Ako pridať nové písmo do systému Windows. Kde nájsť a stiahnuť nové písma a ako ich vložiť do súboru Word

Dobrý deň.

Nie je to tak dávno, čo som musel do systému vo Windows (pre šablónu) pridať a nainštalovať niekoľko nových písiem. Nie je to ťažké urobiť, ale narazil som na malú dilemu ...

Faktom je, že po nainštalovaní nového písma ho budete môcť používať iba vy (na počítači). Ak vytvoríte dokument vo formáte Word a pošlete ho inému používateľovi (ktorý nemá toto nové písmo), nebude sa zobrazovať!

Existuje však cesta von! Word umožňuje vložiť použité písmo do „tela“ dokumentu, čo tento problém vyrieši. Upozorňujeme, že veľkosť dokumentu bude o niečo väčšia, ale s moderným internetom - myslím, že to nie je problém ...

Dnešný článok je vlastne venovaný práci s písmami. Všetky tieto otázky zvážim v poriadku ✌ ...

*

Práca s písmami

Weby na vyhľadanie a stiahnutie nových typov písma

❶ 

//www.fonts-online.ru

Stránka s veľkým počtom typov písma rozdelená do rôznych kategórií: gotická, graffiti, strojopisné, 3D, prázdninové atď. (na webe je viac ako niekoľko desiatok kategórií).

Tiež by som poznamenal, že väčšinu fontov na stránke je možné okamžite nainštalovať do systému (keďže sú vo formáte OTF / TTF, bez akýchkoľvek archívov s požiadavkou na zasielanie SMS).

Poznámka: ak vytvoríte svoje vlastné písmo, môžete ho pridať na web (aby si ho ostatní používatelia mohli stiahnuť).

//allfont.ru/

Tiež dosť veľká knižnica fontov. Upozorňujeme, že ak budete používať niektoré písma na komerčné účely, stránka vás požiada o ich zakúpenie.

Poznámka: na allfont.ru pre každé písmo je malý návod, ako nainštalovať také písmo na vaše webové stránky / blog / fórum na internete.

//fontstorage.com/ru/

Zbierka krásnych bezplatných typov písma. Všetky kategórie na webe sú rozdelené do ďalších. karty, vďaka čomu je vyhľadávanie pohodlnejšie.

Ešte dodám, že stránka je vyrobená v minimalistickom štýle a nie sú na nej zbytočné vyskakovacie okná ...

//www.dafont.com/

Zahraničná stránka s veľkou knižnicou bezplatných typov písma. Hneď podotýkam, že písma sú tu zbalené do formátu ZIP archivátorom (z neho je potrebné najskôr extrahovať súbor OTF / TTF a až potom pokračovať v jeho inštalácii ...).

//www.1001freefonts.com/

Podobná stránka. Tu nájdete veľa nových vzácnych typov písma (graffiti, 3D, tetovanie, moderné atď., Nie najbežnejšie kategórie).

Ako nainštalovať písmo v systéme Windows

Dôležité! Súbor písma je zvyčajne vo formáte TTF alebo OTF. Ak ste si stiahli archív ZIP / RAR, musíte z neho najskôr extrahovať súbory ...

možnosť 1

1) Takže, povedzme, že sme požadované písmo našli na určitej stránke - stiahnite si ho.

Načítava

2) Ak máte Chrome, v dolnej časti okna sa zobrazí upozornenie na stiahnutie súboru. V mojom prípade ide o súbor „OTF“. Je potrebné zistiť jeho polohu - t.j. kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu súboru a vyberte možnosť  „Zobraziť v priečinku“ .

Mimochodom! Zoznam na stiahnutie môžete otvoriť vo väčšine prehliadačov stlačením Ctrl + J (a odtiaľ prejsť do priečinka na stiahnutie). 

Zobraziť v priečinku

3) Potom stačí kliknúť na súbor pravým tlačidlom myši a zvoliť „Inštalovať“ .

Inštalácia

4) Teraz otvorením niektorého editora (napríklad Word) - môžete použiť nové písmo ...

Word má nové písmo!

Možnosť 2

1) Stlačte kombináciu Win + R (zobrazí sa okno „Spustiť“) a zadajte písma príkazov .

Písma

2) Ďalej by sa mal otvoriť priečinok s písmami. Teraz jednoducho stiahnite stiahnutý súbor písma (napríklad OTF) do tohto okna (rovnako ako pri bežnom súbore, keď ho presuniete do iného priečinka, pozrite si príklad nižšie).

Alternatívny spôsob otvorenia priečinka s písmami: prejdite na ovládací panel v sekcii „Vzhľad a prispôsobenie \ písma“.

Presunutie písma do priečinka Fonts

3) Potom ho Windows začne inštalovať (objaví sa príslušné okno ...).

Inštalácia písma

Ako vložiť písmo do súboru (aby sa na inom počítači otvorilo v rovnakom formáte ako na vašom)

Táto funkcia je relevantná pre modernú verziu Wordu (minimálne 2007). Ak takúto možnosť nemáte alebo nefunguje správne, použite alternatívnu bezplatnú možnosť ...

1) Takže najskôr kliknite na ponuku „Súbor“ a prejdite na možnosti (snímka obrazovky nižšie ukazuje, ako to vyzerá v programe Word 2019).

Súbor - parametre

2) Ďalej musíte otvoriť kartu „Uložiť“ a vložiť dve začiarknutia:

  • "Vložiť písma do súboru";
  • Nevkladajte bežné systémové písma. Pozri príklad nižšie.

Vložte písma do súboru

3) Potom môžete dokument uložiť obvyklým spôsobom.

Uložiť ako

4) Upozorňujeme, že veľkosť súboru bude o niečo väčšia ako obvykle.

veľkosť súboru

5) Na overenie som poslal súbor na disk Yandex -> písmo je rozpoznané ... ?

Disk Yandex čítal písmo ...

Čo robiť, ak program Word nepodporuje vkladanie písma

Existuje alternatívna bezplatná kancelária -  LibreOffice . V jeho arzenáli je kompletný analóg Wordu - program sa volá Writer.

? Pomoc!

Libre Office a ďalšie analógy Word a Excel - //ocomp.info/chem-zamenit-word-i-excel.html#LibreOffice

Ak teda prejdete do vlastností  editora programu Writer a prejdete na kartu písma , môžete nastaviť možnosť vkladania písiem do všetkých upravených dokumentov.

To umožní ostatným používateľom (ktorí na svojom počítači takéto písma nemajú) - uvažujte o svojom dokumente tak, ako to pre vás vyzerá. ✌

Vlastnosti súboru

Písmo / LibreOffice 6.2

*

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia!

?