Čistenie registra Windows 7/8/10: optimalizácia a odstránenie chýb. Porovnanie dvoch kópií registra: starej a novej

Dobrý čas všetkým!

Systémový register v systéme Windows je veľká databáza, ktorá ukladá nastavenia a nastavenia aplikácií, profilov používateľov, predvoľby atď.

(aj keď podľa môjho názoru je dnes register celá taška „barlí“, ktorá je viac potrebná pre kompatibilitu so starým softvérom. Ale nejde o to ...) ?

*

Ako v každej databáze, v priebehu času (ak nie je vyčistená) sa v nej hromadí veľké množstvo „smetných“ údajov: nastavenia programu, ktoré boli už dávno vymazané, chybné informácie, „prázdne“ riadky atď. ?

To všetko môže mať vplyv na výkon systému Windows. Čo je zaujímavé: Samotný Windows neposkytuje nástroj na čistenie a optimalizáciu registra (trochu prekvapivé ?).

Ďalej uvádzame niektoré pomocné programy, ktoré vám pomôžu „vyčistiť“ tieto Augeanove stajne a zaistia rýchlejšiu reakciu Windows. Myslím si, že to mnohým neublíži!

Poďme na vec ... ?

*

? Pomoc!

Možno vám bude užitočný článok o tom, ako otvoriť systémový register (aj keď bol uzamknutý).

*

Čistenie a optimalizácia registra

1. spôsob: používanie  Wise Care 365

Webové stránky: //www.wisecleaner.com/

Tento program zaujme svojim minimalizmom, „jednoduchosťou“ a efektivitou!

Po inštalácii a spustení sa vám zobrazí okno s niekoľkými kartami: kontrola, čistenie, optimalizácia, ochrana osobných údajov, systém (stále existuje pomoc, ale nepovažujem ju).

Ak chcete dať register do poriadku: musíte stlačiť iba 2 tlačidlá - prvé „Vyčistenie“ (pozrite sa, čo obslužný program nájde) a druhé „Optimalizácia“ . ?

Jednoduché, jasné, výstižné! ?

Registry Cleaner - múdra starostlivosť

Mimochodom, chcem poznamenať, že program Wise Registry Cleaner vytvorí kópiu registra pred akoukoľvek z jeho akcií (iba v prípade, že zálohovanie nikdy nepoškodí ?).

*

Tiež by som vyzdvihol funkciu kompresie registra a jeho defragmentácie . Po takejto komplexnej optimalizácii často priamo „cítite“, ako Windows začal fungovať trochu živšie ... ?

Optimalizácia registra (kompresia + defragmentácia) - múdra starostlivosť

Výhody: k dispozícii je automatický režim. V ňom bude obslužný program bežať v určený čas, vyčistiť a optimalizovať váš systém. Je to veľmi výhodné v tých prípadoch, keď pravidelne pracujete za počítačom a zabudnete včas spustiť „čistič“ ... ?

Celkovo teda Wise Care zanecháva veľmi príjemný zážitok. Odporúčam „mať skratku“ tohto programu na pracovnej ploche a z času na čas vyčistiť „chyby“ systému Windows.

*

Poznámka: obslužný program je bezplatný *, podporuje ruštinu a je relevantný pre Windows 7, 8, 10 (32/64 bitov). Z hľadiska účinnosti čistenia patrí k najlepším vo svojom segmente.

*

Metóda číslo 2: použitie programu Reg Organizer

Webová stránka: //www.chemtable.com/

Vynikajúci multifunkčný nástroj na upratovanie celého systému ako celku (a najmä systémového registra). V tomto ohľade je podľa môjho skromného názoru jedným z najlepších svojho druhu. ?

V jej arzenáli je pohodlná expresná systémová kontrola , ktorá okamžite rozdá množstvo problémov a ponúkne ich riešenie. Upozorňujeme, že tento nástroj je zadarmo!

Určite odporúčam stretnúť sa s vami.

Expresná kontrola systému pomocou programu Reg Organizer

Vlastnosti:

  1. čistenie registra: mazanie chybných riadkov, starých „chvostov“ z hier a softvéru;
  2. defragmentácia a kompresia registra;
  3. schopnosť upravovať register v manuálnom režime (dôležité! iba pre pokročilých používateľov);
  4. existuje editor automatického načítania systému Windows;
  5. odstránenie „nevyžiadaných“ súborov z Windows: dočasné súbory, skratky, prázdne adresáre atď .;
  6. vstavaný odinštalačný program: odstráni dokonca aj softvér, ktorého sa nemôžete „zbaviť“ obvyklými metódami;
  7. podporované všetkými populárnymi OS Windows 7, 8, 10 (32/64 bitov).

*

Porovnanie dvoch snímok (kópií) registra

Mimochodom, ak sme sa už dotkli obslužného programu Reg Organizer, nemôžem si len všimnúť, že jeho arzenál má jednu užitočnú možnosť: vytváranie snímok registra a ich vzájomné porovnávanie.

To môže byť užitočné v prípadoch, keď chcete vedieť, aké zmeny v registri má tento alebo tento program (napríklad).

*

Ako to spraviť

Spustite program a otvorte kartu „Porovnanie dvoch stavov registra“ . Ďalej urobte snímku registra. ?

Porovnanie 2 snímok registra

Spravidla sa obrázok nasníma dostatočne rýchlo (2 - 3 minúty). Predvolene bude jeho názov rovnaký ako aktuálny dátum a deň v týždni. ?

Bola vytvorená snímka registra

V skutočnosti, keď sa snímka uloží, môžete s týmto alebo tým programom „niečo urobiť“ a potom prejsť do programu Reg Organizer a porovnať aktuálny stav registra s predchádzajúcou snímkou.

Rozdiel sa ukáže celkom zreteľne. ?

Zmeny v registri od vytvorenia snímky

*

PS

Pretože vás zaujíma optimalizácia registra, nemôžem vám odporučiť návod ? na optimalizáciu operačného systému Windows 10. Tento článok vám pomôže zvýšiť výkon vášho systému (v niektorých prípadoch výrazne!), Znížiť počet chýb , zaostáva a zamŕza. ?

*

Mám všetko na tému otázky, doplnky (ako vždy) sú vítané ...

Šťastnú prácu!

?

Prvýkrát zverejnené: 03.08.2018

Oprava: 25.11.2020