Ako opraviť dokument PDF: súbor bol poškodený a nebude sa dať otvoriť

Dobrý deň!

Dnešná poznámka bude dôležitá pre tých používateľov, ktorí čelia strate súborov PDF na disku alebo neschopnosti ich otvoriť v známej čítačke (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie ?).

Všeobecne je PDF pomerne spoľahlivý formát a menej „rozmarný“ ako ten istý DOCX (z MS Word). Existuje však dostatok dôvodov na tieto „problémy“:

 • chyby pri kopírovaní a ukladaní dokumentov;
 • infekcia počítača vírusmi (ako aj nesprávna činnosť antivírusového softvéru);
 • porucha pevného disku atď.

Nižšie uvádzam niekoľko tipov a trikov, ktoré vám pomôžu „odstrániť“ z poškodeného (chýbajúceho) súboru PDF, ak nie všetky informácie, tak aspoň časť (čo môže tiež ušetriť pekných pár hodín pracovného času).

Takže ...

Acrobat Reader - súbor je poškodený (príklad chyby ...)

*

Obnova dokumentov PDF: čo robiť po etapách

KROK 1

Prvá vec, ktorú treba rozhodnúť, je, či je samotný dokument PDF k dispozícii na disku / jednotke flash , alebo bol odstránený (napríklad v dôsledku formátovania jednotky). Ak to chcete urobiť, stačí spustiť prieskumník (kombinácia Win + E), povoliť mu vidieť skryté súbory a otvoriť priečinok, kde by mali byť.

Zobraziť priečinok dokumentov PDF - Windows 10

Ak v požadovanom priečinku nie sú žiadne súbory (koniec koncov sa ukázalo, že boli odstránené), odporúčam nasledovné:

 1. nekopírujte na tento disk žiadne ďalšie informácie (nové informácie môžu prepísať „chýbajúce údaje“);
 2. nesúhlasiť s Windowsom pri opravovaní chýb (ak to naznačuje);
 3. je vhodné pripojiť disk / flash disk s chýbajúcimi údajmi k inému počítaču, na ktorom je počítač, a vykonať postup obnovy (to je podrobne popísané v mojej predchádzajúcej poznámke, odkaz nižšie ?).

*

? Pomoc!

Ako obnoviť odstránené fotografie / dokumenty / súbory - pokyny krok za krokom

*

KROK 2

Takže pokračujte: v priečinku sú (alebo boli obnovené) súbory PDF, ale pri pokuse o ich otvorenie sa vyskytne chyba: tento dokument nie je možné prečítať atď. atď.

Acrobat Reader - súbor je poškodený

V tomto prípade predovšetkým venujte pozornosť veľkosti samotného súboru: ak sa nerovná 0 ÷ 2 KB, je už dobrý (znamená to, že obsahuje nejaké údaje a dá sa z nich extrahovať, viď môj príklad nižšie ?).

Poznámka: ak je vo vašom prípade súbor „vynulovaný“ - skúste naskenovať disk a pomocou odstráneného súboru obnoviť odstránený súbor. inžinierske siete.

Veľkosť súboru - 109 KB

Podľa môjho skromného názoru musíte začať procedúru obnovy dát pomocou Draw (tento program je mimochodom súčasťou balíka ? Libre Office, je to zadarmo!).

Po jeho spustení musíte v Draw kliknúť na ponuku „Súbor / Otvoriť“ a zvoliť poškodený PDF - program bude premýšľať 10-15 sekúnd. a otvorí „čo môže“. V niektorých prípadoch zostáva text nedotknutý (niektoré obrázky, grafika, značky môžu „ísť ...“).

Libre Office - otvorte súbor

*

KROK 3

Ak predchádzajúce odporúčania nepomohli, je čas prejsť na špeciálne služby. online zdroje a softvér ? ...

Jednou z celkom dobrých možností je v tomto prípade služba od Recovery Toolbox (odkaz: //pdf.recoverytoolbox.com/online/ru/).

Tento nástroj má niekoľko výhod:

 • po prvé, umožňuje vám extrahovať údaje aj zo zdanlivo najbeznádejnejších súborov;
 • po druhé, pretože je to online služba - jej služby môžete využívať z ľubovoľného zariadenia a operačného systému: PC, telefón, tablet atď .;
 • po tretie, pred platbou za službu obnovy sa môžete ubezpečiť, že ju môžete vytiahnuť z dokumentu (zobrazí sa ukážka stránky).

Pokiaľ ide o použitie: jednoducho nahrajte súbor, označte svoj e-mail, zadajte captcha a kliknite na tlačidlo „Ďalej“ ...

Musíte si stiahnuť poškodený súbor PDF a zadať svoj e-mail

Potom zdroj „premyslí“ a naskenuje váš dokument. Ak je obnovenie úspešné, uvidíte ukážku vášho dokumentu, môžete zaplatiť za jeho obnovenie (10 dolárov za jeden súbor do 1 GB) a nahrať ho na disk. Pohodlne? Vo všeobecnosti áno!

Počkajte, kým sa súbor nespracuje

*

KROK 4

Pre tých, ktorí poškodili veľké množstvo súborov PDF alebo dokumenty obsahovali veľmi dôverné informácie (ktoré je zakázané nahrávať kdekoľvek) - predchádzajúci KROK 3 nemusí celkom fungovať ...

V takom prípade môže byť veľmi dobrou voľbou špeciál. utilita - Recovery Toolbox pre PDF (oficiálna stránka: //pdf.recoverytoolbox.com/ru/).

Po stiahnutí a nainštalovaní (je to štandardné) - stačí zvoliť pôvodný súbor PDF a „nakŕmiť ho“. Po určitom čase vás program Recovery Toolbox bude informovať, či je možné zo súboru obnoviť niečo iné ...

Obnova nástrojov pre PDF - príklad práce s obslužným programom

Upozorňujeme, že táto pomôcka funguje iba v systéme Windows a jej plná verzia stojí 27 USD (ukážková verzia - umožní vám oboznámiť sa s možnosťami pred zaplatením). Mimochodom, plná verzia nástroja Recovery Toolbox nemá žiadne obmedzenia týkajúce sa počtu a veľkosti obnoviteľných súborov.

PS

Do budúcnosti vrelo odporúčam:

 1. vytvorte zálohu (záložné kópie) všetkých dôležitých dokumentov (a je lepšie, ak ich je viac);
 2. ak je počítač, z ktorého pracujete, neustále pripojený k internetu, je veľmi výhodné nastaviť ? automatické kopírovanie priečinka s dokumentmi na cloudovú jednotku. Takto sa získa automatické zálohovanie (nikdy nezabudnete a nebudete touto operáciou strácať čas).

*

To je zatiaľ všetko. Doplnky k tejto téme sú vítané!

Šťastnú prácu!

?

Príspevok na základe materiálov

z nástroja Recovery Toolbox