Windows 10 sa nenainštaluje: bežné dôvody a riešenia

Dobrý čas!

Áno ... pod mostom pretieklo veľa vody od Windows 95/98 ...

Ak chcete nainštalovať nový operačný systém Windows 10 - Microsoft zverejnil špeciálnu ponuku. nástroj na prípravu zavádzacieho média, existuje pôsobivá sekcia pomocníka, je možné jednoducho predbežne aktualizovať váš operačný systém. Predtým nič také nebolo možné ? ...

Všetky tieto opatrenia však nepomáhajú vyhnúť sa rôznym problémom a chybám pri pokuse o inštaláciu operačného systému. Pretože Veľa otázok v tejto kategórii je kladených vždy, rozhodol som sa ich skombinovať a trochu štruktúrovať, to všetko uviesť do samostatnej poznámky.

Poznámka: Materiál uvedený nižšie je samozrejme relevantný pre tie prípady, keď na obrazovke nemáte zjavný problém / chybu (napríklad s rovnakou modrou obrazovkou ...), a nie je úplne jasné, prečo inštalácia sa nespustí / pokračuje ...

Pomôcť!

Ako správne nainštalovať Windows 10 z USB flash disku [podrobné pokyny] - //ocomp.info/ustanovka-windows-10.html

*

Hlavné dôvody, prečo nemôžete nainštalovať Windows 10

Systém BIOS / UEFI nie je nakonfigurovaný na zavádzanie z inštalačnej jednotky

Podľa mojich pozorovaní (?) má väčšina používateľov problém so spustením inštalácie operačného systému Windows po vytvorení bootovateľnej jednotky USB flash (tj. Počítač iba nabootuje starý operačný systém, nevenuje pozornosť pripojeniu inštalačnej jednotky k USB.) .).

Stáva sa to vo väčšine prípadov kvôli skutočnosti, že systém BIOS nie je správne nakonfigurovaný (alebo je bootovacia jednotka USB flash napísaná nesprávne). Pretože sa rozhranie BIOS / UEFI veľmi líši od systému Windows (plus rôzne verzie firmvéru), absencia ruského jazyka - pri tom všetkom nie je ani zďaleka ľahké sa okamžite orientovať ...

Všeobecne platí , že aby sa predišlo všetkým týmto nejasnostiam, je podľa môjho názoru oveľa jednoduchšie stiahnuť z inštalačnej jednotky USB použitie bootovacej ponuky (Boot Menu).

Môžete to nazvať - ​​stačí stlačiť špeciál ihneď po zapnutí PC / notebooku. kláves (napríklad na notebookoch ASUS - zvyčajne sa jedná o tlačidlo ESC . Často sa vyskytujú aj F1, F2, F10).

Pomôcť! 

Klávesové skratky na otvorenie ponuky Boot (pre rôznych výrobcov) - //ocomp.info/goryachie-klavishi-dlya-vh-bios-boot-menu.html

Príklad bootovacej ponuky

Zavádzacia ponuka je zoznam zariadení (jednotiek), z ktorých sa môžete pokúsiť zaviesť systém (pozri fotografiu vyššie). Ak je vaša jednotka USB flash správne zaznamenaná, bude na zozname a musíte ju iba vybrať a stlačiť kláves Enter ...

Pre referenciu!

Ako nakonfigurovať systém BIOS (UEFI) na zavedenie z jednotky USB flash alebo disku (CD / DVD, USB, SD) - //ocomp.info/kak-nastroit-bios-dlya-zagruzki-s-diska-ili-fleshki. html

Zavádzacie médium (jednotka Flash) nie je správne napísané

Najčastejšie sa pri vytváraní inštalačného média (flash disku) vyskytujú nasledujúce chyby:

  1. zvoliť neoficiálny obraz ISO (ktorý sa v zásade nedá nainštalovať);
  2. napíšte nesprávny obrázok pomocou nevhodných nástrojov (najlepšie je použiť buď nástroj od spoločnosti Microsoft samotný, alebo Rufus);
  3. vytvorte bootovacie médium pre UEFI rovnakým spôsobom ako pre BIOS (poznámka: na nových počítačoch je teraz namiesto BIOSu spustený UEFI).

Aby ste sa tu neopakovali, odporúčam vám nasledujúce 2 pokyny:

  1. vytvorenie klasického bootovacieho USB kľúča - //ocomp.info/sozdanie-zagruzochnoy-usb-fleshki-windows-10.html
  2. vytvoriť bootovateľnú jednotku flash UEFI (GPT) pre „nové“ počítače / notebooky - //ocomp.info/zagruzochnuyu-uefi-gpt-fleshku.html

Pomôcť! Ako odlíšiť váš BIOS alebo UEFI - pozorne si pozrite fotografiu nižšie, rozdiel je viditeľný voľným okom (spôsob vstupu do systému BIOS / UEFI).

Bezdrôtová klávesnica nereaguje

Ak nemôžete zavolať do ponuky Boot Menu alebo do systému BIOS (a v dôsledku toho spustiť inštaláciu zo bootovacej jednotky USB flash), venujte pozornosť klávesnici. Faktom je, že ak používate Bluetooth, Wi-Fi a ďalšie typy bezdrôtových zariadení, väčšina z nich začne fungovať po načítaní operačného systému!

Bezdrôtová klávesnica / ako príklad

Existujú dva spôsoby, ako vyriešiť tento problém a vstúpiť do systému BIOS (Boot Menu):

  1. použite klávesnicu USB (mimochodom, venujte pozornosť tomu, ku ktorému portu USB ju pripojíte);
  2. ak už máte na disku nainštalovaný Windows (a plánujete ho preinštalovať), môžete do BIOSu vstúpiť pomocou jeho štandardných funkcií. Ďalšie informácie: //ocomp.info/kak-voyti-v-bios-iz-windows.html  (ak však klávesnica v tejto fáze nefunguje, systém BIOS nebudete môcť správne nakonfigurovať)

Bol vybraný neplatný obrázok ISO

Mnoho používateľov (na vytváranie bootovacích jednotiek flash / DVD) si nestiahne pôvodné obrázky ISO zo systému Windows od vývojára, ale rôzne zostavy z neoficiálnych stránok. Samozrejme, dosť často sa stretávajú s otvorene „rozbitými“ variantmi, z ktorých sa v zásade nedá nič zistiť ...

Pokiaľ ide o moderný operačný systém Windows 10, našťastie spoločnosť Microsoft zverejnila na svojich webových stránkach nástroj, ktorý umožňuje oficiálne stiahnutie ISO obrazu z OS (výberom bitovej rýchlosti a jazyka).

Preto, ak sa vo fáze inštalácie vyskytnú chyby, odporúčam tomu venovať pozornosť a ak vaša ISO nie je oficiálna, skúste ju vymeniť (ako bude uvedené).

Pomôcť!

Ako stiahnuť ISO obraz z OS Windows 10 [oficiálne a legálne] - //ocomp.info/kak-skachat-win10-legalno.html

Inštalácia OS sa objaví nanovo, po každom reštarte (uzavretý kruh)

Mnoho používateľov často urobí jednu „chybu“: Windows začnú inštalovať niekoľkokrát (v kruhu). Tých. vyberú disk, začnú kopírovať súbory, potom sa počítač reštartuje a znova vyberú disk atď. (po 2. alebo 3. iterácii pochopia, čo robia, niečo nie je v poriadku ...).

Opäť inštalačné okno

Aby ste tomu čelili, po tom, čo uvidíte, že súbory boli skopírované, je inštalácia komponentov a aktualizácia dokončená a počítač je zostavený za 10 sekúnd. reštart - stačí odpojiť USB kľúč z USB portu (vyberte DVD z mechaniky).

Súbory boli skopírované na váš pevný disk

Teda pri ďalšom zavedení počítača bude inštalácia OS pokračovať a nebude sa reštartovať (navyše už nemusíte stlačiť žiadne tlačidlá, aby ste vyvolali ponuku Boot Menu alebo konfigurovali systém BIOS!).

Poškodený (deaktivovaný) port USB

Ak počítač nereaguje na vložený USB flash disk a nevidíte ho v Boot Menu, urobte dve veci:

  1. skontrolujte, či je bootovacie médium napísané správne;
  2. funkčnosť USB portu.

Dôležitý bod navyše: pri inštalácii operačného systému sa neodporúča pripojiť jednotku USB flash k USB umiestnenému na prednej stene systémovej jednotky (po prvé, často tieto porty nie sú vôbec pripojené k základnej doske a po druhé , často začnú pracovať až po načítaní systému Windows).

Predné USB porty často nie sú pripojené vôbec ...

Patria sem aj rôzne adaptéry USB, porty na klávesnici atď. Mali by ste pripojiť bootovaciu jednotku k zadnej časti systémovej jednotky (ak je notebook - priamo k portu na skrinke zariadenia, bez rôznych „sprostredkovateľov“).

USB porty na klávesnici

K počítaču je pripojených veľa periférnych zariadení

Pred inštaláciou systému Windows vám odporúčam odpojiť od počítača / notebooku všetky nepotrebné veci: tlačiarne, skenery, pridať. monitory, rôzne adaptéry a pod.

Faktom je, že ak máte pripojený napríklad ďalší monitor, potom môže operačný systém počas procesu inštalácie nesprávne určiť, kam sa má obraz zobraziť, a v určitej fáze neuvidíte nič iné ako prázdnu „čiernu obrazovku“.

Počas inštalácie sa navyše môžete stretnúť s nedostatkom ovládača pre rôzne druhy vybavenia (čo tiež niekedy vedie k chybám a nemožnosti pokračovať v inštalácii) ...

Externý monitor pripojený k notebooku ...

Poznámka: samozrejme po deaktivácii pridania. zariadení, inštalácia sa odporúča začať odznova.

*

To je všetko, veľa šťastia!

Doplnky sú vítané ...

?