Ako zaznamenávať video z webovej kamery a počítača súčasne

Otázka používateľa

Dobrý deň.

Povedzte mi, ako môžete súčasne nahrávať z pracovnej plochy (povedzme v niektorom programe natáčať prácu), ako aj natáčať video z webovej kamery v malom okne (napríklad sa ukázať, že niečo vysvetľujete).

Našiel som program na odstránenie videa z pracovnej plochy, ale neviem, ako ho skombinovať s videom z webovej kamery ...

Ahoj.

Takáto úloha sa dá ľahko vyriešiť (naozaj nie som veľký odborník na video, ale navrhnem niekoľko spôsobov).

Môžete si napríklad vziať videoprehrávač, otvoriť v ňom video z webovej kamery a potom pomocou programu na snímanie videa z pracovnej plochy zaznamenať všetko súčasne. Podstatu podrobnejšie popíšem nižšie ...

*

Záznam videa z pracovnej plochy a webovej kamery

Metóda 1

? 1) Kontrola fungovania webovej kamery

Prvá vec, ktorú odporúčam, je skontrolovať, či webová kamera funguje, či sú nainštalované jej ovládače atď. Ako to urobiť, nájdete v mojom predchádzajúcom článku, odkaz nižšie.

? Pomoc!

Ako skontrolovať a zapnúť webovú kameru - pozrite si podrobné pokyny

*

? 2) Inštalácia prehrávača Media Player Classic

Tento prehrávač som si vybral, pretože je veľmi populárny (mnohí ho už majú), nepotrebuje dlhú a zdĺhavú konfiguráciu a má pomerne nízke systémové požiadavky.

Myslím, že by s inštaláciou nemali byť žiadne problémy.

Jedinou vecou, ​​ktorú by som odporučil, je stiahnutie samotného prehrávača z oficiálnych stránok (za účelom eliminácie rôznych problémov s adwarom a vírusmi, ktoré sa často nachádzajú v programoch z neznámych zdrojov).

? Pomoc!

Tu nájdete informácie o tom, kam stiahnuť program Media Player Classic a jeho funkcie.

*

Mimochodom, ak máte Windows 10, potom v jeho arzenáli existuje špeciálny nástroj "Fotoaparát" (nájdete v ponuke ŠTART). Ak prehrávač nechcete používať (a v tomto ohľade je jeho použitie pohodlnejšie, + ďalšie funkcie), môžete si s týmto nástrojom úplne vystačiť ...

Fotoaparát vo Windows 10

*

? 3) Nastavenie prehrávača médií Classic

Po inštalácii prehrávača otvorte jeho nastavenia (Zobraziť / Nastavenia) , karta „Zachytiť“ .

V ňom musíte uviesť svoju krajinu, zdroje videa a zvuku. Ak to neurobíte (alebo urobíte nesprávne), obrázok z webovej kamery sa v prehrávači nezobrazí!

Media Player Classic - ako nastaviť webovú kameru

*

? 4) Otvorte zariadenie (webovú kameru) v aplikácii Media Player Classic

Ak ste zadali všetky predvoľby správne, kliknite na ponuku Súbor / otvorené zariadenie . Video z webovej kamery by sa malo zobraziť na obrazovke (ak sa tak nestalo, pozrite si tri predchádzajúce body!).

Otvorte zariadenie

Obrázok webovej kamery bol odoslaný

*

? 5) Zapnite režim minimalizmu

Mnoho ľudí pri nahrávaní videa nepotrebuje spodný / horný prúžok prehrávača (jeho ponuka, stavový riadok atď.).

Pre ich odstránenie má Media Player Classic špeciálne predvoľby: minimálne, kompaktné, normálne. Stačí zvoliť minimálnu predvoľbu (Zobraziť / Predvoľby / Minimum) , môžete tiež jednoducho stlačiť číslo „1“ na klávesnici.

Rovnaké akcie je možné vykonať navyše, ak zrušíte začiarknutie všetkých zobrazených položiek v ponuke Zobraziť.

Minimálne predvoľby

*

? 6) Presuňte okno prehrávača na požadované miesto (s prenosom obrazu z webovej kamery)

Ďalej uvidíte, že existuje jednoduché okno s video vysielaním z webovej kamery (žiadne ponuky naznačujúce, že tento prehrávač už nebude!).

Zostáva len upraviť proporcie okna pomocou myši (aby po okrajoch neboli čierne pruhy) a presunúť vysielané video do požadovanej časti pracovnej plochy.

Môžete zachytiť obrázok z obrazovky // čierne pruhy je možné odstrániť zmenou proporcií okna (roztiahnutie / zúženie okna pomocou myši)

*

? 7) Zapnite záznam požadovanej oblasti (alebo celej pracovnej plochy)

Potom stačí zobrať program na snímanie videa, vybrať požadovanú oblasť a spustiť nahrávanie. Môžete tak súčasne nahrávať video, z ktorého budete snímať plochu, s oknom, v ktorom prebieha vysielanie z webovej kamery. Tých. misia splnená?!

Pre každý prípad odporúčam na záznam videa z vášho počítača nasledujúce programy: FastStone Capture, UVScreenCamera, CamStudio, Bandicam, videorekordér zadarmo na obrazovke . Nižšie uvádzam odkaz na ne.

? Dodatok!

10 najlepších softvérov na nahrávanie videa z obrazovky počítača - pozrite si môj zlatý výber

*

Metóda 2

V poslednej dobe si program ? OBS Studio získal pomerne dobrú popularitu. Je to samozrejme trochu ťažké nastaviť, ale má to jednu podstatnú výhodu : umožňuje vám pridať viac zdrojov videa súčasne!

Môžete napríklad nahrávať video priamo z webovej kamery, počítača a z akejkoľvek hry (?)! Nižšie nechávam odkaz na jeho nastavenie.

? Pomoc!

Ako nastaviť OBS na zaznamenávanie videí z vášho počítača, webovej kamery a hier

Zachyťte plochu aj hru súčasne! // OBS Studio

*

To je zatiaľ všetko. Dúfam, že ste pomohli?!

Ostatné riešenia v komentároch sú samozrejme vítané!

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 31.03.2018

Oprava: 20.10.2020