Ako zakázať indexovanie v systéme Windows 10 (alebo iným spôsobom na zníženie zaťaženia disku)

Dobrý deň všetkým!

Indexovanie je v systéme Windows 10 predvolene povolené . Zodpovedajú za to špecialisti. služba, ktorá analyzuje údaje: názvy súborov, ich vlastnosti, obsah atď., aby sa urýchlilo vyhľadávanie v Prieskumníkovi.

Napríklad vďaka indexu môžete do niekoľkých sekúnd prijať všetky súbory s konkrétnym dátumom alebo zhromaždiť všetky haldy od konkrétneho adresáta. Na jednej strane je to užitočné, na druhej strane väčšina používateľov také veci jednoducho nepoužíva (a ak to potrebujete raz ročne, môžete jednoducho počkať o 20 - 30 sekúnd dlhšie ...)!

Je potrebné poznamenať, že informácie o indexovaní môžu disk zaťažiť veľmi ťažko (a bez tohto systému ho Windows 10 nenačíta zle ...). Samozrejme, ak neustále na disku niečo nehľadáte, odporúčam to deaktivovať a tým zvýšiť citlivosť disku ...

A teda, bližšie k téme ?

*

Zakázať indexovanie v 3 krokoch

KROK 1

Ak chcete zakázať index pre celý disk, musíte najskôr zadať „Tento počítač“ („Tento počítač“), kliknúť pravým tlačidlom myši na požadovaný disk (RMB) a otvoriť jeho vlastnosti (pozri snímku obrazovky nižšie). ) ...

Ďalej musíte zrušiť začiarknutie políčka, ktoré umožňuje indexovanie, a uložiť nastavenia.

Povoliť indexovanie - zrušte začiarknutie položky

KROK 2 (voliteľné)

Ak nechcete deaktivovať indexovanie na celom disku (napríklad máte veľa dokumentov a niekedy sa v nich „prehrabávate“), môžete indexačné parametre nakonfigurovať manuálne (tj. Zvoliť, čo chcete indexovať na disku a čo nie).

Ak to chcete urobiť, musíte najskôr otvoriť Ovládací panel systému Windows, previesť displeje na veľké ikony a otvoriť možnosti indexovania. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Možnosti indexovania - Ovládací panel systému Windows

Potom kliknite na tlačidlo „Zmeniť“ .

Upraviť

Potom môžete manuálne určiť, ktoré priečinky sa majú indexovať (v mojom príklade som odkiaľkoľvek odškrtol políčka a uložil nastavenia. Zníži sa tak zaťaženie disku a zbytočné indexovanie nezaberie prostriedky).

Indexované umiestnenia - všetko vypnuté

KROK 3

V predchádzajúcich dvoch krokoch sme označili iba jednotky a priečinky, ktoré nie je potrebné indexovať ( ALE samotná služba v systéme Windows, ktorá je za to zodpovedná, stále beží! Je tiež veľmi vhodné ju zakázať!).

Ak to chcete urobiť, najskôr otvorte zoznam služieb: kombináciu Win + R a do okna „Spustiť“ zadajte príkaz  services.msc (voliteľne môžete prostredníctvom správcu úloh -> „Súbor / nová úloha“) .

Otváracie služby - services.msc (univerzálna metóda)

Ďalej v zozname služieb musíte nájsť „Windows Search“ a otvoriť ho (je to ona, kto je zodpovedný za indexovanie. Obsah). Pozri príklad na obrázku nižšie.

Windows Search - otvorte túto službu zo zoznamu

Potom prepnite typ spustenia z režimu „Zakázané“ a kliknite na tlačidlo „Zastaviť“ . Potom uložte nastavenia a reštartujte počítač.

Typ spustenia - zastavený

Zdá sa to ako všetko - „naša“ služba zastaví svoju prácu ...

Navyše!

Ktoré služby Windows 10 je možné deaktivovať, aby sa to urýchlilo - //ocomp.info/kakie-sluzhbyi-win10-otklyuchit.html

PS

Mimochodom, ak sa pokúsite niečo v prieskumníkovi hľadať, môže vás varovať, že operácia bude trvať dlhšie ako zvyčajne, pretože indexovanie je zakázané.

Viac informácií o indexovaní nájdete na stránke Microsoft 

*

To je dnes pre tohto simíka všetko ...

Všetko najlepšie!

?