Ako odstrániť reklamy v pravom dolnom rohu pracovnej plochy vedľa hodín

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi o jednom probléme: na ploche (vedľa hodín) v pravom dolnom rohu sa začali objavovať reklamné jednotky (+ zvukové upozornenie). To je veľmi nepríjemné, je možné ich nejako odstrániť? (Mám licenciu Windows 10, AMD Ryzen 5, 16 GB RAM)

Vopred ďakujem.

Všetko dobré zdravie!

Áno, jedná sa o nedávny problém - takpovediac nový formát reklamy ... Ak váš systém nie je infikovaný vírusmi, je odstránenie týchto blokov celkom jednoduché (príklad týchto blokov je uvedený na snímke obrazovky nižšie).

Vlastne dnešný článok bude o tom, ako na to ?.

Príklad takejto reklamy

*

Odstraňujú sa reklamné jednotky a zvuky upozornení

Tip 1

Najskôr si všimnite, že na mnohých zdrojoch na internete sa teraz začali objavovať malé okná, ktoré vás žiadajú o povolenie, aby vám stránka mohla zobrazovať upozornenia (pozri príklad nižšie ?).

Mnoho používateľov tomu nevenuje pozornosť a stlačí tlačidlo „Povoliť“ (a hneď potom - v pravom rohu sa začnú vyskakovať bloky). Rada je jednoduchá - buď zatvorte toto okno, alebo zablokujte ...

Navštívili ste web - bola tu žiadosť o povolenie

*

Tip 2

Po druhé odporúčam kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu upozornenia v pravom dolnom rohu obrazovky a nastaviť zaostrenie na režim „Iba prioritné“ . ?

Vďaka tomu vás nebudú rozptyľovať rôzne nepodstatné udalosti (čo už nie je zlá vec ... ?).

Zameranie pozornosti je iba prioritou

*

Tip 3

Po tretie, je potrebné deaktivovať zobrazovanie upozornení v prehľadávači (buď ich úplne zablokovať, alebo obmedziť zobrazovanie na konkrétnej stránke).

Toto sa deje jednoducho ...

V prehliadači Chrome: musíte otvoriť stránku s nastaveniami chrome: // settings / content / notifications a zakázať povolenie na odosielanie upozornení (pozri položky 1, 2 na snímke obrazovky nižšie).

Na tejto karte sa tiež pozrite na zoznam „Povoliť“   (odstráňte z neho weby, ktoré ste „nudili“ pomocou ich upozornení ...).

Nastavenia prehliadača Google Chrome

V Opere: Toto sa deje podobným spôsobom. Na stránke nastavení upozornení opera: // settings / content / notifications musíte zakázať udelené povolenie na zobrazovanie upozornení.

Nastavenia opery - blok. oznámenia

Vo Firefoxe: musíte otvoriť nastavenia, prejsť na kartu „Ochrana osobných údajov a zabezpečenie / upozornenia“ a zakázať všetky nepotrebné ... Príklad nižšie. ?

Ochrana osobných údajov a zabezpečenie - upozornenia / Firefox

*

Tip 4

Pokiaľ predchádzajúce odporúčania nepomohli, je pravdepodobné, že ste zachytili vírus (adware, ktorý je súčasťou rôznych softvérov, zvyčajne v prehliadači ...).

Najskôr odporúčam spustiť počítač pomocou:

  • klasický antivírus (tu som uviedol najlepšie produkty tohto roku);
  • po použití obslužných programov AdwCleaner a AVZ;
  • a nainštalujte si do prehliadača špeciály. napríklad doplnok AdBlock Plus.

Ovládacie tlačidlo doplnku

Mimochodom, podrobnejšie informácie o tom, ako skontrolovať počítač na prítomnosť vírusov a ako odstrániť „vložené reklamy“, sú opísané v jednom z mojich minulých príspevkov (odkaz nižšie ?).

? Pomoc!

Ako odstrániť kontextové reklamy v prehliadači (Chrome, Firefox, Yandex prehliadač atď.).

*

Myslím si, že opatrenia navrhnuté vyššie budú stačiť na vyriešenie problému.

Všetko najlepšie!

?