Najlepšie programy na čistenie počítača (notebooku) od odpadkov

Ahoj!

Bez ohľadu na to, ako opatrne pracujete s Windows, časom sa v ňom nahromadí pomerne veľké množstvo „odpadkov“: dočasné súbory; vyrovnávacia pamäť prehliadača; chybné záznamy v systémovom registri; súbory, ktoré zostali po odstránení niektorých programov atď. ?

Všetko by bolo v poriadku, ale veľkosť týchto nevyžiadaných súborov môže narásť do impozantnej veľkosti: pri čistení počítačov, notebookov - často vymažem 10-15 GB harabúrd! ?

Tento „odpad“ navyše môže spomaliť váš počítač: niekedy bude počítač „premyslený“, priečinky sa neochotne otvárajú, zmrazujú.

Na rýchlu a ľahkú nápravu tejto situácie existujú špeciálne programy na čistenie počítača od rôznych odpadkov. V tomto článku uvediem nástroje, ktoré mi pomohli viackrát alebo dvakrát. Mimochodom, všetky pomôcky rozdelím na nadpisy pre jednoduchšie vyhľadávanie a orientáciu.

*

Tip: Odporúča sa príležitostne pravidelne čistiť počítač (Windows). Napríklad upratovaním 1–2-krát mesačne zvýšite nielen voľné miesto na pevnom disku, ale zvýšite výkon počítača.

*

Na komplexné čistenie

Advanced SystemCare

Web: //ru.iobit.com/advancedsystemcarefree.php

Odkaz na úplnú kontrolu pomôcky

Tento program vykonáva celý rad činností zameraných na vyčistenie, optimalizáciu a zrýchlenie operačného systému Windows. Odstráni odpadky a uzavrie diery a upraví nastavenia na optimálne - a to všetko bez komplikovaných gest: obslužný program je určený pre začínajúcich používateľov počítačov!

Všeobecne platí, že pokiaľ ste to nikdy netestovali, určite odporúčam sa s vami stretnúť!

Starostlivosť o systém - jedno tlačidlo ŠTART - a váš počítač bude rýchlejší!

Hlavné výhody:

 1. odstránenie všetkých nepotrebných súborov (na základe umelej inteligencie);
 2. optimalizácia a čistenie registra, oprava chýb, odstránenie starých a chybných záznamov;
 3. defragmentácia pevných diskov;
 4. odstránenie škodlivého softvéru (panely nástrojov, adware atď.);
 5. Špecialista. algoritmy pre TURBO-akceleráciu systému;
 6. intuitívne rozhranie určené pre nepripraveného používateľa;
 7. úplne ruský preklad;
 8. úplná kompatibilita s modernými operačnými systémami Windows 7, 8, 8.1, 10.

*

Glary utility

Webové stránky: //www.glarysoft.com/

Tento balík obslužných programov obsahuje desiatky NAJPOTREBNEJŠÍCH pomocných programov na čistenie, optimalizáciu a údržbu systému Windows!

Pomocou balíka môžete nielen optimalizovať svoj systém, ale aj vyriešiť množstvo dôležitých úloh, napríklad: odstrániť malware, zálohovať ovládače, odinštalovať staré programy, spravovať služby, spustiť, obnoviť systém atď.

Všeobecne platí, že aj keď si tento balíček nevyčistíte systémom, stále ho odporúčam mať v počítači - pomôže to viackrát! Takáto veľká sada pomôcok v jednej fľaši - stále musíte hľadať ...

Glary Utilities - hlavné okno: zoznam všetkých obslužných programov (karta "Moduly")

Klady:

 1. Čistenie nevyžiadaných súborov z disku: kópie súborov, dočasné súbory, prázdne priečinky, chybné skratky atď .;
 2. Optimalizácia, kompresia, čistenie systémového registra;
 3. Optimalizácia systému Windows: špeciálna úloha nastavenia, zakázanie nepotrebných služieb, práca so spustením atď .;
 4. Odstránenie škodlivého softvéru;
 5. Zálohovanie systému, ovládače;
 6. Obnova súborov a priečinkov, ktoré boli odstránené (napríklad náhodou);
 7. Defragmentujte pevný disk a ďalšie!

*

Počítačový akcelerátor

Oficiálna webová stránka: //fast-computer.su/

Poznámka: vývojári sľubujú zrýchlenie počítača až o 50 - 70%!

Nástroj od rusky hovoriacich vývojárov s „výpovedným“ menom. A treba poznamenať, že majú veľmi dobrú zbierku nástrojov na optimalizáciu. Jeho arzenál obsahuje všetko, čo potrebujete:

 • hĺbkové čistenie disku od „nevyžiadaných“ súborov;
 • oprava chýb v systémovom registri;
 • schopnosť spravovať spustenie systému Windows (a to všetko automaticky!).

Hlavné okno programu

Upozorňujeme, že čistenie je skutočne dosť efektívne (nielen pre frázu). Napríklad na mojom počítači nástroj našiel asi 28 GB rôznych druhov „dobrého“, ktorý bol úspešne odstránený.

Čistenie disku od odpadkov

Správa o pokroku

Okrem štandardných funkcií má obslužný program aj ďalšie nástroje:

 • vyhľadávať duplikáty (napríklad identické súbory na disku, veľa z nich má veľa opakovaných obrázkov, zvukových stôp atď. v rôznych priečinkoch);
 • hľadať veľké súbory, ktoré zaberajú veľa miesta na disku;
 • má vlastný systémový monitor (zobrazuje zaťaženie procesora a pamäte);
 • funkcia ochrany súkromia;
 • informácie o systéme (navyše veľmi podrobné, test asi 5 Word listov);
 • schopnosť obnovy systému.

Všeobecne je táto pomôcka veľmi, veľmi zaujímavá. Odporúčam sa s Vami stretnúť.

Poznámka: niektoré funkcie nie sú k dispozícii v bezplatnej verzii tohto nástroja.

*

Pokročilý optimalizátor systému

Webová stránka: //www.systweak.com/

Dobrá zbierka nástrojov na optimalizáciu a údržbu systému Windows. Vďaka tejto kolekcii môžete spoľahlivo chrániť počítač pred malvérom, vyčistiť systém od rôznych „odpadkov“ a optimalizovať operačný systém Windows (pozri snímku obrazovky nižšie).

Pokročilý optimalizátor systému: bezpečnosť, čistenie, optimalizácia

Stručne o schopnostiach komplexu:

 1. čistenie, bezpečnostná kontrola a optimalizácia počítača (notebooku) jedným kliknutím myši;
 2. čistenie a optimalizácia systémového registra, kompresia;
 3. čistenie pevného disku od dočasných súborov, prázdnych priečinkov, starých súborov zo vzdialených programov, medzipamäte prehľadávača atď .;
 4. zvýšená bezpečnosť osobných informácií: história navštívených stránok, heslá na prístup k stránkam, peniaze z internetu atď .;
 5. zálohovanie dát;
 6. obnova dát zo zálohy a oveľa viac!

*

Auslogics BoostSpeed

Web: //www.auslogics.com/

Ak sa váš počítač spomalí, potom bude tento výkonný program na vyhľadávanie, analýzu a identifikáciu príčin veľmi užitočný! Čo ešte chcem hneď dodať - čistenie, optimalizácia a akcelerácia počítača / notebooku prebehne jedným kliknutím myši!

Napríklad pri kontrole tohto nástroja na mojom pracovnom počítači sa ukázalo, že:

 • môžete odstrániť ~ 360 MB „nevyžiadaných“ súborov na pevnom disku (nie veľa, ale môžu dobre ovplyvniť výkon);
 • existuje 110 problémov ovplyvňujúcich stabilitu systému;
 • na rýchlosť vášho počítača má 28 problémov. Prirodzene - musíte opraviť všetko!

Hlavné okno programu Auslogics BoostSpeed

Chcem tiež poznamenať, že program má celkom dobré optimalizačné algoritmy pre Windows.

Po inštalácii a optimalizácii tohto pomocného programu sa počítač, aj „od oka“, začne rýchlejšie zapínať. Zlepšenie výkonu sa dosahuje zakázaním nepotrebného softvéru, služieb, dolaďovaním operačného systému, čistením a kompresiou registra atď.

*

Pre pevný disk

CCleaner

Webová stránka: //www.piriform.com/

Najobľúbenejší nástroj na čistenie pevného disku od najrôznejších nevyžiadaných súborov. Časom táto pomôcka obsahovala ďalšie možnosti: optimalizáciu a kompresiu registra, odstránenie programov (vrátane tých, ktoré sa neodstránia obvyklým spôsobom) atď. Výsledkom je vynikajúci program starostlivosti o Windows.

Používanie programu je šialene jednoduché: po inštalácii ho spustite, vyberte kartu „ Vyčistenie “ a kliknutím na tlačidlo Štart vykonajte analýzu vášho systému. Tento nástroj vám za chvíľu poskytne výsledok: koľko miesta sa môže uvoľniť, ak odstránite to a to.

Ak so všetkým súhlasíte - systém sa vyčistí, ak z nájdeného niečo vylúčite - veľkosť uvoľneného priestoru sa zmenší.

CCleaner - čistenie pevného disku

Mimochodom, mnoho začínajúcich používateľov sa bojí: aby tento nástroj (v ktorom je toľko „začiarknutí“ a nastavení) neodstránil niečo nadbytočné. Za nich poviem, že algoritmy obslužného programu sú optimalizované tak, aby nepoškodili váš Windows.

CCleaner čistí haraburdu za všetkými populárnymi programami: Firefox, Opera, Chrome, Safari, Media Player, eMule, Netscape atď. Všeobecne odporúčam na bežné používanie!

*

Múdra starostlivosť

Stránka vývojára: //www.wisecleaner.com/

Jeden z najvýkonnejších programov na čistenie pevných diskov. Uvoľniť čo najviac miesta pomocou tohto nástroja - nič iné pre mňa nebolo možné (všetok ostatný softvér stratil!).

Obslužný program Wise Care sa používa veľmi ľahko: po inštalácii a spustení programu sa zobrazí okno s niekoľkými kartami:

 • Skontrolujte: časť je vhodná, ak chcete rýchlo a bez ťažkostí odstrániť odpadky z disku a uvoľniť miesto na pevnom disku. Všetko, čo sa od vás vyžaduje, je jediné kliknutie tlačidlom myši - pohodlné;
 • Čistenie : dôkladnejšie skenovanie pevného disku, aby sa našlo všetko, čo sa dá a má odstrániť (odporúča sa pre tých, ktorí majú skúsenosti s čistením PC);
 • Optimalizácia: špeciálna časť, v ktorej môžete optimalizovať systém Windows. Napríklad defragmentácia, vyčistenie registra od chybných riadkov atď.;
 • Ochrana osobných údajov: Táto karta umožňuje vyčistiť históriu prehliadania, históriu prehliadania fotografií a videa a oveľa viac!

Múdra starostlivosť - kontrola disku!

Obslužný program vo všeobecnosti vykonáva vynikajúcu prácu so svojimi úlohami, nemôžete ho však sám odporučiť na komplexnú starostlivosť o systém (iba v súprave s inými produktmi).

Ak však nie ste spokojní so stupňom čistenia pomocou iných nástrojov, odporúčam to vášmu jednoznačnému známemu!

*

JetClean

Web výrobcu: //www.bluesprig.com

Celkom výkonný nástroj na optimalizáciu systému Windows, vyhľadávanie a odstraňovanie nevyžiadaných súborov a ochranu osobných údajov. Po spustení nástroja bude váš Windows rovnaký, ako keby ste ho práve nainštalovali (poznámka: z hľadiska rýchlosti ?).

Chcem poznamenať minimalistický dizajn - nie je nič nadbytočné, všetko je jednoduché a jasné. Program funguje veľmi rýchlo a vynikajúco plní svoje povinnosti (pozri snímku obrazovky v hlavnom okne nižšie ?).

JetClean - funkcie programu

Sprievodcovia zabudovaní do utility:

 • Rýchla optimalizácia jedným kliknutím: čistenie registra, systému, aplikácií, skratiek, RAM atď. Všeobecne vynikajúci nástroj pre začiatočníkov aj skúsených používateľov;
 • Informácie o systéme (môžete zistiť veľa informácií a charakteristík počítača);
 • Optimalizácia spustenia;
 • Internetový akcelerátor;
 • Defragmentácia diskov, register;
 • Akcelerátor výkonu počítača (notebooku);
 • Softvér na automatické čistenie a automatickú aktualizáciu;
 • Centrum obnovy;
 • Prenosná verzia: môžete napísať obslužný program na ľubovoľnú jednotku USB flash a urýchliť akýkoľvek počítač, ku ktorému môžete pripojiť jednotku flash (prepáčte za tautológiu).

*

Čistý pán

Pre telefón: //www.cmcm.com/

Pre počítač, notebook: //clean-master-for-pc.en.softonic.com/

Veľmi výkonný Sprievodca vyčistením systému Windows, ktorý umožňuje vyčistiť pevný disk iba niekoľkými kliknutiami myšou: dočasné súbory, vyrovnávacia pamäť, staré a prázdne priečinky, neplatné skratky atď.

Po vyčistení systému je program Clean Master schopný nastaviť optimálne nastavenie systému na zlepšenie jeho výkonu. Vďaka tomuto postupu začne počítač pracovať rýchlejšie a stabilnejšie (počet chýb, zlyhaní, modrých obrazoviek klesá ...).

Clean Master - koľko môžete vyčistiť miesto na pevnom disku

Rád by som poznamenal, že  Clean Master  má veľkú databázu programov: t.j. vie, kde a aké haraburdy vytvárajú najobľúbenejšie programy pre Windows!

Okrem toho čistí odpad nielen na pevnom disku (pevnom disku), ale odstraňuje aj „zvyšky“ v systémovom registri (rôzne chybné záznamy, záznamy zo vzdialených programov, nesprávne a chybné informácie atď.).

Pri prvom čistení v programe Clean Master je veľa používateľov zdesených počtom nevyžiadaných súborov: ich veľkosť sa často odhaduje na 5–10 GB (niekedy viac ako 15 GB!).

*

Vyčistiť systémový register

Auslogics Registry Cleaner

Web výrobcu: //www.auslogics.com/

Pri práci so systémom Windows sa v jeho systémovom registri zhromažďuje veľké množstvo chybných a zbytočných riadkov: staré položky programu, záznamy odstránených programov, nastavenia rôznych aplikácií a hier atď. To všetko časom začne ovplyvňovať výkon vášho počítača. .

Auslogics Registry Cleaner - nástroj, ktorý dokáže z registra odstrániť všetko nepotrebné: odpadky, chybné a staré záznamy, „chvosty“ zo vzdialených programov atď.

194 problémov s registrom!

Používanie obslužného programu je veľmi jednoduché - po inštalácii a spustení stačí stlačiť jedno tlačidlo „skenovať“.

Po chvíli vám program poskytne správu o vykonanej práci: súhlasíte a vyčistíte systém (vyššie uvedená snímka obrazovky ukazuje, že v mojom údajne „čistom“ a fungujúcom operačnom systéme Windows! Bolo nájdených 194 problémov.).

*

Oprava registra Vit

Webové stránky: //www.vitsoft.net/

Jeden z najlepších programov na opravu chýb v systémovom registri. Pomôcka vám navyše umožňuje odstrániť staré a odpadkové položky z registra a optimalizovať ich, čo má pozitívny vplyv na schopnosť systému Windows reagovať.

Vit Registry Fix, mimochodom, má vynikajúce filtre a v registri nájde viac ako 50 variantov typov chýb a nesprávnych záznamov!

Program má tiež zabudovaný manuálny režim na odstránenie akejkoľvek vetvy alebo kľúča v registri. Program, musím povedať, je dosť „inteligentný“ a pred vykonaním zmien vytvorí záložnú kópiu (aby v prípade, že sa niečo stane - rýchlo vráťte register do pôvodného stavu).

Oprava registra Vit

*

Reg organizátor

Web výrobcu: //www.chemtable.com/

Výkonný a multifunkčný program na komplexnú údržbu rôznych verzií systému Windows: XP, 7, 8, 8.1, 10.

Napriek tomu, že v jeho komplexe existujú nástroje na čistenie disku, odstraňovanie programov, zrýchlenie operačného systému, nastavenie jemných nastavení atď. - hlavným smerom je práca s registrom (aspoň s ním je to najlepšie). , podľa mňa ?).

Reg Organizer - hlavné okno

Program vám umožňuje úplne sa zbaviť rôznych „chvostov“ v registri, správne odstrániť programy (vrátane tých, ktoré už na disku nie sú, ale informácie o nich zostali v systémovom registri).

Obslužný program tiež umožňuje pomerne dobre vyčistiť spustenie, vďaka čomu sa váš počítač začne bootovať rýchlejšie!

Okrem vyčistenia registra vykoná obslužný program aj jeho optimalizáciu a kompresiu. Vďaka tomu je Windows rýchlejší, pohotovejší a menej zlyhaní a chýb. Všeobecne odporúčam na zoznámenie, ako začiatočníkom, tak aj skúseným používateľom!

*

Na odstránenie starých programov

IObit Uninstaller

Webové stránky: //ru.iobit.com/advanceduninstaller.php

Nie je žiadnym tajomstvom, že pomôcka na odinštalovanie programov zabudovaných do systému Windows nie je veľmi funkčná. A často sa stáva, že nemôže vymazať žiadny program. V takom prípade musíte použiť špeciálny. programy a jedným z nich je Iobit Uninstaller.

Aplikácia Iobit Uninstaller umožňuje zobraziť VŠETKY nainštalované programy v počítači (a príslušne ich odstrániť!). Môžete ich navyše pohodlne triediť podľa dátumu inštalácie, veľkosti, frekvencie používania atď. K dispozícii je tiež pohodlné vyhľadávanie, ktoré vám rýchlo pomôže nájsť ten alebo ten softvér.

Iobit Uninstaller - nedávno nainštalovaný softvér

Keď odinštalujete program obvyklým spôsobom (napríklad prostredníctvom ponuky ŠTART) , v registri zostanú „chvosty“ - staré záznamy.

Iobit Uninstaller na druhej strane pri odinštalovaní skontroluje systémový register - a ak je to potrebné, informácie odtiaľ odstráni. Tých. systém je udržiavaný úplne čistý!

Okrem programov vám Iobit Uninstaller umožňuje monitorovať a odstraňovať panely nástrojov, doplnky a rozšírenia prehľadávača. V tomto jednom programe môžete ľahko a rýchlo odstrániť z prehliadačov všetko nepotrebné (obzvlášť užitočné, keď napadnete vírus) - najrôznejší adware, ktorý vám zobrazí kopu reklám, a klasický antivírus vám povie, že je všetko v poriadku ...)!

Za zmienku tiež stojí, že Iobit Uninstaller sleduje spustenie a ak je k nemu pridaný nejaký program, bude vás o ňom informovať a ponúkne obmedzenie alebo optimalizáciu spustenia. Všeobecne platí, že bez tohto bezplatného nástroja - ako bez rúk ...

*

Revo Uninstaller

Webové stránky: //www.revouninstaller.com/

Jeden z najlepších odinštalačných programov, ktorý vám umožňuje odstrániť akýkoľvek softvér, dokonca aj ten, ktorý v systéme Windows „Pridanie alebo odstránenie programov“ nezvládlo!

Okrem hlavnej úlohy má program aj množstvo ďalších funkcií (boli zabudované po):

 • Správca automatického spustenia systému Windows;
 • čistiace prostriedky: od nepotrebných súborov, prehliadača, MS office, Windows;
 • Windows nástroje;
 • Super-mazanie (aby žiadny program na obnovenie zmazaných súborov nedokázal súbor obnoviť);
 • Manažér rezervácie atď.

Revo Uninstaller - hlavné okno

Program pracuje vo všetkých verziách systému Windows: XP, Vista, 7, 8, 10 (32/64 bitov). Jedinou nevýhodou je snáď to, že verzia programu Pro (so všetkými „dobrotami“) je platená.

*

Týmto sa končí moja recenzia (budem ju pridávať a upravovať, keď budem pracovať a žiť live ).

Vaše doplnky samozrejme budú na mieste!

Šťastný výber!

?

Prvé zverejnenie: 10.12.2016

Oprava: 15.10.2020