Najlepšie bezplatné video editory pre Windows (TOP-10 v ruštine)

Dobrý deň!

Predtým bolo vytváranie videí a vytváranie videí z nich veľa profesionálov (alebo veľmi skúsených používateľov).

Dnes, s rozvojom výpočtovej techniky, môžu aj deti natočiť video, ktoré potom môžu upraviť a vytvoriť zaujímavý film alebo video ...

Otázka, ako natáčať video a čo natáčať, sa v tomto článku (ako ste pochopili) nedotknem, ale o nástrojoch na strih videa - poviem pár slov ...

Všeobecne teraz existujú stovky všetkých druhov editorov videa: jednoduché a nie také, platené a bezplatné, ľahké a ťažké (t. J. S mnohými možnosťami). A v tomto článku sa chcem zamerať iba na to najlepšie a najpohodlnejšie (podľa mňa), s ktorým som musel pracovať (mimochodom, všetci redaktori v článku podporujú ruštinu).

Mnoho z týchto editorov videa vám umožní vytvárať videá aj pre tých, ktorí video editujú prvýkrát! Takže do toho ... ✔

Poznámka!

Neberiem do úvahy štandardný video editor Movie Maker v tomto článku. Po prvé, je dosť „buggy“, a nie všetky videá sa dajú dokonca otvoriť, a po druhé, Microsoft ho prestal podporovať (a v modernom Windows 10 to jednoducho neexistuje ...).

*

Top 10 najlepších editorov videa

Strih videa (pre začiatočníkov) ?

Stránka vývojára: //video-editor.su/

Jeden z najlepších editorov videa pre začiatočníkov (nie zbavený)! Samostatne stojí za zmienku jeho rozhranie: všetky akcie v tomto programe sa vykonávajú v krokoch (čo znamená, že je jednoducho nemožné sa zmiasť alebo na niečo zabudnúť).

Presvedčte sa sami: najskôr pridáte pôvodné videá, potom ich upravíte (navyše sa to deje aj v krokoch: orezávanie, použitie efektov, pridávanie textu a grafiky, rôzne vylepšenia, nahradenie zvuku atď.), Potom pridanie prechodov, hudby a získajte hotový klip ...

Nasledujúca obrazovka vám povie o rozhraní lepšie ...

Vytváranie videa v sekcii Úpravy videa

Vývojári sa snažili, aby bol program pre začínajúcich používateľov čo najprívetivejší. To, koľko sa im podarilo, je na vás (podľa mňa je program v tomto smere vynikajúci a obsadzuje popredné miesta!).

Aké videá podporuje editor:

 1. viac ako 50 všetkých najpopulárnejších video formátov (MP4, AVI, MKV atď.);
 2. môžete použiť video z webovej kamery (DV, HD, HDV);
 3. plná podpora pre kvalitu videa SD, DVD a Full-HD;
 4. možnosť simultánnej úpravy videa rôznych formátov (tj. editor bez problémov „nalepí“ formáty AVI, MPG a WMV).

Prechody a animácie / úpravy videa

Program má dosť flexibilné nastavenia pre export hotového videa:

 1. podpora rozlíšení 720p, 1080p, 4k;
 2. schopnosť vytvárať videá pre LED televízory;
 3. schopnosť prehrávať video na všetkých moderných počítačoch (export, vrátane Quick Time, Flash);
 4. schopnosť ručne nastaviť kvalitu a veľkosť videa;
 5. schopnosť vytvoriť menu (existujú pripravené šablóny);
 6. podpora farebných kľúčov;
 7. Je podporované napaľovanie DVD.

Ak to zhrniem, poviem, že program Úpravy videa je jedným z najlepších riešení pre začínajúcich používateľov úprav videa a vytvárania vlastných klipov a videí. Všeobecne odporúčam!

*

? Sprievodca! 

Ako vytvoriť vlastné video v sekcii „Úpravy videa“ - séria pokynov pre začiatočníkov

*

VSDC bezplatný editor videa

Webové stránky: //www.videosoftdev.com/ru

Veľmi výkonný editor videa, ktorý vám umožňuje vytvárať vysoko kvalitné videá a klipy aj pre neškolených používateľov. Program má širokú škálu možností, jednoduché a intuitívne rozhranie (najmä s plnou podporou ruského jazyka!). Hlavné okno editora je zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Hlavné okno editora

Pre milovníkov video efektov má program čo obracať: môžete upraviť farebný rozsah (napríklad urobiť obrázok čiernobiely alebo pridať jas), aplikovať prechody (napríklad tak, aby sa ďalší rám prevrátil) ako stránka knihy alebo sa rozpustí v tme).

Mimochodom, filtre je možné navzájom kombinovať a vďaka tomu získate obrovské množstvo nových a neočakávaných špeciálnych efektov. Všetko záleží na vašej fantázii!

V programe sú aj zvukové efekty: môžete normalizovať zvuk, zvýšiť alebo znížiť hlasitosť, pridať efekt ozveny atď.

Prezentačný asistent

Rád by som tiež poznamenal, že program podporuje pravdepodobne všetky možné súbory:

 1. video: AVI, MP4, MKV, MPG, WMV, 3GP, FLV atď .;
 2. zvuk: MP3, WAV, WMA, FLAC, PCM, OGG, AAC, M4A, AMR atď .;
 3. obrázky a fotografie: BMP, JPG, PNG, PSD, ICO, TIFF atď.

Mimochodom, video je možné vytvoriť pre formát PC, DVD, telefónu (IPhone, IPod atď.). Hotové upravené video je možné exportovať (t. J. Uložiť) v rôznych formátoch: AVI, MPG, MOV, MKV, RM, SWF, FLV.

Exportovať hotové video

Pár dôležitejších bodov:

 1. je to nelineárny editor (ako mnoho iných): táto funkcia umožňuje vytvárať viac objektívov súčasne na ľubovoľných miestach vášho projektu;
 2. pomocné programy na prevod: spolu s editorom sú dodávané pomocné programy, ktoré vám pomôžu rýchlo a efektívne predbehnúť video z jedného formátu do druhého;
 3. Funkcia vytvárania DVD: pomocou programu môžete vytvoriť a napáliť plnohodnotný disk DVD a prehrať ho na akomkoľvek bežnom prehrávači;
 4. VSDC Free Video Editor funguje vo všetkých populárnych verziách systému Windows: 7, 8, 10 (32/64 bitov).

Všeobecne odporúčam vyskúšať tento multifunkčný editor. Myslím, že budete spokojní ...

*

Shotcut

Webová stránka: //shotcut.org/

Ďalším veľmi solídnym editorom, ktorý podporuje desiatky video, zvukových a obrazových formátov. Umožňuje vám ľahko a rýchlo prevádzať z jedného formátu do druhého a vytvárať si vlastné videá a klipy.

Princíp práce s programom je šialene jednoduchý: najskôr pretiahnete všetky svoje videá do rozhrania a umiestnite ich na časovú os, až potom urobíte úpravy a zmeny (použijete filtre, prechody, upravíte farby, ostrosť atď.).

Mimochodom, čo je ešte pútavejšie, editor si pamätá postupnosť všetkých vašich zmien, a ak sa niečo stane, môžete ktorúkoľvek z týchto operácií kedykoľvek rýchlo vrátiť späť.

Shotcut - pridať filter

Hotové video v aplikácii Shotcut je možné previesť do ľubovoľného dostupného formátu videa (mimochodom, sú podporované všetky formáty poskytované knižnicami ffmpeg a libav). Chcem tiež poznamenať, že editor dokáže prekódovať bez straty - v režime LOSLESS (v poslednej dobe tak populárnom!).

Shotcut okrem zvuku a videa umožňuje pracovať a pridávať obrázky a fotografie k videám. Podporované sú všetky populárne formáty: BMP, GIF, JPEG, PNG, SVG, TGA, TIFF atď. Mimochodom, ľubovoľnú snímku z videa môžete uložiť do samostatného obrázka.

Režimy videa. Pôsobivé? / Shotcut

Shotcut podporuje viac monitorov, režimy s oknami a na celú obrazovku. Chcem tiež poznamenať, že editor plne podporuje funkciu Drag and drop. pretiahnite ľubovoľný prvok myšou a umiestnite ho na požadované miesto (nič zložité ...).

Mimochodom, a čo je dôležité, Shotcut umožňuje pracovať s videom vo veľmi vysokej kvalite (s rozlíšením 4K UHD). Editor podporuje všetky moderné verzie Windows 7, 8, 8.1, 10. Program si všeobecne zaslúži rešpekt, každému odporúčam zoznámiť sa a otestovať.

*

Editor videa Movavi

Webová stránka: //www.movavi.ru/

Rýchlo sa rozvíjajúci redaktor sa za posledných pár rokov stal jedným z lídrov v tomto segmente. Tento program kombinuje všestrannosť s jednoduchým používaním a učením (čo je pre začínajúcich videoamatérov mimoriadne dôležité).

Okrem toho nemôžem poznamenať, že vývojári s algoritmami pracovali vážne a video je komprimované dostatočne rýchlo (ako môžete predbehnúť DVD na HDD za 10 - 15 minút ?!).

Pokiaľ ide o funkčnosť editora: umožňuje vám strihať a lepiť videá, aplikovať nádherné filtre a tituly, pridávať hudbu a efekty do videa. Na východe môžete dostať nádherné video, za ktoré sa nehanbíte ukázať svojim priateľom a známym!

Import videí do Movavi

Celá práca s programom je zostavená z niekoľkých krokov (prejdením každého z nich si sami nenápadne vytvoríte klip).

Krok 1 - pridanie videa

Najskôr do programu pridajte video, môžu to byť rôzne video súbory a zvukové nahrávky formátu: AVI, MOV, MP4, MP3, WMA a mnoho ďalších. Mimochodom, program umožňuje digitalizovať videokazety, pridávať video z kamery a kamery, zaznamenávať zvuk z mikrofónu.

Krok 2 - úprava videa

Ďalej budete musieť z videa vystrihnúť a vystrihnúť nepotrebné fragmenty, video otočiť (poznámka: napríklad pri fotografovaní do telefónu je video často obrátené), pridať fotografie a pripojiť ich k videu.

Krok 3 - vylepšenie videa

Tento krok môžete preskočiť. Tu môžete zmeniť jas a kontrast obrazu, pokúsiť sa odstrániť chvenie fotoaparátu, pokúsiť sa vylepšiť obraz pomocou automatických filtrov.

Prechody v Movavi

Krok 4 - filtre, efekty

Ďalej do videa pridajte filtre a efekty. Tento program obsahuje viac ako 160 rôznych efektov pre vaše video!

Krok 5 - kredity

Ďalším krokom je pridávanie titulov. Napríklad pred video môžete vložiť, kedy a za akých okolností bolo natočené, kto je autor, kto video zaznamenal a pod.

Tituly Movavi

Krok 6-7 - zvuk

Krok 6-7 súvisí so zvukom. Môžete načítať akékoľvek zvukové súbory z pevného disku (MP3, Wav, PCM atď.), Alebo nahrávať hlas z mikrofónu alebo nahrávať zvuk z MIDI klávesníc, syntetizátorov atď. Z ľubovoľného zariadenia.

Tento program vám umožňuje spracovať a vylepšiť kvalitu zvuku, napríklad ekvalizér vám pomôže nastaviť požadovaný štýl: jazz, elektronika, tanec atď. Môžete tiež odstrániť nadmerný šum, zvýšiť hlasitosť zvuku a použiť efekt: echo, rádio, voda atď.

Krok 8 - export / uloženie výsledného videa

Všeobecne platí, že v štádiu ukladania môžete video nahrať priamo do sociálnych sietí. sieť, alebo ho môžete uložiť do počítača, telefónu, tabletu atď. Na mnohých zariadeniach má Movavi už pripravené šablóny, nemusíte ani špecifikovať nastavenia. Všetko, čo v programe potrebujete, je už nakonfigurované za vás!

*

Bolide filmový tvorca

Web pre vývojárov: //movie-creator.com/rus/

Poznámka: v bezplatnej verzii editora bude na hotovom videu umiestnené malé logo.

Tento editor sa od väčšiny líši svojimi nízkymi systémovými požiadavkami (napríklad dobre funguje aj pri rozpočtových procesoroch Intel Atom).

Napriek tomu však stojí za zmienku, že program Movie Creator má všetky základné základné funkcie na spracovanie a úpravu videa: prechody, efekty, prácu so zvukovými a obrazovými stopami (strihanie, lepenie, akcelerácia atď.).

Bolide Movie Creator - snímka obrazovky hlavného okna

Vlastnosti:

 1. podpora všetkých hlavných video formátov: AVI, MPEG, VOB, MP4, WMV, 3GP, MOV, MKV;
 2. desiatky vstavaných prechodov a efektov;
 3. minimalistické rozhranie (jednoduché a intuitívne);
 4. nízke systémové požiadavky (mimochodom, podporuje hardvérovo akcelerovanú kompresiu videa);
 5. schopnosť kopírovať hotové video;
 6. veľa video lekcií pre dôstojníkov. webovej stránky programu.

*

VirtualDub

Webová stránka: //www.virtualdub.org/

Môj príklad úprav vo VirtualDub: //ocomp.info/kak-konvertirovat-video-instr.html

Tento program s pomerne starým rozhraním a zdá sa, že nevyniká ničím zvláštnym. Je však vynikajúci na rýchle a ľahké spracovanie ľubovoľného videosúboru! Napriek svojej malej veľkosti (niekoľko megabajtov) dá VirtualDub šancu každému hromadnému editorovi!

Napríklad pomocou VirtualDub môžete ľahko komprimovať video tak, aby sa zmestilo na flash disk alebo disk, môžete tiež vystrihnúť tituly, reklamy, určité fragmenty (a skutočne konvertovať samotné video).

Pridajte k tomu možnosť zapojiť stovky videofiltrov (ktoré navrhujú rôzni remeselníci).

Možnosti úpravy videa / VirtualDub

Mimochodom, základná verzia programu má všetky základné filtre: zvýšenie / zníženie hlasitosti, orezanie rohov, otočenie videa, zmena jeho rozlíšenia, zmena snímkovej frekvencie atď.

VirtualDub tiež umožňuje strihať a vkladať videá. Navyše to dokáže v takmer akomkoľvek formáte (nie každý program to bude opakovať!).

Odstraňovanie nepotrebných častí / VirtualDub

Kľúčové vlastnosti tohto nástroja:

 1. akékoľvek spracovanie videa: rezanie, lepenie, otáčanie, zmena rozlíšenia, orezanie okrajov atď.
 2. podpora väčšiny video formátov: AVI, MPEG, MPG, DAT, DIVX, MPV, MP3, AVS atď .;
 3. schopnosť pripájať filtre, ktorých sú tisíce (čo znamená, že možnosti programu je možné kedykoľvek rozšíriť!);
 4. spracovanie veľkých súborov: viac ako 2 GB;
 5. schopnosť spracovávať zvuk;
 6. užívateľsky prívetivé rozhranie s ruským menu;
 7. podpora všetkých verzií systému Windows (vrátane Windows 10).

Z nedostatkov by som vyzdvihol azda len jeden: program koniec koncov nie je pre začiatočníkov príliš priateľský. Tých. tu nenájdete žiadne tipy (aj keď existuje pomoc!), ktoré vás prevedú jednotlivými krokmi a ukážu vám, čo máte robiť a kde ďalej kliknúť. Po zvládnutí tohto programu však budete môcť pomocou videa vyriešiť desiatky úloh bez toho, aby ste sa uchyľovali k rôznym „video príšerám“ a nestrávili veľa času!

Všeobecne odporúčam program na povinné použitie všetkým, ktorí pracujú s videom tak či onak.

*

VideoPad

Webové stránky: //www.nchsoftware.com/videopad/ru/

Mimochodom, bezplatná verzia je k dispozícii iba na nekomerčné domáce použitie.

Multifunkčný program na strih videa, ktorý môže používať aj používateľ, ktorý si včera sadol za počítač! ✌

Hneď chcem poznamenať, že vývojári pristupovali k rozhraniu veľmi opatrne: je to jednoduché a priame, umožňuje vám to upravovať a získať video (klip) podobné tým, ktoré sa robia v profesionálnych štúdiách!

Ak chcete začať upravovať svoje video, jednoducho ho pretiahnite do svojho projektu a pridajte ho na časovú os. Potom budete mať prístup k desiatkam filtrov a prechodov (viac ako 50!), Možnosť meniť rýchlosť prehrávania, vystrihnúť nepotrebné rámčeky, pridať tituly atď.

VideoPad spracovanie videa / hlavné okno

Program implementuje úžasné nástroje na prácu so zvukom:

 1. môžete si vytvoriť vlastné zvukové stopy filmu pomocou špeciálov. Nástroj MixPad;
 2. pridať svoje vlastné hlasové komentáre (potrebujete dobrý mikrofón!);
 3. pridať zvukové efekty (existuje bezplatná knižnica efektov).

Práca s videom je tiež veľmi efektívna:

 1. je implementované jemné doladenie farieb, jasu, kontrastu;
 2. desiatky rôznych účinkov;
 3. video je možné spomaliť, zrýchliť, obrátiť atď .;
 4. ak vaše video nie je natočené vo vysokej kvalite (napríklad sa trasie fotoaparát), môžete tento efekt znížiť pomocou stabilizátora;
 5. schopnosť pridávať fotografie a obrázky;
 6. podpora filtrov a doplnkov z VirtualDub (je to všeobecne super)!

Exportujte hotové video na sociálne médiá sieť, HDD atď. / VideoPad

Výsledné video je možné jednoducho uložiť na pevný disk alebo ho môžete napáliť na disk alebo prenosné zariadenie (navyše existuje možnosť rýchleho načítania v sociálnych sieťach). Mimochodom, program dokonca zabudoval do možnosti exportovať 3D video (v poslednej dobe tak populárne).

Všeobecne vynikajúci editor s množstvom jedinečných funkcií, ktoré v iných analógoch nenájdete. Odporučiť!

*

OpenShot

Webová stránka: //www.openshot.org/

OpenShot je neuveriteľne výkonný, ale jednoduchý editor videa. Dizajn programu bol vyvinutý špeciálne pre ľahké a rýchle zvládnutie aj pre začínajúcich používateľov.

Ak chcete začať s editorom: stačí spustiť program, pridať požadované video a preniesť ho na stopu ... Pozri príklad nižšie.

OpenShot - hlavné okno

Hlavné výhody:

 1. editor je možné používať v systémoch Linux, Mac a Windows;
 2. rýchle „nožnice“ na orezávanie videa (video môžete rozdeliť na časti alebo z neho odstrániť niečo nepotrebné len za 2–3 kliknutia!);
 3. za prítomnosti špeciálneho. nástroje, napríklad na stmavenie / zosvetlenie videa, zvýšenie / spomalenie rýchlosti prehrávania atď .;
 4. neobmedzený počet stôp (audio aj video);
 5. zabudované video efekty: farebný tón, rozmazanie, pruhy atď. (pozri snímku obrazovky nižšie);
 6. podrobné nastavenie zvuku (zvukové stopy);
 7. zabudovaný editor hlavičiek;
 8. dostupné vykreslenie 3D animácie;
 9. podpora pre 70 jazykov (vrátane ruštiny a angličtiny)!

Efekty OpenShot

*

HitFilm Express

Stránka pre vývojárov:  //fxhome.com (na podporu ruštiny - crack je potrebné stiahnuť samostatne)

Odkaz na Softonic: //hitfilm-express.en.softonic.com

Bezplatná a výkonná aplikácia na spracovanie videa. Pre začiatočníka bude trochu ťažké okamžite si osvojiť taký editor, avšak tento program má množstvo nespochybniteľných výhod: 400 efektov na palube, úplné pokyny na obsluhu, podpora takmer každého formátu videa ...

Mimochodom, treba poznamenať, že má pre tento druh softvéru trochu neštandardný dizajn.

HitFilm Express Editor

Vlastnosti:

 1. veľké množstvo efektov (nemá zmysel niekde niečo hľadať a sťahovať si to osobitne);
 2. schopnosť vytvárať svoje vlastné efekty!
 3. existuje návod na riešenie všetkých typických úloh;
 4. ľubovoľný počet stôp;
 5. nepodporuje 32-bitové systémy!
 6. program je pomerne náročný na hardvér (počas inštalácie môže hlásiť, že váš počítač nespĺňa požiadavky na používanie všetkých možných nástrojov).

*

Wondershare filmora

Webové stránky: //ru.wondershare.com/video-editor/

Poznámka: bezplatná verzia má vodoznak ...

Veľmi solídny video editor, ktorý umožňuje orezávať a upravovať väčšinu video formátov pomocou niekoľkých kliknutí myšou.

Dizajn programu je klasický: vľavo sa nachádzajú nástroje (efekty, import súborov, prechody atď.), Vpravo je okno s ukážkou, v dolnej časti - zvukové a obrazové stopy.

Filmora 9 / hlavné okno

Hneď by som rád poznamenal obrovské množstvo predinštalovaných filtrov, efektov, prechodov (podľa vývojárov ich je viac ako 300!).

Prechody

Ak navyše neviete, ako vykonať akciu, je tu zabudovaný online pomocník (v ruštine!).

Online pomoc

Vlastnosti:

 1. veľké množstvo efektov, prechodov, úvodných obrazoviek atď .;
 2. priateľské rozhranie;
 3. existuje režim pre automatické zlepšovanie kvality videa;
 4. funkcia na skrytie tvárí vo videu (napríklad ak nechcete zobraziť všetkých ľudí, ktorí boli natočení v určitom rámci);
 5. funkcia detailu (môžete rýchlo priblížiť požadovanú oblasť);
 6. zabudovaná online pomoc;
 7. na uloženie videa vás editor požiada o registráciu.

*

PS

Za zmienku stojí niekoľko platených a veľmi kvalitných redaktorov: Sony Vegas Pro, Adobe Premiere Pro, Pinnacle Studio, Lightworks Pro (v článku som ich neuvažoval, keďže išlo iba o bezplatné * produkty).

„Free“ však neznamená, že sú zlé, s ich pomocou môžete vytvárať veľmi kvalitné videá (prakticky, profesionálne). Myslím si, že ak získate skúsenosti, potom nebude každý používateľ schopný povedať, či ste video vytvorili sami, alebo si ho stiahli z nejakého profesionálneho štúdia! ?

*

Týmto je článok uzavretý, ďakujeme za pozornosť!

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 29.01.2017

Článok prepracovaný: 8. 10. 2020