Pri pripájaní na internet dáva chybu 651 ... Existuje riešenie!

Otázka používateľa ...

Ahoj.

Nedávno bol v počítači preinštalovaný systém Windows (Windows 7 bol zmenený na Windows 10) a teraz sa pri pripojení na internet zobrazuje chyba 651.

Zavolali poskytovateľovi - ten hovorí, že so sieťou je všetko v poriadku, nedochádza k poruchám ani poruchám. Ponúka platenú službu za zriadenie siete. Možno sme urobili niečo zlé a môžete si to nakonfigurovať sami?

Dobrý deň.

Pri pripájaní na internet pomocou protokolu PPPoE nie je chyba 651 nezvyčajná (a spravidla len málo závisí od konkrétneho poskytovateľa, stretávajú sa s ním v serveroch Rostelecom, Dom.ru, Billine a ďalších).

Z nejakého dôvodu je pre mnohých používateľov riešenie problému celkom jednoduché - preinštalovanie systému Windows ... ?

Preinštalovanie operačného systému medzitým nie vždy pomôže vyriešiť tento problém.

V tomto článku sa pokúsim uviesť najzákladnejšie dôvody tejto chyby a vyriešiť každú z nich ...

*

Príčiny chyby 651 a ich riešenia

Možno je prvá rada banálne jednoduchá - ale skúste reštartovať počítač skôr ako všetky ďalšie odporúčania v tomto článku ...

Príklad chyby 651 / modem alebo iné komunikačné zariadenie nahlásili chybu

1) Chyba / zlyhanie nastavenia vysokorýchlostného pripojenia

Nie je nezvyčajné, že sa táto chyba objaví po preinštalovaní systému Windows (alebo po nastavení siete). V niektorých prípadoch sa chyba objaví aj v „starom“ OS Windows, kde všetko fungovalo iba včera ... ☝

Prvá vec, ktorú odporúčam v tomto prípade urobiť, je znovu vytvoriť vysokorýchlostné pripojenie. Toto sa deje celkom jednoducho.

1) Najprv choďte na Ovládací panel Windows na:  Ovládací panel \ Sieť a internet \ Centrum sietí a zdieľania (obrazovka je uvedená nižšie) .

2) Potom odstráňte staré vysokorýchlostné pripojenie (Pozor! Pripojenie určuje heslo a prihlásenie pre prístup na internet - pred odstránením skontrolujte, či máte tieto údaje. Poskytuje ich poskytovateľ).

? Tip!

V niektorých prípadoch môže byť systém Windows schopný sám vyriešiť problémy so sieťovým pripojením. Skúste pred vytvorením a konfiguráciou nového pripojenia spustiť diagnostiku siete (odkaz „Riešenie problémov“, druhý na snímke obrazovky nižšie) .

3) Ďalej otvorte odkaz „Vytvoriť a nakonfigurovať nové pripojenie alebo sieť“ .

Vytvára sa nové sieťové pripojenie

? Poznámka!

Ak na pripojenie k internetu používate smerovač, môžete prejsť k ďalším odporúčaniam v článku. Aj keď v prípade smerovača je taká chyba viditeľná len zriedka. Skontrolujte, či je smerovač zapnutý, či je pripojený k počítaču, s vodičmi je všetko v poriadku ...

4) Potom musíte urobiť nasledovné:

 1. v okne na výber možnosti pripojenia vyberte možnosť "Pripojenie k internetu. Nastavenie širokopásmového alebo telefonického pripojenia k internetu" ;
 2. v okne „Ako sa chcete pripojiť“  - vyberte možnosť „Vysokorýchlostné (s PPPoE). Pripojenie pomocou DSL alebo kábla, vyžadujúce používateľské meno alebo heslo“ ;
 3. v ďalšom okne musíte zadať heslo a prihlásiť sa na prístup na internet (tieto informácie musí poskytnúť váš poskytovateľ internetu. Skontrolujte si s ním zmluvu o poskytovaní komunikačných služieb) .

Obnovte vysokorýchlostné pripojenie PPPoE

5) Po vytvorení nového pripojenia sa pokúste pripojiť pomocou neho. V mnohých prípadoch vám takýto jednoduchý postup umožňuje rýchlo obnoviť výkon siete.

2) Poškodené nastavenia systému Winsock

V niektorých prípadoch môže nesprávna konfigurácia sieťových kariet a sieťové nastavenie (niekedy vírusy alebo červy, antivírusy, programy na ochranu osobných údajov) poškodiť nastavenie systému Winsock, čo vedie k rôznym chybám súvisiacim so sieťou.

Mnoho ľudí sa pýta, čo je Winsock? Jednoducho povedané, ide o skupinu funkcií, ktoré sú potrebné na implementáciu aplikácií v sieti TCP / IP.

Možné problémy s korupciou Winsock:

 1. počítač nemôže automaticky získať adresu IP;
 2. veľa sieťových služieb sa spúšťa a zastavuje;
 3. sieťové pripojenia môžu zmiznúť;
 4. existuje ping podľa adries, podľa mien - žiadny ping;
 5. môžu sa vyskytnúť najrôznejšie chyby, vrátane našej, 651 ...

Riešenie: Musíte resetovať nastavenia Winsock.

Ako sa to deje:

 1. Najprv musíte spustiť príkazový riadok ako správca. Ak to chcete urobiť, musíte otvoriť správcu úloh (tlačidlá Ctrl + Shift + Esc), potom kliknúť na novú úlohu a zadať príkaz CMD. Nezabudnite začiarknuť políčko, aby ste mohli spúšťať úlohy od správcu.

  Spustite príkazový riadok ako správca

 2. Potom zadajte príkaz  netsh winsock reset a stlačte kláves Enter. Ako odpoveď dostanete správu s oznámením, že je všetko hotové, je potrebné reštartovať počítač. Potom reštartujte počítač.

  Obnovte nastavenia Winsock

3) Problém s ovládačom sieťovej karty

Ak ste k počítaču pripojili nové zariadenia (najmä tie, ktoré súvisia so sieťou), nainštalovali ste akékoľvek aplikácie, preinštalovali ste operačný systém, je celkom možné, že mohlo dôjsť ku konfliktu ovládačov (dobre, alebo vo všeobecnosti jednoducho neexistuje žiadny ovládač pre sieťová karta v systéme).

Ak chcete zistiť, či existuje ovládač pre sieťový adaptér, otvorte Správcu zariadení . Ak to chcete urobiť, prejdite na ovládací panel , potom prepnite displej na veľké ikony a otvorte požadovaného správcu.

Ako otvoriť Správcu zariadení / napríklad Windows 10

V Správcovi zariadení kliknite na karty Sieťové adaptéry a ďalšie zariadenia (ak sú k dispozícii). Váš adaptér musí byť na karte sieťových adaptérov (napríklad mám radič Realtek PCIe FE Family). Ak na tejto karte nemáte ethernet (bezdrôtový adaptér Wi-Fi), potom s najväčšou pravdepodobnosťou jednoducho nemáte ovládače.

V takom prípade musíte na karte „Iné zariadenia“ mať neznáme zariadenia (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie ?).

Žiadny ovládač pre sieťový adaptér Wi-Fi

Môžete sa pokúsiť aktualizovať ovládač bez toho, aby ste ukončili Správcu zariadení. Kliknite pravým tlačidlom myši na neznáme zariadenie a v rozbaľovacej kontextovej ponuke zvoľte možnosť „Aktualizovať ovládače ...“ .

Aktualizácia ovládačov - Správca zariadení

Pokiaľ to pri aktualizácii ovládača nefungovalo, odporúčam prečítať si články uvedené nižšie (v nich som už podrobne popísal postup: čo, ako a prečo ...).

? Pomoc!

1) Ako nájsť a aktualizovať ovládač pre akékoľvek neznáme zariadenie.

2) Aktualizácia ovládača pre adaptér Wi-Fi.

3) Ako odstrániť ovládač (v niektorých prípadoch nemôžete nainštalovať nový ovládač, kým neodstránite starý).

4) Pripojenie bolo blokované antivírusom (firewall)

Mnohé antivírusy a brány firewall, bohužiaľ, nie vždy chránia iba nás - pri pokuse o prerušenie niekde často vytvárajú zbytočné chyby a problémy. Preto keď sa objaví chyba 651, odporúčam (pri hľadaní a odstraňovaní príčiny) antivírus deaktivovať (ak ho máte nainštalovaný).

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

Nezabudnite tiež, že Windows majú svoj vlastný zabudovaný firewall / firewall. Predvolene je povolená a spustená. Je tiež potrebné ho dočasne deaktivovať.

Ako otvoriť bránu firewall v systéme Windows:

 1. stlačte WIN + R;
 2. zadajte  firewall.cpl a stlačte kláves Enter.

Ako otvoriť bránu firewall

Potom kliknite na odkaz vľavo „Povolenie a zakázanie brány Windows Firewall“ , v okne, ktoré sa otvorí - pre všetky siete posuňte posúvače do režimu „Zakázať bránu Windows Firewall“ .

Ako vypnúť bránu firewall

Potom uložte nastavenia a pokúste sa znova pripojiť k sieti. Snáď nebude chyba 651 ...

5) Je váš počítač pripojený k druhej sieti? Dve sieťové karty ...

V domácnosti sa často stáva, že počítač nemá jednu, ale dve sieťové karty. Jeden sa používa na pripojenie k poskytovateľovi internetových služieb a druhý sa používa na domácu sieť LAN (napríklad na pripojenie k inému počítaču / notebooku).

Všeobecne platí, že ak máte v počítači nainštalované dve sieťové karty, odporúčam jednu z nich deaktivovať.

Ak to chcete urobiť, najskôr otvorte sieťové pripojenia . Urobiť to:

 1. stlačte Win + R ;
 2. zadajte ncpa.cpl a stlačte kláves Enter.

Ako otvoriť sieťové pripojenia ncpa.cpl

Ďalej zakážte VŠETKY sieťové adaptéry, ktoré tam budú. Potom zapnite jeden sieťový adaptér, ten, cez ktorý sa pripájate cez PPPoE (t. J. Adaptér, ku ktorému je pripojený internetový kábel).

Poznámka: Ak chcete povoliť / zakázať adaptér, kliknite naň pravým tlačidlom myši a v kontextovej ponuke vyberte požadovanú úlohu.

Sieťové pripojenia - Odpojenie jedného adaptéra

Mimochodom, deaktivované adaptéry sa stávajú „bezfarebnými“ a ich stav je „deaktivovaný“ (pozri príklad nižšie ?).

Takto vyzerá deaktivovaný adaptér

6) Ešte jeden detail!

Skontrolujte vlastnosti protokolu IP verzie 4 (TCP IPv4) pre adaptér, cez ktorý ste pripojení k poskytovateľovi internetových služieb. Za týmto účelom prejdite na karte sieťové pripojenia (na ktorej sme teraz deaktivovali / povolili adaptéry) k vlastnostiam požadovaného adaptéra.

Ďalej otvorte vlastnosti riadku IP verzia 4 (TCP IPv4)  - pozri šípky 1 a 2 na snímke obrazovky nižšie. Vo vlastnostiach skontrolujte dva parametre (ak sú odlišné, zmeňte ich):

 1. Získajte adresu IP automaticky;
 2. Získajte adresu servera DNS automaticky.

Vlastnosti verzie IP 4 (TCP IPv4)

Uložte nastavenia a pokúste sa znova pripojiť k sieti.

7) Zlyhanie siete u ISP

Ak zvyšné odporúčania nepomohli problém vyriešiť, odporúčam kontaktovať poskytovateľa internetu a ujasniť si, či nemajú nejaké poruchy, či je všetko v poriadku so sieťou.

Obzvlášť stojí za „podozrenie“ na poskytovateľa v prípade, že sa vo vašom počítači nič nestalo (ani inštalácia nových aplikácií, ani preinštalovanie Windows, ani pripojenie nového zariadenia), a sieť náhle zmizla. Pri pokuse o pripojenie sa táto chyba začala objavovať ...

8) Čo ešte môžete urobiť

 1. Aký OS? Venujte pozornosť operačnému systému Windows. Ak sa jedná o zostavu od najrôznejších „remeselníkov“, odporúčam vám ju vymeniť a nainštalovať ? licenčnú kópiu (našťastie teraz je zadarmo). V rôznych zostavách môže dôjsť k rôznym chybám;
 2. Ak máte ADSL modem, skontrolujte jeho funkčnosť;
 3. Ak sa používa smerovač Wi-Fi, skontrolujte, či je s ním všetko v poriadku. Možno by stálo za pokus pokúsiť sa pripojiť pomocou pripojenia Wi-Fi (namiesto káblového), napríklad z telefónu, a skontrolovať, či sieť vôbec funguje, či existuje internet. Tiež odporúčam skúsiť reštartovať router. Môžete tiež ? zadať nastavenia smerovača?
 4. Je všetko v poriadku s drôtmi? Pri premiestňovaní nábytku sa veľmi často poškodia. Drôty tiež mohli jednoducho vyjsť z konektorov a skúste ich znova zapojiť. Niekedy ich hryzú domáce zvieratá: mačky, psy;

  Ohlodaný USB kábel

 5. Keď všetko fungovalo, pokúste sa vrátiť systém Windows do predchádzajúceho stavu;
 6. Posledný tip: skúste ? preinštalovať Windows (aj keď nie som zástancom zmeny OS pre každý problém, ale v takom prípade, ak nepomôže všetko ostatné, zatiaľ neviem, čo mám poradiť ...).

*

To je všetko, veľa šťastia všetkým! 

Ak sa niekto 651 zbavil iným spôsobom - dajte tip v komentároch ?

?

Prvé zverejnenie: 30.01.2017

Oprava: 1. 5. 2020