Ako prevádzať obrázky a fotografie - zmeňte formát na JPG, PNG, GIF alebo BMP

Dobrý čas!

Pri práci na PC sa človek musí pomerne často „hemžiť“ rôznymi formátmi obrázkov, fotografií, obrázkov. Formát vybraného súboru (povedzme JPG, PNG alebo GIF) závisí od veľkosti súboru aj od jeho kvality.

Napríklad sa pozrite na snímku obrazovky nižšie ?: ten istý súbor (s „takmer“ rovnakou kvalitou) môže zaberať 50-krát menej miesta na disku (ak je samozrejme uložený v inom formáte)!

To sa stáva ešte dôležitejším, ak pracujete s veľkým počtom obrázkov (a ešte viac ich plánujete nahrať do siete) - to znamená, že je veľká pravdepodobnosť, že ich budete musieť znova previesť z jedného formátu na iný (napríklad nie všetky weby vám umožňujú nahrávať na seba formát BMP alebo GIF, ale formát JPEG má niečo spoločné).

Dnešná poznámka bude v skutočnosti práve o tom ...

Porovnanie formátov BMP a JPG: všimnite si veľkosť súboru

? K téme!

Ako zmenšiť veľkosť súboru JPG, JPEG [inštrukcia]. Prečítajte si poznámku ->

*

Spôsoby prevodu obrázkov

možnosť 1

Maľovať

Možno je tento program jedným z najuniverzálnejších a dostupných na konverziu obrázkov. Program Paint je najskôr k dispozícii vo všetkých verziách systému Windows (čo znamená, že si nemusíte sťahovať nič navyše). Po druhé, je to veľmi jednoduché a ľahko použiteľné ...

Poďme sa rýchlo pozrieť na celý proces ...

1) Ak chcete otvoriť program Skicár - stlačte kombináciu klávesov Win + R a v zobrazenom okne „Spustiť“ použite príkaz  mspaint . Toto je univerzálny spôsob otvorenia programu Paint vo všetkých verziách systému Windows.

mspaint - ako otvoriť program Skicár

2) Ďalej musíte kliknúť na ponuku „Súbor / otvoriť“ a určiť náš obrázok.

Otvorený obrázok

3) Potom kliknite na ponuku „Súbor / Uložiť ako ...“ a vyberte jeden z formátov:

  1. PNG  - poskytuje dobrú kompresiu obrázkov a fotografií (niekedy vyššia ako kompresia JPEG (miera kompresie závisí od konkrétneho obrázka)). Pre obrázky zverejnené na internete sa odporúča zvoliť PNG;
  2. JPEG  je univerzálny obrazový formát používaný všade;
  3. BMP  - Poskytuje najlepšiu kvalitu každého obrázka. V tomto formáte sa odporúča ukladať iba tie fotografie a obrázky, ktoré plánujete v budúcnosti upraviť a retušovať;
  4. GIF  - odporúča sa ukladať jednoduché kresby a malé obrázky nahrané na internet v tomto formáte. Tento formát sa tiež aktívne používa na prácu s animáciami.

Uložiť ako / Vymaľovať

Všeobecne je v tomto prípade problém vyriešený! Ak ste práve potrebovali zmeniť formát obrázka (a nemáte ich veľmi veľa), potom na takúto úlohu všeobecne stačia Paintove schopnosti ... ?

Domáce fotoateliér

Stránka vývojára: //homestudio.su/

Tento program je kompletný a funkčný editor fotografií pre začiatočníkov. Umožňuje nielen konvertovať obrázky, ale aj ich vylepšiť (napríklad zvýšiť jasnosť, urobiť fotografiu svetlejšou / tmavšou, bohatšou atď.).

Spracovanie obrazu / Domáce fotoateliér

Pokiaľ ide o našu úlohu: venujte pozornosť ponuke „Súbor“ . K dispozícii je možnosť rýchleho exportu (do formátu BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF), ako aj možnosť uložiť obrázok na zverejnenie na internete.

Rýchly export, uložte na internet (Photo studio)

Ak sa rozhodnete uložiť obrázok pre internet, editor vám umožní jeho vážne skomprimovanie (tu budete môcť ručne upraviť kvalitu, vyhladenie, ostrosť, farebnú hĺbku atď.). Často je úpravou všetkých týchto parametrov možné skomprimovať obrázok o 70-90%!

Kvalita kompresie

XnView

Odkaz na softvérový profil ->

Všeobecne je tento program navrhnutý (predovšetkým) na pohodlné prezeranie mediálnych súborov: obrázkov, fotografií, videí atď. Má ale samozrejme aj nástroje na pomerne jednoduchú úpravu týchto súborov.

Čo sa týka prevádzania, všetko tu nie je také „jednoduché“, ale „veľmi jednoduché“! Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši (kliknúť pravým tlačidlom myši) na požadovaný obrázok a v ponuke zvoliť formát, v akom ho XnView prevedie ... Pozri príklad nižšie. ?

XnView - previesť na ...

Online služby

V poslednej dobe si získavajú veľkú popularitu. Na jednej strane sa to javí ako pohodlné: na počítači nemusíte nič inštalovať a konfigurovať. Na druhej strane nie každá fotografia a obrázok by sa mala odosielať do siete (nikdy neviete? ..).

Používanie služieb je spravidla veľmi jednoduché: stačí do nich nahrať svoj obrázok a zvoliť formát, do ktorého ho chcete previesť. Po 5-10 sec. dajú vám odkaz na stiahnutie prevedeného súboru ... Pohodlné?!

? Príklady služieb:

  • Image.online-prevádzať
  • Convertio
  • Fconvert
  • Prevodník fotografií

Online prevádzač (snímka obrazovky)

Možnosť 2: viacnásobná konverzia (desiatky obrázkov súčasne)

Ak pracujete s desiatkami (alebo dokonca stovkami) obrázkov a fotografií, niekedy je nevyhnutná viacnásobná konverzia (alebo ako sa nazýva „hromadná“). Neotvoríte každý z nich manuálne v editore a potom ho znova uložíte v požadovanom formáte ...? Je to dlhé a neúčinné ...

Ale ak použijete špeciálne. programy, ktoré dokážu automaticky spustiť ľubovoľný počet obrázkov (napríklad z BMP na PNG), to je už iná vec!

Photoscape

Odkaz na softvér ->

Vynikajúci bezplatný program na prácu s fotografiami a obrázkami. Kombinuje desiatky možností a funkcií (venujte pozornosť okrúhlej pracovnej ploche, ktorá sa objaví hneď po spustení nainštalovaného Photoscape ?).

Ak chcete previesť desiatky (stovky) obrázkov z jedného formátu do druhého, musíte zvoliť možnosť „Dávkový editor“ .

Dávkový editor Photoscape

Ďalej preneste obrázky, ktoré chcete previesť na špeciály. (pozri šípky 1 a 2 na snímke obrazovky nižšie) a kliknite na tlačidlo „Konvertovať“ .

Konvertovať

Potom zadajte priečinok, do ktorého sa prevedené súbory uložia, a nastavte nový formát (napríklad JPG). Potom zostáva kliknúť na tlačidlo „Uložiť“ ...

Dávkové nastavenia konverzie

Ďalej začne konverzia všetkých súborov pridaných do projektu. Dĺžka programu závisí od výkonu vášho počítača, kvality zdrojových súborov a zvoleného formátu na konverziu.

Proces premeny

Po dokončení operácie budete mať priečinok „Výstup“ (ak ste urobili všetko ako v mojom príklade), ktorý bude obsahovať nové prevedené obrázky ...

Priečinok s prevedenými súbormi

XnView

Odkaz na softvér ->

XnView je univerzálny program, ktorý umožňuje nielen pohodlné prezeranie a úpravu jednotlivých súborov, ale aj dávkové spracovanie ... ?

Použijete na to kartu „Nástroje / dávkové spracovanie“ (alebo stlačte Ctrl + U ).

Dávkové spracovanie - XnView

Potom pridajte priečinok (do ktorého ste uložili pôvodné obrázky a fotografie), zadajte formát prevodu a nový priečinok (do ktorého sa prevedené súbory uložia). Príklad okna s nastaveniami je uvedený nižšie ... ?

Dávkové nastavenia

Potom sa spustí proces premeny. Spravidla je takýmto spôsobom možné predbehnúť stovky fotografií za pár minút ...

Transformácia

*

Ak máte čo dodať - vopred ďakujem!

To je všetko, čoskoro sa uvidíme!

?