Ako zakázať push oznámenia a vyskakovacie okná v prehliadači (Yandex, Chrome, Firefox, Opera)

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako môžete vypnúť alebo zablokovať malé vyskakovacie okná v hornej časti prehliadačov Yandex a Chrome (poznámka redaktora: jedná sa o takzvané push notifikácie alebo ich veľa používateľov nazýva „vyskakovacie okná“).

Zobrazujú sa na niektorých stránkach a vyžadujú povolenie na prihlásenie.

Vždy ich zablokujem (alebo nedovolím, aby sa zobrazovali), aby som neupchal obrazovku. Ale aj toto je už unavené, dajú sa nejako úplne vypnúť?

Pozdravujem všetkých!

Spravidla sa nedávno tieto oznámenia push začali vkladať na mnohé stránky: tam, kde je to potrebné a nie potrebné. A väčšina prehľadávačov s predvoleným nastavením vám ponúka možnosť samostatne rozhodnúť o ich zobrazení / blokovaní.

Tých. používateľ ? je posledný.

Podľa môjho skromného názoru sú to obvyklé vyskakovacie okná, ktoré rušia a narúšajú bežné prezeranie stránok. V tomto článku vám poviem, ako ich môžete natrvalo zablokovať (na príklade niekoľkých populárnych prehľadávačov).

*

Na snímke obrazovky nižšie je uvedený príklad takéhoto upozornenia. Na jednej strane sa to zdá byť nepodstatné (najmä na veľkom monitore), ale na druhej strane, keď sa objaví z každej tretej stránky, začne ma to otravovať ...

Príklad oznámenia push

*

Zakázať upozornenia push

V prehliadači Yandex

Najskôr musíte otvoriť nastavenia prehľadávača - kliknite na ikonu „troch priamych čiar“ v pravom hornom rohu a vyberte ju v zobrazenej ponuke.

Nastavenia - prehliadač Yandex

Potom prejdite do sekcie „Nástroje“ , v podsekcii „Weby / Odosielanie upozornení“ nastavte posúvač do režimu „Zakázané“ (pozri príklad nižšie ?).

Mimochodom, prehliadač Yandex je v tomto ohľade veľmi šťastný: obaja môžete úplne zakázať akékoľvek upozornenia, vytvárať biele / čierne zoznamy, vypínať upozornenia iba na určitý čas atď.

Posielanie upozornení je zakázané!

*

V prehliadači Google Chrome

Pre začiatočníkov, hneď ako prejdete na nový web a zobrazí sa ponuka na odber upozornení, venujte pozornosť adresnému riadku prehliadača.

Ak kliknete na ikonu „uzamknúť“ (pred adresou URL), môžete okamžite zablokovať akékoľvek upozornenia z tohto webu. Pohodlne!

Chrome - upozornenie - blok

Ak chcete získať podrobnejšie nastavenia, musíte kliknúť na ikonu „tri body“ v pravom hornom rohu a prejsť do nastavení prehliadača (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Prípadne môžete stránku okamžite otvoriť skopírovaním odkazu nižšie do panela s adresou prehliadača: chrome: // settings / content / notifications

Chrome - zadajte nastavenia

Potom prejdite nadol na stránku s nastaveniami a nájdite podsekciu „Súkromie a zabezpečenie“ : potrebujeme v nej kartu  „Nastavenia webu“ .

Nastavenia stránok - Chrome

Potom otvorte kartu Upozornenia  (nachádza sa v časti Povolenia ).

Povolenia - upozornenia - Chrome

Potom môžete:

  1. alebo úplne zablokovať upozornenia na všetkých weboch naraz: ak to chcete urobiť, prepnite posúvač do režimu „Blokované“ , ako na obrázku nižšie;
  2. alebo povoliť / zakázať zobrazovanie upozornení na určitých weboch, ktoré ste už navštívili predtým (tam sa zobrazí zoznam).

Upozornenia - Chrome

Všeobecne platí, že po takomto jednoduchom pohybe posúvača na správnom mieste vás tieto plávajúce malé okná už nebudú otravovať!

*

Vo Firefoxe

Ak chcete vo Firefoxe úplne deaktivovať tieto upozornenia, musíte začiarknuť políčka na dvoch miestach naraz (je možné, že ide iba o chybu vývojárov).

Týmto spôsobom vám však Firefox (na rozdiel od mnohých konkurentov) umožňuje tieto vyskakovacie okná úplne zakázať!

*

1) Najprv teda otvorte nastavenia prehliadača. Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Menu - nastavenia

Potom musíte otvoriť sekciu „Súkromie a zabezpečenie“ , vyhľadať podsekciu „Povolenia“ a oproti „Upozorneniam“ kliknúť na tlačidlo „Možnosti“ .

Ochrana osobných údajov a zabezpečenie - povolenia

Potom už len začiarknite políčko na blokovanie požiadaviek a uložte nastavenia. Pozri príklad nižšie. ?

Blokovať žiadosti o zasielanie upozornení

2) Druhá možnosť v tomto prehliadači je trochu „skrytá“ a teraz ju nájdeme ...

Najskôr musíte otvoriť stránku pokročilých nastavení. Urobíte to: skopírujte odkaz  about: config  do panela s adresou prehliadača a postupujte podľa neho.

Nastavenia URL // Firefox

Prehliadač vás znova požiada a upozorní vás, že je „nebezpečné“ vstúpiť na túto stránku. môžete prehliadač deaktivovať. Všeobecne súhlasíme s rizikom a ideme ďalej ...

Varovanie pred vstupom do nastavení prehliadača Firefox

Skopírujte dom.push.enabled do riadku „Hľadať“   (príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie).

Prehliadač by mal tento parameter nájsť - v predvolenom nastavení by mal byť TRUE (tj. Povolený). Stačí na ňu kliknúť pravým tlačidlom myši a nastaviť hodnotu na FALSE  (vypnutá).

Prepnite hodnotu dom.push.enabled na hodnotu False // Firefox

Malo by to vyzerať ako na snímke obrazovky nižšie. Teraz sú oznámenia úplne zakázané a vy môžete bezpečne prehliadať webové stránky bez toho, aby vás rušili rôzne malé veci ...

Oznámenia push deaktivované // Firefox

*

V Opere

Otvorte ponuku „Opera“ a prejdite na nastavenia, pozrite si snímku obrazovky nižšie (mimochodom, stačí stlačiť kombináciu klávesov Alt + P ).

Stránka nastavení je tiež k dispozícii na adrese: opera: // nastavenia .

Nastavenia - Opera

Potom musíte otvoriť sekciu „Weby“ a posúvať sa nadol do sekcie „Vyskakovacie okná“ : v nej odporúčam nastaviť posúvač na „Blokovať vyskakovacie okná“.

Blokovanie automaticky otváraných okien // Nastavenia opery

*

? Poznámka! 

V novšej verzii Opery otvorte stránku opera: // nastavenia / obsah / upozornenia (vložte túto adresu URL do panela s adresou prehliadača) a vypnite upozornenia. Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Vypnite upozornenia / Opera

*

Ďalej posuňte stránku nadol do sekcie „Upozornenia“ : ak už nechcete dostávať žiadne ďalšie upozornenia, prepnite režim na možnosť „Blokovať webom zobrazovanie systémových upozornení“ .

Mimochodom, Opera je v tomto ohľade veľmi flexibilný prehliadač: umožňuje vám konfigurovať stránky pre výnimky, zvlášť distribuovať blok a povolenia pre každú adresu. Pohodlne!

Zabráňte webovým stránkam v zobrazovaní upozornení // Opera // stránka s nastaveniami

*

? Čo robiť, ak v prehliadači stále zostávajú kontextové okná

Zakázali ste tak všetko v nastaveniach prehliadača (ako je odporúčané vyššie) a vyskakovacie okná vás aj naďalej obťažujú? .. ?

Existuje vysoká pravdepodobnosť dvoch scenárov:

  • prvé: váš prehliadač je infikovaný adware, teda vírusmi (alebo možno aj samotným Windows);
  • druhá: Navštívili ste web s agresívnymi reklamami (skúste napríklad otvoriť domovskú stránku Google). Nemalo by to mať žiadne agresívne vyskakovacie okná a presmerovania.

*

? V obidvoch prípadoch  - odporúčam:

  1. vyčistiť prehliadač od vírusov a adware;
  2. nainštalovať špeciálne rozšírenie na blokovanie nepríjemných reklám.

Tieto jednoduché dva kroky by vás mali ušetriť od levího podielu nekvalitných reklám (takmer všetko však spadá pod distribúciu ...).

*

? Dôležité!

V ojedinelých prípadoch môže blokovanie upozornení narušiť web (nedostane požadovanú funkčnosť).

Napríklad ak používate online banku, je vhodné pridať webovú stránku banky do zoznamu povolených, aby ste videli všetky bankové upozornenia ...

*

V tejto otázke mám zatiaľ všetko ...

Veľa šťastia všetkým a menšie rozptýlenie ...

?

Prvé zverejnenie: 17.09.2017

Oprava: 2.10.2020