Ovládače nie sú nainštalované, keď je zariadenie pripojené k PC: Chyba súboru INF

Otázka používateľa

Ahoj!

Musel som nahrať fotografie z telefónu do počítača. Pripojil som toto zariadenie k PC (počítač to vidí) a dokonca sa pokúšam nainštalovať ovládače, ale bezvýsledne. Pokúsil som sa ručne spustiť hľadanie ovládačov pomocou správcu zariadení, píše, že existujú ovládače, ale nemôžem ich nainštalovať, pretože: „Neplatná časť o inštalácii služby v tomto súbore INF.“

Pomôž mi prosím...

Dobrý deň!

Relatívne nedávno som obnovil prácu jedného notebooku ... Po pripojení telefónu k nemu sa nestalo absolútne nič: Windows 10 nainštalovaný na ňom nenašiel ovládače a automaticky ich nenainštaloval.

Druhý operačný systém Windows 7 navyše - videl telefón v normálnom režime a mohli ste si vymieňať súbory. Bolo zrejmé, že záležitosť bola v OS a po niekoľkých minútach sa našlo riešenie. Podelím sa o to tu, myslím tým, že tento problém je dosť populárny ...

Riešenie problému s inštaláciou "palivového dreva" v krokoch

1) Je vaše zariadenie viditeľné? Fungujú káble a porty?

Prvá vec, ktorú odporúčam začať, je rozhodnúť sa: „ vidí vaše zariadenie notebook (počítač)?“ ... Je možné, že nastal problém s káblom alebo USB portom, a keď je telefón pripojený, je jednoducho „neviditeľný“, takže sa ovládače nenainštalujú.

Ako to určiť?

Veľmi jednoduché. Venujte pozornosť tomu, ak sa pri pripojení zariadenia k portu USB počítača objaví nabíjanie batérie? Ak sa objaví, je pravdepodobne všetko v poriadku s káblom USB a portom. Mimochodom, venujte pozornosť tomu, či sa vo Windows objaví charakteristický zvuk, keď je zariadenie pripojené.

Týmto káblom môžete tiež pripojiť ďalšie zariadenia k portu USB alebo pripojiť telefón k inému počítaču. Všeobecne platí, že na zistenie, či samotné zariadenie funguje ...

2) Skontrolujte správcu zariadení - vyhľadajte neznámy hardvér

Zdá sa teda, že porty fungujú, a tiež kábel - ďalší krok: zistiť, či sa zariadenie zobrazuje v správcovi zariadení.

Otvorenie správcu zariadenia:

  1. Stlačte kombináciu WIN + R ;
  2. zadajte príkaz devmgmt.msc
  3. kliknite na OK.
  4. metóda funguje vo všetkých moderných verziách systému Windows (poznámka: vo Windows 10, mimochodom, na otvorenie správcu zariadení môžete jednoducho kliknúť pravým tlačidlom myši na ponuku ŠTART).

Ako spustiť správcu zariadení

V Správcovi zariadení rozbaľte kartu Ostatné zariadenia . V ňom by sa mali zobraziť všetky tie zariadenia, ktoré počítač (prenosný počítač) vidí, ale nemôžu nainštalovať ovládač. Snímka obrazovky nižšie zobrazuje práve takýto prípad: telefón je viditeľný pre počítač, ale ovládač systému Windows 10 nie je možné nainštalovať v automatickom režime ...

3) Ako nájsť a nainštalovať ovládač, ktorý musíte nainštalovať - ​​pokus o riešenie č. 1

Najprv odporúčam pokúsiť sa nájsť a nainštalovať presne ten ovládač, ktorý je odporúčaný pre vaše zariadenie, na základe jeho vlastností ID (každé zariadenie má svoje vlastné identifikačné údaje, takže môžete vyhľadávať ovládače aj bez toho, aby ste poznali presnú značku zariadenia).

Ak chcete zobraziť vlastnosti ID, kliknite pravým tlačidlom myši na neznáme zariadenie ( poznámka: mimochodom, keď je zariadenie odpojené od USB portu, toto neznáme zariadenie by malo zmiznúť z karty Ostatné zariadenia ) a prejdite na jeho vlastnosti.

Neznáme vlastnosti zariadenia

Ďalej musíte otvoriť kartu „Podrobnosti“ , v stĺpci „Vlastnosť“ zvoliť „ID zariadenia a skopírovať riadok s hodnotou (pozri snímku obrazovky nižšie).

Skopírujte ID zariadenia

Potom stačí skopírovaný riadok vložiť do ľubovoľného vyhľadávacieho nástroja (Google, Yandex) a nájsť ovládač pre svoje zariadenie. Ďalej spustite jeho inštaláciu a vyskúšajte jeho prácu (v mnohých prípadoch a už nebudete musieť robiť nič iné).

Ďalšie informácie o vyhľadaní ovládača pre neznáme zariadenie - //ocomp.info/kak-nayti-i-ustanovit-drayver-dlya-neizvestnogo-ustroystva.html

4) Vyhľadávanie a inštalácia ovládača v automatickom režime systému Windows - pokus č. 2

Moderné verzie systému Windows (8, 10) dokážu automaticky vyhľadať a nainštalovať ovládače mnohých zariadení a robia to veľmi dobre.

Ak chcete skontrolovať, či to funguje: choďte do správcu zariadení , potom kliknite pravým tlačidlom myši na požadované zariadenie (napríklad na neznáme zariadenie) a v rozbaľovacej kontextovej ponuke zvoľte možnosť „Aktualizovať ovládače ...“ .

Ďalej vyberte možnosť automatického vyhľadávania a aktualizácie (bod jedna, pozri obrazovku nižšie).

Automaticky vyhľadať aktualizované ovládače

Všeobecne je metóda celkom dobrá a v mnohých prípadoch pomáha, ale v mojom nefungovala , po chvíli sa povedalo, že:

  • pri inštalácii softvéru pre túto jednotku sa vyskytol problém
  • MPT DEVICE INF tretej strany neobsahuje podpisové informácie (pozri snímku obrazovky nižšie).

Počas inštalácie softvéru sa vyskytol problém

5) Ďalším riešením problému je výber ovládača z tých, ktoré sú už nainštalované

Poviem jednu poburujúcu vec: niektorí hľadajú zázračný ovládač na vyriešenie tohto problému, ale problém ako taký nie je. Ovládače, ktoré hľadajú, sú už v ich PC dlho, pri identifikácii zariadenia a ovládača sa jednoducho stala chyba, a počítač ich preto jednoducho nevníma. Musíte mu znova ukázať cestu k nim a všetko bude fungovať ...

Ak teda predchádzajúce kroky nepomohli, odporúčam otvoriť správcu zariadení (ako na to, viď vyššie v článku) , otvoriť kartu „Ostatné zariadenia“ (práve v nej sa zobrazujú všetky zariadenia, pre ktoré neexistuje "palivové drevo") , kliknite pravým tlačidlom myši na požadované zariadenie a vyberte možnosť "Aktualizovať ovládače ..." (ako na obrázku nižšie).

Aktualizovať ovládače ...

Ďalej vyberte "Search for vodičov na tomto počítači . "

ako hľadať vodiča

V ďalšom kroku nezadajte priečinok s ovládačmi, ale kliknite na odkaz „Vyberte ovládač zo zoznamu už nainštalovaných ovládačov“ (pozri obrazovku nižšie)

Vyberte ovládač zo zoznamu nainštalovaných

Ďalej musíte z navrhovaného zoznamu určiť typ zariadení. V mojom prípade išlo o telefón pripojený k USB portu - t.j. o zariadení USB. To je to, čo som si vybral zo zoznamu.

USB zariadenie

Potom systém Windows automaticky ponúkne inštaláciu ovládačov pre zariadenie MPT DEVICE - nie je potrebné odstraňovať žiadne začiarkavacie políčka, iba súhlasíme ...

Zariadenia MPT

Voila! Ovládače boli úspešne nainštalované. Idem k prieskumníkovi - vidíme telefón, ktorý je zobrazený v časti „Tento počítač“ , teraz doň môžete nahrávať súbory a ukladať z neho fotografie (problém je vyriešený ).

Úspešne nainštalované!

Poznámka: ak namiesto správy o úspešnej inštalácii uvidíte chybu (napríklad súvisiacu so súborom INF), kliknite na tlačidlo „Späť“ a pokúste sa pokračovať v inštalácii znova. Práve táto metóda mi pomohla ...

*

Dokončujem článok o tomto, veľa šťastia!

?