Ako zapnúť Bluetooth na notebooku (krok za krokom)

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako zapnúť Bluetooth na notebooku ASUS. Ide o to, že vedľa hodín nemám vôbec žiadne ikony na paneli úloh! Na klávesnici tiež chýba funkčné tlačidlo na zapnutie. Stúpal som a stúpal, chápem celú absurditu: je tu Bluetooth, ale nemôžem ho zapnúť ...

Dobrý deň.

Myslím si, že nie všetko je tak žalostné a že Bluetooth je možné povoliť aj na vašom notebooku. ? V tomto článku postupne zvážim všetky hlavné veci, ktoré je potrebné skontrolovať a opraviť.

Takže ...

? Dodatok!

Mimochodom, pri riešení problému s Bluetooth môžete potrebovať presnú úpravu vášho notebooku (napríklad nájsť ovládač).

*

Povolenie Bluetooth: Čo je potrebné skontrolovať

KROK 1: Skontrolujte, či je nainštalovaný ovládač

Možno prvou vecou, ​​ktorá sa začne pri riešení problému nefunkčnosti Bluetooth, je skontrolovať, či sú nainštalované ovládače .

Mimochodom, dôrazne odporúčam, aby ste aktualizovali svoje súčasné ovládače (ktoré pre vás Windows získal počas jeho inštalácie) na ovládače stiahnuté z webových stránok výrobcu vášho notebooku!

*

Ak chcete zistiť, či v systéme nedochádza ku konfliktom ovládačov, otvorte ich ? Správca zariadení (pre toto: stlačte kombináciu Win + Pause a uvidíte odkaz v ponuke vľavo, alebo choďte na ovládací panel a otvorte sekciu „Hardvér a zvuk“ - bude tu aj odkaz na jej spustenie).

Ďalej otvorte kartu „Bluetooth“  - ak je s ovládačom všetko v poriadku, mali by ste vidieť zariadenie, ktorého názov je napríklad:  „Wireless Bluetooth“ .

Správca zariadení - nainštalovaný ovládač

Žiadny ovládač // Ako príklad

? Ak také zariadenia neexistujú alebo pred nimi blikajú žlté výkričníky , musíte aktualizovať ovládače (nebude tiež nadbytočné kontrolovať kartu „Ostatné zariadenia“ - zobrazuje zariadenia, pre ktoré neexistujú vodičov).

Ak sa chcete dozvedieť, ako aktualizovať ovládače pre váš počítač (laptop) na mojom blogu, veľa článkov. Ďalej uvediem pár odkazov, kde nájdete všetky komplexné informácie o tejto problematike.

? Pomoc!

1) Najlepšie programy na automatickú aktualizáciu ovládačov.

2) Ako nainštalovať ovládače do počítača alebo notebooku - pokyny pre začiatočníkov

*

KROK 2: je zapnuté zariadenie, je zapnutý adaptér

Ďalej po nainštalovaní ovládača a zobrazení zariadenia v sekcii „Bluetooth“ v správcovi zariadení skontrolujte, či je zapnuté! Poznámka: na vypnutom prístroji je zapnutá „šípka“ (pozri obrazovku nižšie ?).

Všeobecne odporúčam po aktualizácii ovládača zariadenie vypnúť a zapnúť!

Zariadenie je vypnuté - vypnite ho

Ďalej musíte prejsť na „Sieťové pripojenia“ a skontrolovať, či je povolený adaptér Bluetooth (mal by sa zobraziť po inštalácii ovládača).

Univerzálny spôsob zadávania „Sieťových pripojení“:

  1. súčasným stlačením tlačidiel Win + R vyvoláte okno Spustiť (alebo prejdite do správcu úloh a stlačte súbor / novú úlohu) ;
  2. zadajte príkaz ncpa.cpl a stlačte kláves Enter.

Sieťové pripojenia by mali zobrazovať (vo väčšine prípadov) niekoľko adaptérov: Ethernet, bezdrôtová sieť (Wi-Fi), Bluetooth atď.

Venujte pozornosť adaptéru Bluetooth: kliknite na neho a zapnite ho (nie vždy sa automaticky zapne po inštalácii ovládača). ?

Skontrolujte, či adaptér funguje

Používatelia systému Windows 10  - odporúčam tiež prejsť do ponuky ŠTART, otvoriť možnosti: časť „Zariadenia / Bluetooth a ďalšie zariadenia“ (ako na snímke obrazovky nižšie). Ďalej skontrolujte, či je Bluetooth zapnutý!

Windows 10 - zapnite Bluetooth

*

KROK 3: Skontrolujte možnosti, ak je ikona vypnutá

Potom odporúčam prejsť na ovládací panel Windows a do vyhľadávacieho riadku napísať „modrý ...“ (ako v príklade nižšie). Mali by ste vidieť niekoľko odkazov, potrebujeme „Zmeniť nastavenie Bluetooth“ .

Zmeňte nastavenia Bluetooth

Ďalej skontrolujte, či sú začiarknuté nasledujúce políčka:

  1. Umožnite zariadeniam Bluetooth vyhľadať tento počítač
  2. upozorniť ma na pripojenie nového zariadenia;
  3. zobraziť ikonu v oblasti oznámení.

Nastavenie základných nastavení Bluetooth

Teraz v zásobníku vedľa hodín budete mať charakteristickú ikonu (pozri môj príklad nižšie). Kliknutím na ňu myšou otvoríte ponuku, ktorá výrazne zjednodušuje prácu s adaptérom (napríklad 2 kliknutiami môžete pripojiť nové zariadenie!).

? Pomoc!

Ikona Bluetooth na notebooku zmizla: ako ju pridať do priečinka vedľa hodín [pokyny]

Ikona Bluetooth pre rýchle pripojenie zariadenia a výmenu dát

Mimochodom , tiež by som vám poradil, aby ste otvorili kartu „Vybavenie“ a videli stav zariadenia (ak je s ním všetko v poriadku, treba napísať, že funguje dobre!).

Skontrolujte, či zariadenie funguje správne

*

KROK 4: skúste pridať zariadenie (vrátane zapnutia Bluetooth pomocou klávesnice)

V skutočnosti, ak je zaškrtnuté všetko vyššie uvedené, ovládače sú tam a pracujú, potom je čas pokúsiť sa pripojiť nejaké zariadenie!

? Aktualizácia od 4. 4. 2020

1) Ako pripojiť bezdrôtové slúchadlá (cez Bluetooth)

2) Ako pripojiť bezdrôtovú klávesnicu k počítaču a telefónu (vrátane verzie Bluetooth)

Metóda 1

V zásobníku vedľa hodín by ste mali mať ikonu Bluetooth - kliknutím na ňu môžete pridať nové zariadenie, prijať alebo odoslať súbor, zobraziť aktuálne pripojenia.

Ikona zásobníka systému Bluetooth

Metóda 2

Všimnite si klávesnicu: niektoré notebooky majú vyhradené funkčné klávesy na povolenie bezdrôtovej siete. Napríklad nižšie je prenosný počítač, ktorý zapne Bluetooth stlačením kombinácie klávesov Fn + F8 .

? Dodatok!

Problém nefunkčnosti adaptéra Bluetooth je často spôsobený tým, že ho jednoducho nemôžete zapnúť. Tlačidlo Fn nereaguje na vaše stlačenia

Tlačidlo na spustenie spustenia Bluetooth

Mimochodom , venujte pozornosť indikátorom (LED) na puzdre na notebook (niektoré modely majú samostatnú LED, ktorá je zodpovedná za Bluetooth).

Ak je s adaptérom všetko v poriadku, je zapnutý a funkčný - mali by ste vidieť, ako dióda LED svieti (alebo bliká).

Indikátory pevného disku, Wi-Fi, Bluetooth na puzdre na notebook

Metóda 3

Ďalším spôsobom, ako pridať zariadenie Bluetooth, je prejsť na ovládací panel systému Windows, do vyhľadávacieho panela zadať výraz „modrý“ a zvoliť „Pridať zariadenie Bluetooth“ (príklad je uvedený nižšie).

Ďalším spôsobom, ako pridať zariadenie Bluetooth

*

KROK 5: ak to zrazu nefunguje

Ak všetko uvedené nepomohlo a adaptér nevykazuje žiadne známky života, môže sa len pokaziť . Aj toto sa mohlo stať ...

Teraz by ste sa však s tým nemali obávať - ​​v čínskych online obchodoch si môžete kúpiť mikroadaptér Bluetooth doslova za 50-100 rubľov. (keď je zapojený do USB portu, jednoducho to nebude viditeľné na puzdre na notebook ?).

? Pomoc!

1) V tomto článku sú uvedené najlacnejšie čínske obchody

2) 10 najlepších adaptérov Bluetooth a Wi-Fi od AliExpress (výber)

Adaptér Bluetooth

*

To je všetko ... Dodatky v komentároch sú vítané!

Šťastnú prácu!

?

Prvýkrát zverejnené: 27. 3. 2018

Oprava: 10.04.2020