Ako nahrávať video z hry, hrateľnosť [pokyny]

Dobrý deň.

Kráčam tu druhý deň v kancelárii medzi počítačmi a vidím, ako sa niekoľko ľudí zhromaždilo blízko jedného z počítačov a nadšene niečo skúmajú (jeden z nich dokonca snímal obraz na monitor svojim telefónom). Keď som sa priblížil, uvedomil som si, o čo išlo ... ?

Ukazuje sa, že dôvodom bola populárna hra (názov bol vystrihnutý, aby sa zabránilo reklame). A niekoľko fanúšikov tejto hračky bolo ohromených predvedenými výsledkami a chceli to zaznamenať na video.

Spravidla to môžete samozrejme robiť na telefóne, ale oveľa pohodlnejšie je snímať video pomocou špeciálov. programy (a dopadne to lepšie!). Tento článok vlastne urobím vo forme malého návodu, ktorý vám ukáže niekoľko jednoduchých spôsobov zaznamenávania hrateľnosti.

Takpovediac uvediem alternatívne riešenie problému ...

*

Ako nahrávať video z obrazovky hry

Možnosť číslo 1: použitie Fraps a jeho analógov

Jednou z najuniverzálnejších možností snímania videohier je použitie špeciálov. programov.

Hneď by som ale rád poznamenal, že napriek ich rozmanitosti nie je toľko skutočne dobrých ... Tých, ktoré stoja za pozornosť, som citoval v jednom zo svojich predchádzajúcich článkov (odkaz nižšie).

? Pomoc!  

5 najlepších programov na nahrávanie videa a zvuku z hier (bez bŕzd a oneskorenia) - pozrite si výber najlepších

*

Všeobecne by som odporúčal začať s Frapsom. Prečo?

1) Po prvé, tento program používa špeciálne. kodek, ktorý umožňuje príliš nepreťažovať systém * (t. j. počas nahrávania hry môžete znížiť počet bŕzd (alebo ich úplne vylúčiť!)).

2) Po druhé, Fraps vám umožňuje nahrávať nielen video, ale aj zvuk!

3) Po tretie, môžete zaznamenať 60 snímok / s pri plnom rozlíšení obrazu ...

*

A teda budeme predpokladať, že už máte Fraps (nainštalovaný a spustený ?).

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je otvoriť predvoľby Fraps: sekcia „Filmy“ . Tu je potrebné určiť priečinok na ukladanie videa (štandardne C: \ Fraps \ Movies) , tlačidlo na spustenie nahrávania ( F9 ) a nastavenia nasnímaného videa (odporúčam nastaviť Full-size, 60 FPS - teda video s maximálna kvalita) ...

Ak sa hra začne počas záznamu spomaľovať, skúste nastaviť polovičnú veľkosť a 30 snímok za sekundu. Kvalita zaznamenaného videa sa zníži, ale počítač začne snímať bez oneskorenia, trhnutia a spomalenia ...

Nastavenia nahrávania Fraps

Po nastavení spustite hru .

Ak Fraps funguje, mali by ste v ľavom hornom rohu vidieť žlté čísla (toto je FPS). Ak chcete spustiť nahrávanie, stlačte kláves F9 (čísla v rohu by sa mali zmeniť na červené - to znamená, že sa začalo nahrávanie hry). Zastavenie snímania - stlačte znova to isté tlačidlo.

Spustenie nahrávania - v hre stlačte kláves F9

Všetky zachytené videá (štandardne) sú uložené v adresári  C: \ Fraps \ Movies ; názov každého súboru obsahuje názov hry a dátum vytvorenia nahrávky (pozri príklad nižšie ?).

Video bolo nahraté

Upozorňujeme, že nahrávanie videa pomocou Fraps môže zaberať veľmi veľké miesto na pevnom disku: jedna minúta môže ľahko zabrať 1 GB alebo viac miesta (pozri príklad nižšie ?)!

Fraps vlastnosti zaznamenaného videa

*

Možnosť č. 2: použitie funkcie systému Windows 10

Windows 10 má zabudovanú celkom pohodlnú funkciu na nahrávanie videí a vytváranie snímok obrazovky z hier. Na rozdiel od Fraps umožňuje komprimovať video do kompaktnejšej veľkosti (kvôli tomu 1 minúta videa nemá 1 - 2 GB, ale napríklad iba 50 MB ...).

Ak chcete povoliť a nakonfigurovať túto funkciu, najskôr otvorte Nastavenia systému Windows (klávesová skratka Win + i ).

Ako otvoriť možnosti systému Windows - Win + i

Ďalej otvorte sekciu „Hry / Herné DVR“ . Najskôr venujte pozornosť výberu priečinka na ukladanie záznamov (pozri obrazovku nižšie, oblasť 2), ako aj dĺžke záznamu (štandardne sú to 2 hodiny).

? Pomoc!

Ak vaša verzia také niečo nemá (DVR pre hry) - s najväčšou pravdepodobnosťou jednoducho nemáte aktualizovanú verziu systému Windows 10.

Priečinok / nastavenia pre nahrávanie videa

Ak plánujete nahrávať zvuk, povoľte túto možnosť aj v nastaveniach (zadajte kvalitu zaznamenaného zvuku, predvolene 128 Kbps).

Mimochodom, Windows 10 dokáže nahrávať nielen zvuk z reproduktorov počítača, ale aj z mikrofónu (t. J. Popri tom môžete svoje video komentovať).

Záznam / nastavenie zvuku

Ďalším dôležitým parametrom v tejto časti je kvalita videa a počet snímok za sekundu (30 alebo 60 snímok za sekundu).

Je ťažké tu dať jednoznačné odporúčanie pri nastavení vyššej kvality sa zvyšuje zaťaženie systému a hra sa môže počas procesu nahrávania začať spomaľovať. Vyskúšajte to experimentálne ...

Kvalita / nastavenie videa

Všeobecne budeme predpokladať, že nastavenia boli zadané ?.

Teraz spustite hru a stlačte kombináciu tlačidiel Win + G - v dolnej časti okna by sa mal zobraziť herný panel. Ak chcete spustiť nahrávanie videa, kliknite na tlačidlo „Nahrať tento okamih“ (pozri obrazovku nižšie ?).

Tlačidlo spustenia záznamu

Upozorňujeme, že na pravej strane okna hry uvidíte malé okno s časom nahrávania a tlačidlom stop.

Zaznamenané video sa uloží na pevný disk a ihneď po zastavení záznamu ho môžete začať sledovať.

Nahrávanie prebehlo ...

Zachytené klipy sa predvolene ukladajú do systémového priečinka „Videá“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Zaznamenané videá

Upozorňujeme, že video je komprimované celkom dobre. Ako príklad som otvoril vlastnosti jedného zo zachytených videí: videa s dĺžkou 50 sekúnd. (so zvukom) váži asi ~ 30 MB.

Vlastnosti videa / Kliknuteľné

*

Možnosť č. 3: využite možnosti grafickej karty (napríklad ShadowPlay)

Pomocou špeciálneho funkcie a nástroje od vývojárov grafickej karty vám umožňujú získať veľmi kvalitné video a výrazne znížiť zaťaženie procesora.

Napríklad funkcia  ShadowPlay od spoločnosti Nvidia (čo dnes beriem na kontrolu) vám umožňuje nahrávať Full HD video bez výrazného zaťaženia procesora (takže môžete hrať s rovnakým komfortom ako bez nahrávania).

Kodér H.264 sa používa na snímanie obrázkov z hry. Výsledné video je možné spracovať takmer v akomkoľvek videoeditore (podporujúcom formát MP4).

? Pomoc!  

Najlepšie bezplatné video editory pre Windows (v ruštine) - pozrite si zlatý výber

*

Požiadavky na používanie ShadowPlay:

  1. grafická karta GeForce GTX 650 a vyššia (na pomoc: ako zistiť model grafickej karty);
  2. najnovšie verzie ovládačov Nvidia (a pomoc: ako aktualizovať ovládače videa);
  3. dostupnosť aplikácie GeForce Experience 1.7+ (odkaz na oficiálnu stránku).

Všeobecne je všetko ďalej celkom jednoduché. Najskôr je potrebné spustiť GeForce Experience (po jeho nainštalovaní bude na ploche ikona).

Spúšťame službu GeForce

Potom otvorte kartu ShadowPlay (pozrite si odkaz v hornom rohu okna ?).

Tieňová hra

A povoľte ShadowPlay (tu môžete tiež určiť nastavenie kvality, režim atď.)

Zapnite ShadowPlay

Ďalej, keď sa v hre objaví zaujímavý okamih a chcete ho uložiť, stlačte kombináciu klávesov Alt + F10 . Video bude zachytené a uložené na pevný disk vášho počítača ...

*

PS

Po natočení videa je pravdepodobné, že potrebujete nejaký editor videa - t.j. program, v ktorom budete upravovať (pridávať rôzne efekty, názvy, niečo strihať atď.). V jednom zo svojich článkov (odkaz nižšie) som zhromaždil najlepšie produkty pre začiatočníkov, odporúčam!

? Pomoc!

Softvér na strih videa (pre začiatočníkov) - pozri výber

*

To je zatiaľ všetko ...

Doplnky by boli veľmi užitočné ...

 Všetko najlepšie!

?

Prvé zverejnenie: 15.01.2019

Oprava: 15.11.2020