Ako poslať počítač do režimu spánku (pohotovostného režimu) pomocou tlačidiel a klávesových skratiek / hibernácie za menej ako 1 s.

Dobrý deň!

Používanie režimu dlhodobého spánku (niekedy nazývaného pohotovostný režim ) umožňuje v niektorých prípadoch výrazne urýchliť prácu na počítači PC / notebooku (a tiež predĺžiť „životnosť“ zariadenia). Aký to má vlastne zmysel vypnúť počítač, ak ste počas obedňajšej prestávky odchádzali na pol hodiny preč? ?

Všeobecne platí, že v systéme Windows existuje špeciálna ponuka ŠTART. tlačidlo na uvedenie zariadenia do režimu spánku. Nie je však vhodné ho používať vo všetkých verziách OS (najmä na notebooku, keď po ruke nie je myš pre operačnú prácu).

Počítač môžete samozrejme poslať do režimu spánku aj pomocou klávesovej skratky (ktorú si môžete nastaviť sami). Toto bude v skutočnosti dnešná poznámka ...

? Venujte pozornosť!

Okrem spánku existuje aj zimný spánok   (často sa medzi sebou mýlia).

Hibernácia  je zvláštna. Režim vypnutia počítača, v ktorom sa všetok obsah RAM uloží do systémového súboru hiberfil.sys   (t. J. V režime hibernácie je možné počítač odpojiť od napájania, nie však v režime hibernácie!).

*

3 spôsoby, ako uspať počítač

Možnosť 1: použitie špeciálneho. inžinierske siete

Možno je táto možnosť najjednoduchšia, najrýchlejšia, najuniverzálnejšia a najpohodlnejšia! Hovoríme o takej utilite ako ? Volume 2 (ktorú som už odporúčal v poznámke k vyladeniu zvuku).

Po prvé, po inštalácii sa prehľadne „uloží“ do zásobníka a umožňuje 1 - 2 kliknutiami myši zmeniť aktívne zvukové zariadenia, upraviť ich hlasitosť atď.

Aplikácia zväzok 2

A po druhé, v jeho nastaveniach sa nachádza časť s „horúcimi klávesmi“, na ktorú „zavesíte“ takmer čokoľvek: režim spánku, vypnutie, reštart, otvorenie disku, zmena jasu, hlasitosti atď. atď. (snímky obrazovky nižšie ?).

Konfigurácia klávesových skratiek

Klávesová skratka pre všetko!

Klávesové skratky (nastavené v zväzku 2) samozrejme fungujú vo všetkých aplikáciách a hrách bez ohľadu na to, kde ich stlačíte!

*

Možnosť 2: použitie špeciálneho skratka (funguje podľa „horúcej“ kombinácie)

1) Najskôr je potrebné vytvoriť skratku - stačí kliknúť na ľubovoľné voľné miesto v okne pravej myši (RMB) a vybrať ju ... (v mojom príklade ju vytvorím na pracovnej ploche).

Vytvoriť zástupcu

2) Skopírujte do riadku umiestnenia objektu toto:

C: \ Windows \ System32 \ rundll32.exe PowrProf.dll, SetSuspendState

Spôsob

3) Ďalej musíte skratke pomenovať - ​​môže to byť čokoľvek, ale odporučil by som ju pomenovať, aby ste si ju neskôr nepomýlili so zvyškom ...

názov

4) Potom musíte otvoriť vlastnosti tejto skratky (stačí na ňu kliknúť RMB ...).

Vlastnosti skratiek

5) Na karte „Skratka“ : posuňte kurzor na „Skratka“ (kliknite na ňu LMB) a nastavte požadovanú kombináciu klávesov. V mojom prípade, mám Ctrl + Alt + Z v . Potom uložte zmeny.

Rýchly hovor - zadajte klávesovú skratku

Všetci!

Teraz stlačte Ctrl + Alt + Z - počítač / notebook okamžite prejde do režimu spánku (takmer okamžite). Pohodlne ?!

6) Mimochodom , ak chcete, aby si systém Windows vyžiadal heslo po prechode do režimu spánku, nastavte ho na karte Kontrola používateľských kont (ak chcete volať - stlačte klávesy Win + R a použite príkaz Netplwiz). Pozri snímku obrazovky nižšie.

Zmeniť heslo

*

Možnosť 3: Zmena vypínača (Napájanie) do režimu spánku (Spánok)

V predvolenom nastavení sa tlačidlo napájania (alebo vypínač) používa na vypnutie počítača (iba v niektorých prenosných počítačoch uvedie zariadenie do režimu spánku).

Pomocou niektorých jednoduchých nastavení môžete týmto tlačidlom samozrejme prepnúť počítač do ľubovoľného počítača alebo notebooku. V skutočnosti je nižšie niekoľko snímok obrazovky, ako sa to deje ...

1) Najskôr musíte ? otvoriť ovládací panel a prejsť na kartu „Hardvér a zvuk / napájanie“ .

Hardvér a zvuk - napájanie

2) Potom otvorte kartu „Akcie tlačidiel napájania“ (v ponuke vľavo).

Akcie tlačidla napájania

3) Po určení, čo by sa malo vykonať pri stlačení vypínača (v našom prípade „Spánok“, viď príklad na snímke obrazovky nižšie).

Akcia tlačidla napájania

Zostáva iba uložiť nastavenia a skontrolovať ...

*

PS 

Na niektorých počítačoch / notebookoch nastáva „jeden“ problém: samotné zariadenie sa môže prebudiť z režimu spánku. To samozrejme nie je dobré ...

Na odstránenie tejto „vady“ vám odporúčam prečítať si jednu z mojich minulých poznámok.

*

To je na dnes všetko ... Dodatky k tejto téme - prídu vhod!

Veľa štastia!

 ?

Prvýkrát zverejnené: 11.10.2019 

Oprava: 29.03.2020