Je uTorrent vírus? Čo robiť, ak je uTorrent blokovaný obrancom (antivírus)

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako nainštalovať uTorrent - Windows 10 zablokuje inštalačný súbor a odstráni ho, obranca píše, že ide o vírus. Je to koniec, OS také programy neschvaľuje? Čo robiť?

Ahoj.

Toto nie je koniec a samotný program ešte nie je vírusom! .. ? S najväčšou pravdepodobnosťou ste si stiahli inštalačný súbor z nejakej stránky tretej strany (a samozrejme do „inštalátora“ bol zabudovaný modul adware - ktorý obranca považuje za vírus).

Napriek tomu neodporúčam inštalovať túto verziu uTorrentu, ktorú ste si stiahli (nikdy neviete, zrazu okrem reklamy existuje aj niečo iné ...). Pár svojich myšlienok uvediem nižšie ...

? Pomoc!

Ak ste už chytili „vírusové“ reklamy a vo vašom prehliadači sa začali objavovať podozrivé okná a otvorené karty, odporúčam vám, aby ste sa oboznámili so softvérom na odstraňovanie týchto „odpadkov“ z Windows.

*

Riešenie „problémov“ s uTorrent

Možnosť 1: Stiahnite si inštalačný program uTorrent z oficiálnych webových stránok

? Oficiálna webová stránka: //www.utorrent.com/

Ak bol váš inštalačný súbor stiahnutý z niektorých webov tretích strán, skopírovaný zo starých diskov (alebo všeobecne nie je jasné, odkiaľ pochádza) - odporúčam ho jednoducho vymazať. Potom prejdite na oficiálnu stránku uTorrent (odkaz vyššie) a stiahnite si najnovšiu verziu programu.

Spravidla softvér pre oficiálne. zdroje sú vždy kontrolované desiatkami antivírusov a dá sa to považovať za relatívne bezpečné. Napriek tomu stále odporúčam, aby ste si sami skontrolovali bootloader ? s online verziami antivírusového softvéru.

*

Možnosť 2: Použite staršiu verziu uTorrentu 

Ide o to, že staršie verzie uTorrentu neobsahovali reklamy. počas práce sa v ľavej časti ponuky ani na stavovom riadku nezobrazili žiadne bannery (vrátane „čistých“ samotných inštalátorov).

Pre porovnanie uvediem rozhranie verzie 1.8 - upozorňujeme, že je mimoriadne jednoduché a výstižné (a je vyrobené v úplnom minimalizme). To isté sa dá povedať o zostave 2.0.

? Pomoc!

Staré verzie programov uTorrent si môžete stiahnuť napríklad na UpToDown (napriek tomu, že zdroj je dosť veľký a známy, dvakrát skontrolujte softvér pomocou antivírusu).

Jednoduché minimalistické rozhranie - uTorrent 1.8

Mimochodom , aby sa uTorrent neaktualizoval automaticky (a aby vám „neprekážal“ svojimi pripomienkami) - prejdite do nastavení programu (karta „Všeobecné“) a vypnite automatickú kontrolu aktualizácií (pozri obrazovku nižšie ?) .

Nastavenia UTorrent - automatická kontrola aktualizácií

*

Možnosť 3: Nainštalujte alternatívny program (analógový)

Posledným radikálnym riešením problému je zmena uTorrent na niečo príjemnejšie (a bezproblémové). ?

Napríklad nedávno na mňa veľmi zapôsobil taký program ako qBittorrent (odkaz na oficiálnu stránku). Je v prvom rade dobrá, pretože:

  1. pracuje na rovnakých trackeroch ako uTorrent (t. j. plne kompatibilný);
  2. neobsahuje reklamy;
  3. má jednoduché a intuitívne rozhranie;
  4. obsahuje zabudované vyhľadávanie torrentov (pozri snímku obrazovky nižšie).

qBittorrent je dobrou alternatívou k uTorrentu

Je potrebné poznamenať, že antivírusy (vrátane Windows Defender (aspoň pre dnešok)) na jeho inštalátor „nenadávajú“. Všeobecne odporúčam vyskúšať to!

Tiež  mi nedá nespomenúť takého mega populárneho klienta, akým je Transmission (odkaz na oficiálnu stránku). Ako vidíte na snímke nižšie, všetko, čo je možné, bolo „vystrihnuté“ a „odstránené“ zo softvérového rozhrania (nie je nič nadbytočné!). Vďaka tomu program funguje veľmi rýchlo a nevytvára na PC takú záťaž ako uTorrent.

Prenos - verzia pre Windows konečne vydaná

Mimochodom, napriek tak jednoduchému rozhraniu podporuje Transmission magnetické odkazy, DHT, µTP, UPnP, prehľadávanie priečinkov, obmedzenia rýchlosti sťahovania / nahrávania a oveľa viac (t. J. Je to úplná náhrada za uTorrent, nielen dočasné riešenie. .).

? Pomoc!

Analógy uTorrentu: vyberte program na stiahnutie torrentov.

*

To je zatiaľ všetko. Doplnky sú vítané!

Všetko najlepšie!

?