Začala sa objavovať chyba: „Aplikácia Google bola zastavená.“ Čo robiť?

Otázka používateľa

Ahoj.

Asi pred pár týždňami sa na mojom tablete začala objavovať chyba: „Aplikácia Google bola zastavená.“ S tabletom som nič nerobil (neaktualizoval som, nepadol, nevymazal atď.). 

Všeobecne mi na nej nezáleží (tablet s ňou tiež funguje), ale občas je veľmi rušivá (objaví sa niekoľkokrát za hodinu). Môžete niečo urobiť?

Anastasia

Ahoj.

Čím dlhšie zariadenie Android používate, tým viac v ňom systém hromadí rôzne „odpadky“: vyrovnávacia pamäť aplikácií, niektoré zvyškové údaje zo vzdialeného softvéru, dočasné súbory atď.

To všetko môže v priebehu času (pokiaľ softvér nečistíte a neaktualizujete) viesť k najrôznejším chybám (nie výnimkou a súčasným problémom ...). Ďalej uvádzame niekoľko odporúčaní, ktoré vo väčšine prípadov pomáhajú takéto chyby eliminovať.

*

Čo robiť s chybou pri zastavení aplikácie „XXX“

KROK 1

Prvý tip je triviálny (a často ho nájdete vo väčšine pokynov tohto druhu) - stačí reštartovať zariadenie!

Faktom je, že po reštarte systému sa všetky aplikácie znova inicializujú a načítajú do pamäte, čo často pomáha eliminovať veľa chýb ...

Reštartuje sa váš smartphone

KROK 2

Ďalej odporúčam prejsť do nastavení Androidu, otvoriť kartu „Aplikácie “ a nájsť medzi nimi „Google“ . Pozri príklad nižšie. ?

Aplikácie - Google

Potom musíte prejsť na kartu „Pamäť“ a vyčistiť medzipamäť.

Vymazať vyrovnávaciu pamäť

Rovnakým spôsobom vyčistite vyrovnávaciu pamäť aplikácie Google Play (Play Market). Potom reštartujte zariadenie a skontrolujte, či funguje.

KROK 3

Ďalší tip: obnovte predvolené nastavenia aplikácie, ako to bolo v novom zariadení (nejde o úplný reset zariadenia, súbory a zoznam kontaktov budú na mieste).

Ak to chcete urobiť, otvorte kartu „Aplikácie“ v nastaveniach systému Android, kliknite na tri body v rohu obrazovky a z ponuky vyberte možnosť „Obnoviť nastavenia“ . Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Obnoviť nastavenia - karta Aplikácia pre Android

KROK 4

Ako dlho boli aplikácie aktualizované na „problémovom“ smartfóne (tablete)? V niektorých prípadoch je to problém!

Aktualizácia aplikácií: Prejdite na Play Market a kliknite na možnosť „Aktualizovať všetko!“ (pozri príklad nižšie ?).

Mimochodom, táto operácia môže vyžadovať pomerne veľkú premávku (odporúča sa použiť pripojenie Wi-Fi).

Aktualizujte všetko!

KROK 5

Ďalšou pomerne častou príčinou zlyhania aplikácií Google je nestabilné pripojenie k internetu (napríklad existuje signál, potom nie je žiadny signál ...). Tieto „skoky“ sa často vyskytujú, keď sa nachádzate v oblasti, ktorá je ďaleko od veže operátora (alebo v miestnosti so silnými stenami).

Rada v tejto súvislosti je štandardná: skúste sa pripojiť k vysokorýchlostnej sieti Wi-Fi a znova skontrolujte fungovanie zariadenia.

Wi-Fi pripojenie

Odporúčam tiež skontrolovať stabilitu a rýchlosť vášho pripojenia pomocou špeciálneho nástroja. služby, odkaz nižšie.

? Pomoc!

Ako skontrolovať rýchlosť internetu v telefóne s Androidom. Prečítajte si poznámku ->

KROK 6

Venujte pozornosť aj nastavenému dátumu a času v nastaveniach systému Android. Ak sú pre vašu oblasť nesprávne - Google si to „všimne“ a niektoré aplikácie a možnosti môžu byť nedostupné (alebo môžu byť dokonca chybné).

Pokúste sa manuálne nastaviť svoje časové pásmo, dátum a čas (tj musí byť vypnutá automatická detekcia dátumu a času v sekcii „Dátum a čas“ v nastaveniach systému Android!).

Systém - dátum a čas

Mimochodom, po zmene týchto nastavení nezabudnite reštartovať telefón (tablet) a skontrolovať, ako zariadenie začalo fungovať.

KROK 7

Ak všetko vyššie uvedené neprináša výsledky, skúste obnoviť nastavenia systému Android, t.j. vráťte ich na výrobné nastavenia ( dôležité: týmto sa odstránia všetky súbory a nainštalované aplikácie z pamäte zariadenia!).

Pred resetovaním preto uložte svoje kontakty na kartu SD alebo SIM a preneste súbory a fotografie napríklad na pevný disk počítača.

Jedna z mojich minulých poznámok vám pomôže vykonať samotné resetovanie, odkaz na ňu je uvedený nižšie ...

? Pomoc!

Ako resetovať výrobné nastavenia systému Android [Hard Reset]. Prečítajte si poznámku ->

PS 

Na niektorých zariadeniach od málo známych čínskych značiek nemusí byť verzia systému Android certifikovaná (týka sa to skôr tých, ktorí si telefón objednali v čínskych internetových obchodoch).

Z tohto dôvodu nemusí veľa služieb Google fungovať správne (pokiaľ viem, „lieči sa to“ iba blikaním zariadenia ...).

*

Ak ste otázku vyriešili iným spôsobom, vložte do komentárov niekoľko slov. Vopred ďakujem!

Všetko najlepšie!

?