Prečo sa uTorrent sťahuje pomalou rýchlosťou: sťahovaniu torrentov trvá veľmi dlho ...

Otázka používateľa

Dobrý deň.

Pomoc s jedným problémom. Nech sťahujem v uTorrente čokoľvek, rýchlosť sťahovania je iba 1 Mb / s. Navyše niekedy klesne na niekoľko Kb / s (t.j. veľmi nízka rýchlosť - jeden film je možné stiahnuť celý deň ...).

Ahoj.

Hneď by som chcel zdôrazniť, že len veľmi málo používateľov je spokojných s rýchlosťou sťahovania súborov. Čím vyššia rýchlosť, tým vyššia chcete ...

V tomto článku uvediem hlavné dôvody problémov s torrentmi, cez ktoré prejdete, ktoré môžete trochu zrýchliť sťahovanie, a ak problém nevyriešite, aspoň ho znížte na minimum ... ?

? Pomoc!

Ak nemôžete problém vyriešiť na svojom počítači, odporúčam vám vyskúšať si stiahnutie torrentov pomocou telefónu (prečo nie dočasné východisko?!)

*

Ako zvýšiť rýchlosť sťahovania torrentov

Vzdelávací program o MB / s a ​​Mbit / s

Asi prvá a najdôležitejšia vec, ktorú by ste si mali v tomto článku povedať, je o rozdieloch medzi Mbps a Mbps (tak sa meria rýchlosť internetu). Nižšie uvediem veľmi jednoduché vysvetlenie.

99,9% cien vášho poskytovateľa internetu označuje rýchlosť v Mbps !

Rýchlosť sťahovania v torrentovom programe (povedzme v uTorrent) sa zobrazuje v  MB / s (MB / s)!

Ak chcete prevádzať Mbps na Mbps, musíte hodnotu vydeliť číslom 8.

Príklad: ak vám váš poskytovateľ sľubuje rýchlosť 40 Mbps, potom bude rýchlosť sťahovania v uTorrente v lepšom prípade asi 5 Mbps. A keď vezmeme do úvahy, že prenosom informácií o službe si odnesie 10 - 15% - ešte menej, asi 4,5 - 4,8 MB / s.

Tento zmätok vedie k mnohým kontroverziám a nedorozumeniam. Preto som ho priniesol sem. ☝

? Pomoc!

Mimochodom, odporúčam prečítať si článok na túto tému - t.j. o rýchlosti internetu v Mbps a Mb / s: aký je rozdiel a kde je úlovok

*

Počet ľudí, ktorí čerpajú a distribuujú

A ešte jedna vec, na ktorú by som hneď chcel poukázať. Mnoho používateľov nevenuje pozornosť tomu, koľko ľudí distribuuje súbor a koľko si ho stiahnu.

Faktom je, že ak je len veľmi málo uploaderov (1 - 2 ľudia), potom bude rýchlosť sťahovania spravidla nižšia ako rýchlosť torrentu, ktorý distribuuje 97 ľudí.

Tieto údaje (koľko sa načítajú / sťahujú) sa vždy zobrazujú na torrentovom sledovači: najčastejšie sa počet nahrávaní zobrazuje zelenou farbou so šípkou nahor .

Počet používateľov, ktorí video nahrali, a používateľov, ktorí video odovzdali

*

Kontrola skutočnej rýchlosti internetu

Problém pomalého sťahovania spočíva najčastejšie v skutočnosti, že skutočná rýchlosť internetu sa líši od hodnoty vášho tarifu.

Povedzme, že ste pripojení k tarife 100 Mbit / s, ale vzhľadom na veľké dopravné zaťaženie je skutočná rýchlosť iba 50 Mbit / s.

Bohužiaľ sa to stáva neustále (poskytovateľ internetu vás však neklame - ak sa pozriete na zmluvu, potom sa tam objaví predpona „DO“ a samotná rýchlosť je dynamická a neustále sa mení).

Najskôr odporúčam pozrieť si vlastnosti sieťového pripojenia  v systéme Windows. Vyžaduje to:

 1. stlačte kombináciu tlačidiel WIN + R, zadajte príkaz ncpa.cpl a stlačte kláves Enter (otvoria sa všetky sieťové pripojenia - metóda funguje vo všetkých systémoch Windows: XP / 7/8/10). Príklad je uvedený nižšie;

  ncpa.cpl - Zobraziť všetky sieťové pripojenia

 2. potom musíte zvoliť aktívne aktuálne sieťové pripojenie a prejsť do jeho stavu . Mimochodom, nemali by na ňom svietiť žiadne červené krížiky a zvyčajne má názov „Bezdrôtové pripojenie“ alebo „Sieťové pripojenie“ ;

  Zobraziť stav siete

  ? Poznámka : rýchlosť pripojenia nie vždy odráža skutočnú rýchlosť prístupu na internet. Napríklad ak máte bezdrôtovú sieť, odráža to rýchlosť medzi smerovačom (routerom) a počítačom / notebookom. Skutočná rýchlosť vášho internetu ale samozrejme nepreskočí vyššie ako táto hodnota (aj keď vám poskytovateľ nastaví vyššiu rýchlosť)!

 3. Potom sa pozrite na riadok "Rýchlosť" - požadovaná hodnota sa zobrazí oproti nej.

  Rýchlosť 72 Mb / s / stav bezdrôtového pripojenia

Aké služby použiť na kontrolu rýchlosti:

 1. //beta.speedtest.net/ru
 2. //2ip.ru/speed/
 3. //www.speed.io/

Výsledky testov na //beta.speedtest.net/ru

? Dôležité!

Ak nemôžete začať testovať pomocou odkazov uvedených vyššie, program Adobe Flash Player pravdepodobne nemáte nainštalovaný (neaktualizovaný). Skúste to aktualizovať!

Mimochodom, ak sa vaša skutočná rýchlosť internetu ukázala byť oveľa nižšia, než akú by mal údajne poskytovať poskytovateľ internetu pri tarife, venujte pozornosť činnosti smerovača Wi-Fi (ak ho používate ?).

Ak poskytnuté informácie nie sú dostatočné, odporúčam vám tiež prečítať si článok o kontrole rýchlosti pripojenia, odkaz nižšie.

? Pomoc!

Ako zistiť skutočnú rýchlosť internetu na počítači.

*

Nastavenia UTorrent: čo hľadať

1. Existujú nejaké obmedzenia

Najskôr kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu uTorrent v zásobníku (vedľa hodín) a skontrolujte, či existujú nejaké obmedzenia rýchlosti sťahovania (v mojom príklade nižšie je nastavená na 4 MB / s ?).

Obmedzenie sťahovania UTorrent

2. Asistent nastavenia

Ďalej spustite pomocníka nastavenia uTorrent. Pomôže vám správne nastaviť základné parametre pre vašu konkrétnu sieť a systém.

Pre prístup je - prejdite na kartu "Nastavenia" a vyberte "Setup Wizard" (viď obrázok nižšie)., Alebo jednoducho stlačiť kombináciu tlačidiel CTRL + skupina G .

Asistent nastavenia v uTorrent

Potom stlačte tlačidlo „Test“ a počkajte na koniec testu. Potom uložte nastavenia, ktoré vám asistent odporučil.

Automatické nastavenie uTorrentu

3. Záložka „Rýchlosť“

Ďalej tiež odporúčam otvoriť nastavenia programu priamo (z ponuky „Nastavenia“ , alebo môžete jednoducho stlačiť tlačidlá Ctrl + P ). Nižšie je uvedený príklad.

UTorrent nastavenia

Ak máte problémy s pomalým sťahovaním torrentov, najskôr sa pozrite na kartu „Rýchlosť“ . Práve v ňom sú nastavené obmedzenia maximálnej rýchlosti nahrávania a sťahovania (na obrazovke pod týmito obmedzeniami sú - t. J. Napríklad rýchlosť sťahovania nebude vyššia ako 3750 KB / s!).

Približne. : v určitých situáciách musíte nastaviť rýchlostný limit: ak máte na pevnom disku veľké zaťaženie, pri vysokej rýchlosti sa pripojenie preruší, ak je váš internetový kanál „zdieľaný“ na viacerých počítačoch atď.

Kontrola rýchlostného limitu

4. Obmedzenie rýchlosti pre miestnych rovesníkov

V nastaveniach programu na karte „BitTorrent“ je jedno dôležité nastavenie, ktoré významne ovplyvňuje (v niektorých prípadoch) rýchlosť sťahovania. Odporúčam na tejto karte zrušiť začiarknutie políčka „Local peer speed limit“ .

Zakážte rýchlostný limit pre miestnych kolegov

5. Dopravný limit

Spravidla je predvolene zakázaný limit prenosu v službe uTorrent. V prípade problémov s rýchlosťou však nezabudnite skontrolovať, či je povolené obmedzenie šírky pásma. Ak máte neobmedzené pripojenie, odporúča sa odstrániť všetky obmedzenia (ako na obrázku nižšie).

Odstrániť dopravné obmedzenie

6. Priorita

Veľmi dôležitý parameter, ktorý priamo ovplyvňuje rýchlosť sťahovania torrentov. Faktom je, že uTorrent podľa môjho názoru štandardne obsahuje veľké množstvo aktívnych torrentov. Odpočítal by som toto číslo na 3-4 a zmenil by som počet stiahnutých torrentov na 1-2 (príklad na snímke obrazovky nižšie).

Celá rýchlosť vášho internetového kanála bude teda zameraná na stiahnutie konkrétneho torrentu a na to, aby nebol nastriekaný naraz tucet ...

Maximálny počet aktívnych torrentov

*

Existujú nejaké obmedzenia rýchlosti v smerovači Wi-Fi

Ak používate smerovač Wi-Fi („krabica“, ktorá vytvára sieť Wi-Fi v domácnosti ?) - upozorňujeme, že v jeho nastaveniach je možné vykonať špeciálne nastavenia. obmedzenia. Reč je o obmedzení rýchlosti sťahovania („Limit sťahovania“ ?).

Limit rýchlosti sťahovania (router Tenda)

Ak chcete takéto obmedzenie samozrejme odstrániť, musíte prejsť do webového rozhrania vášho smerovača Wi-Fi, vyhľadať sekciu nastavení Wi-Fi (deriváty „Ovládanie šírky pásma“, „Nastavenia Wi-Fi“ atď.) A odstrániť limit (napríklad nastavením „0“).

Viac podrobností, ako to urobiť, je popísaných v mojich predchádzajúcich pokynoch ... ?

? Pomoc!

1) Ako otvoriť nastavenia smerovača Wi-Fi (vstúpiť do webového rozhrania). Čo robiť, ak sa stránka s nastaveniami neotvorí.

2) Nastavenie smerovača pomocou príkladu Tenda FH456 (N301, F3): pripojenie k internetu a sieti Wi-Fi. Router, ktorý pokrýva celý byt a celý dom!

*

Pokus o zmenu uTorrent na analógy

Myslím si, že nie je žiadnym tajomstvom, že  uTorrent nie je konečná pravda a má veľa analógov / konkurentov. Rovnaké súbory možno nájsť na rôznych zdrojoch s rôznymi rýchlosťami prístupu ...

Napríklad existuje veľmi populárny program MediaGet, ktorý vám umožňuje vyhľadávať súbory priamo vo vašom okne! Nájdené súbory je možné navyše triediť podľa rýchlosti prístupu (t. J. Vyberte súbor, ktorý sa bude sťahovať rýchlejšie).

? Pomoc!

Najlepšie analógové programy uTorrent (a ich popis).

Dodám, že MediaGet zobrazuje aj typ súboru, veľkosť, obálku, popis (t.j. všetky potrebné informácie). Nižšie je uvedený príklad.

MediaGet zoradiť podľa rýchlosti

Analógy UTorrent, ktoré je možné nahradiť: MediaGet, BitTorrent, BitSpirit, Transmission, qBittorrent, Vuze atď.

Mimochodom, okrem torrentov možno mnoho súborov nájsť aj alternatívnym spôsobom: napríklad pomocou súkromných programov FTP, StrongDC ++ a eMule atď. Viac podrobností - mám v poslednej poznámke ?.

? Pomoc!

Výmena torrentov: čo sa dá použiť namiesto uTorrent, MediaGet atď.

*

Čím je sieť načítaná: existujú nejaké aplikácie tretích strán, ktoré sieť načítajú

Často sa stáva, že rýchlosť sťahovania je veľmi nízka, nie kvôli problémom s uTorrent (alebo so sieťou, počítačom, poskytovateľom), ale jednoducho preto, že sieť aktívne používajú aj iné programy. Tých. jednoducho nie je dostatok kanála pre každého: torrenty brali 1 MB / s, ďalšie 2–3 MB / s pre prehliadač, hry atď.

Ak chcete zistiť, čím je sieť nabitá, otvorte správcu úloh ( klávesové skratky Ctrl + Shift + Esc ). Ďalej na karte „Procesy“ zoraďte aplikácie podľa zaťaženia v sieti (pozrite si obrazovku nižšie, relevantnú pre Windows 10 ?).

Sieťové zaťaženie / Windows 10

Ak máte Windows 7, potom v správcovi úloh musíte otvoriť kartu „Výkon“ , potom z nej otvoriť „Monitor zdrojov“ a v časti „ Sieť“ vidieť aktivitu v sieti (pozri obrazovku nižšie).

Sieťová aktivita / Windows 7

Okrem správcu úloh môžete inštalovať aj špeciálne. obslužný program NetLimiter (? písal som o tom tu) a pozri sa na aktivitu aplikácií tam. Mimochodom, NetLimiter vám umožňuje okamžite obmedziť rýchlosť ktorejkoľvek z aplikácií!

Triediť podľa rýchlosti sťahovania - NetLimiter

Môžete tiež odhadnúť zaťaženie siete pomocou špeciálnych nástrojov na určenie charakteristík vášho počítača.

Napríklad Speccy ľahko ukazuje aktuálne zaťaženie siete: môžete vypnúť uTorrent a porovnať, či je zaťaženie siete preč - ak je značné, potom ho používajú niektoré ďalšie aplikácie.

? Pomoc!

Najlepšie nástroje na prezeranie charakteristík počítača (Speccy, Aida 64 atď.).

Sieťové zaťaženie // Speccy program // Sieť tab

*

Je na pevnom disku vysoké zaťaženie

Ak vaša rýchlosť sťahovania pravidelne klesá (potom sa obnovuje a znova klesá), odporúčam venovať pozornosť záťaži vytvorenej programom uTorrent (alebo jeho analógmi) na pevnom disku.

Najmä uTorrent v prípadoch preťaženia disku zobrazuje v dolnej časti okna informácie o 100% zaťažení (príklad nižšie).

Najčastejšie sa to stane pri sťahovaní veľkého množstva torrentov (alebo torrentu s veľkým počtom malých súborov: archívy, obrázky atď.).

Disk preťažený o 44% // spodná časť okna v uTorrent

? Pomoc!

HDD disk je 100% preťažený pri sťahovaní súborov (torrentov) v uTorrent

Ako znížiť zaťaženie disku:

 1. zavrieť všetky hry, editory videa, správcov sťahovania atď., t.j. nechať iba, povedzme, uTorrent;
 2. obmedziť maximálny počet stiahnutých torrentov na 1-2 kusy;
 3. nastaviť limit rýchlosti sťahovania a nahrávania torrentov (ak zaťaženie neustupuje, znížte rýchlosť o ďalšiu lištu);
 4. obmedziť počet distribuovaných torrentov na 1-2;
 5. zatvorte všetky pomocné programy na optimalizáciu systému a disku (napríklad defragmentátory môžu počas prevádzky disk veľmi zaťažiť).

Okrem toho vám odporúčam prečítať si ďalší môj článok, ktorý pomôže znížiť zaťaženie disku. Odkaz nižšie.

? Pomoc!

Pevný disk sa spomaľuje: je 100% načítaný, všetko zamrzne a pracuje pomaly.

*

Zmena rýchlostného limitu pre prístup na internet v systéme Windows

Pre niektorých používateľov bude jedna skutočnosť prekvapením - v nastaveniach systému Windows je v predvolenom nastavení limit šírky pásma internetu. Tých. zhruba povedané, nepoužívate maximálnu možnú rýchlosť ...

Ak chcete odstrániť toto obmedzenie, musíte otvoriť Editor zásad skupiny . Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu klávesov WIN + R a zadajte príkaz  gpedit.msc  - stlačte kláves ENTER . Pozri príklad nižšie.

gpedit.msc - spustiť editor skupinovej politiky

? Dôležité!

Nie všetky verzie systému Windows môžu otvoriť úpravy zásad skupiny. Ak máte povedzme domácu verziu, tieto nastavenia nebudete mať k dispozícii.

Ďalej v editore otvorte nasledujúcu kartu:

„Konfigurácia počítača / Šablóny na správu / Sieť / Plánovač paketov QoS“

Na tejto karte je odkaz na „Obmedzenie vyhradenej šírky pásma“  - musíte ju otvoriť (pozri obrazovku nižšie, pravá časť).

QoS Packet Scheduler // Editor skupinovej politiky

Ďalej musíte prepnúť posúvač do polohy „Povoliť“ a nastaviť limit na „0“, nastavenia uložiť.

Obmedzte vyhradenú šírku pásma

Teraz systém Windows nebude obmedzovať váš kanál a sieť bude fungovať o niečo rýchlejšie.

*

To je zatiaľ všetko ...

Pre doplnky k téme - samostatný milosrdenstvo.

Veľa štastia!

Článok je revidovaný: 15.01.2020

Prvé zverejnenie: 24.10.2017