Najlepší nástroj na automatickú aktualizáciu ovládačov [Driver Booster 8]

Dobrý deň!

Je dobré, keď všetko funguje na PC / notebooku: nie sú tam žiadne chyby, rôzne zamrznutia, koktanie zvuku, obraz v hre ide bez problémov a bez trhania. Ale v žiadnom prípade nie je táto idyla niekedy porušená, napríklad po preinštalovaní systému Windows, výmene časti hardvéru alebo pri pripojení nového zariadenia ... ?

Spravidla vo viac ako tretine prípadov sú „vinníkmi“ problému vodiči (alebo skôr ich neprítomnosť). Samozrejme, moderný Windows 10 nájde a nainštaluje niektoré z ovládačov sám, ale to zďaleka nie je vždy dosť (napríklad po jeho „funkcii“ nemusíte mať dôležité kontrolné centrá, ako to často býva v prípade ovládačov videa).

Vlastne som v tomto článku chcel urobiť malý prehľad o jednej veľmi užitočnej utilite [poznámka: Driver Booster 8. verzia], ktorá automaticky diagnostikuje váš systém, potom nájde nové ovládače pre každý hardvér a nainštaluje ich. Od používateľa sa vyžaduje minimum akcií: spravidla stačí stlačiť jedno tlačidlo „ŠTART“ ... ?

*

Driver Booster [8. verzia]

Dôstojník. webová stránka: //ru.iobit.com/driver-booster.php

Driver Booster 8 - jedno tlačidlo na spustenie aktualizácie!

Najprv niekoľko slov o najdôležitejšej veci - hlavných výhodách nástroja:

 1. plne automatizovaný proces - obslužný program robí všetko sám: vyhľadáva, sťahuje, inštaluje, monitoruje stav ovládačov a aktualizuje ich v priebehu vašej práce (žiadna manuálna práca!);
 2. Okrem ovládačov Driver Booster inštaluje dôležité komponenty systému (Framework, Visual C ++ atď., vďaka čomu sa systém často chová nestabilne, najmä v hrách);
 3. všetky ovládače, s ktorými nástroj pracuje, boli testované programami Microsoft WHQL a IObit Review (tj. žiadne ovládače od „ľudových“ remeselníkov, iba softvér od oficiálnych výrobcov);
 4. obrovská databáza ovládačov pre niekoľko miliónov položiek vybavenia (jeden z najväčších v porovnaní s podobnými výrobkami);
 5. modul na optimalizáciu hier, načítanie potrebných komponentov pre ich prácu: umožňujú vám opraviť početné chyby, urýchliť prácu hier, znížiť počet bŕzd;
 6. všetky „staré“ ovládače (ktoré nástroj aktualizuje) sa uložia na zálohu, aby ste mohli systém vrátiť späť, ak sa náhle vyskytne chyba (napríklad ovládače videa sú veľmi „rozmarné“ a niektoré hry sa môžu správať nepredvídateľne: fungujú dobre na starých a nespúšťajú ich v aktualizovanej verzii ...);
 7. sada obsahuje veľmi užitočné nástroje: obnova systému, oprava nesprávneho rozlíšenia, „boj“ bez zvuku, prezeranie charakteristík hardvéru atď.

*

Pokiaľ ide o samotnú aktualizáciu ovládača: po inštalácii ovládača Booster program automaticky skontroluje váš počítač a zobrazí ich aktuálny stav.

Môžete zrušiť začiarknutie políčok u tých zariadení, pre ktoré nechcete aktualizovať ovládače (vo väčšine prípadov sa však odporúča okamžite súhlasiť a kliknúť na tlačidlo „Aktualizovať teraz“ ).

Aktualizujte všetko - herné komponenty, zvuk a herné zariadenia atď.

Ďalej začne proces sťahovania (pred aktualizáciou pomôcka stiahne všetky ovládače na disk).

Mimochodom, neexistujú žiadne významné obmedzenia týkajúce sa rýchlosti sťahovania: každé 2 - 3 Mb / s, čo umožňuje 5 - 10 minút. stiahnite si všetko, čo potrebujete (okrem toho nemám prémiovú verziu ...).

Proces bootovania

Potom sa ich inštalácia spustí automaticky: v tomto okamihu môžete dočasne stratiť zvuk, internet, blikanie obrazovky (to je normálne, pri inštalácii ovládačov je typické správanie počítača).

Inštalácia

Mimochodom, po zobrazení správy, že proces je dokončený, sa odporúča reštartovať počítač.

Aktualizácia bola úspešná

*

? O optimalizácii a zrýchlení hier

Upozorňujeme, že na ľavej strane aplikácie Driver Booster je niekoľko ikon (kariet). Ak kliknete na jeden z nich vo forme „rakety“ ( ), otvorí sa okno s optimalizáciou.

Na urýchlenie hry napríklad stačí stlačiť jedno tlačidlo „Povoliť“ : obslužný program okamžite vymaže RAM z nepotrebných procesov visiacich (zastavením niektorých procesov a služieb). Napríklad v mojom prípade sa uvoľnilo takmer 1 GB pamäte!

Driver Booster tiež zobrazí množstvo odpadu nájdeného v systéme (viď obrazovka nižšie ?; v mojom prípade 3,2 GB). Jedná sa o všetky druhy dočasných súborov (ktoré systém už nepotrebuje), vyrovnávacia pamäť jednotlivých programov, prázdne adresáre, chybné položky v registri atď.

Akcelerácia hry, optimalizácia systému

Na optimalizáciu tohto „odpadu“ Drive Booster navrhuje inštaláciu ďalšieho pomocného programu - Systemcare (pozri obrazovku nižšie ?). Ak ho už v systéme máte, môžete sa tohto „dobrého“ rýchlo zbaviť ...

Nájdené množstvo koša

*

? O užitočných doplnkoch (nástrojoch)

Na karte „Nástroje“ je veľa užitočných modulov:

 1. Obnovenie systému;
 2. opraviť nedostatok zvuku;
 3. oprava sieťových chýb (napríklad pri absencii internetu);
 4. nastavenie optimálneho rozlíšenia (užitočné v prípadoch, keď je váš obraz na obrazovke príliš „veľký / malý“);
 5. prezeranie charakteristík počítača (tento modul môže čiastočne nahradiť také známe pomocné programy ako AIDA, Speccy atď.).

Centrum obnovy - Opravte žiadny zvuk

Mimochodom, môžete si tiež manuálne obnoviť jeden konkrétny ovládač (rovnako ako zálohovať akýkoľvek aktuálny ovládač).

Obnova a zálohovanie

Tiež by som poznamenal, že nástroje na riešenie problémov sú veľmi jednoduché: napríklad ak nemáte zvuk, potom spustením ladiaceho nástroja skontroluje nielen systémové nastavenia, zvukovú službu (čo robí Windows), ale aj stav ovládača, pokúsi sa ho aktualizovať / nastaviť optimálne parametre. Často pomáha rýchlo vyriešiť problém.

Opravte chýbajúci zvuk

Mimochodom , o prezeraní charakteristík počítača - všetko je dosť informatívne (pozri obrazovku nižšie): môžete zistiť takmer všetko o CPU (model, prevádzková frekvencia, počet jadier atď.), Verzia OS, pozri podrobné informácie o pamäti, mat. doska, displej, sieť atď.

Veľmi užitočný nástroj, ktorý vám umožní robiť bez ďalších. inžinierske siete.

Informácie o počítačovom systéme

Všeobecne práca s Driver Booster zanecháva najpozitívnejšie dojmy: dokonca aj najbežnejšia bezplatná verzia (ktorú som použil) odvádza vynikajúcu prácu.

Pomáha to najmä vtedy, keď nie je ani jasné, ktoré komponenty v systéme chýbajú na spustenie konkrétnej hry (napríklad): určite viete, že Driver Booster nájde a aktualizuje všetko, čo je potrebné ...

*

To je pre mňa všetko ...

Dodatky k tejto téme sú ako vždy vítané!

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 14. 9. 2019

Revízia poznámky: 24. 9. 2020