Cloudové úložisko: čo, ako, prečo? Ako pripojiť cloudovú jednotku k Windows, Android - bezpečné uloženie súborov v cloude, dostupné kedykoľvek a kdekoľvek

Dobrý deň!

V poslednej dobe sa stále častejšie počujem otázky o cloudové úložisko, oblačnosti, cloud disku apod V skutočnosti, za všetkými týmito slovami, jedna vec je skryté: môžete mať svoj vlastný pevný disk, na internete (obrazne), napríklad, 10 - 100 GB. ?

Môžete na ňu umiestniť akékoľvek súbory: fotografie, videá, programy, hry atď. (relevantné napríklad pre telefón, ktorý často nemá dostatok pamäte: namiesto jednotky flash môžete pripojiť cloud a automaticky tam nahrávať fotografie).

A hlavná výhoda cloudu: dáta môžete získať z ľubovoľného zariadenia pripojeného k internetu: telefónu, tabletu, počítača atď. Je pohodlné prenášať súbory z jedného zariadenia do druhého, zdieľať odkazy s priateľmi na súbory, ktoré potrebujete.

A možno by som vyzdvihol ešte jednu výhodu cloudovej jednotky: jej spoľahlivosť a bezpečnosť súborov v nej uložených.

Ktokoľvek, kto niečo povie, ale vaše súbory v rovnakom telefóne sú vystavené oveľa väčšiemu riziku: predstavte si, že vám spadne telefón omylom (alebo že sa naň niečo vyleje) - a to je všetko, neexistujú žiadne súbory.

Cloudové úložisko je iná záležitosť: aj keď je telefón alebo počítač úplne mimo prevádzky, po pripojení z iného zariadenia budete mať opäť prístup k svojim súborom.

Myslím, že som dal dosť výhod! Všeobecne som v článku chcel hovoriť o tom, ako si pre seba taký cloud vytvoriť, ako sa k nemu pripojiť a nakonfigurovať ho.

Takže ...

*

Kde získať cloudový disk: najlepšie služby

S popularizáciou cloudového úložiska sú služby tohto druhu čoraz viac. Mnoho používateľov prenasleduje iba množstvo miesta prideleného súborom ...

Medzitým by som tiež odporučil výber spoľahlivých a časovo overených spoločností. A použitie disku s vysokou rýchlosťou prístupu (aj keď menšou) je príjemnejšie ako pomalé.

Tu sú tie najlepšie ...

Som ndex disk

Webová stránka: //disk.yandex.ru/

Jedna z najpopulárnejších cloudových služieb od spoločnosti Yandex. Mnoho používateľov navyše už má poštu z tejto služby, čo znamená, že nebudú žiadne problémy s pripojením disku.

Hlavné výhody:

 1. vysoká rýchlosť prístupu;
 2. dostatočne veľký disk (v čase publikovania článku dajú hneď po registrácii 15 GB);
 3. pri registrácii a nahraní fotografie z vášho smartfónu dávajú ďalších 32 GB priestoru!
 4. je možné automaticky nahrávať fotografie z telefónu na disk Yandex;
 5. na disku Yandex môžete prezerať a upravovať dokumenty Word, Power Point (poznámka: prezentácie) a Excel (bez ďalších programov), upravovať a vylepšovať fotografie (tiež bez dodatočného editora a znalostí) - všetko funguje automaticky a je určené pre nepripraveného používateľa );
 6.  môžete ľahko a rýchlo zdieľať svoje fotografie s ostatnými používateľmi (napríklad stačí zdieľať súbor a vložiť naň odkaz (môžete dokonca nastaviť heslo tak, aby sa stiahlo iba zopár vybraných));
 7. spolu s diskom - do počítača bude nainštalovaný pohodlný program s mini-editorom na rýchle vytváranie snímok obrazovky.

Mimochodom, ukážem ďalší popis a konfiguráciu cloudového disku, len na príklade disku Yandex. V zásade platí, že pri všetkých službách je práca postavená rovnako ...

Cloud @ mail .ru

Webová stránka: //cloud.mail.ru/

Podobná služba cloudového disku od Mail.ru (známa poštová služba). Mimochodom, ak budete postupovať podľa všetkých odporúčaní služby, získate až 100 GB diskového priestoru (relevantné v deň publikovania článku)!

Hlavné výhody:

 1. súbory na disku sú prístupné zo smartphonu a počítača;
 2. vysoká spoľahlivosť hostovaných súborov;
 3. schopnosť automaticky sťahovať fotografie z telefónu;
 4. úplná integrácia s poštou (je veľmi výhodné napríklad priložiť súbory k listu priamo z cloudovej jednotky!);
 5. rýchla schopnosť zdieľať súbory s akýmkoľvek iným používateľom na internete.

disk Google

Webové stránky: //www.google.com/intl/ru_ALL/drive/

Pre tých, ktorí využívajú služby (napríklad poštu) od spoločnosti Google -  bude Google Drive užitočný. Po registrácii získate 15 GB priestoru na ukladanie ľubovoľných súborov: obrázkov, videí, archívov atď. Ak nie je dostatok miesta, potom za ďalšiu malú platbu - dá sa výrazne rozšíriť!

Obzvlášť by som rád poznamenal, že keď ste si takýto disk zaobstarali od spoločnosti Google, nebudete si musieť do počítača inštalovať ani Word a Excel. súbory tohto formátu môžete upravovať a vytvárať priamo z Disku Google.

Google Cloud Drive je úzko integrovaný s ostatnými službami Google. Môžete napríklad ľahko priložiť súbory a odoslať ich poštou. Všeobecne dobrý konkurent pre prvé dve služby.

Dropbox

Webové stránky: //www.dropbox.com/ru/

Táto služba ponúka cloudové úložisko od roku 2007 (staršie ako mnoho konkurentov). Oproti nim ponúka vo voľnej verzii oveľa menej miesta, iba 2 GB. Ale môžete rozšíriť priestor podľa odporúčaní vývojárov, alebo získať 1 TB priestoru (alebo viac) za relatívne malú platbu mesačne (~ 8 $). Môže byť ťažké nájsť taký obrovský úložný priestor, ak si chcete napríklad zálohovať celý pevný disk.

Pokiaľ ide o zvyšok, služba je podobná ako predchádzajúce: existujú všetky rovnaké veci na načítanie, synchronizáciu, prácu s dokumentmi atď. Mimochodom, služba podporuje ruský jazyk v plnom rozsahu.

Jeden pohon

Webové stránky: //onedrive.live.com/about/ru-ru/plans/

Služba One Pohon zabezpečuje dobre známej spoločnosti Microsoft. V bezplatnej verzii získate 5 GB disk. Ale za ~ 2 500 rubľov. môžete získať 1 TB (1 000 GB) disk ročne. Súhlaste s tým, že názov tak priestranného disku môžete prenášať a pracovať so stovkami fotografií a videí.

S diskom môžete pracovať takmer z ľubovoľného zariadenia: na počítačoch PC, Mac a zariadeniach so systémom Android a iOS. So súbormi z programov Word, Excel, PowerPoint a OneNote môžete pracovať ako jeden alebo niekoľko používateľov naraz. Súhlaste s tým, že vytváranie dokumentov v 2-3 je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Mimochodom, vo OneDrive sa fotografie, ktoré sa nahrajú do služby, automaticky označia podľa toho, čo je na nich zachytené. Vďaka tomu ich pomocou albumov na OneDrive môžete ľahko usporiadať a rýchlo nájsť tie fotografie, ktoré práve potrebujete (super vec pre tých, ktorí majú veľa fotiek).

*

Pripojenie disku Yandex (cloud) k systémom Windows a Android

A teda budem predpokladať, že ? váš e-mail je už zaregistrovaný. Najjednoduchší spôsob pripojenia jednotky v systéme Windows aj Android je teraz inštalácia vyhradených aplikácií. Toto sa deje štandardným a ľahkým spôsobom, takže nebudem podrobne popisovať. Odkazy na stiahnutie pre tieto aplikácie sú uvedené nižšie.

Aplikácia disku Yandex (pre PC): //disk.yandex.ru/download/#pc

Disková aplikácia Yandex pre smartphone: //disk.yandex.ru/download/#mobile

Stiahnite si aplikáciu pre Windows

Po inštalácii aplikácie na PC / notebooku - v časti „Tento počítač“ uvidíte odkaz na „Yandex. Disk“ (ako na snímke obrazovky nižšie ?). Teraz tam môžete nahrať ktorýkoľvek zo svojich súborov a priečinkov.

Disk Yandex v priečinku Tento počítač

Možno jediná nevýhoda: na prístup k svojim súborom na takomto disku potrebujete internet (a najlepšie rýchly fast).

Na smartfóne budete mať po nainštalovaní aplikácie odkaz na „Disk“ , ktorý otvoríte a okamžite získate prístup k svojim súborom. Mimochodom, pre inštaláciu aplikácie na smartphone - Yandex dáva 32 GB!

Disk v smartfóne

Teraz je možné súbory z počítača (notebooku) preniesť do telefónu (a naopak) v priebehu niekoľkých minút (nie je potrebné sťahovať a inštalovať žiadne ovládače do telefónu). Pohodlne!

Disk v smartfóne: moje súbory a fotografie

*

Ako sieťová jednotka

Mimochodom, v systéme Windows môže byť cloudová jednotka od spoločnosti Yandex pripojená ako bežná sieťová jednotka (bez inštalácie ďalšieho softvéru). To môže byť v niektorých prípadoch veľmi užitočné.

Ako sa to deje:

 1. Účet Yandex je vytvorený (ako obvykle), takže existuje používateľské meno a heslo;
 2. Potom musíte otvoriť Prieskumník vo Windows, kliknúť pravým tlačidlom myši na „Sieť“ v ľavej časti a z ponuky zvoliť „Mapovať sieťovú jednotku ...“ (ako v príklade nižšie);

  Namapujte sieťovú jednotku

 3. Potom do riadku „priečinok“ zadajte adresu: //webdav.yandex.ru a kliknite na „hotovo“.

  Priečinok pripojenia

 4. Potom zadajte svoje užívateľské meno a heslo pre svoj účet a stlačte OK (mimochodom, nezabudnite, že je potrebné zadať bez „@ yandex.ru“ a iných koncoviek).

  Prihlasovacie meno a heslo

 5. Ďalej, ak by všetko dobre dopadlo,

  Sieťová jednotka bola úspešne pripojená

*

Ako zdieľať súbory s priateľmi, ako prenášať súbory

Spravidla platí, že keď je napríklad smartphone pripojený k disku Yandex a existuje pripojenie Wi-Fi, všetky fotografie sa automaticky synchronizujú a nahrajú na cloudový disk. Ďalej uvádzame niektoré bežné úlohy.

Preneste súbory alebo fotografie medzi smartfónom a počítačom

Všeobecne je všetko veľmi jednoduché:

 1. Najskôr vyhľadajte vo svojom smartfóne (napríklad Android) fotografie, ktoré chcete nahrať na cloudovú jednotku, vyberte ich (číslo 1 na snímke obrazovky nižšie). Potom stlačte tlačidlo zdieľania (číslo 2 na obrazovke nižšie) a v zozname vyberte „Yandex disk“ (číslo 3 na obrazovke nižšie).

  Ako zdieľať súbory zo smartphonu

 2. Ďalej vyberte priečinok na jednotke Yandex, do ktorého chcete nahrať súbory, a kliknite na tlačidlo „Nahrať“ .

  Kam sťahovať súbory na disku Yandex

 3. V skutočnosti stačí otvoriť prieskumník v systéme Windows, prejsť na jednotku Yandex a zobraziť priečinok, do ktorého ste súbory uložili. Pohodlné a rýchle!

Preneste súbory zo smartphonu alebo počítača do smartphonu alebo počítača niekoho iného

Ak potrebujete preniesť obrázky alebo súbory priateľovi, známym, príbuzným - môžete ich zdieľať a poskytnúť odkaz na ich stiahnutie.

Ak to chcete urobiť, musíte otvoriť Prieskumník v systéme Windows a prejsť na jednotku Yandex. Ďalej vyhľadajte súbor alebo priečinok, ku ktorému chcete povoliť prístup. V mojom príklade som vybral súbor.

Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na požadovaný súbor a v rozbaľovacej kontextovej ponuke zvoliť možnosť „Yandex disk - skopírovať verejný odkaz“ .

Teraz môže byť tento odkaz vyhodený (napríklad poštou, formou SMS, cez Skype, Viber atď.) Pre kohokoľvek, kto to potrebuje, a bude si môcť stiahnuť vaše súbory.

Skopírovať verejný odkaz

Ak chcete vedieť, na ktoré súbory ste poskytli odkazy, alebo chcete v priebehu času odstrániť odkazy na stiahnutie určitých súborov, stačí prejsť na disk Yandex, otvoriť v ľavom menu položku „Odkazy“ a zobrazí sa zoznam súborov, ktoré ste predtým zdieľali s niekým. Na tejto karte môžete odstrániť všetko, čo ste predtým zdieľali.

Kde vidieť verejné odkazy v Yandexe

*

To je všeobecne všetko, o čom som vám v tomto článku chcel povedať.

Odporúčam zálohovať dôležité súbory a dokumenty a uložiť ich do cloudu. Veľmi pohodlne!

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 02.07.2017

Oprava: 30.01.2020