Prehliadač Chrome neponúka preklad stránky (a je čiastočne v cudzom jazyku). Čo robiť?

Otázka používateľa

Ahoj.

Neviem veľmi dobre po anglicky, ale pravidelne si musím prezerať jedno fórum (pracovné). Predtým môj prehliadač Chrome automaticky preložil stránku do ruštiny, ale teraz sa neprekladá (pri aktualizácii hreším). Musíte ručne skopírovať / vložiť do online prekladača, čo je veľmi nepohodlné.

Môže byť prehliadač Chrome prinútený znova preložiť?! Vopred ďakujem!

Ahoj.

Ak je váš prehliadač a systém v poriadku (to znamená, že neexistujú žiadne kritické chyby, vírusová infekcia atď.), Potom sa tento problém dá ľahko opraviť (možno ste „len“ odškrtli ...).

Ďalej ponúknem pomerne jednoduchý spôsob riešenia ...

*

„Vynútiť“ preklad v prehliadači Chrome

KROK 1

Najskôr venujte pozornosť riadku URL prehliadača, ak sú v ňom nejaké špeciálne položky. ikona na vytvorenie prekladu. Ako to vyzerá, je zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Ikona prekladu

Ak nie, otvorte nastavenia prehliadača (v pravom hornom menu kliknite na ikonu s „tromi“ bodkami). Pozri príklad nižšie.

Nastavenia prehliadača Chrome

KROK 2

Ďalej posuňte stránku nadol úplne dole a otvorte kartu „Ďalšie“ .

Medzi nimi by mala byť pododdiel „Jazyky“ : skontrolujte, či máte začiarknutie vedľa položky „Ponúkame preklad stránok, ak sa ich jazyk líši od jazyka použitého v prehliadači“ .

Pokročilé nastavenia prehliadača Chrome

KROK 3

Potom obnovte webovú stránku, na ktorej ste mali anglický (zahraničný) text. Ak prehliadač stále neponúkal preklad, stlačte pravé tlačidlo myši (pravé tlačidlo myši) na ľubovoľnom voľnom mieste na stránke a v zobrazenej ponuke vyberte možnosť „Preložiť do ruštiny“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Preložiť do ruštiny

KROK 4

Pokiaľ sa prehliadaču nepodarilo stránku preložiť znova a došlo k chybe, ktorá to signalizuje (v hornom menu vedľa panela s adresou) - kliknite na tlačidlo „Možnosti“ (vpravo v tomto chybovom okne).

Parametre (stránku nebolo možné preložiť do ruštiny)

KROK 5

Ďalej zadajte jazyk pôvodnej stránky a jazyk, do ktorého chcete preložiť obsah (napríklad angličtina -> ruština). Potom kliknite na tlačidlo „Preložiť“ .

Anglicky rusky

KROK 6

Spravidla sa po takejto vynútenej indikácii stránka začne zobrazovať v ruštine (mimochodom, ak ste nesprávne zadali zdrojový jazyk, parametre je možné kedykoľvek zmeniť v hornom menu prehliadača ... Pozri príklad nižšie).

Preklad popisu produktu bol dokončený!

KROK 7

Veľmi dobré riešenie pre preklad určitých nepochopiteľných oblastí (slov, viet) môže byť zvláštne. rozšírenia prehľadávača (napríklad ImTranslator (odkaz na obchod Chrome)).

Po inštalácii rozšírenia: preložiť konkrétnu časť textu - stačí ju vybrať a kliknúť na zobrazené tlačidlo rozšírenia (pozri snímku obrazovky nižšie). Potom sa v okne vedľa zobrazí ruská verzia napísaného. Pohodlne ?!

Vyberte, kliknite - dostaneme preklad!

PS

Ak používate iný prehliadač (nie Chrome), odporúčam vám prečítať si poznámku, na ktorú je odkaz uvedený nižšie. Je v ňom predstavených niekoľko ďalších doplnkov, možno vás to posunie k ďalším. nápad ...

? Pomoc!

Ako preložiť webovú stránku v prehliadači do ruštiny - //ocomp.info/kak-perevesti-sayt-na-russkiy.html

*

Veľa štastia! 

?