Ako urobiť snímku obrazovky obrazovky telefónu Android

Dobrý čas!

To, čo je možné zobraziť na snímke obrazovky (obrázku), sa nedá vždy vysvetliť slovami (nie nadarmo sa hovorí: „Je lepšie raz vidieť ako ...“ ?).

Ale na telefónoch, ako aj na PC, je (niekedy) ťažké vytvoriť snímky obrazovky ...

V tomto príspevku uvediem niektoré z najpopulárnejších metód (kombinácie tlačidiel) na vytváranie snímok obrazovky, ktoré fungujú na väčšine smartphonov (a dokonca aj dosť starých).

Ak vám žiadna z kombinácií nevyhovuje, vyskúšajte 6. metódu, ktorá na jednoduchom príklade ukazuje, ako urobiť snímku obrazovky zatrasením zariadenia.

No, pre prípad, hneď pod uvediem odkaz na pokyny na prenos obrázkov (vrátane snímok obrazovky) z telefónu do počítača.

? Pomoc!

Ako sťahovať fotografie a súbory z telefónu do počítača (6 spôsobov) - pokyny pre začiatočníkov.

*

Vytvorenie snímky obrazovky v systéme Android

Metóda 1: univerzálna

Prvé verzie OS Android nemali funkciu vytvárania snímok obrazovky, čo bola zjavná nepríjemnosť. Preto, ak máte veľmi staré zariadenie, choďte priamo na metódu 6.

Od verzie 4.0 vyvinuli vývojári univerzálnu metódu - súčasné stlačenie tlačidiel  „Power + volume (down)“  (tlačidlá spravidla musia byť držané stlačené po dobu 1 - 2 sekúnd, kým sa na telefóne nezobrazí vytvorená obrazovka) obrazovka). Pozri fotografiu nižšie (?).

Napájanie + hlasitosť (dole)

Táto možnosť funguje na väčšine moderných smartfónov. Pokiaľ iba s niektorými modelmi od spoločností Samsung, Xiaomi a HTC existujú určité ťažkosti (týkajúce sa metód 2, 3, 4 ...).

*

Metóda 2

  1. zapnite telefón a otvorte aplikáciu (miesto), ktorú chcete zobraziť;
  2. súčasne podržte stlačené tlačidlá „Domov“ a „Napájanie“ na 2 - 3 sekundy;
  3. potom by malo znieť jemné kliknutie (ako pri fotografovaní) - obrazovka je pripravená!

Domov + jedlo

*

Metóda 3

Táto metóda fungovala a bola relevantná pre prvé modely zariadení Samsung. Súdiac podľa recenzií to však stále funguje ...

  1. vyhľadajte obrazovku, ktorú chcete zobraziť;
  2. podržte súčasne tlačidlá „Domov“ + „Späť“ a počkajte 2–3 sekundy;
  3. po kliknutí na spúšť sa screenshot uloží.

Domov + späť

*

Metóda 4

Pre niektoré zariadenia (LG, Bright & Quick atď.) Obsahuje softvérové ​​rozhranie inteligentných telefónov zabudovanú funkciu na snímanie snímok obrazovky.

Ak ho chcete použiť, stačí stiahnuť oponu oznamovacieho panela a kliknúť na príslušný nástroj („Screenshot“ - pozri obrázok nižšie ?).

Poznámka: Pre moderné zariadenia LG sa tento nástroj môže nazývať „QMemo +“. Táto možnosť vám umožní nielen vytvoriť obrazovku, ale aj ju spracovať: aplikovať nápisy, orezávať okraje atď.

Otvorte ponuku v hornej časti

*

Metóda 5

Nemohol som si nevšimnúť ešte jednu možnosť (je to však stále zriedkavé, napríklad na zariadeniach Redmi):

  • vyhľadajte požadovaný obrázok (ktorý chcete nasnímať);
  • kliknite na tlačidlo „Zahrnúť“ ;
  • v ponuke, ktorá sa zobrazí, vyberte nástroj „Screenshot“ (bude spolu s tlačidlami „Reštartovať“ a „Napájanie“). Pozri príklad nižšie (?).

Menu po stlačení tlačidla vypnutia

*

Metóda 6: Ak obrazovka nefunguje (napríklad počas hier, filmov atď.)

Ak je vaše zariadenie dostatočne staré (verzia pre Android pod 4.0), alebo ste stále nenašli obľúbené tlačidlá pre túto operáciu, alebo vám niečo jednoducho nefunguje, v týchto prípadoch budete potrebovať špeciálnu aplikáciu na snímanie snímok obrazovky. "Screen Master" je v tomto ohľade veľmi pohodlný.

*

Majster obrazovky

Odkaz na Google Play: //play.google.com/

Veľmi jednoduchá aplikácia, ktorá umožňuje vytvárať snímky obrazovky a nahrávať videá z obrazovky telefónu. Aplikácia nie je rozmarná a bude fungovať aj na dosť starých zariadeniach.

Mimochodom, v arzenáli funkcií tejto aplikácie existuje možnosť, ktorá vám umožní vytvárať screenshoty jednoduchým zatrasením zariadenia! Je to veľmi výhodné, ak vám tlačidlo hlasitosti nefunguje dobre (napríklad).

*

Na príklade vám ukážem, ako pracovať s aplikáciou. Po nainštalovaní a spustení zapnite režim „Shake“ a kliknite na tlačidlo „Povoliť snímanie obrazovky“ . Pozri príklad nižšie (?).

Upozorňujeme, že v oznamovacej lište budete mať ikonu fotoaparátu (to znamená, že aplikácia čaká na váš príkaz ...).

Obrazovka Master - zapnite možnosť pretrepávania

Teraz choďte na požadovanú hru, film, vyhľadajte požadovaný obrázok (atď.), Ktorý chcete nasnímať - a mierne potraste telefónom. Woo-a-la a obrazovka je pripravená!

Aplikácia to urobila automaticky a uložila do predvoleného priečinka (zvyčajne „Interná pamäť \ Obrázky \ Screenshoty“).

V pravý okamih hry - stačí zatriasť telefónom ...

Pohodlne? Myslím, že áno!

Ak nepotrebujete, aby aplikácia fungovala, prejdite do jej nastavení a kliknite na „Zakázať snímanie“ (ikona fotoaparátu by mala na paneli s upozorneniami zmiznúť).

*

? Kam sa ukladajú snímky obrazovky a ako ich preniesť do počítača

Podľa otázok majú niektorí používatelia ťažkosti s hľadaním adresára, do ktorého telefón ukladá snímky obrazovky.

Všeobecne platí, že ak ste nezmenili žiadne nastavenia (a nenainštalovali ste si špeciálne aplikácie na prácu s obrázkami), potom ak chcete zobraziť všetky obrázky a fotografie v telefóne, otvorte galériu. Potom prejdite do sekcie Screenshoty .

Screenshoty

Potom môžete zvoliť súbory, ktoré chcete preniesť do vášho PC (alebo iných používateľov) a kliknúť na tlačidlo „Odoslať“ .

Ďalej vám telefón ponúkne niekoľko možností, v závislosti od predinštalovaných aplikácií (súbory obvykle posielam poštou alebo ich ukladám na disk Yandex).

Odošlite súbory z galérie

Voliteľne tiež môžete pripojiť telefón pomocou kábla USB k počítaču a prezerať si súbory v jeho pamäti pomocou programu Explorer.

Telefón pripojíme k počítaču pomocou kábla USB

Spravidla stačí otvoriť „Tento počítač“ : zobrazí sa model vášho telefónu - stačí ho otvoriť a prejsť do časti „Interná pamäť \ Obrázky \ Screenshoty“ (pozri príklad nižšie ?).

Screenshoty

Súbory môžete tiež prenášať z telefónu do počítača pomocou protokolu Bluetooth. Zodpovedajúce pokyny sú uvedené nižšie.

*

? Pomoc!

1) Ako prenášať súbory cez Bluetooth medzi telefónom a notebookom (počítačom).

2) Jednoduché spôsoby prenosu súboru z telefónu do počítača.

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 7. 9. 2019

Oprava: 3.09.2020