Ako nájsť produkt podľa čiarového kódu na obale

Dobrý deň!

Dnešná poznámka je čo najbližšie k životu ? ... (ak to tak môžem povedať).

Nie je to tak dávno, čo som potrebovala kúpiť detský krém: vo viacerých. obchody blízko domu tam neboli. Všimol som si, že na obale zo starej tuby je čiarový kód (sú to zvislé pruhy rôznej hrúbky, pod ktorými sú číslice, viď foto dole ?).

Ako sa ukázalo, pomocou tohto kódu môžete rýchlo nájsť nielen popis a podrobné vlastnosti produktu, ale aj ho kúpiť.

Ďalej uvádzame niekoľko slov o tom, ako to urobiť ...

Príklad čiarového kódu, ako vyzerá

*

? Mimochodom!

Produkt môžete vyhľadať aj podľa jeho fotografie (obzvlášť to platí pre chytľavé oblečenie). Zobraziť ďalšie podrobnosti

? Poznámka: Nižšie uvedený postup nie je explicitný. reklama určitých aplikácií. Jedna z možností je práve ponúkaná a je mimochodom celkom funkčná.

*

Vyhľadávanie produktov podľa kódu

? KROK 1

A tak najskôr potrebujeme smartfón s viac či menej kvalitným fotoaparátom (ktorý bude schopný prečítať malý čiarový kód z balenia). Napríklad môj experimentálny smartphone má 13-megapixelový fotoaparát (na moderné štandardy až tak nie) - a to je na našu úlohu viac než dosť!

Ďalej musíte do telefónu nainštalovať aplikáciu z obchodu Ozone (napríklad z Play Market). Podotýkam, že aj keď sa vám tento obchod z nejakého dôvodu nepáči, nemôžete si nič kúpiť, ale použiť ich softvér ako databázu, v ktorej sú milióny produktov!

Aplikácia z obchodu s ozónom

Samozrejme sa prehrabávame v tejto databáze ... ?

*

? KROK 2

Po spustení aplikácie venujte pozornosť jej lište vyhľadávania: je tu ikona čiarového kódu (táto funkcia je to, čo potrebujeme!).

Vyhľadávanie podľa kódu (pozri horné menu)

*

? KROK 3

Ďalej sa na obrazovke smartfónu zobrazí „štvorec“, do ktorého je potrebné umiestniť čiarový kód z obalu produktu. Spravidla po 2-3 sek. aplikácia od „Ozone“ vám automaticky nájde produktovú kartu (aj keď ešte nie je v predaji!).

Dôležité! Mal by byť umiestnený vodorovne pred fotoaparátom, aby čísla neboli obrátené ... Pozri príklad nižšie.

Naskenujeme kód a nájdeme jeho popis, cenu atď.

Asi niekto povie, že som špecialista. vyzdvihol predchádzajúci produkt (alebo možno kúpil od nich, aby ukázal, ako to funguje).

V skutočnosti: majú len obrovský základ tovaru a existuje toľko vecí, ktoré ste kúpili / kúpili v iných obchodoch (nižšie je príklad kvapiek do očí ?).

Nie je samozrejme potrebné kupovať od nich nájdený predmet (aj keď je to podľa mňa dodávka z Ozónu do všetkých miest v krajine), ale nájsť podrobný popis môže byť veľmi užitočné! Prinajmenšom preto, aby ste vedeli presne podrobnosti o konkrétnom produkte (recenzie, špecifikácie, výrobca atď.).

Nájdené očné kvapky

Iný príklad: obyčajný dezodorant (ani neviem, odkiaľ som ho vzal, len som otvoril skriňu, aby som našiel „niečo nepotrebné“, a vyskúšal som ozónovú základňu - tiež som ju našiel ... ?).

Nie je na sklade ... (dezodorant)

Poznámka: ak uvidíte, že produkt skončil, môžete si ho predplatiť (priamo v aplikácii Ozón a počkať, kým dorazí), alebo ho vyskúšať na trhu ? Yandex (napríklad).

*

? Mimochodom , v tej istej aplikácii Yandex Market môžete vyhľadávať produkt podľa čiarových kódov aj podľa vzhľadu . Ale rád by som poznamenal, že z nejakého dôvodu sa v kóde niečo zriedka nachádza (oveľa menej často ako v aplikácii Ozone), ale naoko je to veľmi, veľmi dobré.

Yandex-market - vyhľadávanie v aplikácii podľa kódu produktu a vzhľadu

*

Dodatky k téme - budú užitočné!

Veľa štastia!

?