Ako obnoviť poškodené súbory prezentácie programu Microsoft PowerPoint: ktoré sa neotvárajú alebo boli odstránené z jednotky flash alebo disku

Dobrý deň!

Život nás často prekvapí (a ak hovoríme o počítačovej technike - je ich rádovo viac). A podľa zákona podlosti sa problémy vyskytujú v tých súboroch, na ktorých sme pracovali najviac a ktoré je potrebné čoskoro poskytnúť v práci / škole ...

V dnešnom článku sa chcem venovať problematike problémov so súbormi PPT a PPTX (jedná sa o prezentácie vytvorené v programe Microsoft PowerPoint).

A tak, ak po pokuse o otvorenie súboru uvidíte správu, že PowerPoint to nedokáže, pretože štruktúra súborov je porušená (bola poškodená atď.) - neponáhľajte sa do zúfalstva. V niektorých prípadoch je možné dokument spravovať s minimálnymi stratami a obnoviť ho.

Poznámka! Ak boli súbory dokumentu poškodené úplne bezdôvodne, mohol byť váš počítač napadnutý vírusom: //ocomp.info/kak-udalit-virusyi.html

Týmto sa úvod uzatvára a v skutočnosti sa obrátim k veci ...

*

Obnovte súbory prezentácie

(ktoré sa prestali otvárať alebo boli úplne odstránené z jednotky)

Možnosť č. 1: Používanie funkcií programu PowerPoint

Dôležité!  Článok je konvenčne rozdelený do niekoľkých častí (4). Prvé 3 sú vhodné, ak máte súbory prezentácie samotné, ale nemožno ich otvoriť obvyklým spôsobom (napríklad boli z nejakého dôvodu poškodené).

Posledná možnosť (4) sa vám bude hodiť, ak boli vaše dokumenty vymazané z pevného disku (flash disku) a nevidíte ich pomocou bežného programu Windows Explorer.

A tak by som na začiatok odporučil používať moderné verzie PowerPointu (aktuálne 2016, 2019). Majú širšiu funkcionalitu, často pri otváraní poškodených súborov - ponúkajú možnosť pokúsiť sa ich obnoviť (ako napríklad na mojej snímke obrazovky nižšie).

Microsoft PowerPoint zistil problém s obsahom

Túto funkciu môžete použiť aj prostredníctvom ponuky programu: otvoríte kartu „Súbor / Otvoriť / Prechádzať“ (pozri príklad nižšie).

Otvorené - prehľad / Microsoft PowerPoint

Potom vyberte súbor a zadajte požadovanú akciu: namiesto „Otvoriť“ vložte „Otvoriť a Obnoviť“ . Nižšie je uvedený príklad.

Otvorte a obnovte

Ak sa súbor neotvorí (alebo je z pôvodného dokumentu málo, čo sa zobrazilo), pokračujte ...

Možnosť č. 2: použitie Recovery Toolbox

Výhody metódy: vysoká pravdepodobnosť zotavenia, jednoduchosť a rýchlosť (pre prácu nie sú potrebné žiadne technické znalosti). 

Nevýhody: program je platený (ale cena je cenovo dostupná, navyše pred zaplatením môžete vidieť časť obnoveného súboru).

Všeobecne existuje veľa programov na obnovu súborov. Existuje ale veľmi málo špecializovaného softvéru na prácu s dokumentmi (najmä s prezentačnými súbormi .PPT a .PPTX). A podľa môjho názoru vás  Recovery Toolbox núti venovať pozornosť ...

Program Windows

Sada nástrojov na zotavenie pre PowerPoint

Oficiálna webová stránka: //powerpoint.recoverytoolbox.com/ru/

Špecializovaný program na obnovu poškodených súborov programu PowerPoint. Podporuje súbory zo starých programov (formát .PPT) aj z moderných verzií programu PowerPoint (.PPTX).

Vlastnosti:

  1. podpora súborov z balíka Microsoft Office 97-2003 až 2019;
  2. pokus o rekonštrukciu prezentácie a výpočtov v nej (ak je súbor vážne poškodený);
  3. v najbeznádejnejších prípadoch (keď je súbor vážne poškodený) - program pomôže dostať z neho všetky možné súbory: obrázky, videá, hudbu atď .;
  4. jednoduché a intuitívne rozhranie (s krok za krokom);
  5. Podpora ruského jazyka;
  6. podpora pre Windows XP, 7, 8, 10.

Prejdime teda k obnoveniu poškodeného súboru ...

1) Vynechal som inštaláciu programu (je štandardná, ruský jazyk sa nastavuje automaticky). Po spustení programu musíte určiť nefunkčný súbor (pozri príklad nižšie) a kliknúť na tlačidlo „Ďalej“ .

Krok 1 - zadajte súbor prezentácie

2) Ďalej, v závislosti od veľkosti súboru (a jeho integrity), jeho spracovanie a vyhodnotenie možnosti obnovenia môže chvíľu trvať. Ak je súbor malý, spravidla nie je čakacia doba dlhšia ako 30 sekúnd.

KROK 2 - čakanie na spracovanie

3) Po dokončení analýzy kliknite na tlačidlo „Odoslať“ .

KROK 3 - Prenos obsahu do PowerPointu

4) Potom počkajte, kým program prenesie všetky snímky do programu PowerPoint (program by sa mal otvoriť automaticky).

KROK 4 - proces obnovy

5) Mimochodom, chcem vás upozorniť na skutočnosť, že program  Recovery Toolbox for PowerPoint  extrahuje všetky súbory (čo je možné) z „pokazenej“ prezentácie a uloží ich do samostatného adresára (tiež sa automaticky otvorí).

KROK 5 - nezabudnite, že všetky súbory z poškodených súborov sa obnovia aj do samostatného priečinka

6) Spravidla po ukončení prenosu súborov do aplikácie PowerPoint - môžete s ním začať pracovať ako obvykle.

Niekoľko tipov na vytvorenie a úpravu prezentácie nájdete v tomto výučbe: //ocomp.info/kak-sdelat-prezentatsiu.html

KROK 6 - s prezentáciou môžete pokračovať ako obvykle!

Cloudová služba

Mimochodom, nemôžem si nevšimnúť, že namiesto programu môžete používať rovnomennú cloudovú službu.

Bude to užitočné najmä v prípadoch, keď vám klasický program Windows nefunguje, alebo ak zistíte, že súbor je mimo vášho počítača poškodený, a teraz ho musíte urgentne obnoviť.

Odkaz na oficiálne. stránka obnovy: //onlinefilerepair.com/ru/powerpoint-repair-online.html

Po prechode na cloudovú službu môžete okamžite začať s obnovou (nevyžaduje sa žiadna registrácia!). Pozri snímku obrazovky nižšie.

Nahrajte súbor na obnovenie

V ďalšom kroku budete musieť určiť súbor, váš e-mail (ako vytvoriť e-mail), zadať znaky z obrázku (ochrana pred spamom) a kliknúť na tlačidlo „Odoslať súbor“ . Pozri príklad nižšie.

Poslať súbor

Potom bude služba niekoľko minút „premýšľať“ a analyzovať súbor.

Proces obnovy

Ak je možné súbor obnoviť, služba vás o tom bude informovať a zobrazí niektoré snímky. Môžete sa s nimi oboznámiť a rozhodnúť o platbe (náklady na obnovu sú dosť demokratické - napríklad pre môj priečinok „pýtali“ iba 5 USD!).

Výsledok

Mimochodom, oznámenie o výsledkoch analýzy vášho súboru bude zaslané na zadanú e-mailovú adresu. Je to však v angličtine, ale ak máte poštu od Yandexu, Google (a iných veľkých spoločností), pravdepodobne má prekladateľa ...

Poznámka e-mailom

Možnosť č. 3: použite prevodník z Libre Office

Plusy: bezplatná metóda; prevodník je rýchly; všetko o všetkom bude trvať 5-10 minút.

Nevýhody: Nie všetky súbory je možné obnoviť.

Libre Office je pomerne výkonný a bezplatný kancelársky balík. Umožňuje vám vyriešiť mnoho kancelárskych úloh a dokonca aj tých, ktoré Microsoft Office nedokáže! Viac podrobností nájdete tu - //ocomp.info/besplatnyiy-ofis-windows.html#LibreOffice.

Záverom je, že dokáže prevádzať prezentačné súbory do iných formátov (pričom z nich dostane všetko). Spravidla v niektorých prípadoch po prevode poškodeného súboru ho môžete (aspoň čiastočne) obnoviť. Nie je to pokus?

Predpokladajme, že máte kanceláriu Libre Office ...

1) A tak najskôr spustite program „Libre Office“ (po inštalácii balíka budete mať na pracovnej ploche skratku s rovnakým názvom) a prejdite do sekcie „Prevodník súborov / súborov / dokumentov“ .

Libre Office - prevádzač dokumentov

2) Ďalej zadajte riadok s prezentačnými súbormi v riadku „Importovať z“ a potom druhý adresár, do ktorého sa budú ukladať prevedené (tj. Obnovené) súbory ( riadok „Uložiť do“ ).

Kde nájsť prezentácie a kam uložiť prevedené súbory

3) Potom počkajte do konca operácie.

Proces premeny

4) Prejdite do adresára, ktorý sme zadali v predchádzajúcom kroku, a skontrolujte, či je možné otvoriť prevedené prezentácie.

Možnosť číslo 4: ak je zakrytá jednotka flash alebo disk so súbormi

Toto je jedna z najhorších možností. Ale ak je samotný flash disk (povedzme) navonok neporušený (t. J. Traktor ním neprešiel) a je s vami, môžete sa ho pokúsiť oživiť ...

Vedeli ste, že Windows vytvára kópie dôležitých priečinkov (vrátane dokumentov) a je možné, že váš prezentačný súbor je stále v histórii? Určite to stojí za kontrolu - //ocomp.info/kak-vosstanovit-udalennyie-faylyi.html#_1

Dôležité!

Po prvé, pri pripájaní jednotky k počítaču nesúhlaste so žiadnymi odporúčaniami na formátovanie, opravu chýb atď., Ktoré systém Windows poskytne (v takom prípade môže operačný systém v priebehu tejto operácie súbory prepísať, čo znemožní ich obnovenie) .

Po druhé, na také médium nič nepíšte (ak napríklad zistíte, že na médiu chýbajú niektoré súbory, ale zdá sa, že to funguje samo).

Po tretie, neobnovujte odstránené súbory na rovnakom médiu, kde zmizli!

Po štvrté, predtým, ako podniknete akékoľvek kroky, prečítajte si pokyny (odkazy, ktoré uvediem nižšie) až do konca, pretože existuje niekoľko odtieňov, ktoré je možné vykonať nesprávne.

Pokyny na vymáhanie:

  1. Ako obnoviť odstránené súbory (po vyprázdnení koša alebo po naformátovaní disku) - //ocomp.info/kak-vosstanovit-udalennyie-faylyi.html
  2. Ako obnoviť odstránené súbory (fotografie, obrázky, správy) v systéme Android - //ocomp.info/kak-vosstanovit-faylyi-android.html
  3. Ako obnoviť fotografiu z pamäťovej karty MicroSD alebo USB flash disku - //ocomp.info/kak-vosstanovit-foto-s-sd-karty.html

Nájdené odstránené súbory z jednotky flash (program R.Saver umožňuje obnoviť obrázky aj dokumenty)

Ak sa vám podarí obnoviť niektoré dokumenty (a možno aj všetky), ktoré ste odstránili z jednotky flash (disku) - pri niektorých z nich s najväčšou pravdepodobnosťou dôjde k chybe pri ich otvorení.

Môžete sa pokúsiť otvoriť takto poškodené (poškodené) súbory pomocou tipov a trikov uvedených na začiatku tohto článku (v prvých troch možnostiach). Rovnaký  Recovery Toolbox pre PowerPoint (s najväčšou pravdepodobnosťou) vyextrahuje čokoľvek z poškodeného súboru a vy nebudete musieť začať pracovať od samého začiatku ...

*

Dodatky k tejto téme budú veľmi užitočné!

Šťastnú prácu!