Nové nastavenia a rozhranie ovládačov AMD Radeon Software Crimson ReLive

Dobrý deň!

Spravidla nikdy nepíšem „novinky“ a recenzie niektorých aktualizácií, nových verzií ovládačov atď. Teraz však samostatný prípad ...

Faktom je, že sa (zdá sa) lúčime s obvyklým balíkom ovládačov Catalyst, pretože nahrádza ju nová verzia Crimson Edition (alebo Crimson ReLive (Crimson znamená „karmínový“)).

Hlavné inovácie: úplne prepracované rozhranie (nemôžete ho rozpoznať!); vylepšený inštalačný program; parametre a nastavenia sú od seba vzdialené, takže sú oveľa rýchlejšie a ľahšie sa menia. Názov ovládacieho panela je teraz jednoducho „Nastavenia Radeon“ (a nie ako predtým „Ovládacie centrum nastavení Catalyst ...“).

Tiež si nemôžem pomôcť, ale musím poznamenať, že ovládací panel sa začal otvárať oveľa rýchlejšie (a skutočne sa stal responzívnejším), existujú predvoľby pre rýchlu optimalizáciu grafickej karty na výkon (alebo pre kvalitu), pokročilejšie nastavenia pre zobrazenie „obrázka“ na displeji sa objavil, neprešiel a schopnosť pretaktovať GPU.

Všeobecne sa všetko ukázalo veľmi zaujímavé (aspoň sa to určite nezhoršilo). Vlastne v tomto článku uvediem tucet snímok obrazovky nového rozhrania s malými komentármi a popisom niekoľkých kľúčových parametrov ...

Poznámka!

Pred konfiguráciou nezabudnite aktualizovať grafický ovládač. Ako na to, sa dozviete v tejto poznámke - //ocomp.info/kak-obnovit-drayver-na-videokartu.html

*

Nastavenia AMD Radeon (Crimson ...): Nastavenia a prehľad nového používateľského rozhrania

A teda, ak máte nainštalované (a aktualizované) ovládače videa - v zásobníku (vedľa hodín) by ste mali mať ikonu AMD    (pripomínajúcu niečo ako malinu). Pre vstup do nastavení (ovládací panel AMD) - stačí naň dvakrát kliknúť.

Mimochodom, keď už hovoríme o tejto ikone, nemôžem si nevšimnúť, že vývojári pridali mega-užitočnú funkciu: grafickú kartu môžete optimalizovať na výkon alebo kvalitu dvoma kliknutiami myšou . Napríklad pri bežnej práci môžete „sedieť“ na kvalite, hneď ako spustíte hru a uvidíte spomalenie (alebo len chcete zvýšiť FPS) - stlačte kláves WIN, zmeňte predvoľbu (pozri obrazovku nižšie) a znova vstúpiť do hry. Pohodlne ?!

AMD Radeon - optimalizujte kvalitu alebo výkon

Upozorňujeme, že kvalita obrazu po optimalizácii na výkon výrazne klesá (ako príklad uvádzam obrazovku rovnakého herného okna, zreteľne pri priblížení). Pri práci na výkone klesá ostrosť obrazu, niektoré hrany a prvky nie sú nakreslené dostatočne dobre - vďaka tomu však stúpa FPS (to znamená, že voľba zjavne nebola urobená pre jednoduché „show“).

Rozdiel medzi optimalizáciou výkonu a kvalitou / kliknutím (rozdiel je viditeľný pri zväčšení obrázka)

Teraz k samotnému ovládaciemu panelu.

Pri prvom prihlásení by som odporučil ihneď otvoriť kartu „Nastavenia“ . V ňom môžete zmeniť jazyk (poznámka: pre niektoré je predvolene aktivovaná anglická verzia), vypnúť upozornenia, reklamné bannery, obnoviť továrenské nastavenia. Všeobecne je všetko veľmi základné.

Nastavenia (Všeobecné) / AMD Radeon

Mimochodom, všetky nastavenia grafickej karty sú rozdelené do 4 veľkých sekcií: „Hry“, „Video“, „Displej“ a „Systém“.

Najväčší záujem je o sekciu „Hry“ . Tu môžete nastaviť globálne nastavenie pre všetky spustené 3D aplikácie a pre každú hru zvlášť.

Globálne nastavenia (nastavenia AMD Radeon)

Možnosti karty „globálne nastavenia grafiky“ sú uvedené na snímke obrazovky nižšie. Parametre a nastavenia, ktoré boli predtým prezentované v rôznych sekciách („Vyhlazovanie“, „Filtrovanie textúr“, „Kontrola frekvencie snímok“, „Teselovanie“), boli teraz spojené do jednej.

Poznámka! 

Čo znamenajú tieto parametre (režim vyhladzovania, metóda vyhladzovania, režim anizotropického filtrovania atď.) A ako ich nastaviť na max. výkon - to sa dozviete z tejto poznámky: //ocomp.info/kak-uskorit-videokartu-amd-radeon.html

AMD Radeon - sekcia nastavení hier

Karta „Video“ je prezentovaná pomerne „mierne“ (podľa môjho názoru): môžete si zvoliť 1 z 8 režimov (predvolený, klasické kino, rozšírené, domáce video, outdoor, šport, intenzívny, vlastná hodnota).

AMD Radeon - video

Mimochodom, profil videa môžete zmeniť aj dvoma kliknutiami myšou pomocou ikony na paneli.

Profil videa je možné zmeniť aj dvoma kliknutiami myšou

Nemôžem si nevšimnúť, že keďže som nezmenil videoprofily, nezaznamenal som výraznejšiu zmenu obrazu (až na jas a kontrast podľa mňa tieto profily nič nemenia).

Príklad zmeny profilu videa: rozdiel na snímkach obrazovky je takmer nepostrehnuteľný (fotografie z filmu „Oz the Great and Powerful“).

V časti „Zobrazenie“ je niekoľko zaujímavých možností:

  1. AMD FreeSync je možnosť, ktorá umožňuje dosiahnuť plynulejší obraz v hre (poznámka: túto funkciu musí podporovať aj váš monitor). Aby ste ľahšie pochopili, o čo ide - pozrite si fotografiu nižšie;

    Porovnanie obrazu na monitore - so zapnutým dynamickým riadením frekvencie a so zakázaným vypnutím

  2. Virtuálne ultravysoké rozlíšenie: umožňuje vám odstraňovať „jagy“, nejasnosti a ďalšie rozmazania v hrách (úprimne povedané, ak táto vec funguje, potom si ju môžete všimnúť pravdepodobne iba na veľkých monitoroch (na pracovnom notebooku a počítači - z toho bez zmien));
  3. Mierka GPU: užitočné, ak máte vo svojej hre napríklad čierne pruhy (pomáha ich odstrániť). Osobne túto vec nikdy nepoužívam sám;
  4. Režim zväčšenia: približne rovnaký;
  5. Vari-Bright: Upravuje jas monitora na základe prevádzkových podmienok (napríklad ak je prístroj napájaný z batérie, jas sa môže znížiť.) Neodporúčam ho zapínať, pretože z častých zmien jasu môžu oči začať byť unavené;

AMD Radeon - displej

V časti „Systém“ sa môžete oboznámiť s charakteristikami vášho hardvéru: model grafickej karty, veľkosť pamäte RAM, verzia softvéru, typ pamäte atď. Mimochodom, táto časť má tri karty „Prehľad“, „Softvér“ a „Hardvér“ (údaje o systéme a hardvéri sú poskytované dosť).

AMD Radeon - systém

Nemôžete sa však zaobísť bez AIDA64 (?). Napríklad AMD Settings zjavne chýba sledovanie teploty, počtu FPS, frekvencií, zaťaženia jadra CPU atď. A malo by sa to robiť tak, aby sa tieto údaje dali ľahko zobraziť v rohu obrazovky akejkoľvek hry (3D aplikácia) .

*

To je zatiaľ všetko. Šťastnú prácu!

?