Chyba „Nie je to aplikácia win32 ...“. Čo robiť?

Otázka od jedného z používateľov

Ahoj.

Pokúšam sa nainštalovať nejakú hru, zdá sa, že je všetko v poriadku, ale keď ju spustím, zobrazí sa chyba „... Launcher.exe nie je aplikácia Win32.“

Už druhý deň s tým bojujem, povedzte mi, čo robiť s touto chybou, môžem ju nejako eliminovať „malou“ krvou ...

Dobrý deň!

Táto chyba nie je nezvyčajná a môže sa vyskytnúť v najrôznejších aplikáciách vrátane hier. Je ťažké naznačiť, čo by mohlo byť dôvodom vo vašom konkrétnom prípade, najmä preto, že ani názov hry nie je uvedený ... ?

V tejto krátkej poznámke však uvediem niekoľko rád, ktoré pomôžu eliminovať najbežnejšie príčiny takejto chyby.

Takže ...

*

Príčiny chyby („... Win 32.“)

Zvyčajne sa táto chyba vyskytne okamžite po spustení aplikácie. Vyzerá to asi ako na obr. 1. Jedinou vecou, ​​ktorá dokáže odlíšiť vašu verziu chyby, je iný súbor EXE ( tj. Nie launcher.exe ).

Obrázok: 1. Typická chyba pri spustení hry // Nie je to aplikácia win32

*

? Dôvod č. 1: súbor s hrou nebol načítaný alebo bol poškodený počas kopírovania

Najbežnejším dôvodom tejto chyby je uponáhľanosť. Tých. Mnoho hráčov sa snaží spustiť hru a často začnú inštalovať alebo spustiť hru, ktorá ešte ani nebola stiahnutá !

Všeobecne je najlepšie venovať pozornosť hašovacím súčtom súborov. Ak niekto nevie, potom ide o špeciálny algoritmus, ktorý dáva každému súboru svoju vlastnú jedinečnú sadu písmen a čísel (napríklad 32 znakov). Tých. ak sa súbory líšia iba o 1 bajt, budú mať rôzne hash sumy!

Hash sumy sú veľmi užitočné pri prenose súborov po sieti - porovnaním pôvodnej sumy s veľkosťou stiahnutého súboru môžete zistiť, či nie je poškodený (preto majú iný názov - kontrolné súčty).

Existuje niekoľko algoritmov na určenie kontrolných súčtov, najobľúbenejšie: CRC, MD5, SHA1. Pri sťahovaní mnohých súborov (vrátane torrentov) sú vždy uvedené kontrolné súčty (príklad na obr. 2).

Obrázok: 2. Kontrolné súčty

Pre zistenie kontrolných súčtov načítaného súboru (vrátane súboru s hrou) - stačí spustiť Total Commander, kliknúť na ponuku „Súbor“ a vypočítať súčty (pozri obr. 3).

*

Total Commander

Stránka vývojára: //www.ghisler.com/

Jeden z najlepších veliteľov, ktorý nahradil dirigenta. Umožňuje vám ľahko a rýchlo pracovať so súbormi, archívmi, servermi FTP, diskami atď. Navyše je to oveľa pohodlnejšie ako dirigent! Mnoho používateľov si tento program nainštaluje ako jeden z prvých po nainštalovaní systému Windows ...

*

Obrázok: 3. Total Commander - výpočet kontrolných súčtov

Mimochodom , pokiaľ ide o hru: ak máte hru na disku, skúste ju znova nainštalovať; Môžete si tiež stiahnuť hru z iného zdroja, ak sa vaša stiahnutá kópia odmietne spustiť (pravdepodobne to bol iba nefunkčný súbor, ktorý pôvodne nahrali vývojári / distribútori).

*

? Dôvod č. 2: nejde o aplikáciu systému Windows

Táto chyba (poznámka: s Win32) sa často objavuje v dôsledku skutočnosti, že Windows sa pokúšajú spustiť aplikáciu, ktorá nie je určená pre tento systém!

Napríklad touto aplikáciou môže byť DOS, pravdepodobne pre PDP-11, ZX-Spectrum, BSD alebo všeobecne smeti.

Najjednoduchšou možnosťou je prečítať si na internete popis tejto hry (súbor, program). Možno potrebujete iba emulátor ?

Emulátor  je špeciálny program, ktorý dokáže znovu vytvoriť konkrétne prostredie v systéme Windows. Napríklad existujú emulátory DOS, ktoré vám umožnia spúšťať aplikácie, ktoré sa na Windows odmietajú spúšťať.

*

DOSBox

Webové stránky: //www.dosbox.com/

Skvelý emulátor DOS - umožňuje vám hrať staré hry na nových operačných systémoch Windows vrátane Windows 10! Viac informácií v kancelárii. webovej stránky programu.

*

? Pomoc!

Ako spustiť starú hru na novom počítači - pokyny

*

Mimochodom , vo Windows je zabudovaná špeciálna funkcia, ktorá slúži na zabezpečenie kompatibility starých programov s novými operačnými systémami.

Ak vám niektorý program nefunguje, stačí naň kliknúť pravým tlačidlom myši a v kontextovej ponuke zvoliť možnosť „Vlastnosti“ .

Potom otvorte kartu Kompatibilita , začiarknite políčko Spustiť tento program v režime kompatibility a vyberte starší operačný systém Windows, kde predtým program fungoval dobre. Uložte nastavenia a skúste program spustiť znova - v mnohých prípadoch to pomôže (pozri obr. 4 ?).

Obrázok: 4. Režim kompatibility so systémom Windows

? Pomoc!

Ako spustiť starý Windows (a programy v ňom) v novom operačnom systéme: nastavenie virtuálneho stroja VirtualBox

*

? Dôvod č. 3: súbor je poškodený vírusom / antivírusom

Ak sa pri spustení viacerých programov / hier vyskytne podobná chyba, je vysoko pravdepodobné, že ste sa nakazili vírusom.

Faktom je, že keď vírus napadne súbor, naruší jeho integritu (a mimochodom aj kontrolný súčet). Preto v tomto prípade môžete skontrolovať aj kontrolný súčet súboru (poznámka: Hovoril som o tom na začiatku článku ? ) .

Mimochodom, antivírusy môžu byť tiež vinníkom chýb : pri liečbe často ochromujú. Faktom je, že odstránením vírusového kódu z infikovaného súboru antivírus pokazí aj samotný program - prestane fungovať. A keď ho spustíte, uvidíte chybu súvisiacu s Win32 ...

? Pomoc!

Jednoduchá rada: nainštalujte si moderný antivírus a kompletne prehľadajte počítač. Tu boli uvedené bezplatné antivírusy tohto roku ->

*

# Dôvod č. 4: Chýbajúci NET Framework

Táto chyba sa môže prejaviť aj bez balíka NET Framework, ktorý sa používa v mnohých aplikáciách.

Systémové požiadavky mnohých programov (hier) vo všeobecnosti vždy naznačujú, aký balík Net Framework potrebujú. Ak požadovaný balík nemáte, jednoducho si ho nainštalujte (rôzne balíčky sú k dispozícii na nižšie uvedenom odkaze - môžete si ho stiahnuť z oficiálneho webu spoločnosti Microsoft).

? Pomoc!

Microsoft .NET Framework a chyby v hrách, programoch. Ako aktualizovať alebo preinštalovať Microsoft .NET Framework

*

Ako zistiť, čo je Net Framework v systéme Windows

Otvorte ? Ovládací panel systému Windows, potom na karte „ Programy / Programy a funkcie “ na ľavej strane otvorte odkaz „Povoliť alebo zakázať funkcie systému Windows“ .

Potom uvidíte okno so všetkými nainštalovanými balíčkami Net Framework vo vašom počítači (pozri obr. 5 ?).

Obrázok: 5. Net Framework Packages

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Šťastnú prácu!

 ?

Prvé zverejnenie: 19.12.2016

Oprava: 1.11.2020