Môžem zistiť, kedy bol počítač zapnutý a kto ho spustil?

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, je možné nejako zistiť, či bol počítač zapnutý, a ak áno, kto to urobil? Len sa mi nedarí nájsť určité súbory, akoby ich niekto vymazal ...

Ahoj.

Zistenie, kedy bol počítač zapnutý, je celkom jednoduché (pokiaľ samozrejme tieto údaje neboli zámerne vymazané). Pokiaľ ide o osobu, ktorá ho vyrobila, tu je všetko dosť komplikované (je nepravdepodobné, že uspejete, pokiaľ ste predtým samozrejme nenakonfigurovali ochranu zariadenia tak, aby automaticky zaznamenávala všetkých na webovej kamere, ktorí si za ňu sadnú, alebo v miestnosti nie je nainštalované video sledovanie ✌).

Všeobecne sa v tomto článku pokúsim vyriešiť vašu otázku. Mimochodom, aby sa to už neopakovalo, odporúčam zálohovať dôležité súbory a nastaviť heslo pre prístup k PC (odkazy nižšie pre pomoc).

Pomôcť!

1) Ako nastaviť heslo na notebooku / PC - //ocomp.info/kak-postavit-parol-na-noutbuk.html

2) Ako nastaviť automatické vytváranie zálohy dokumentov do cloudu - //ocomp.info/onedrive-chto-eto-kak-ispolzovat.html

*

Keď sa počítač zapol

Windows by nebol taký populárny systém, keby vo svojom arzenáli nemal desiatky rôznych užitočných nástrojov. Teraz hovoríme o protokole udalostí, ktorý zaznamenáva:

  • informácie o tom, kedy bol počítač zapnutý a OS bol spustený;
  • vyskytli sa chyby;
  • varovania, notifikácie a pod.

Na zobrazenie týchto záznamov je potrebné najskôr otvoriť tento  protokol udalostí . Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu klávesov Win + R , zadajte príkaz  eventvwr a kliknite na OK.

eventvwr - príkaz na vyvolanie protokolu udalostí

Pomôcť! Ďalšie spôsoby otvorenia denníka udalostí - //ocomp.info/zhurnal-sobyitiy-v-windows.html

V denníku udalostí sa zobrazia desaťtisíce rôznych upozornení. Z nich musíme nechať iba nevyhnutné. Ak to chcete urobiť, kliknite na nástroj „Filtrovať aktuálny protokol“ . Pozri príklad nižšie.

Systém - filter aktuálneho protokolu (ponecháme iba nevyhnutné udalosti) / klikateľný

Ďalej zadajte konkrétne kódy udalostí: 1, 42, 107, 12, 13 (zodpovedajú za zapnutie počítača a jeho prebudenie z režimu spánku) a kliknite na tlačidlo OK. Príklad je na snímke obrazovky nižšie.

Poznámka: z desiatok tisíc udalostí ponecháme iba tie, ktoré zaznamenávajú určité akcie.

Ponechávame určité kódy udalostí (zapnutie počítača a ukončenie režimu spánku)

Potom vyhľadajte udalosť pre požadovaný dátum a vyberte ju: v poznámke sa zobrazí to, čo sa stalo z počítača (napríklad systém obnovil prácu po režime spánku). Upozorňujeme, že podrobnosti tiež označujú presný čas konania.

Systém obnovil prácu z režimu spánku

Po prehľadaní udalostí, ktoré potrebujete, môžete zistiť, kedy bol počítač zapnutý, a skontrolovať tieto údaje podľa plánu.

Čas spustenia OS / tj. počítač bol zapnutý

Čo sa týka toho, ako zistiť, kto pracoval na vašom počítači.

Odporučil by som si do počítača nainštalovať jeden z programov kontroly zamestnancov (napríklad Clever Control). Do špeciálu môže zaznamenávať všetky akcie prebiehajúce na počítači. denník, sledovať pracovný čas, vytvárať snímky z webovej kamery a oveľa viac.

Záverom je toto: tento program si nainštalujete do počítača (to znamená, že sa budete ovládať). Ďalej zapnite potrebné možnosti a prácu. Ak máte nejaké podozrenie: stačí sa pozrieť na štatistiku kontrolného programu. Týmto spôsobom môžete naisto zistiť, kto to bol na vašom pracovisku, keď ste boli preč ...

Pomôcť! Ako sledovať pracovný čas zamestnancov: zistiť, čo robia na počítači -   //ocomp.info/kak-vesti-kontrol-deyatelnosti-sotrudnikov.html

Clever Control je jedným z programov pre kontrolu zamestnancov / Clickable

Takýto softvér je však dobrý aj v tom, že umožňuje získať podrobné štatistiky o povahe práce na počítači PC. Napríklad môžete zistiť, v ktorých programoch trávite najviac času, koľko času beží PC, ktoré tlačidlá sú stlačené atď. (veľa veľmi zaujímavých štatistík).

Officemetrics: harmonogram používania určitých programov (analogický s predchádzajúcim programom)

*

Doplnky sú vždy vítané.

No, to je zatiaľ všetko ...

Veľa štastia!

?