Je možné vrátiť odoslaný list späť do pošty Gmail, Outlook, Yandex a ak áno, ako?

Dobrý čas!

Pri kancelárskej práci s dokumentmi, zoznamami e-mailových adries, v zhone a zhone - často sa nejaký list zasiela buď nie adresátovi, alebo nie je úplne vyplnený (čo je dobré ... ?).

V niektorých prípadoch je však celkom ľahké všetko napraviť odvolaním listu späť alebo zrušením jeho odoslania (najmä ak ste o takejto možnosti vedeli už vopred).

V skutočnosti budem v tejto krátkej poznámke považovať poštu Gmail, Outlook a Yandex (za najobľúbenejšie e-mailové riešenie).

Takže ...

? Pomoc!

Kde vytvoriť poštu: služby na registráciu poštovej schránky. Nájdite pekný a krátky e-mail!

*

Spätná väzba už odoslaná e-mailom

V službe Gmail

Predvolene má Gmail 5 sekúnd. interval na zrušenie omylom odoslaného e-mailu (pri práci s webovým rozhraním v prehliadači). To samozrejme stačí, iba ak ste si o chybe okamžite uvedomili ...!

Odporúčam tento interval mierne predĺžiť v nastaveniach služby Gmail.

Nastavenia - Gmail (webové rozhranie!)

Požadovaná možnosť je v sekcii „Všeobecné“ : v položke „Zrušiť odoslanie“  - tam môžete nastaviť dlhšiu dobu, napríklad 30 sekúnd. (pozri príklad nižšie ?).

Zrušiť odoslanie listu

Po odoslaní ľubovoľného listu teraz v dolnej časti okna prehliadača vyskočí malé upozornenie pomocou tlačidiel „Zrušiť“ a „Zobraziť správu“ . Pohodlne ?! ?

Poslal som to na zlé miesto ...

*

V Outlooku

Okamžite stojí za to povedať, že si môžete spomenúť a vrátiť sa späť iba na úpravu (odstránenie) tých písmen, ktoré si príjemcovia ešte nestiahli a neprezerali! Tie, ktoré im už boli stiahnuté na PC - nič, pokiaľ nemáte „Neuralizer“ (špeciálne veci ako vo filme „Muži v čiernom“ ?).

Ak teda chcete odvolať list, ktorý potrebujete:

  1. prejdite na kartu „Odoslané položky“ a otvorte požadované písmeno (ak sa nezobrazí v oblasti na čítanie, nemôžete ho vrátiť späť);
  2. potom kliknite na kartu „Správa / akcie / odvolanie správy“ , pozrite si príklad nižšie;

    Načítať správu - Outlook

  3. potom musíte prepnúť do režimu „Odstrániť neprečítanú kópiu“ a kliknúť na OK. Problém je vyriešený!

    Odstrániť neprečítané kópie

*

V pošte Yandex

Pošta Yandex vo všeobecnosti neposkytuje možnosť zrušiť odosielanie korešpondencie ... Ak sa však pozriete pozorne, vedľa veľkého tlačidla „odoslať“   (pod formulárom na napísanie textu správy) sa nachádzajú ďalšie tri ikony: jedna z sú to „listová obálka s hodinami“ .

Kliknutím na ňu ľavým tlačidlom myši teda môžete posielať všetky písmená s miernym oneskorením (t. J. Podľa harmonogramu ).

Písanie listu spoločnosti Yandex

Je to vynikajúce, ak každý deň pracujete s desiatkami e-mailov. Pretože kedykoľvek môžete prejsť do priečinka „Pošta na odoslanie“ , kde si môžete pozrieť celý plánovaný reťazec písmen, upraviť všetko, čo nie je správne tvarované (alebo úplne zrušiť odosielanie). Celkom pohodlné ...! ?

Yandex mail - odchádzajúce

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Veľa štastia!

?