„Prečo sa Torrent nepripojí k rovesníkom, semienkam - nič sa nenačíta!“ Pár odporúčaní pre tých, ktorí majú podobný problém

Otázka používateľa

Ahoj.

Stretol som sa s tvojím blogom už dlho a už som vyriešil veľa problémov (veľká vďaka).

Tu prvýkrát neviem na to prísť sám: Snažím sa stiahnuť nejaké súbory do môjho PC, ale Torrent sa k rovesníkom vôbec nepripojí! To sa stáva pri všetkých stiahnutiach z rôznych sledovacích nástrojov. 

Myslím si, že za to môže aktualizácia Windows 10 - všetko fungovalo pred ním (alebo sa to možno len zhodovalo, neviem).

Vopred ďakujem, Anastasia.

Ahoj.

Áno, tento problém je „hackovaný“ a vyskytuje sa pomerne často. Na úvod bežná rada: reštartujte počítač, skontrolujte rýchlosť internetu a znova nainštalujte uTorrent (stiahnutím programu z oficiálnej stránky!).

Potom môžete prejsť na konkrétnejšie akcie ... ?

? Mimochodom!

Ak máte trochu iný problém, povedzme, rýchlosť sťahovania torrentov dosahuje 5 Mb / s a ​​potom klesne na 0-100 Kb / s, odporúčam sa s tým najskôr oboznámiť ->

*

Čo môžete poradiť, ak uTorrent „nevidí“ rovesníkov

? KROK 1: základné informácie 

A tak najskôr stručne to, o čom „hovoríme“:

  1. Partneri - všetci členovia siete, ktorí distribuujú súbory (patria semená aj liči);
  2. Semeno - členovia siete, ktorí majú úplnú verziu súboru, ktorý sťahujete;
  3. Liči sú účastníci siete, ktorých súbor nebol úplne stiahnutý (ale ich už načítaný kúsok - môžu distribuovať ako semená).

Vy môžete zistiť túto informáciu v okne uTorrent - výberom požadovaného torrent a otvorenie "Peers" kartu (pre každý stiahnutý torrent - počet rovesníkov bude inak!).

Sviatky - obrazovka z uTorrentu

Ak sa vyskytne problém so sťahovaním, karta „Peers“ bude zvyčajne prázdna (alebo bude k dispozícii niekoľko podobných aplikácií, ktoré majú „nulovú“ rýchlosť sťahovania).

*

? KROK 2

V mnohých prípadoch môže antivírusový softvér a softvér brány firewall spôsobiť problémy so zavedením systému. Preto po celú dobu diagnostiky odporúčam ich vypnúť (zvyčajne na to stačia 1 - 2 kliknutia myšou na ikonu antivírusu v zásobníku vedľa hodín. Pozri príklad nižšie s Avastom). ?

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

Nezabudnite tiež na vstavaný firewall systému Windows. Zakázanie:

  • stlačte kombináciu Win + R ;
  • v zobrazenom okne "Spustiť" - použite príkaz firewall.cpl ;
  • potom posuňte posúvače do režimu „Vypnuté“. a uložte nastavenia.

Zakážte bránu Windows Firewall

Ďalej reštartujte uTorrent a skontrolujte rýchlosť sťahovania ...

*

? KROK 3

Venujte pozornosť peer štatistikám na svojej webovej stránke sledovania torrentov. Spravidla sa vždy zobrazuje vedľa tlačidla „Stiahnuť“. Čím viac kolegov distribuuje súbor, tým vyššia je spravidla rýchlosť sťahovania!

V každom prípade, aby ste mohli urobiť čo i len najmenšie závery o „neviditeľnosti“ vrstovníkov, musíte do uTorrentu pridať 2 - 3 torrenty s najmenej 20 a viac rovesníkmi.

Poznámka: niektoré nepopulárne sledovače torrentov podvádzajú s počtom vrstovníkov (zámerne ich zvyšujte).

Štatistika sledovania torrentov

Okrem toho vám tiež odporúčam pozrieť si odporúčané verzie programov na prácu s konkrétnym sledovačom (zvyčajne v sekcii Časté otázky). Spravidla je väčšina z nich kompatibilná a pracuje s najnovšou verziou uTorrent od vývojára (existujú však výnimky!).

Odporúčané verzie uTorrent - Časté otázky - Tracker

*

? KROK 4

Teraz o niektorých nastaveniach uTorrent, ktoré môžu spôsobovať problémy so sťahovaním.

Pre začiatočníkov teda v sekcii Všeobecné skontrolujte, či sú tam dve začiarknutia:

  1. „Asociácie automatickej kontroly“;
  2. Msgstr "Zabrániť hibernácii počas bootovania".

Všeobecné - uTorrent

Ďalej v "BitTorrent" karte , umožňujú nútení šifrovanie protokolu av záložke "Advanced" , filtrovanie IP zakázať (parameter "ipfilter.enable").

Pozri snímku obrazovky nižšie, tvoje nastavenia uTorrent by mali vyzerať takto ... ?

Šifrovanie protokolu, filter IP (uTorrent)

Potom sa tiež uistite, že na karte „Rýchlosť“ nie je prísne obmedzenie podobných aplikácií a rýchlosti sťahovania torrentov. Pozri príklad nižšie. ?

Rýchlosť - uTorrent

A posledná vec : na karte „Sekvencia“ skontrolujte maximálny počet súčasných stiahnutí - je možné, že fronta predtým jednoducho nedosiahla váš torrent ... ?

Max. súčasné sťahovanie - uTorrent

*

? KROK 5

Ak ste sa už predtým pripojili k sieti VPN, vypnite všetky tieto služby, reštartujte počítač a skúste niečo znova stiahnuť.

Poznámka: V systéme Windows 10 zobrazíte pripojenia VPN - stlačte kombináciu klávesov Win + i a prejdite na kartu „Sieť a internet / VPN“ .

Nastavenia systému Windows 10 - Sieť a internet

Ak sa pripájate na internet pomocou smerovača Wi-Fi, skontrolujte jeho nastavenia. V niektorých modeloch smerovačov je v nastaveniach „režimu odovzdávania“ pre každé zo zariadení nastavené povolenie na prístup k internetu a rýchlostný limit. Pozri príklad nižšie. ?

Obmedzenie prístupu na internet, rýchlosť sťahovania - smerovač Tenda

Ako jedno z odporúčaní: ak pracujete prostredníctvom pripojenia Wi-Fi, skúste pripojiť kábel od poskytovateľa internetu priamo k počítaču / notebooku (alebo k portu LAN smerovača).

Kábel LAN od smerovača Wi-Fi

*

? KROK 6

Ak všetko uvedené nepomohlo, môžem vám odporučiť vyskúšať alternatívneho klienta, napríklad MediaGet alebo qBittorrent. Tieto programy môžu nielen úplne nahradiť klasický uTorrent, ale aj vážne rozšíriť jeho funkčnosť.

Ako napríklad automaticky vyhľadáte torrenty bez opustenia okna programu?! Pozri príklad nižšie ... ?

? Pomoc!

Analógy uTorrent: výber programu na stiahnutie torrentov

qBittorrent je dobrou alternatívou k uTorrentu

*

Prípadne , ak je problém s uTorrent začal pomerne nedávno, skontrolujte Windows body obnovenia   (ak je táto možnosť povolená, OS je automaticky robí pred každým aktualizáciu systému alebo inštalácia akýchkoľvek programov).

To môže byť celkom užitočné, ak si všimnete, že problém s uTorrent sa spustil okamžite po nejakej akcii (napríklad aktualizácii ovládača).

Ako skontrolovať, či existujú tieto body obnovenia, a ako k nim vrátiť systém - pozri moju poslednú poznámku, odkaz nižšie.

? Pomoc!

Ako vrátiť systém pomocou vytvoreného bodu obnovenia

*

Doplnky sú vítané!

Veľa štastia!

?