Prečo sa emulátory spomaľujú v systéme Windows (napríklad BlueStacks pre Android)

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, prečo môžu emulátory na notebooku spomaliť? Vyskúšal som rôzne verzie: BlueStacks a MEmu (pre Android), Kega (toto je pre Sega), Remix OS atď. Iba sa zdá, že sú všetci spomalení, je to ako keby ste prehrávanie videa spomalili o 20 - 40% ...

(PS Na inom počítači je pre mňa všetko v poriadku, funguje to dobre)

Ahoj.

Ak špecifikácie vášho notebooku zodpovedajú odporúčaným špecifikáciám. požiadavky na činnosť týchto emulátorov - problém potom pravdepodobne súvisí so zakázanou virtualizáciou v systéme BIOS / UEFI počítača (AMD-v alebo Intel VT-x).

Nie je také ťažké ho povoliť (aj keď ste do systému BIOS nikdy predtým nevstúpili). Zvážme všetko na príklade ...

*

Dôvody problémov s emulátormi

Zakázaná virtualizácia

Virtualizácia (napríklad Intel Virtual Technology) - špeciálna. technológia, ktorá umožňuje spustiť niekoľko operačných systémov na jednom fyzickom počítači súčasne (aktívne sa používa pri emulátoroch, virtuálnych strojoch atď.).

Takže toto veľmi virtualizácie má veľmi silný vplyv na prevádzku emulátorov (ak je vypnutý, môžu buď vôbec nespustí, alebo spomaliť a zmraziť veľa).

Môžete ho povoliť alebo zakázať v nastaveniach systému BIOS (UEFI). Na prenosných počítačoch je táto časť zvyčajne označená ako „Konfigurácia systému“ (alebo iba „Konfigurácia“).

Stručne, čo musíte urobiť:

  1. prejdite na nastavenia systému BIOS (spravidla po zapnutí zariadenia - musíte niekoľkokrát stlačiť tlačidlo "Del" alebo "F2");
  2. otvorte sekciu  "Konfigurácia systému" (použite šípky a kláves Enter / Esc);
  3. prepnite parameter "... Virtualizácia ..." do režimu "Povolené" (to znamená povolené);
  4. uložte nastavenia a reštartujte zariadenie (zvyčajne musíte stlačiť kláves F10 - „Uložiť a skončiť“).

Nastavenia systému BIOS - povoliť virtualizáciu / možnosť kliknutia

Virtuálna technológia Intel - zakázaná (znamená zakázaná)!

Dôležité!

Venujte pozornosť aj práci antivírusu (ak ho máte nainštalovaný). Napríklad AVAST môže blokovať normálnu činnosť virtualizácie ...

Zlý výkon počítača / notebooku

Ďalšia vec, ktorú vám odporúčam venovať pozornosť, je charakteristika vášho notebooku alebo počítača. Faktom je, že drvivá väčšina emulátorov (a virtuálnych strojov) je veľmi náročná na pamäť RAM a CPU (RAM a procesor).

Dnes je pre viac či menej znesiteľnú prácu tých istých BlueStacks potrebných minimálne 8 GB RAM !

Poznámka: tie. požiadavky na jednotlivé emulátory sú uvedené, zvyčajne na webových stránkach vývojára ...

Tých. Požiadavky na emulátor BlueStacks 4

Mimochodom, ak ste „zabudli“ vlastnosti svojho počítača, odporúčam použiť špeciál. nástroje na prezeranie jeho charakteristík (napríklad Speccy alebo AIDA).

Na snímke nižšie je Speccy: model CPU, veľkosť pamäte RAM a teploty, všetko, čo potrebujete, je uvedené ... ?

Problém s ovládačom videa

Najčastejšie je problém v tom, že ovládač nie je aktualizovaný (alebo je z webovej stránky výrobcu nainštalovaný „nepôvodný“ ovládač. Platí to najmä pre notebooky). Vďaka tomu sa často vyskytujú chyby a zamrznutia v hrách, emulátoroch atď.

Mimochodom, ak chcete zistiť, či existuje ovládač grafickej karty, použite správcu zariadení. Ak je ovládač nainštalovaný na grafickej karte - na karte „Video adaptéry“ uvidíte jeho model (bez výkričníkov). Ak dôjde k problémom s vodičom, zobrazí sa žltý trojuholník s voskom. podpísať alebo označiť stav „Štandardný adaptér VGA“ .

Ovládač grafickej karty je nainštalovaný (vľavo), žiadny ovládač (vpravo) nie je.

Mimochodom , ak správca zariadenia preukáže, že v systéme je nainštalovaný ovládač, nemusí to vždy znamenať, že bol aktualizovaný na najnovšiu verziu (na opätovnú kontrolu je vhodné použiť obslužný program Driver Booster).

Mimochodom, už som mal na svojom blogu poznámku o správnej postupnej aktualizácii ovládača grafickej karty - aby som sa tu neopakoval, nižšie na to uvediem odkaz ...

? Pomoc!

Ako aktualizovať ovládač grafickej karty AMD, nVidia a Intel HD: od A po Z - //ocomp.info/kak-obnovit-drayver-na-videokartu.html

Nesprávne nastavenie samotného emulátora

V niektorých prípadoch možno problém s brzdami emulátora ľahko a rýchlo odstrániť pomocou vlastných nastavení (napríklad znížením rozlíšenia a zmenou DirectX na OpenLG - môžete tak znížiť zaťaženie systému ...). Všeobecne tu samozrejme veľa závisí od samotného emulátora a je ťažké poskytnúť všeobecnú radu pre každý prípad ...

Napríklad v BlueStacks musíte urobiť vyššie uvedené, musíte prejsť do nastavení emulátora a otvoriť sekciu „Zobrazenie“ .

BlueStacks - nastavenia

Potom posuňte posúvač do režimu najnižšieho rozlíšenia (odporúča sa tiež znížiť DPI na maximum). Vďaka tomu sa obraz na obrazovke „trochu zhorší“ (niekedy to oko vôbec nevidí) - zaťaženie vášho zariadenia sa však výrazne zníži (a preto môžu brzdy zmiznúť).

BlueStacks - nastavenie obrazovky

Okrem toho tiež odporúčam prejsť do sekcie „Engine“ a skúsiť zmeniť grafický režim, napríklad z DirectX na OpenLG (alebo naopak). V závislosti na konfigurácii počítača / notebooku - emulátor môže začať pracovať oveľa rýchlejšie a lepšie (alebo pomalšie a horšie ☝). Určené iba experimentálne ...

BlueStacks - motor

Blokovanie antivírusom

Nedá sa povedať, len povedať pár slov o antivírusoch. Množstvo ich funkcií (a obmedzení) môže blokovať normálnu činnosť emulátorov. Napríklad taký populárny antivírus ako AVAST obmedzuje virtualizáciu (čo bolo skontrolované v kroku 1).

Aby ste to napravili, musíte otvoriť sekciu antivírusových nastavení „Riešenie problémov“ a zrušiť začiarknutie políčka „Povoliť virtualizáciu s hardvérovou podporou“ (po reštartovaní počítača!).

Nastavenia antivírusu AVAST

*

To je zatiaľ všetko ...

Veľa štastia!

?