Aké sú výhody licencovaného systému Windows a ako zistiť licenčný kľúč

Dobrý deň!

Mnoho používateľov ani len netuší, koľko problémov a koľko času strávia ich riešením pri používaní nelicencovaných kópií OS (a samozrejme aj softvéru).

Nebudem klamať, ak poviem, že asi tretina všetkých softvérových problémov (s ktorými sa musíme vyrovnať) vzniká v dôsledku rôznych zostáv systému Windows od ľudových „remeselníkov“.

Po ich vytvorení sú niektoré služby deaktivované, určité súbory sa odstránia, niektoré parametre systému sa zmenia atď. - výsledkom je, že niektorým používateľom niečo prestane fungovať ... ?

V tomto článku sa pokúsim uviesť hlavné dôvody používania licencovaného systému Windows a tiež vám poviem, kde a ako zistiť licenčný kľúč (všetko je oficiálne! Žiadne podozrivé stránky a akcie).

Otázka v článku je samozrejme diskutabilná, a napriek tomu uvediem svoj uhol pohľadu ...

*

? Pomoc!

Ako stiahnuť obrázok ISO zo systému Windows 10 [oficiálne a legálne] - pozri pokyny ->

*

Výhody licenčného systému

Spoľahlivosť a stabilita, menej chýb

Možno je to jeden z najdôležitejších dôvodov. Licencované Windows spravidla fungujú oveľa stabilnejšie: neočakávané chyby sa neobjavujú, nie sú tu zbytočné okná, niečo je vypnuté alebo nedostupné, všetky funkcie fungujú normálne (ako je uvedené v referenčnej príručke alebo pokyne).

Takmer všetci vývojári softvéru navyše kontrolujú a testujú svoje produkty v licencovanom operačnom systéme s predvoleným nastavením. Preto nie je prekvapujúce, ak program na vašom „nepochopiteľnom“ systéme bude fungovať inak ako vývojár.

Niektorí ľudia si myslia, že rôzne „šedé“ zhromaždenia fungujú celkom tolerantne a stabilne. Spravidla sa to však zatiaľ deje - a potom buď preinštalujte systém, alebo „vyliečte“ a obnovte. Ani nehovorím o tom, či všetky tieto operácie strácajú čas, niektoré potrebné súbory, dokumenty ...

Strata pracovného času

Je to dôsledok - od prvého bodu ... Mnoho z nás ani len nepomyslí na svoj čas (ktorý je cennejší ako peniaze a je to skutočne ten najcennejší zdroj, ktorý má každý človek).

Ak iba odhadujete, že každý deň (v priemere) s nelicencovaným systémom Windows strávite ďalších 10 - 15 minút. (a možno aj viac ☝) - potom pomocou jednoduchých výpočtov získame veľmi zaujímavý údaj: strata času asi 61 - 91 hodín ročne!

Tých. asi 3-4 pracovné dni - venujeme nastavovaniu programov, systémov, boju s chybami atď. (navyše som podcenil stratený čas, pretože si nemyslím, že neskúsený používateľ si s tým všetkým poradí tak rýchlo)!

Mnoho dospelých v rovnakom čase 4-5 dní zarobí ešte viac, ako stojí táto licencia! Navyše, teraz, keď je možné Windows 10 zadarmo stiahnuť z oficiálnych webových stránok spoločnosti Microsoft.

Bezproblémové aktualizácie licencovaného softvéru

Nelicencovaný OS sa spravidla buď neaktualizuje, alebo to robí na krátku dobu, a potom je potrebné nad ním znova „vyčarovať“ a znova strácať čas.

Zatiaľ čo normálna verzia systému Windows automaticky nainštaluje všetky potrebné opravy, chráni vás pred mnohými hrozbami: niektorými vírusmi, škodlivým softvérom, adwarom atď. (Samotný Windows Defender teraz vidí stovky rôznych hrozieb!).

Nie je potrebné pripomínať, že z vírusu, ktorý bol zachytený v dôsledku predčasne aktualizovaného systému, môžete stratiť oveľa viac, ako táto licencia stojí ...

Spätná väzba, technická podpora

Z nejakého dôvodu nie sú používatelia v Rusku zvyknutí komunikovať s technickou podporou a skutočne tam kontaktovať ...

Medzitým, keď sa vyskytnú chyby, a včas sa opýtajte vývojára softvéru - môžete veľmi rýchlo získať vyčerpávajúcu odpoveď. A ešte viac, pre vás osobne môžu urobiť nejaký druh opravy a vyriešiť nekompatibilitu / problém.

Trvalo nám 2-3 dni, kým sme sa pokúsili vyriešiť problém sami - neprešiel to, preinštalovať systém. A potom opäť „zadok“ ... A kto podľa vás vyrieši problém rýchlejšie, človek, ktorý tento softvér vyvíja a vylepšuje, alebo bežný používateľ?!

Zľavy na iné výrobky (a na nové výrobky)

Používateľom licencovaného produktu sa spravidla ponúka bezplatná aktualizácia softvéru alebo sa poskytujú výrazné zľavy (poskytujú sa aj za iný softvér, ktorý sa často vyžaduje aj pre plnohodnotnú prácu).

Nový softvér spravidla spravidla výrazne urýchľuje prácu a obmedzuje rutinu. Porovnajte aspoň starý Word / Excel - s modernou verziou! ?

Z právnej stránky žiadne problémy

V poslednej dobe sa u nás čoraz viac pozornosti venuje zákonnosti používania softvéru. A treba pripustiť, že kontrola sa každým rokom zvyšuje. Preto, aby ste nemali zbytočné problémy so zákonom, je lepšie použiť buď licenciu, alebo slobodný softvér (ktorý teraz tiež chýba).

*

Kde kúpiť licenciu a ako zistiť aktivačný kľúč

Možnosť 1: Kľúč je často zahrnutý pri kúpe PC / notebooku.

Väčšina z nich nevenuje pozornosť, ale pri kúpe počítača s operačným systémom Windows (vo veľkom oficiálnom obchode, nie v malej kancelárii v suteréne ...) - musíte mať nainštalovanú licenčnú kópiu operačného systému.

Nálepka s aktivačným kľúčom je buď na puzdre zariadenia (na laptopoch je na zadnej strane, vedľa batérie), alebo v škatuli s diskom (ktorý je často súčasťou súpravy).

Aktivačný kľúč je uvedený na štítku na puzdre na laptop // pozri produktový kľúč

Preto, keď starostlivo preskúmate svoje zariadenie a dokumenty, ktoré sa k nemu dodali, môžete rýchlo nájsť svoj oficiálny kľúč ...

*

Možnosť č. 2: ak už máte nainštalovaný operačný systém, kľúč nájdete na ovládacom paneli systému Windows

Ak už máte nainštalovaný operačný systém Windows a chcete vedieť, či je aktivovaný, či je nainštalovaný kľúč (a aký je), potom to možno urobiť bez toho, aby ste vypli alebo reštartovali počítač (mimochodom, kľúč pri preinštalovaní OS).

Ak to chcete urobiť, otvorte Ovládací panel systému Windows a potom otvorte sekciu „Systém a zabezpečenie / systém“ . V dolnej časti okna nájdete samotný kľúč a to, či bola aktivovaná vaša verzia systému Windows (pozri obrazovku nižšie).

Systém - vlastnosti OS, produktový kľúč (aktivácia dokončená)

Pokiaľ hovoríme o Windows 10 : môžete tiež otvoriť ponuku „ŠTART“ a kliknúť na „Nastavenia“ . Ďalej otvorte sekciu „Aktualizácia a zabezpečenie“ v nastaveniach systému Windows .

Nastavenia systému Windows 10

Potom choďte do sekcie „Aktivácia“ a uvidíte verziu vášho OS a to, či bol aktivovaný (viď obrazovka nižšie).

Aktivácia - Nastavenia OS

*

Možnosť 3: Ak nie je k dispozícii žiadny kľúč a systém vás požiada o jeho aktiváciu

Tu môžete odporučiť nákup licencie ... Kde to môžem urobiť?

Dôležité!

Mimochodom, teraz si môžete stiahnuť licencovanú kópiu systému Windows z oficiálnych webových stránok spoločnosti Microsoft (a popri tom vytvorenie inštalačnej (bootovacej) jednotky USB flash alebo disku. Pre každý prípad, tu je odkaz:

//www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10

Ako sa dá Windows 10 nainštalovať (krok za krokom) sa dozviete tu: //ocomp.info/ustanovka-windows-10.html

1) Oficiálna stránka spoločnosti Microsoft

Jednou z najdôležitejších výhod nákupu je to, že si vezmete OS bez sprostredkovateľov od samotného výrobcu. Riziká sú minimálne a vývojár zabezpečí, aby verzia systému Windows, ktorú si vyberiete, fungovala tak, ako má.

Oficiálna webová stránka spoločnosti Microsoft: //www.microsoft.com/ru-ru/windows/

Je pravda, že chcem okamžite poznamenať, že nákup na webe spoločnosti Microsoft bude dosť drahý (niekedy niekoľkonásobne drahší ako u iných oficiálnych distribútorov).

2) Oficiálni distribútori

Okrem spoločnosti Microsoft je možné rovnaký oficiálny kľúč kúpiť od oficiálnych distribútorov (distribútorov). Kúpna cena sa niekedy môže líšiť!

Aj keď cena samozrejme závisí od verzie licencie, ktorú potrebujete (pre bežných používateľov: je vhodná domáca verzia pre jednotlivcov - môže stáť menej ako bežný disk s hrou ✌). Aby som nerobil reklamy, neprivádzam ich sem ...

3) Pri kúpe počítača / notebooku

Ak uvažujete o kúpe počítača, pozrite sa na počítače, ktoré sa dodávajú s nainštalovaným operačným systémom Windows. Ak za takýto „stroj“ zaplatíte o niečo viac, dostanete spolu oficiálny kľúč (ktorý vás celé roky ušetrí od všetkých druhov problémov s inštaláciami / preinštalovaním systému Windows od neznámych „zostavovateľov“).

Doplnenie!

Tiež na oficiálnych webových stránkach spoločnosti Microsoft nájdete, ako sa aktivovať po preinštalovaní systému Windows, po zmene konfigurácie, po oprave a ďalších bodoch.

Odkaz: //support.microsoft.com/ru-ru/help/12440/windows-10-activation

*

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvýkrát zverejnené: 22.12.2017

Oprava: 1. 5. 2020