Ako obnoviť fotografiu z pamäťovej karty MicroSD alebo USB flash disku

Otázka používateľa

Ahoj.

Dnes som v telefóne omylom vymazal priečinok s fotografiami z dovolenky (boli uložené na kartu microSD). Vytiahol som pamäťovú kartu a pripojil som ju k čítačke kariet počítača: skontroloval som ju, v skutočnosti neexistuje žiadna fotografia. Povedzte mi, je možné obnoviť aspoň časť fotografie? 

Ahoj.

Myslím, že s najväčšou pravdepodobnosťou áno. Často, keď pamäťová karta prestane čítať vôbec a keď ju pripojíte k čítačke kariet: počítač ju buď vôbec nevidí (čo je ešte horšie), alebo ju systém Windows ponúka naformátovať.

Vďaka „jednoduchému“ odstráneniu fotografií sa fotografie fyzicky nachádzajú aj na pamäťovej karte (iba telefón označil tieto sektory ako nepoužité). ☝

Ale tieto sektory môžu byť vyplnené ďalšími informáciami: preto ak na tejto karte urobíte nové fotografie (alebo na ne niečo napíšete), obnovenie sa môže stať nemožným! Preto vrelo odporúčam rýchlo vybrať pamäťovú kartu z telefónu a nič na ňu nepísať ! ?

Teraz existuje pomerne veľa nástrojov, ktoré dokážu vašu jednotku úplne prehľadať bez ohľadu na to, či sú sektory označené ako voľné alebo nie.

Vďaka tomu na ňom nájdu všetky zaznamenané údaje vrátane všetkých vymazaných súborov (ktoré sú stále „živé“ a je ich možné obnoviť). Vlastne nižšie v článku zvážim, ako to urobiť (článok vypracujem vo forme pokynov, všetky akcie budú v krokoch).

*

Krok za krokom obnovenie fotografie

KROK 1. Pripojte pamäťovú kartu (flash disk) k počítaču / notebooku

Myslím si, že tu nie je veľmi čo komentovať. Ak nemáte čítačku kariet SD, teraz sú v predaji malé univerzálne zariadenia, ktoré sa pripájajú k portu USB (pozri príklad nižšie). Sú pomerne lacné.

? Dodatok!

Takéto adaptéry sa dajú veľmi lacno kúpiť v čínskych online obchodoch (navyše pravidelne usporadúvajú propagačné akcie a môžete využiť cashback).

Pripojíme flash disk k USB portu

Vložte SD kartu do čítačky kariet na notebooku

Dôležité!

Toto nemusíte robiť:

  1. ak vás systém Windows pri pripájaní jednotky flash / pamäťovej karty vyzve na naformátovanie alebo kontrolu, opravu chýb - nesúhlaste! Toto okno stačí minimalizovať alebo zavrieť;
  2. na túto jednotku (na ktorej chýbajú súbory) nič nekopírujte;
  3. neukladajte obnoviteľné súbory na tú istú pamäťovú kartu! V opačnom prípade začnú nové zaznamenané informácie prepisovať údaje, ktoré neboli obnovené.

*

KROK 2. Nainštalujte jeden zo špeciálnych. nástroje na obnovu dát

Teraz existuje veľa takýchto nástrojov. Na úvodné zoznámenie by som odporučil zvoliť jednu z týchto možností:  Recuva, R. Saver, Disk Drill, MiniTool Power Data Recovery .

? Poznámka!

Môžete si stiahnuť a nájsť podrobný popis predstavených obslužných programov v jednom z mojich predchádzajúcich článkov. Odkaz nižšie.

10 bezplatných programov na obnovenie odstránených údajov: súbory, dokumenty, fotografie - //ocomp.info/10-programm-dlya-vosstanovleniya-dannyih.html

Napríklad na mňa urobila veľký dojem pomôcka R.Saver. Vlastne sa tomu budem venovať v tomto článku (screenshoty a príklady nižšie).

R.Saver

Oficiálna webová stránka: //rlab.ru/tools/rsaver.html

Hlavné výhody:

  1. vynikajúce algoritmy umožňujú hĺbkové skenovanie diskov a obnovenie dokonca aj dlho vymazaných informácií;
  2. sú podporované súborové systémy FAT, FAT32, exFAT, NTFS atď .;
  3. Podporuje mnoho typov diskov: HDD, SSD, USB flash disky, SD karty atď .;
  4. nástroj je pre ruské publikum bezplatný (na nekomerčné použitie);
  5. podporuje ruštinu;
  6. nepotrebuje inštaláciu (stačí stiahnuť z behu!).

*

KROK 3. Naskenujte svoju jednotku

A tak ukážem všetky akcie v R.Saver. Po spustení pomôcky si prečítajte informácie v hlavnom okne programu, začiarknite políčka a kliknite na tlačidlo „Začnime“ .

Prvé spustenie, súhlas // R.Saver

Potom zadajte jednotku, na ktorej zmizli (boli odstránené) potrebné informácie. V mojom prípade bude označený flash disk (Generic Flash Disk).

? Ak sa jednotka flash / pamäťová karta náhle nezobrazí, odporúčam vám, aby ste sa oboznámili s týmito dvoma príručkami:

1) Počítač nerozpoznáva / nevidí kartu SD flash - //ocomp.info/kompyuter-ne-vidit-kartu-microsd.html

2) Prečo počítač nevidí jednotku USB flash: 10 hlavných dôvodov - //ocomp.info/kompyuter-ne-vidit-fleshku.html

Vyberte jednotku, z ktorej zmizli súbory

Ďalej vás program vyzve na zadanie konkrétnej sekcie (ak ich máte viac). Odporúčam vám však naskenovať celú jednotku a jednoducho kliknúť na tlačidlo „Ignorovať“ , ako v príklade nižšie.

Ak má jednotka flash niekoľko oddielov ...

V skutočnosti by sa malo začať ďalšie skenovanie. Môže to byť dosť dlhé, všetko závisí od rýchlosti vašej jednotky, jej veľkosti. V súčasnosti je lepšie nezasahovať do obslužného programu a nespúšťať na počítači aplikácie tretích strán.

Analyzuje sa obsah úložiska

*

KROK 4. Vyberte a obnovte požadované údaje

Po dokončení skenovania by sa mali zobraziť všetky súbory dostupné na obnovenie, ktoré program našiel. Upozorňujeme, že v niektorých prípadoch je dokonca možné obnoviť štruktúru priečinkov!

Musíte len vybrať priečinky, ktoré chcete zobraziť vľavo. Potom začiarknite políčka, ktoré chcete obnoviť, a kliknite na tlačidlo „Obnoviť vybrané“ (pozri čísla 3 a 4 na snímke obrazovky nižšie) .

Upozorňujeme, že ak nepotrebujete všetky súbory za sebou, môžete niečo konkrétne obnoviť manuálne: použite tlačidlo „Uložiť ako“ (pozri číslo 2 na snímke obrazovky nižšie).

Niekoľko možností obnovenia (klikateľných)

Posledný bod: zadajte umiestnenie súborov, ktoré sa majú obnoviť.

Pre každý prípad mi dovoľte pripomenúť: nemôžete ich obnoviť na rovnakú jednotku USB flash / pamäťovú kartu, ako ste skenovali. Tých. Najskôr obnovte VŠETKY potrebné súbory na pevný disk a potom ich môžete napísať späť na požadovanú jednotku.

Poznámka: Faktom je, že ak okamžite obnovíte a uložíte informácie na ten istý disk, ktorý ste skenovali, obnovované dáta prepíšu tie, ktoré ešte neboli obnovené (ospravedlňujem sa za tautológiu).

Výber pevného disku na obnovenie

*

 To je zatiaľ všetko. Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Šťastné uzdravenie!

?

Prvýkrát zverejnené: 15.05.2018

Oprava: 30.01.2020