Prečo v prehliadači nie je zvuk? Riešenie problému pomocou príkladu prehliadača Chrome

Otázka používateľa

Ahoj.

V prehliadači Google Chrome nemám žiadny zvuk, vyskúšal som to na rôznych stránkach: YouTube, VK, OK atď. Je zvláštne, že v prehliadači IE je zvuk, iba to, že je zvuk v prehrávači zvuku alebo videa, a ticho v prehliadači Chrome ...

Čo by mohlo byť dôvodom? 

PS neaktualizoval, mazal, neinštaloval, minimálne posledný týždeň (problém sa objavil pred pár dňami).

Dobrý deň.

Všeobecne platí, že problém nie je taký zriedkavý ...

Na začiatok budem odporúčať všetkým, ktorí sa v prehliadači nestretnú so žiadnym zvukom - skontrolujte, či vôbec existujú: v iných prehliadačoch, hrách a programoch atď. (ako to urobil autor otázky). Často je to problém globálny a v žiadnej z aplikácií nie je počuť žiadny zvuk.

? Mimochodom!

Ak ste to skontrolovali a na počítači / notebooku nemáte vôbec žiadny zvuk, odporúčam vám, aby ste sa s týmto materiálom oboznámili

Teraz vlastne bližšie k podstate konkrétnej otázky ...

*

Čo by mohlo byť dôvodom nedostatku zvuku v prehliadači

Tip 1. Skontrolujte nastavenie hlasitosti

Začnem banálnym ...

Windows má špeciálny mixér hlasitosti, ktorý vám umožní nastaviť zvuk pre každú aplikáciu zvlášť. Takto môžete napríklad v jednom prehliadači (v ktorom počúvate hudbu) zvýšiť zvuk na maximum a v inom - v ktorom súčasne prehliadate stránky pokryté „zvukovými“ reklamami, potlačiť zvuk na maximum. Pohodlne ?! ?

Ak chcete otvoriť tento „mixér“ , kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu zvuku na paneli a v kontextovej ponuke uvidíte odkaz na ňu (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Otvorený mixér objemu

Ďalej pre každý spustený prehliadač môžete upraviť zvuk.

Ovládanie zvuku

Upozorňujeme vás na skutočnosť, že okrem mixážneho pultu zabudovaného do systému Windows môžete mať na  ovládacom paneli ovládača zvuku podobný  „regulátor“ . Odkaz na ňu je spravidla uvedený v ovládacom paneli systému Windows alebo v paneli.

Smart Audio - jemné doladenie zvuku (ako príklad)

? Pomoc!

Ako nainštalovať zvukový ovládač. Vyhľadajte zvukové ovládače (napríklad Realtek) - pokyny

*

Tip 2. Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Ako každý prehliadač funguje, časom sa v jeho vyrovnávacej pamäti nahromadí veľké množstvo „nevyžiadaných“ súborov (u niektorých táto veľkosť dosahuje desiatky gigabajtov!).

Vyrovnávacia pamäť je vo všeobecnosti navrhnutá tak, aby urýchľovala prehľadávač a nenahrávala zakaždým rovnaké prvky webov - ale keď silno rastie, často prehliadač spomalí.

Navyše v tomto stave vecí často vznikajú rôzne „závady“: stránky môžu byť spracované a zobrazené nesprávne; niektoré skripty sa nespúšťajú správne; môžu sa vyskytnúť problémy s prehrávaním zvuku, zvuku a videa.

? Ako vyčistiť vyrovnávaciu pamäť

Metóda 1. Používanie nastavení prehliadača (napríklad Chrome)

  1. spustite prehliadač a stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + Del. Mimochodom, táto klávesová skratka funguje v mnohých prehliadačoch.
  2. malo by sa objaviť malé okno, v ktorom môžete zvoliť časový rozsah pre čistenie (odporúča sa vymazať celú cache), ako aj to, čo presne treba vymazať (môžete zaškrtnúť všetky políčka).

    Vymažte okno vyrovnávacej pamäte v prehliadači Chrome

Metóda 2. S pomocou špeciálneho. upratovačky

Táto metóda je pohodlnejšia, pretože umožňuje automatizovať celý proces (všetko, čo potrebujete, je spustiť špeciálny nástroj na čistenie systému Windows niekoľkokrát za mesiac). Najzaujímavejšie nástroje na odstraňovanie odpadu v systéme Windows nájdete v tomto článku: ? //ocomp.info/programmyi-dlya-ochistki-musora.html

*

? Existuje ešte jeden ďalší návod, ktorý vám pomôže!

Ako vyčistiť históriu prehliadania, aby ju nebolo možné obnoviť! Odstraňuje sa celá vyrovnávacia pamäť prehľadávača 

*

Tip 3. Venujte pozornosť nastaveniam médií v prehľadávači

Akýkoľvek prehľadávač má nastavenia spracovania obsahu. Napríklad v nich môžete zakázať sťahovanie obrázkov (bolo to relevantné pred 15 rokmi, aby sa šetrila prevádzka), zakázať prehrávanie zvuku, flash prvkov atď.

Ak chcete zistiť, čo obsahuje tieto nastavenia v prehliadači Chrome, vložte do adresného riadku prehliadača túto adresu URL: chrome: // settings / content

Potom venujte pozornosť nastaveniu „Zvuk“ . Uistite sa, že je zapnutá!

Nastavenia obsahu

Ďalej odporúčam prejsť na control Ovládací panel Windows, do sekcie „Sieť a internet“ a otvoriť podsekciu „Možnosti prehľadávača“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Vlastnosti prehľadávača

Ďalej na karte „Rozšírené“ nájdite podkapitolu „Multimédiá“ a skontrolujte, či je na webových stránkach povolený zvuk (pozri príklad nižšie ?). Začiarknite potrebné políčka, ak chýbajú, uložte nastavenia a reštartujte počítač.

Nastavenia médií

*

Tip 4: Aktualizujte si Flash Player

Toto odporúčanie je relevantné pri návšteve určitých webových stránok, ktoré neprešli na html5. V decembri 2020 bude podpora pre prehrávač Flash Player ukončená ...

Najčastejšie, keď sa vyskytne problém s prehrávačom Flash, sa rôzne videá, animácie, hudba a ďalšie prvky webových stránok neprehrajú. Spravidla namiesto okna s videom s tlačidlom prehrávania uvidíte iba zmienku, že nemáte program „Adobe Flash Player“ ...

Ak chcete aktualizovať prehrávač Flash Player, prejdite na oficiálnu stránku spoločnosti Adobe a stiahnite si inštalačný program: //get.adobe.com/en/flashplayer/

Adobe Flash Player

? Pomoc!

Vo všeobecnosti sú problémy s programom Adobe Flash Player dosť špecifické ... Na svojom blogu mám samostatný článok o tejto téme, ktorý tu odporúčam na kontrolu

*

Tip 5. Skontrolujte prácu rozšírení

Ďalším bodom, ktorý stojí za pozornosť, sú rozšírenia.

Niektoré z nich, napríklad tie, ktoré blokujú reklamy (rovnaký AdBlock), môžu „vystrihnúť“ nielen reklamné bloky na weboch, ale tiež čiastočne zakázať alebo skryť prehrávanie videí, narušiť prácu so zvukom. Pokúste sa dočasne zakázať všetky rozšírenia v prehliadači a skontrolovať prácu bez nich.

Chrome má špeciálnu stránku na správu rozšírení:  chrome: // extensions /

Rozšírenia v prehliadači Chrome

Poznámka: venujte pozornosť predovšetkým rozšíreniam z antivírusov, blokátorov reklám, zmene adresy IP a šifrovaniu prenosu. Podľa štatistík problémy najčastejšie vznikajú v dôsledku ich nesprávneho fungovania ...

Ak po vypnutí všetkých rozšírení zaznie zvuk, začnite postupne zapínať jednotlivé rozšírenia a skontrolujte zvuk. Hneď ako to zmizne - spoznáte „vinníka“!

*

Tip 6. Preinštalujte prehliadač (obnovte nastavenia)

Posledná vec, ktorú dnes odporúčam, sú extrémne opatrenia, skúste prehliadač preinštalovať. V niektorých prípadoch, keď sú niektoré súbory prehliadača „poškodené“, môže takáto akcia pomôcť pri riešení problému.

Mimochodom, v Chrome sa pred odstránením môžete pokúsiť resetovať nastavenia (aby existovala špeciálna takáto funkcia). Na jeho použitie potrebujete:

1. otvorte stránku s nastaveniami: chrome: // settings /

Pole pre adresu

2. Potom rozbaľte kartu „Spresnenie“ . Potom v spodnej časti okna bude odkaz na obnovenie všetkých nastavení - na obnovenie ich predvolených hodnôt (ktoré boli pri inštalácii prehľadávača). Skúste ich použiť a vyskúšajte prehliadač.

Obnovenie výrobných nastavení v prehliadači Chrome

*

PS

Mimochodom, ak máte zvuk, ktorý je však veľmi tichý (chcel by som byť však hlasnejší), odporúčam vám, aby ste sa oboznámili s týmto pokynom: //ocomp.info/tihiy-zvuk-kak-uvelichit-gromkost .html

*

To je zatiaľ všetko ... Doplnky sú vítané!

Všetko najlepšie!

?

Prvýkrát zverejnené: 15.06.2018

Oprava: 18.06.2020