartu s GTX 1070-Ti, výkonom zaostáva asi o 754%!

Poznámka: Pre porovnanie kariet - choďte do sekcie "Porovnanie".

V porovnaní s vašou grafickou kartou napríklad s GTX 1070-Ti - o 754% pomalšou!

Všeobecne veľmi, veľmi užitočný štandard, odporúčam vám sa zoznámiť!

Pomôcť!

Ak máte v hrách nízku FPS, odporúčam prečítať si túto poznámku - //ocomp.info/kak-povyisit-fps.html

*

Vysoký FPS všetci a veľa šťastia!