Zastaraný program Adobe Flash Player, doplnok blokovaný. Ako aktualizovať Flash Player

Otázka používateľa

Ahoj.

Snažím sa pozerať video na rovnakom webe, ale prehliadače Firefox a Chrome mi píšu, že doplnok Adobe Flash Player je zastaraný, a preto blokovaný.

Pokúsil som sa stiahnuť a nainštalovať novú verziu doplnku - webová stránka Adobe však hovorí, že mám v počítači najnovšiu verziu. Teraz neviem, čo mám robiť. Ako správne aktualizujem prehrávač Flash Player?

Dobrý deň všetkým!

V skutočnosti teraz na stránkach existuje veľa rôznych flashových animácií a v prípade problémov s programom Adobe Flash Player  je nemožné ich sledovať (môžu to byť hry, videá, hudba, rôzne animácie a ďalšie prvky).

Všeobecne platí, že s takýmto zádrhelom je jedným z prvých odporúčaní aktualizácia prehrávača Flash Player (nie je to však vždy možné). Vlastne o tom bude dnešný článok (mimochodom, postavím ho vo forme populárnych otázok / problémov ohľadom flash prehrávača, na ktoré musím dosť často odpovedať).

Takže ...

? Dôležité!

Spoločnosť Adobe oznámila, že na konci 20. roka prestane podporovať Flash Player. Prehliadače teraz na túto udalosť upozorňujú s mocou a hlavným.

Viac podrobností ->

*

Konfigurácia a aktualizácia aplikácie Adobe Flash Player

Ako aktualizovať program Adobe Flash Player na najnovšiu verziu

Automaticky

Možno je to úplne prvá a hlavná vec, ktorá pomáha vyriešiť problém, keď prehliadač odmietne prehrať nejaké video a nahlási zablokovanie doplnku Flash Player.

Ak chcete aktualizovať prehrávač Flash Player - odporúčam používať iba oficiálny web (odkaz je uvedený nižšie).

Dôležité!

Oficiálna stránka spoločnosti Adobe: //get.adobe.com/ru/flashplayer/

Na aktualizáciu a inštaláciu prehrávača Flash Player používajte vždy iba oficiálnu webovú stránku (uvedenú vyššie). Balíky aktualizácií na weboch tretích strán môžu obsahovať vírusy a nežiaduci softvér (potom sa objavia nepríjemné reklamy, ktoré sa dajú ľahko odstrániť ).

Spravidla prechodom na stránku pomocou odkazu vyššie bude váš prehliadač a operačný systém automaticky detekovaný (mimochodom, dávajte pozor na to, pokiaľ nie sú určené správne, budete musieť zvoliť verziu prehrávač manuálne, viac o tom nižšie) .

Poznačte si tiež začiarknutia vedľa ďalších aplikácií, ako napríklad „McAfee Security Scan“ (napríklad ich odmietam).

Nainštalovať teraz / s možnosťou kliknutia

V zásade platí, že ak sú prehliadač a OS správne definované, zadali ste ďalšie návrhy, potom zostáva kliknúť na jedno tlačidlo  „Inštalovať teraz“ . Po stiahnutí inštalačného súboru - stačí ho spustiť a počkať na dokončenie inštalácie. Myslím, že k tomu nie je čo ďalej komentovať ...

Dôležité! Pred inštaláciou prehrávača Flash zavrite prehliadač (v zásade vás na to upozorní samotný inštalátor pri spustení inštalačného súboru).

*

Manuálny (do najnovšej verzie)

Stáva sa, že keď prejdete na oficiálnu webovú stránku spoločnosti Adobe (poznámka: //get.adobe.com/ru/flashplayer/), aby ste automaticky aktualizovali prehrávač flash - buď to niekam presmeruje, nahlási chybu, alebo určí nesprávnu verziu prehliadač alebo OS. Ak si samozrejme stiahnete nesprávnu vec, videá z vášho webu z tohto dôvodu nebudú fungovať ☺.

Preto pre tento prípad existuje ďalší odkaz na oficiálnej webovej stránke Adobe (uvádzam ho nižšie).

Stránka na výber verzie prehrávača Flash Player - //get.adobe.com/ru/flashplayer/otherversions/

V zásade po vykonaní vyššie uvedeného odkazu stačí zvoliť verziu operačného systému (Windows XP, Vista, 7, 8, 10) a určiť prehliadač. Potom systém automaticky vyberie optimálnu verziu aplikácie Flash Player a ponúkne vám jej stiahnutie. Všeobecne je všetko jednoduché a rýchle.

Výber verzie aplikácie Adobe Flash Player

*

Ručne (vyberte archivovanú verziu)

Archivované verzie prehrávača Flash Player (nové + staré verzie) - //helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Táto stránka obsahuje rôzne verzie prehrávača Flash Player. Existujú nové aj staré. V niektorých prípadoch (napríklad keď nová verzia prehrávača nefunguje - stáva sa to vo veľmi zriedkavých prípadoch) bude možno potrebné nainštalovať staršiu verziu prehrávača flash. Takže bez tejto stránky by to bolo ťažké ...

*

Prečo program Adobe Flash Player nefunguje v prehliadači Google Chrome

Dôvod spočíva najčastejšie v skutočnosti, že v predvolenom nastavení sa prehliadač Chrome Flash Player spustí až po vašom povolení. Na jednej strane to zvyšuje bezpečnosť, na druhej strane to vytvára nepríjemnosti pre začínajúcich používateľov (a stráca to čas ☺).

Ako povoliť prehrávač Flash Player:

 • najskôr otvorte nastavenia prehliadača - stránka:  chrome: // nastavenia / obsah
 • (môžete prejsť na túto stránku s nastaveniami, prejsť do nastavení prehliadača a potom v sekcii „Osobné údaje“ kliknúť na tlačidlo „Nastavenia obsahu“)
 • potom v sekcii „Flash“ nastavte polohu posúvača na „Allow“ (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie).

  Flash // Chrome

Prehliadač Chrome vo všeobecnosti už má vlastný vstavaný prehrávač (a ten sa aktualizuje automaticky!). Niekedy sú s týmto komponentom problémy, preto odporúčam skontrolovať v „manuálnej“ verzii:

 • prejsť na stránku  chrome: // components /
 • potom nájdite v zozname komponentov „Adobe Flash Player“ a kliknite na tlačidlo „Skontrolovať dostupnosť aktualizácií“. Pozri príklad nižšie.

  Skontrolujte dostupnosť // Chrome

*

Flash Player je vo Firefoxe zakázaný a neaktualizuje sa

Vo Firefoxe nájdete Flash Player v časti Doplnky v sekcii Pluginy. Ak chcete otvoriť túto sekciu, kliknite na ikonu „tri pruhy“ v pravom hornom rohu prehliadača a potom vyberte sekciu „Doplnky“ (poznámka: ikona puzzle, príklad nižšie).

Doplnky pre Firefox

Ďalej v sekcii „Pluginy“ sa nachádza doplnkový „blesk rázových vĺn“ (toto je prehrávač). Oproti nej je prepínač - prepnite ho do režimu „Vždy zapnuté . Okrem toho si všimnite, či existuje návrh na jeho aktualizáciu (ako napríklad v mojom na snímke obrazovky nižšie).

Aktualizácia - stačí kliknúť na rovnomenné tlačidlo. Mimochodom, v nastaveniach prehľadávača Firefox to môžete nastaviť tak, aby sa všetky doplnky aktualizovali automaticky (viď ikona  nad zoznamom všetkých doplnkov) bez vašej účasti (čo je veľmi výhodné!).

Firefox - blesková vlna

*

Ako nainštalovať Flash Player na Windows 10, prehliadač EDGE

Ak máte Windows 10 a používate prehliadač Microsoft Edge, potom je Flash Player zabudovaný do samotného prehliadača a nemusíte ho inštalovať dodatočne. Tu je otázka často iná - skutočnosť je taká, že z mnohých dôvodov je pre mnohých v nastaveniach prehliadača vypnutá ...

Ak chcete povoliť doplnok Flash Player v Edge, musíte:

 • v pravom hornom rohu prehliadača kliknite na ikonu „tri bodky“ (nastavenia) a otvorte sekciu „Možnosti“ (pozri snímku obrazovky nižšie);
 • potom posuňte zoznam nastavení na koniec a kliknite na tlačidlo „Zobraziť ďalšie parametre“;
 • v zozname parametrov prepnite na "Zap" oproti požadovanej položke.

Ako povoliť Flash Player v prehliadači Edge

*

Ako úplne odstrániť Flash Player z Windows

Spravidla ho zvyčajne nie je potrebné odinštalovať, aby ste mohli aktualizovať Flash Player (pokiaľ nechcete nainštalovať staršiu verziu alebo sa aktualizácia nainštaluje až po odinštalovaní starej verzie prehrávača).

Tu je niekoľko spôsobov.

Metóda číslo 1

Asi najjednoduchší a najzrejmejší. Rovnako ako pri odinštalovaní ľubovoľného programu ho môžete odinštalovať. Musíte otvoriť ovládací panel (ako na to) Windows (adresa:  Ovládací panel \ Programy \ Programy a funkcie ), nájsť prehrávač v zozname programov a odinštalovať ho

Odinštalovanie pomocou ovládacieho panela systému Windows

Ak sa stalo, že v zozname programov nie je žiadny prehrávač, alebo sa pri odinštalovaní zobrazí chyba, že to nie je možné, vyskúšajte špeciálne. nástroj na čisté odstránenie iných programov zo systému Windows.

O takomto nástroji som písal tu: //ocomp.info/programma-dlya-udaleniya-programm.html

Metóda číslo 2

Na webových stránkach Adobe sa nachádza špeciálny nástroj ( poznámka: nazvaný, ako odinštalačný program ) na odstránenie prehrávača Flash z počítača.

Odkaz na odinštalovanie - //helpx.adobe.com/flash-player/kb/uninstall-flash-player-windows.html#main_Download_the_Adobe_Flash_Player_uninstaller

Musíte si ho teda stiahnuť, potom zavrieť prehliadač (a ďalšie aplikácie, ktoré používajú prehrávač Flash Player) a potom ho spustiť, čím sa prehrávač úplne odstráni zo systému Windows. Spravidla urobí všetko za vás samotná utilita.

*

To je pre mňa všetko.

Stránka bude počas jej fungovania doplnená ...

Ak máte svoje vlastné recepty na riešenie problémov, vopred ďakujem za doplnenie ...

Veľa štastia!