Hry v systéme Android sa spomaľujú: niekoľko hlavných dôvodov oneskorenia a zamrznutia

Dobrý deň!

Moderný smartphone už umožňuje nielen telefonovanie a korešpondenciu, ale aj úplné hranie celkom „vážnych“ hier (bez vtipu, množstvo RAM v smartfóne začalo doháňať PC - ešte pred 5 rokmi sa to zdalo nemožné).

Vlastne tým myslím, že veľa „nových“ problémov v smartfónoch je ozvenou tých „starých“, ktoré boli na PC.

Dobre, nech je to akokoľvek, v dnešnej malej poznámke chcem uviesť niekoľko hlavných dôvodov, kvôli ktorým sa (najčastejšie) hry na telefónoch / tabletoch s Androidom začínajú spomaľovať.

Takže ...

Pomôcť!

Mimochodom, ak váš telefón nepodporuje novú hru, môžete si do počítača nainštalovať emulátor Androidu a spustiť ho tam! Tu som spomenul najlepšie emulátory: //ocomp.info/emulyatoryi-android-dlya-pc.html

*

Prečo môže hra pre Android zaostávať a mrznúť

Z dôvodu vysokých systémových požiadaviek

Možno je to prvá vec, ktorej musíte venovať pozornosť. Mnoho ľudí zabúda, že telefón je rovnaký hardvér ako počítač (má tiež svoje vlastné vlastnosti, ktoré vážne ovplyvňujú výkon zariadenia v hrách). V prvom rade sa musíte ubezpečiť, že telefón spĺňa aspoň minimálne technické parametre. požiadavky hry.

To vedie k dvom otázkam :

  1. aký procesor, koľko voľnej pamäte RAM a pamäte má telefón (nie každý si pamätá / pozná také vlastnosti zariadenia);
  2. ako zistiť tieto. herné požiadavky.

K definícii charakteristík telefónu mám na svojom blogu samostatný článok (odkaz na neho: //ocomp.info/kak-uznat-harakteristiki-telefona.html), ale pár slov k druhej otázke nájdete viac detail.

CPU Z - všetky informácie o vašom telefóne v jednom okne!

A tak, keď idete na Play Market a stiahnete si hru, venujte pozornosť poznámke (umiestnenej vedľa tlačidla „Inštalovať“). V ideálnom prípade by mal byť uvedený nápis: „Aplikácia je kompatibilná s vaším prístrojom . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Obrazovka z Play Market - sú vaše zariadenia podporované

Plná technológia. Požiadavky na stiahnutie hry z Play Marketu (bohužiaľ) nemožno nájsť (nie?), Ale pod popisom sa nachádza odkaz na oficiálny web. Ale spravidla sú v nej vždy uvedené podrobné technické špecifikácie v sekcii podpory (pomoc a riešenie problémov). požiadavky.

Príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie: Android 4.1; Procesor 1200 MHz (2 jadrá); 1 GB RAM; 5 GB voľného miesta.

World of Tanks Blitz - tech. herné požiadavky (minimálne)

Potom je potrebné ich porovnať s telefónom, a ak zaostane (alebo sotva uspokojí), nedá sa vyhnúť oneskoreniam ...

Vo vnútornej pamäti telefónu zostáva málo miesta

Niektoré telefóny sa začínajú pomerne výrazne spomaľovať a „premýšľajú“ o každej svojej činnosti, ak vo vnútornej pamäti nie je dostatok voľného miesta (je ťažké povedať „prahovú hodnotu“, ale povedzme, ak je pamäť plná na 90% resp. to je dôvod, prečo tomu venovať pozornosť a začať čistiť).

Okrem toho chcem poznamenať, že nezáleží na tom, kde ste hru nainštalovali: na internej pamäti alebo na SD karte. Plnosť vnútornej pamäte môže rovnako ovplyvniť výkon.

Ako vypočítať percentá (v jednoduchom jazyku) - //ocomp.info/kak-poschitat-protsentyi.html

Mimochodom v systéme Android 8.0 je celkom ľahké skontrolovať zostávajúce voľné miesto: stačí otvoriť kartu nastavení „Pamäť“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Ak posúvač prekročí 90%, je čas ho vyčistiť ... / karta „Pamäť“, Android 8.0

Ako môžete zväčšiť voľné miesto vo vnútornej pamäti telefónu:

  1. odstrániť všetky nepoužívané aplikácie, hry (ako na to - //ocomp.info/kak-udalit-prilozheniya-s-android.html);
  2. pripojte kartu SD k telefónu a preneste do nej niektoré informácie;
  3. preniesť niektoré svoje fotografie a videá na cloudové disky (pokyny k tejto téme: //ocomp.info/yandeks-disk-kak-polzovatsya.html);
  4. odstráňte smeti, medzipamäť, dočasné súbory a ďalšie „dobré“ (často to zaberá gigabajt miesta!). To sa dá urobiť pomocou špeciálov. obslužné programy: //ocomp.info/dlya-uskoreniya-i-chistki-android.html
  5. radikálnym spôsobom vyčistenia pamäte je resetovanie nastavení (tzv. Hard Reset - //ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-android.html). Pozor! Všetky údaje vo vašom zariadení budú odstránené (urobte predbežnú zálohu).

Pomôcť! 

Nedostatok miesta v telefóne (Android), málo pamäte. Čo je možné urobiť - //ocomp.info/ne-hvataet-mesta-na-telefone.html

Veľké množstvo aplikácií na pozadí (nedostatok RAM)

Aj keď máte moderný „výkonný“ telefón s veľkým objemom RAM, nie je to záruka, že to vždy bude stačiť. Faktom je, že ak nainštalujete veľa aplikácií (a niektoré z nich fungujú na pozadí aj po zatvorení), môže sa to stať tak, že spustená hra jednoducho nebude mať dostatok  voľnej pamäte RAM . Z tohto dôvodu brzdy ...

Zistenie množstva pamäte RAM (a množstva voľnej pamäte):

  1. v systéme Android 5.0 (6.0): otvorte kartu nastavení „Aplikácie / spustené“ ;
  2. v systéme Android 8.0: stačí kliknúť na tlačidlo „☐“ a vedľa košíka sa zobrazia dve hľadané čísla. Pozri príklady nižšie.

Ako zistiť veľkosť pamäte RAM (Android 5.0 a 8.0)

Rada v tejto súvislosti je jednoduchá: pred spustením hier náročných na zdroje - vyčistite pamäť RAM!

Pomôcť!

Ako vyčistiť RAM - //ocomp.info/kak-ochistit-ozu-na-android.html

❹ 

Zlá kompatibilita hier s vaším zariadením

Aj keď vaše zariadenie z hľadiska charakteristík prekračuje systémové požiadavky hry, môže sa stať, že oneskorenie a zamrznutie vás nenechá na pokoji  . Faktom je, že vývojári hier ich nie vždy dokonale optimalizujú, a preto na jednom hardvéri (určitý model telefónu) hra funguje dobre, na druhom nie ...

Najčastejšie sa to stane pri nie veľmi populárnych hrách (kde je obmedzený rozpočet). A, bohužiaľ, tu nemožno urobiť nič, aby sa problém vyriešil: pokiaľ nezistíte, na ktorom telefóne je hra spustená, a nekúpite si úplne rovnaký    (oplatí sa tiež napísať na podporu vývojárov hry).

Tip č. 1: skúste použiť špeciály. „nástroje“ na zrýchlenie hier

Teraz existuje celý segment špeciálov. aplikácie na zrýchlenie hier v Androide (čoskoro pravdepodobne prekoná počet utilít pre PC). Napríklad na mňa zapôsobil Game Booster (odkaz na môj popis) - umožňuje pár kliknutí na obrazovke optimalizovať množstvo nastavení a parametrov telefónu na max. jeho výkon v hrách. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Game Booster - tlačidlo na zrýchlenie, zoznam hier, sledovanie FPS

Všeobecne sa vyžaduje, aby používateľ pridal svoju hru do zoznamu „Boost Games“ - zvyšok aplikácie si urobí sám!

Tip č. 2: Obnovte nastavenia telefónu (úplné obnovenie)

Ak sa váš telefón nespráva „prirodzene“, a to nielen v hrách, je možné, že najlepšou voľbou bude obnovenie továrenských nastavení (odstránite tým nielen všetky aplikácie, ktoré ste nainštalovali skôr, ale aj všetky „odpadky“, dočasné súbory, vírusy, doplnky reklamy atď.).

Rád by som poznamenal, že resetovacie pole je často nerozpoznateľné - stáva sa niekoľkokrát citlivejším, oneskorenia a brzdy v hrách klesajú. A ak vám všetko vyššie uvedené nepomohlo, mali by ste pravdepodobne vyskúšať Hard Reset.

Pomôcť!

Ako resetovať nastavenia systému Android na pôvodné nastavenia [Hard Reset] (tj odstrániť všetky dáta z telefónu, tabletu) - //ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-android.html

*

Doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!