Telefón s Androidom ako modem pre počítač (cez USB). A čo robiť, ak pri distribúcii z telefónu nefunguje internet

Dobrý čas!

Takmer všetky moderné smartphony s Androidom môžu pracovať v režime tetheringu - t.j. „zdieľajte“ (zdieľajte) svoj 3G / 4G (Wi-Fi) internet s počítačom alebo notebookom.

A musím vám povedať, že v niektorých prípadoch k tomu neexistujú žiadne alternatívy (napríklad v malých regionálnych centrách, kde nie je káblové pripojenie; alebo v nových budovách, kde to ešte jednoducho nebolo nainštalované ...).

Vlastne od téma je populárna a vždy je na ňu veľa otázok - potom som sa v tomto článku rozhodol dať všetko dohromady a na jednoduchom príklade ukázať, ako nastaviť telefón na Androide tak, aby pracoval v režime modemu pre počítač (spolu po analýze väčšiny typických problémov).

Pre jednoduchšie vnímanie - materiál je navrhnutý vo forme podrobných pokynov (s vysvetlením každej akcie).

?   Blízko k téme (pomoc)!

Ako distribuovať internet s Androidom cez Wi-Fi alebo Bluetooth  - ďalší pokyn

*

Modem pre počítač z telefónu so systémom Android

Ako sa pripájať a konfigurovať

? KROK 1

A tak som si napríklad vzal PC (môžete si vziať notebook), ku ktorému nie sú pripojené žiadne sieťové káble - t.j. nie sú k dispozícii žiadne pripojenia, pozrite si stav ikony siete ? (nainštalovaný Windows 10).

? Mimochodom!

Ak na systémovej lište nemáte ikonu siete - pozrite si túto poznámku

Nepripojené - nie sú k dispozícii žiadne pripojenia

*

? KROK 2

Pripojíme telefón k USB portu počítača (skontrolujeme, či sú obe zariadenia zapnuté).

Pripojenie telefónu k USB portu počítača

*

? KROK 3

Ďalej sa v dolnej časti okna Windows 10 zobrazí upozornenie, že je pripojené nové zariadenie (aspoň to už nie je zlé - znamená to, že USB port funguje a OS „videl“ telefón).

? Pomoc!

USB porty nefungujú, čo robiť (inštrukcia)

Kliknutím vyberte, čo sa má robiť s vaším zariadením

Po pripojení sa na telefóne zvyčajne objaví okno so žiadosťou o uvedenie: zariadenie bude iba spoplatnené alebo môžete udeliť povolenie na prácu so súbormi.

Veľmi odporúčam zvoliť možnosť „prenos súborov“ (na niektorých zariadeniach to nedistribuuje internet). ?

prenos súborov - povolenie udelené

*

? KROK 4

Potom prejdite do nastavení telefónu, otvorte sekciu „bezdrôtové siete / tethering“ a povoľte režim „ tethering USB . Pozri príklad nižšie. ?

Bezdrôtové siete - tethering cez USB

*

? KROK 5

Hneď potom by mal systém Windows automaticky „vidieť“ nové sieťové pripojenie! V takom prípade bude ikona siete v zásobníku (vedľa hodín) aktívna a jej stav sa zmení na „Pripojené“ .

Objavila sa nová sieť - pripojená!

V skutočnosti zostáva iba skontrolovať, ako pripojenie funguje (v mojom prípade sa stránky začali načítavať okamžite ... ?).

Prehliadač načítava stránky - hurá!

Mimochodom, ak zrazu prehliadač nenačíta stránky, skúste skontrolovať činnosť siete iným spôsobom, napríklad spustením Skype alebo torrentov. Je to tak, že niekedy nastane problém, že internet funguje a prehliadač nezobrazuje webové stránky (mimochodom, riešenie tohto problému som už mal vo svojom blogu). ?

? Pomoc!

Internet funguje a prehľadávač nenačíta stránky. Čo robiť?

*

Čo robiť, ak nefunguje internet (z telefónu) v počítači

? KROK 1

Najskôr skontrolujte, či internet funguje na samotnom telefóne (je možné, že príčinou bolo nejaké dočasné zlyhanie u operátora, alebo ste mimo dosahu siete ...).

Po druhé , skontrolujte, či váš operátor neblokuje distribúciu prístupu na internet cez USB / Wi-Fi (dnes sú tieto obmedzenia čoraz menej bežné, niektoré tarify však stále existujú).).

Poznámka: t.j. Je možné, že vaša tarifa umožňuje neobmedzené používanie internetu z telefónu, ale neumožňuje zdieľanie na iných zariadeniach.

Vlastnosti tarify!

*

? KROK 2

Pozrite sa na nastavenia telefónu: vidí pripojený počítač (pozri príklad nižšie).

Skontrolujte stav pripojenia

V nastaveniach tiež skontrolujte, či existujú dopravné obmedzenia (Android má zabudovanú funkciu blokovania, ktorá sa aktivuje automaticky po dosiahnutí nastaveného limitu ). Táto funkcia je zvyčajne v sekcii so štatistikami premávky . ?

Je povolené ukladanie prenosu?

*

? KROK 3

Pokúste sa obnoviť nastavenia siete v systéme Windows 10. Ak to chcete urobiť, stačí otvoriť systémové parametre (kombinácia Win + i ), prejsť do sekcie „Sieť a internet / stav“ a posúvať stránku nadol ... bude tam drahocenný odkaz. ?

Obnovte sieť v systéme Windows 10

*

? KROK 4

Pokiaľ všetko uvedené nepomohlo, odporúčam zmeniť aj DNS. Toto sa deje jednoducho ...

1) Najprv musíte otvoriť všetky sieťové pripojenia na vašom PC / notebooku. Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu klávesov Win + R , zadajte príkaz ncpa.cpl v okne Spustiť a kliknite na tlačidlo OK.

ncpa.cpl - Zobraziť všetky sieťové pripojenia

2) Ďalej otvorte vlastnosti aktívneho pripojenia (kliknutím naň pravým tlačidlom myši) (zvyčajne je farebné a bez červených krížikov). Ak chcete zistiť presný názov, môžete ho vypnúť. telefón a znova ho pripojte.

Nakonfigurujte DNS

3) Potom musíte otvoriť vlastnosti „IP verzie 4“ a ručne určiť servery DNS: 8.8.8.8, 8.8.4.4 (jedná sa o rýchle a spoľahlivé DNS od spoločnosti Google, môžete si však zvoliť aj iné).

Použite nasledujúce adresy DNS

*

? KROK 5

V niektorých prípadoch môže byť prístup na internet blokovaný antivírusovým softvérom a softvérom brány firewall. Ak ste si nainštalovali produkty tretích strán, zakážte  ich počas diagnostikovania a hľadania príčin problému.

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

Spustenie diagnostického sprievodcu - vo Windows 10 stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu siete v zásobníku. Potom automaticky skontroluje a vyrieši väčšinu typických problémov, ktoré sa vyskytnú vo fáze vytvárania spojenia ...

Diagnostika problémov so sieťou

Mimochodom, diagnostiku je možné spustiť aj inak: najskôr otvorte parametre OS (Win + i), prejdite do časti „aktualizácia a zabezpečenie / riešenie problémov / pripojenie na internet“ . ?

Riešenie problémov - nastavenia systému Windows 10

*

Dodatky a komentáre k tejto téme sú vítané!

Mám všetko na svojom simíku, veľa šťastia!

?