ZyXEL Keenetic: ako vstúpiť do nastavení smerovača (my.keenetic.net)

Dobrý čas!

Smerovače ZyXEL sú jedným z najpopulárnejších na ruskom trhu. A, bohužiaľ, podľa môjho skromného názoru nie sú najproblémovejšie (bežné „vredy“: problémy s prihlásením do webového rozhrania, bugový firmvér, reštartovanie pri vysokom načítaní čipov, nie priateľské rozhranie na starých zariadeniach ... ).

V tomto dnešnom príspevku sa pokúsime vysporiadať s jedným z uvedených problémov, a to s tým, ako otvoriť hlavnú stránku nastavení.

? Poznámka! Všeobecne platí, že vo väčšine prípadov na konfiguráciu smerovača ZyXEL stačí otvoriť adresu: my.keenetic.net (stačí ju vložiť do panela s adresou prehliadača).

Hneď podotýkam, že ZyXEL má veľa modelov: Air, Extra, Lite, Omni, Giga, Ultra, Viva atď., Ale princíp fungovania je všade rovnaký (takže poznámka bude univerzálna)!

A tak, teraz bližšie k téme ...

*

Zadanie nastavení ZyXEL: krok za krokom

KROK 1

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripojiť smerovač do zásuvky (a uistite sa, že vykazuje známky života - napríklad LED diódy na ňom by sa mali rozsvietiť ... ✔).

Ako príklad - smerovač funguje

Ďalej musíte buď pripojiť počítač k smerovaču pomocou kábla LAN, alebo sa pripojiť k bezdrôtovej sieti Wi-Fi.

Poznámka: pri prvom pripojení k sieti Wi-Fi - heslo a prihlásenie sú uvedené na štítku umiestnenom na puzdre smerovača. Pozrite si ukážky štítkov v kroku 2 nižšie.

V každom prípade, bez ohľadu na to, ako pripojíte smerovač k počítaču, ikona siete na paneli Windows by sa pre vás mala jednoznačne zmeniť (pozri príklady nižšie).

Sieť Wi-Fi pripojená!

Žiadna sieť (smerovač nie je pripojený!). Ako príklad

KROK 2

A tak router funguje, počítač je k nemu pripojený. Teraz, aby ste otvorili nastavenia zariadenia, musíte spustiť prehliadač a prejsť na jednu z nasledujúcich adries (stačí adresu skopírovať do adresy URL prehliadača):

? my.keenetic.net

? 192.168.1.1

(Odkazy konkrétne neuvádzam, pretože nemusíte do adresného riadku prehliadača vkladať „//“! Rovnako nemusíte pridávať „www“ a ďalšie skratky ...)

Prvá adresa ( my.keenetic.net ) je univerzálna, mala by fungovať bez ohľadu na to, či boli zmenené predvolené nastavenia zariadenia výrobcom.

Upozorňujeme, že v prípade smerovača (u drvivej väčšiny modelov) existuje špeciálna funkcia. nálepka. Má niekoľko veľmi dôležitých parametrov: názov siete Wi-Fi a heslo k nej (potrebujete ho pri prvom pripojení cez Wi-Fi), adresa webového rozhrania zariadenia (nastavenia). Ako to vyzerá - viď obrázok nižšie.

Nálepky na tele modelov ZyXEL

KROK 3

Ďalej vás router „požiada“ o zadanie prihlasovacieho mena a hesla pre vstup do webového rozhrania zariadenia (tieto údaje sú uvedené na štítku, viď obrázok vyššie).

Predvolene je to:

? prihlásenie: admin

? heslo: admin alebo 1234 alebo {prázdne pole}

Upozorňujeme, že je potrebné zadávať malé písmená bez bodiek, pomlčiek, úvodzoviek atď.

Ak navyše smerovač hlási, že heslo nie je správne, skúste to vôbec bez neho a nechajte prázdne pole (tiež pri zadávaní uvidíte, aký jazyk je nainštalovaný - možno namiesto „admin“ bude napísané „fvsht“) .

KEENETIC Giga - prihlasovacie meno a heslo

Mimochodom, niektoré modely zariadení (napríklad KEENETIC Lite) majú nápovedu na prihlasovacie meno a heslo (pozri snímku obrazovky nižšie). Ostáva len vstúpiť do nich ...

KEENETIC Lite - samotný router si vyžiada heslo

KROK 4

Ak všetko prebehlo dobre, malo by sa pred vami zobraziť webové rozhranie zariadenia (v skutočnosti to vyzerá ako mini-web, ktorý má tucet sekcií a kariet, kde môžete zmeniť určité parametre).

Vo všeobecnosti sa tu rieši naša úloha (pretože v tomto článku nebolo potrebné hovoriť o zložitosti nastavení smerovača ...). Viac informácií tu: //ocomp.info/wi-fi-routeryi/

Hlavná stránka nastavení ZyXEL KEENETIC

Čo robiť, ak sa nemôžete prihlásiť

Docela populárna otázka ...

1) Prvý tip je celkom štandardný: reštartujte smerovač a počítač (prenosný počítač).

2) Ďalej venujte pozornosť svojmu prehliadaču: napríklad Opera môže mať predvolene povolenú sieť VPN! Ak je to tak, nebudete môcť vstúpiť do nastavení smerovača! Mimochodom, veľa doplnkov a doplnkov (antivírus, blokovanie reklám atď.) Môže tiež brániť načítaniu webového rozhrania smerovača.

Všeobecne pre tieto úlohy odporúčam používať prehliadač Internet Explorer (Edge).

Opera - VPN povolené!

3) Skontrolujte nastavenia siete. Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu Win + R, zadajte príkaz ncpa.cpl a stlačte kláves Enter. Ďalej otvorte vlastnosti aktuálneho pripojenia, potom IP verzie 4, a skontrolujte, či sa IP adresa a server DNS získavajú automaticky (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie).

Získajte IP automaticky

4) Ak sa stále nemôžete prihlásiť z počítača, skúste sa z telefónu pripojiť k sieti Wi-Fi a prejsť na ňu na  my.keenetic.net . V prípade akýchkoľvek problémov s počítačom môže táto metóda skutočne pomôcť.

Nie je to tak, že všetky modely smerovačov majú rozhranie optimalizované pre mobilné zariadenia a jeho používanie nemusí byť veľmi pohodlné ...

5) Ak všetky vyššie uvedené nepomohli, možno stojí za to resetovať nastavenia smerovača na predvolené hodnoty (predvolené z výroby). K tomu je na puzdre smerovača malé tlačidlo „Reset“ - zvyčajne ho stačí podržať ceruzkou po dobu 5-10 sekúnd.

Viac podrobností nájdete tu: //ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-routera.html

No, a tiež nemôžem, ale len odporučiť ďalší blogový príspevok, ktorý sa čiastočne týka tejto témy. Odkaz na ňu nižšie.

Pomôcť!

192.168.1.1 - ako sa prihlásiť do smerovača (prihlasovacie meno, heslo: admin) - //ocomp.info/kak-zayti-po-192-168-1-1-vhod-vrouter.html

*

Dodatky k téme - prídu vhod ...

Veľa štastia! ..