Top 10 najlepších bezplatných antivírusov z roku 2017, možnosti domáceho bezpečnostného softvéru

Dobrý deň!

Možno je to pravda: iba ten, kto vypol internet, zapečatil porty USB a disketové mechaniky, nič neinštaloval a nesťahoval, neriskuje infikovanie počítača vírusmi. Ale prečo potom potrebujeme taký počítač? ..

Všeobecne nebude téma vírusov a antivírusov relevantná ani jeden rok, najmä teraz, keď sú počítače všade. Dobrý antivírus môže zabrániť levímu množstvu hrozieb a ušetrí vám veľa času, ktorý by ste venovali liečeniu a neutralizácii škodlivých súborov ...

Všeobecne sa o výbere antivírusu vždy veľa polemizuje. V tomto článku uvediem najlepšie bezplatné antivírusy (z mojich skúseností s používaním) pre domácnosť (pretože v pracovnom prostredí môžu existovať konkrétne ciele a zámery, rozpočet je opäť iný ). Informácie sú aktuálne pre rok 2017

Dôležité! Na základe výsledkov najnovších AV testov bolo zostavené nové antivírusové hodnotenie ->

360 úplná bezpečnosť

Webové stránky: //www.360totalsecurity.com/ru/

Celkom mladý, ale mimoriadne zaujímavý antivírus. Celý antivírusový softvér zvyčajne svojou činnosťou spomalí počítač (ospravedlňujem sa za tautológiu). Tu vývojári pristupovali k vytvoreniu produktu zaujímavejším spôsobom: modul pre zrýchlenie a čistenie systému je zabudovaný do 360 Total Security (a, mimochodom, musím poznamenať, že to nie je veľmi zlý modul) .

360 Total Security je postavený na novej technológii, ktorá kontroluje a chráni váš systém na základe 5 najlepších antivírusových nástrojov:

 • Bitdefender;
 • QVMII;
 • Avira;
 • Oprava systému (obnova systému);
 • Cloudový motor 360 cloud.

360 úplná bezpečnosť

360 Total Security kontroluje činnosť mnohých prehľadávačov: Firefox, Chrome, IE, prehľadávač Yandex atď. Antivírus chráni vaše heslá, platobné údaje, chráni klávesnicu (aby si podozrivý softvér nepamätal, čo zadávate na rôznych stránkach), systém register je chránený a webkamery.

Samostatne by som rád poznamenal jeho vysoko kvalitný dizajn a premyslenosť. Pri prvom spustení programu nie je cítiť „odmietnutie“: všetko je okamžite jasné, kde a prečo stlačiť. Na ľavej strane okna je niekoľko kariet: kontrola, antivírus, zrýchlenie, čistenie, nástroje. Všetko je jednoduché a rýchle!

Poznámka: antivírus plne podporuje ruský jazyk a funguje vo všetkých verziách systému Windows: 7, 8, 10 (32/64 bitov).

Všeobecne možno produkt bezpečne odporučiť začiatočníkom aj skúseným používateľom.

Kaspersky Anti-Virus (zadarmo)

Webové stránky: //www.kaspersky.com/free-antivirus

Bezplatná verzia jedného z najpopulárnejších antivírusov v postsovietskom priestore (* poznámka: zadarmo pre obyvateľov Ruska, Ukrajiny a Bieloruska)! Antivírus, musím povedať, oprávnene zaujíma jednu z vedúcich pozícií v rôznych ratingoch.

Bezplatná verzia obsahuje všetko, čo potrebujete na ochranu svojho počítača:

 • súborový antivírus;
 • poštový antivírus;
 • webový antivírus;
 • klávesnica na obrazovke;
 • ochrana sieťového pripojenia, internet.

Podporované sú takmer všetky populárne verzie systému Windows: 10, 8.1, 8, 7, Vista (x32, x64).

Hlavné okno aplikácie (Kaspersky Anti-Virus Free)

Nová verzia aplikácie „Kaspersky Free Anti-Virus 2017“ obsahuje nasledujúce vylepšenia:

 • vylepšená aktualizácia programu: teraz je antivírus aktualizovaný na pozadí, takže si ho ani nebudete môcť všimnúť: minimálna úzkosť ;
 • vylepšená ochrana pri práci s poštou (relevantné, keď má každý používateľ internetu webovú poštu).

Všeobecne možno zhrnúť: dobrý, spoľahlivý a bezplatný antivírus, ktorý vynikajúco plní svoju hlavnú úlohu.

Z mínusov: pre „bezproblémovú“ činnosť antivírusu je potrebný pomerne produktívny počítač. Na slabých strojoch sú badateľné spomalenia a zamrznutia.

Avast Antivirus (zadarmo)

Webová stránka: //www.avast.ru/

Tento antivírus možno nie je chránený o nič horšie ako ten prvý, ale požiadavky na systémové požiadavky sú nižšie! Bezplatná verzia antivírusu pomerne spoľahlivo chráni váš počítač, sleduje všetky spustené procesy a v prípade, že zistí podozrivé súbory (nový vývoj Avast - CyberCapture), odošle ich do online laboratória.

Antivírus tiež obsahuje komponent, ktorý chráni vašu domácu sieť (vrátane malvéru, ktorý využíva zraniteľnosť smerovačov).

Vývojári spoločnosti Avast tiež vylepšili modul, ktorý chráni váš prehliadač (obzvlášť dôležité, keď sú peniaze online a nákupy online najbežnejšie).

Avast Free Antivirus - Ste chránení!

Bezplatná verzia obsahuje všetky základné informácie:

 • Antivírus;
 • Ochrana proti špiónom;
 • Streamovacie aktualizácie;
 • CyberCapture;
 • Ochrana proti phishingu a malvéru;
 • Zabezpečenie domácej siete;
 • Skenovanie HTTPS;
 • Heslá (bezpečnosť a ochrana);
 • Prehliadač SafeZone (bezpečná zóna) atď.

Spravidla pomerne vyvážený produkt, ktorý spoľahlivo chráni počítače, často aktualizovaný, s plnou podporou ruského jazyka a podporou nového systému Windows 10. Všeobecne si program zaslúži úplné oboznámenie sa s ním!

AviraFree Antivirus

Webové stránky: //www.avira.com/en/free-antivirus-windows

Vynikajúci nemecký antivírus s pomerne vysokou úrovňou ochrany. Ďalej je potrebné osobitne poznamenať, že antivírus je z hľadiska systémových prostriedkov počítača pomerne skromný a dá sa nainštalovať aj na relatívne slabé počítače (napríklad kedysi som ho nainštaloval na notebooky: spoľahlivo chráni + prakticky nie) znížiť rýchlosť práce).

Čo ešte zaujme antivírus, je ľahká inštalácia a spustenie. Pokiaľ v niektorých iných podobných programoch - potrebujete urobiť „quest“ a nastaviť najrôznejšie parametre, potom sa to v Avire deje pomocou 1-2 kliknutí myšou (zvládne to aj úplne nováčik)!

Avira Free Antivirus je hlavné okno.

Avira úspešne bojuje proti rôznym škodlivým softvérom: vírusom, červom, trójskym koňom a spywaru. Nová technológia Protection Cloud (cloudová ochrana) odosiela a analyzuje predtým neznáme súbory od miliónov používateľov po celom svete. Nový antivírus sa tak rýchlo dozvie o antivírusovom systéme a Avira dokáže ľahko zabrániť epidémii.

Všeobecne ho určite odporúčam používať! Program plne podporuje ruský jazyk (snímka obrazovky vyššie).

Comodo Antivirus

Stránka: //www.comodorus.ru/free_versions/detal/comodo_free/2

Comodo Antivirus - poskytuje základnú ochranu počítača pred najrôznejšími vírusovými populáciami, škodlivým softvérom (červami, trójskymi koňmi atď.). Zároveň to nie je celkom náročné na systémové zdroje PC.

Okrem vyhľadávania a detekcie vírusov (čo mimochodom robí antivírus v reálnom čase), má Comodo Antivirus zabudovaný špeciálny modul, ktorý dokáže detekovať potenciálne nebezpečné súbory a okamžite vás varuje pred hroziacou hrozbou (tj. sústredí sa na súbor, aby ste ho pred spustením mohli dvakrát skontrolovať).

Vďaka cloudovej technológii (keď sa do cloudu odošlú stovky neznámych súborov od tisícov používateľov z celého sveta) antivírus rýchlo zistí všetky nové doteraz neznáme vírusy a škodlivý softvér a potom vykoná úpravy v databázach. Teda v krátkom čase, po objavení sa nového vírusu, bude váš počítač spoľahlivo chránený pri používaní produktov Comodo.

Systémové požiadavky: 152 MB RAM, 400 MB miesta na pevnom disku, Windows OS: XP (SP2), Vista, 7, 8, 10.

AVG Antivírus

Webové stránky: //www.avg.com/ru-ru/homepage

Jeden z najpopulárnejších bezplatných antivírusov (mimochodom, jeho popularita v zahraničí je oveľa vyššia ako v postsovietskom priestore).

Poskytuje pomerne vysokú a efektívnu ochranu počítača a nízke systémové požiadavky (samozrejme, samozrejme ).

Kľúčové vlastnosti programu AVG AntiVirus Free:

 • Antivírus a antispyware;
 • AVG LinkScanner - komponent na ochranu odkazov, ktoré sledujete pri prehľadávaní Internetu;
 • Anti-rootkit;
 • Ochrana webu Surf-Shield (chráni vás pri návšteve rôznych stránok na internete);
 • Ochrana osobných údajov (súvisí s vývojom online platieb);
 • E-mailový skener (poštu má asi každý používateľ internetu); a pod.

AVG - hlavné okno programu

Najnovšie aktualizácie programu AVG Antivirus (2017): 

 1. Plná podpora nového operačného systému Windows 10;
 2. Zjednodušený a aktualizovaný dizajn;
 3. Rýchlejšia aktualizácia antivírusových databáz;
 4. AI Detection and Real-time Outbreak Detection: nová ochrana cloudu, umožňuje vám okamžite prijímať informácie o nových nájdených vírusoch.

Panda Free Antivirus

Webová stránka: //www.pandasecurity.com/russia/homeusers/solutions/free-antivirus/

Jeden z mála antivírusov, ktorý chráni váš počítač v reálnom čase bez ovplyvnenia jeho výkonu. To sa realizuje vďaka „cloudovej“ technológii „kolektívnej inteligencie“ (má však malú nevýhodu: chrániť počítač - musí byť pripojený k stabilnému internetu).

Antivírus prakticky neobťažuje používateľa presne, kým nenájde podozrivý súbor. Vďaka cloudovej technológii je antivírus veľmi rýchly. Preto ho možno bezpečne odporučiť aj majiteľom dosť slabých počítačov.

Hlavné výhody Panda Free Antivirus:

 1. Antivírusová ochrana z cloudu;
 2. analýza a zasielanie nových a neznámych súborov do „cloudu“;
 3. prakticky nenačíta počítač;
 4. filtrovanie navštívených adries URL (antivírus zablokuje všetky podozrivé adresy a zabráni infekcii);
 5. pre pokročilých používateľov existujú pokročilé nastavenia;
 6. ochrana pred vírusmi šíriacimi sa pomocou USB diskov;
 7. blokovanie vírusov, ktoré prenikajú do spustenia OS;
 8. úplne ruské jazykové rozhranie (jazyk však nie je vždy automaticky zvolený správne);
 9. podpora všetkých bežných OS Windows: 7, 8, 10 (32/64 bitov).

Celkovo. antivírus si zaslúži najvyššiu pochvalu. Jedinou nevýhodou (ako som už uviedol vyššie) je, že aby správne fungovala, musíte mať neustále a stabilné pripojenie k internetu.

BitDefender Antivirus

Webová stránka: //www.bitdefender.com/

Veľmi spoľahlivý antivírus, ktorý využíva plnohodnotný nástroj Bitdefender na ochranu vášho počítača pred známymi aj neznámymi vírusmi a škodlivým softvérom. Ochrana sa vykonáva v reálnom čase: pred malvérom, phishingovými webmi, podvodnými webmi, sieťovými hrozbami atď.

Hlavný rozdiel medzi bezplatnou verziou a platenou verziou: absencia niektorých nastavení: nie je možné napríklad nakonfigurovať ochranu pre určitú úroveň zabezpečenia. Na jednej strane je to plus pre začínajúcich používateľov, na druhej mínus pre skúsených používateľov.

Hneď by som rád poznamenal, že po inštalácii, aj bez uvedenia akýchkoľvek nastavení, antivírus pracuje na najoptimálnejšej úrovni zabezpečenia, spoľahlivo chráni počítač pred väčšinou vírusových hrozieb.

Ďalej by som rád poznamenal príjemný a pohodlný dizajn, veľké množstvo nastavení a spoľahlivú ochranu.

BitDefender Antivirus - hlavné okno programu

Požiadavky na systém:

 • Operačné systémy: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista
 • Pevný disk: 2 GB;
 • Intel CORE Duo (2 GHz) alebo vyšší;
 • Internet Explorer 10+.

Z mínusov: pomerne vysoké systémové požiadavky, ako aj plná podpora ruského jazyka. Pokiaľ ide o zvyšok, antivírus si zaslúži najvyššie hodnotenie!

AVZ

Webové stránky: //www.z-oleg.com/secur/avz/download.php

Napriek tomu, že program AVZ nie je plnohodnotným antivírusom, nemohol som jednoducho zabudnúť na jeho zahrnutie do recenzie ! Jedná sa o vynikajúci nástroj, ktorý poskytuje ochranu a obnovu systému pred veľkým počtom hrozieb!

Hlavný účel nástroja:

 • vyhľadávanie a odstraňovanie modulov SpyWare a AdWare na počítači;
 • vyhľadávanie a odstraňovanie sieťových červov;
 • odstránenie trójskych koní;
 • Moduly BackDoor;
 • TrojanSpy, TrojanDownloader, TrojanDropper atď.

Program má veľmi jednoduché a výstižné rozhranie: po spustení nástroja môžete okamžite začať skontrolovať počítač (pozri snímku obrazovky nižšie). Potrebujete len: vybrať disky a kliknúť na tlačidlo „Štart“.

Skenovanie systémového disku v okne programu AVZ / Main

Rád by som tiež poznamenal, že po neutralizácii vírusov môže AVZ pomôcť s:

 • obnoviť a otvoriť uzamknutý register;
 • zatvorte "diery" v systéme Windows (nie všetky nastavenia v operačnom systéme sú predvolene bezpečné);
 • obnovte súbor HOST (niektoré vírusy tam zapisujú svoje adresy, a preto namiesto skutočných stránok VK, Odnoklassniki atď. - otvárate podvodné zdroje, ktoré si vyžadujú zasielanie platených SMS) a oveľa viac!

Rada: bolo by pekné mať takýto nástroj na záložnej jednotke flash, aby sa v prípade problémov s počítačom dal vždy vložiť do USB portu a naskenovať, obnoviť systém.

AdwCleaner

Webová stránka: //toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

Tento program nie je antivírusový program - je však relevantnejší ako kedykoľvek predtým v roku 2017! Faktom je, že táto utilita je navrhnutá na boj proti adware (ktorého zvyčajný klasický antivírus väčšinu nevidí).

Takýto softvér najčastejšie infikuje váš prehliadač a núti ho otvárať rôzne karty, vkladať reklamy do panelov s nástrojmi, meniť úvodnú stránku atď.

Jeho schopnosti:

 • odstránenie adware (rôzne adware);
 • odstránenie PUP / LPI (potenciálne nežiaduci softvér);
 • odstránenie nežiaducich panelov s nástrojmi (táto veľmi nepríjemná vec zabudovaná do prehľadávačov);
 • odstránenie Únoscu (špeciálne skripty, ktoré menia úvodnú stránku v prehliadačoch. Zbaviť sa ich nie je ľahké!)

AdwCleaner je proces skenovania systému.

Poznámka: pred spustením pomocného programu - uložte všetky dokumenty do otvorených programov. Faktom je, že po skenovaní bude počítač automaticky odoslaný na reštartovanie a po ňom vám bude poskytnutá správa o vykonanej práci. Tento druh práce je zjavne potrebný - vyčistiť počítač od niektorých druhov škodlivého softvéru.

Celkovo: ide o jeden z najlepších nástrojov tohto druhu. Určite odporúčam mať ho na „núdzovom“ flash disku a používať ho, keď chytíte nejaký druh reklamnej „infekcie“.

PS

 1. Okrem hlavného antivírusu odporúčam mať aj posledné dva pomocné programy. Môžete ich pravidelne spúšťať a vyčistiť systém.
 2. Nie som konečná pravda - možno majú niektorí ľudia na niektoré produkty úplne odlišný názor (bolo by zaujímavé poznať hodnotenie ). Jediná požiadavka: kritika v podstate a bez „nervov“.

Ďakujeme za pozornosť, dobrá voľba!