Ako sledovať digitálnu televíziu na notebooku (počítači)

Dobrý deň!

Kto hovorí čokoľvek o obrovskom skoku vo vývoji internetu, koniec koncov, televízia je v našom živote stále dosť dôležitá. Mnohé programy, športové prenosy, správy a iné momenty sa dajú nájsť iba z televízneho vysielania (dokonca aj videá zverejnené na internete sa nahrávajú z televíznych kanálov).

Všeobecne platí, že teraz na území našej krajiny všade funguje analógové televízne a rozhlasové vysielanie a digitálne vysielanie sa objavilo aj vo väčšine veľkých miest (ak niekto nevie, potom „digitálne“ poskytuje oveľa lepšiu kvalitu, už nie sú žiadne vlnky. , vodorovné a zvislé pruhy, rôzne rušenia atď.) ...

Na sledovanie digitálnej televízie na notebooku (alebo PC) teda potrebujete špeciálne zariadenie - tuner . Čo si vlastne zvoliť a ako všetko nastaviť, si povieme v tomto článku. Myslím si, že v predvečer majstrovstiev sveta FIFA je to nesmierne dôležité ...

***

Digitálna televízia na notebooku

Ako zistím, či je v mojom meste vysielané digitálne televízne vysielanie?

Ako som už uviedol vyššie, v mnohých veľkých mestách je k dispozícii na prezeranie 10 - 20 digitálnych kanálov. Zvyčajne sú to First, Russia, Match TV, Bibigon, Russia-24 atď.

Existuje oficiálna webová stránka pre televízne a rozhlasové vysielanie: //rtrs.ru

Na webovej stránke RTRS si môžete vybrať svoje mesto a zistiť, či vysielajú, aké kanály sa vysielajú, mapu pokrytia atď. Myslím si, že tento problém je uzavretý ...

Ako zistiť oblasť pokrytia digitálnej televízie

*

Ako zistím, či televízny prijímač podporuje digitálne vysielanie?

Veľmi jednoduché - venujte pozornosť vlastnostiam zariadenia, ktoré sú vždy uvedené na obale. Tuner musí podporovať DVB-T2 (dnes nie je opodstatnené kupovať tuner iba na analógové vysielanie) .

Ak tuner podporuje DVB-T2 - bude to v nich uvedené. charakteristiky

Dnes je v predaji veľa druhov tunerov: existuje veľkosť, ktorá je porovnateľná s jednotkou flash (špeciálna pre notebook), existuje oveľa väčšia veľkosť (a dokonca je možné ich pripojiť k jednoduchému monitoru) , to znamená, že majú všetky „plnky“ vo vnútri) atď. .d.

V priemere sú náklady na moderné tunery 10 ÷ 150 dolárov (jedná sa o najobľúbenejšie modely). Najlacnejšie možnosti nájdete v čínskych online obchodoch (a dokonca aj pri zohľadnení cashbacku môžu byť náklady „penny“).

Doplnenie!

Ak chcete vrátiť časť prostriedkov z nákupu na internete, odporúčam maximálne využiť cashback, získať zľavy 10 ÷ 50%! Postup nájdete v tomto článku: //ocomp.info/keshbek-chto-eto-takoe.html

Typické pripojenie a nastavenie

Spravidla stačí pripojiť moderný externý televízny tuner k portu USB, k sieti (ak je to potrebné) a nainštalovať ovládač (ovládač je vždy dodávaný so zariadením!). Zvyčajne s tým nie sú problémy, takže neprestávam ...

Balenie televízneho tunera

Tuner pripojený k USB portu notebooku

Po inštalácii softvéru sa kanály prehľadajú (vo väčšine tunerov automaticky) a môžete začať sledovať!

Upozorňujeme, že kvalita digitálneho televízneho vysielania je oveľa lepšia ako analógová (porovnateľná so sledovaním DVD). Zoznam kanálov sa tiež predplatí automaticky (pozri obrazovku nižšie: Najprv, Zhoda!, Rusko-1, Kanál päť, NTV atď.)

Sledovanie digitálnej televízie (športový kanál)

Upozorňujeme, že pri sledovaní digitálnej televízie môžete zistiť televízny program (t. J. Nie je potrebné niekde hľadať niečo iné).

Každý kanál má svoj vlastný televízny program

Ďalej dodám, že televízny tuner umožňuje nahrávať požadované televízne programy na pevný disk alebo vysielať video do siete (napríklad televíziu môžete sledovať na dvoch počítačoch naraz).

Mimochodom, mnoho výrobcov mobilných tunerov má špeciálny softvér na ich pripojenie k smartfónu (potrebujete však malý špeciálny adaptér (tzv. OTG adaptér)).

S pomocou špeciálov. adaptér TV tuner pripojený k smartfónu

Problém: počas skenovania sa nenašli žiadne kanály (alebo je vysielanie veľmi zlé: vyskytujú sa koktanie, zmiznutie obrazu atď.)

Celkom populárny problém, ktorý môže nastať s akýmkoľvek TV tunerom. Nebude nadbytočné kontrolovať najskôr, ale všeobecne aké kanály sa vysielajú vo vašej oblasti, či existuje vôbec pokrytie (o tom som písal na začiatku článku).

Ďalej venujte pozornosť káblu a zásuvke antény: či je anténa pripojená, či je kábel pevne usadený v zásuvke.

Všeobecne by som odporúčal vymeniť anténu dodávanú s tunerom (v 99% prípadov je veľmi malá a slabá). Mnohé pravdepodobne stále majú bežné vnútorné antény - tu môžete pripojiť televízny tuner (ak nie, môžete si anténu zostaviť sami aj zo starých hliníkových plechoviek).

Príklad domácej antény vyrobenej z hliníkových plechoviek

Ďalším dôvodom zlého signálu je, že je možné, že ste príliš ďaleko od veže (opakovač) a na ceste sú všelijaké interferencie. Môžete sa pokúsiť presunúť anténu na druhú stranu domu (alebo na strechu). V niektorých prípadoch môže byť potrebný zosilňovač.

***

Mimochodom, televíziu môžete sledovať pomocou online vysielania. Postup je popísaný v tomto článku: //ocomp.info/kak-smotret-tv.html

Podotýkam však, že by ste mali mať pomerne rýchly a stabilný internetový kanál. V opačnom prípade bude sledovanie televízie spojené s neustálym meškaním, chybami, poruchami atď.

*

To je všetko, veľa šťastia!