Ako rozdeliť veľký súbor na časti (na kúsky), inak sa nezmestí na jednotku USB flash (disk) ...

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, že mám jedno 20 GB video (video jednej hry). Chcem ho preniesť na iný počítač, ale súbor sa nezmestí na moju jednotku flash (má 16 GB).

Teraz existuje možnosť - buď kúpiť novú veľkú jednotku flash (alebo prenosný disk), alebo nájsť spôsob, ako súbor nejako preniesť po častiach (napríklad rozdeliť súbor na 2 časti). Snažil som sa video prekódovať - ​​musíte však počkať celý deň a nie je faktom, že sa prevedie a stane sa menej ...

Artur, Petrozavodsk

Dobrý deň!

Všeobecne sa s takouto úlohou stretávali už skôr, keď nebol internet taký rozvinutý a neexistovali žiadne priestranné médiá (tento problém teraz môže vyriešiť jeden externý pevný disk ?).

V tomto článku uvediem niekoľko spôsobov, pomocou ktorých môžete rýchlo rozdeliť ľubovoľný súbor na niekoľko častí (veľkosť, ktorú potrebujete) a potom, keď ho prenesiete na iné médium, zostaviť (aby sa všetko otvorilo a prečítalo).

Takže ...

*

Spôsoby rozdelenia veľkého súboru na časti

Metóda číslo 1: vytvorenie archívu viacerých zväzkov

Jedným z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov, ako rozdeliť úplne VŠETKY súbory (alebo dokonca priečinky), je umiestniť ich do viaczväzkového archívu. Veľkosť hlasitosti je navyše možné nastaviť manuálne, presne takú, akú potrebujete.

Pre tých, ktorí sa obávajú, že čas na vytvorenie archívu bude príliš dlhý, poviem, že archív je možné vytvárať BEZ STLAČENIA! Tých. archív bude potrebný iba na zbalenie informácií a ich rozdelenie na zväzky (mimochodom, archív bez kompresie je zbalený dostatočne rýchlo).

Na prácu potrebujeme archivátor. Odporúčam zostať pri 7-Zip (je to zadarmo, pohodlné a bohaté na funkcie). Nižšie je uvedená adresa článku, kde nájdete odkazy na stiahnutie archivátorov a tiež ich podrobný popis.

? Pomoc!

Najlepšie bezplatné archivátory - môj solídny výber

Predpokladajme teda, že máte 7-Zip ? .

Nájdite priečinok alebo súbor, ktorý chcete rozdeliť: kliknite na ne pravým tlačidlom myši a v kontextovej ponuke prieskumníka vyberte možnosť „7-Zip> Pridať do archívu“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Pridať do archívu

V nastaveniach na vytvorenie archívu potrebujete:

  1. úroveň kompresie: Odporúča sa „Žiadna kompresia“ (týmto spôsobom strávite oveľa menej času. Video súbor nebude takto komprimovaný);
  2. Rozdeliť zväzky podľa veľkosti: Zadajte maximálnu veľkosť súboru v megabajtoch. Povedzme, že pre 16 GB flash disk by to bolo asi 14500 MB (t. J. 14500M), príklad nižšie.

Nastavenia vytvárania archívov s viacerými zväzkami

Po vytvorení archívu uvidíte, že sa skladá z mnohých častí rovnakej veľkosti. Aby ste ju mohli extrahovať, musíte extrahovať úplne prvú časť archívu (001) - pozri snímku obrazovky nižšie. Všeobecne je program 7-Zip dosť „inteligentný“ program a svojou ikonou ? zvýrazní požadovaný súbor.

Ktorý súbor sa má extrahovať do viacvrstvového archívu (všimnite si, že všetky súbory majú rovnakú určenú veľkosť)

Mimochodom, ak v počítači, do ktorého chcete súbor preniesť, nie je archivátor, vytvorte si samorozbaľovací archív (archív SFX uveďte pri jeho vytváraní v nastaveniach 7-Zip).

*

Metóda číslo 2: Rozdelenie v Total Commander

Ďalším veľmi dobrým a spoľahlivým spôsobom rozdelenia súboru je použitie špeciálnej funkcie v Total Commander.

Total Commander

Oficiálna webová stránka: //www.ghisler.com/

Veľmi funkčný a pohodlný správca súborov (podľa môjho názoru oveľa pohodlnejší ako klasický prieskumník). Umožňuje vám prechádzať adresáre bez brzdenia, v ktorých sú tisíce súborov. Umožňuje vám tiež rýchlo a ľahko pracovať so všetkými obľúbenými archívmi: ZIP, 7ZIP, ARJ, LZH, RAR, UC2, TAR, GZ, CAB, ACE atď.

Existujú jedinečné vlastnosti: skupinové premenovanie súborov (s prispôsobiteľnými filtrami a maskami), rozdelenie súborov, práca s FTP atď.

Všeobecne odporúčam používať!

A tak v prvom rade spustíme Total Commander a nájdeme náš súbor. V mojom prípade ide o archív s fotografiou („photo.7z“) - veľkosť tohto súboru je asi 1 GB. Úloha: rozdeliť ho na časti, z ktorých každá nemá viac ako 250 MB.

Jeden veľký súbor rozdeľte na 5 častí

Najskôr vyberte tento súbor a potom kliknite na ponuku „Súbory / Rozdeliť súbor ...“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Súbor / rozdelený súbor - Total Commander

Ďalej musíte určiť umiestnenie novovytvoreného súboru a časti, do ktorých ho program rozdelí.

Zadajte, kam chcete umiestniť vytvorený súbor a jeho rozmery

Ako som už uviedol vyššie, označil som 250 MB (mimochodom, program obsahuje všetky najobľúbenejšie veľkosti: pre diskety Floppy 3.5, CD / DVD disky atď.) A označil rovnaký priečinok, kde sa nachádza pôvodný súbor.

Štiepanie

Potom bol súbor rozdelený na 5 častí (plus šiesta časť - kontrolný súčet súboru (je potrebné skontrolovať celistvosť archívu, odporúčam tiež uložiť a nemazať!)).

Hotový rozdelený súbor

Teraz môžete všetky tieto oddelené súbory v ľubovoľnom poradí preniesť do iného počítača a potom v ponuke Total Commander zvoliť aj položku „Files / Collect file ...“ . Všeobecne je všetko dosť jednoduché a rýchle ...

*

Metóda číslo 3: rozrežte video na časti (bez konverzie)

Pokiaľ máte do činenia s videom, potom v tomto prípade nie je vôbec potrebné ho baliť do archívu alebo sa uchýliť k použitiu Total Commander ...

Môžete použiť nejaký editor videa a video rozdeliť na určité časti (aj keď to nie je veľmi vhodné, ak nechcete video zostrihať na dobré, pretože lepenie videa môže byť dlhší postup ...) ...

Ako na to jednoducho a bez „nervov“?

Budete potrebovať jeden editor videa - VIDEO MONTAGE.

VIDEOINŠTALÁCIA

Oficiálna webová stránka: //video-editor.su/

Jeden z najjednoduchších a najintuitívnejších editorov videa. Vývojári to veľmi jednoducho zjednodušili pomocou sprievodcu krok za krokom, aby sa každý používateľ (aj úplne nováčik) mohol ľahko vysporiadať s úpravami a tvorbou vlastného videa (možno úplne prvého!).

Editor má všetky najdôležitejšie funkcie spracovania videa. Táto možnosť je teda jednou z najlepších na riešenie jednoduchých problémov a na naučenie sa spracovania videa.

Po inštalácii editora v ňom otvorte funkciu „Vystrihnúť video“ (táto možnosť sa objaví v prvom okne, ktoré sa objaví ihneď po spustení programu).

Ďalej v ňom otvorte video a zadajte fragmenty, ktoré potrebujete (ak je vašou úlohou rozdeliť súbor na 2 časti, stačí vytvoriť dva fragmenty a video rozdeliť približne rovnako).

Video rozrežte na časti

Pri ukladaní videa potom VŽDY označte, že chcete uložiť video v pôvodnej kvalite (pozri obrazovku nižšie). Video sa teda uloží bez konverzie a veľmi rýchlo. V skutočnosti sme video rozdelili na 2-3 - 4 (alebo viac) častí bez toho, aby sme ich upravovali!

Uložte video v pôvodnej kvalite

? Mimochodom!

Viac podrobností o operácii vystrihovania požadovaných častí z videa je popísaných v tomto článku.

*

No, to je zatiaľ všetko, veľa šťastia všetkým!

Doplnky sú vítané ...

?

Prvýkrát zverejnené: 19.12.2017

Oprava: 10.02.2020