Vytvorenie záložnej kópie ovládačov (záložné „palivové drevo“ v systéme Windows - mini-pokyny)

Ahoj!

Metafora: "Vodiči sú ako prevodový stupeň nejakého mechanizmu, pokiaľ tam sú a je s nimi všetko v poriadku - nikto si ich nepamätá, akonáhle aspoň jeden z nich zmizne - tragédia storočia!"

Prečo som? Faktom je, že mnoho používateľov nemyslí na ovládače a na skutočnosť, že je možné ich zálohovať (tj. Pre každý prípad záložná kópia). Pamätajú si to, zvyčajne keď na druhý deň potrebujete priniesť vytlačenú správu (seminárna práca), ale neexistujú žiadne ovládače tlačiarne ... ?

V tomto článku chcem ukázať jednoduchý a rýchly spôsob zálohovania ovládačov (niekedy sa im hovorí „palivové drevo“), aby napríklad po preinštalovaní systému Windows (alebo v iných prípadoch, keď neexistujú žiadne ovládače, alebo dôjde ku konfliktu), môžete ľahko a rýchlo obnoviť všetky predchádzajúce fungujúce ovládače!

*

Mimochodom, možno vám bude užitočných niekoľko mojich predchádzajúcich článkov, ktoré sa týkajú iba hľadania ovládačov.

? Pomoc!

1) Článok o najlepších ruských programoch na vyhľadanie a aktualizáciu ovládačov.

2) Vyhľadajte vodiča „ručne“ a nájdite neznáme zariadenie.

*

Ako zálohovať vaše ovládače

Dvojitý vodič

Stránka vývojára: //www.boozet.org/download.htm

Môžete si ho stiahnuť zo softvérového portálu: //www.softportal.com/software-4248-double-driver.html

Double Driver je malý nástroj určený na vytvorenie záložnej kópie ovládačov. Od iných programov tohto druhu sa odlišuje niekoľko vecí:

 1. je zadarmo (čo je dôležité!);
 2. efektívne a rýchlo vytvorí zálohu ovládačov (rovnako rýchlo ich obnoví z kópie);
 3. Podporuje všetky verzie Windows: XP, Vista, 7, 8.1, 10 (32/64 bitov).

Zvážme podrobnejšie, ako sa v ňom vytvára záloha "palivového dreva":

 1. Najskôr spustite obslužný program a prejdite do časti „Zálohovanie“. Potom stlačte tlačidlo "Scan Current System" (skenovanie aktuálneho systému Windows);

  Začnite vytvárať kópiu ovládačov / Double Driver

 2. Ďalej, keď sa nájdu ovládače, vyberte tie, ktoré si chcete ponechať. Odporúčam zvoliť všetko: urobíte to stlačením Select / all (ako na snímke obrazovky nižšie).

  Výber ovládačov na zálohovanie

 3. Ďalší krok: musíte určiť priečinok, do ktorého sa bude zálohovanie ukladať. Všeobecne odporúčam uložiť ho na pohotovostný disk Flash spolu s pomôckou Double Driver.

  Mimochodom, ovládače je možné ukladať v rôznych verziách: štruktúrovaný priečinok (všetky ovládače budú rozdelené do priečinkov - veľmi pohodlná možnosť a ja ju vyberiem); komprimovaný zip (ovládače sa archivujú a zaberajú menej miesta); samorozbaľovací súbor (samorozbaľovacia záloha).

  Určenie umiestnenia kópie

 4. Ďalej sa spustí proces kopírovania ovládačov: v priemere to trvá 1-3 minúty. V súčasnosti je lepšie nezaťažovať počítač cudzími úlohami.

  Proces kopírovania 1-3 min.

 5. Počkajte na správu, že operácia bola úspešne dokončená, ako na obrázku nižšie.

  To je všetko, záloha je pripravená!

  Operácia bola úspešne dokončená! / Dvojitý vodič

Vďaka tomu, že ste včas vytvorili kópiu ovládačov, môžete bezpečne preinštalovať systém Windows - a za pár minút obnoviť činnosť všetkých zariadení. Je to veľmi pohodlné a vytvára určitý duševný pokoj ?.

*

Obnova „palivového dreva“ zo zálohy

Ak chcete obnoviť ovládače zo zálohy, potrebujete:

 1. prejdite do sekcie „Obnoviť“ (ak program vyžaduje práva správcu - súhlaste, príklad je na snímke obrazovky nižšie);

  Obnoviť - obnovenie / potreba práv správcu / Double Driver

 2. Ďalej, keď je program spustený s oprávneniami správcu, v časti „Obnoviť“ by sa malo zobraziť tlačidlo -  Vyhľadať zálohu , kliknite na ňu (lokálna záloha, tj. Záloha na pevný disk, flash disk atď.);

  Obnova začala

 3. Potom označíme priečinok, do ktorého bola uložená záloha;

  Zadanie umiestnenia ovládačov

 4. Vyberieme tie ovládače, ktoré chceme obnoviť: Odporúčam zvoliť všetky ( výber / všetky ). Potom kliknite na tlačidlo Obnoviť teraz .

  Znovu zostaviť

 5. Musíte si iba počkať na správu o úspešnom zotavení ovládačov. Potom reštartujte počítač / notebook. Potom by malo všetko fungovať, akoby to bolo po vybalení z krabice ...

*

PS

Všeobecne existujú desiatky pomocných programov a programov na vytvorenie kópie ovládačov. Niektoré z nich fungujú veľmi zle, iné - celkom znesiteľne.

Pokiaľ vám Double Driver z nejakého dôvodu nevyhovoval, odporúčam venovať pozornosť nasledujúcim obslužným programom: 3D Chip, Driver Easy, SlimDrivers, Driver Genius, Driver Booster atď. (Odkaz ? na popis celého tohto softvéru).

Všetky z nich môžu vytvoriť záložnú kópiu ovládačov a potom ich obnoviť (poznámka: niektoré produkty neumožňujú obnovenie ovládačov z kópie bez zakúpenia licencie. Toto je také nastavenie ...).

*

Na tomto simíku mám všetko ...

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 4.02.2017

Oprava: 1. 5. 2020