Zrýchlite hry: najlepšie programy a pomôcky

Dobrý deň!

Je to zvláštna vec: Zdá sa, že som si kúpil tento počítač, všetky hry na ňom fungujú bez bŕzd (dokonca aj veľa nových položiek). Uplynie rok a pol ...

Vyzeráte a veľa hier už spomaľuje, musíte znížiť grafický výkon, upraviť-upraviť, aby ste sa nejako hrali. Napriek tomu, kto hovorí čo, ale počítačový hardvér veľmi rýchlo zastaráva! ?

Nie je prekvapením, že v súčasnosti sa veľa používateľov čoraz viac zaujíma o programy a pomocné programy, ktoré môžu zlepšiť výkon počítača v hrách.

Takéto programy môžu automaticky nastaviť určité parametre (ktoré sú často pred očami používateľa skryté), deaktivovať nepotrebné služby a optimalizovať systém na dosiahnutie akcelerácie. Programy, ktoré poznám, a ktoré môžem odporučiť, budú uvedené v tomto článku.

Takže ...

*

Zbierky nástrojov na čistenie a optimalizáciu

Predtým, ako začnete uvádzať svoj zoznam s popisom hlavných čipov určitých programov, chcem odporučiť článok o zvyšovaní FPS , ktorý bude pre mnohých relevantný.

Ak ste sa už rozhodli použiť nástroje na zrýchlenie hračiek, mali by ste doladiť grafickú kartu a samotnú hru? O tom sa dozviete v článku kliknutím na odkaz dole ...

? Pomoc! 

Ako zvýšiť FPS // niekoľkými spôsobmi - pozrite si pokyny od hráča

*

Operačný systém Windows (a nielen hry, ale vo všeobecnosti aj akékoľvek iné aplikácie) môžu mať výrazný vplyv na výkon počítača v hrách.

Faktom je, že sa v ňom časom nazhromaždí pomerne veľké množstvo „odpadkov“: staré chybné položky v registri, dočasné súbory, súbory, ktoré zostali zo vzdialených programov, prázdne skratky atď.

Celá táto „dobrota“ zasahuje do bežnej práce. Preto pred použitím nástrojov na zrýchlenie odporúčam, aby ste operačný systém od toho všetkého dobre vyčistili ...

Advanced SystemCare

Web: //ru.iobit.com/advancedsystemcarefree.php

Nie je to prvýkrát, čo odporúčam tento program: umožňuje vám vyčistiť Windows od odpadkov iba jedným alebo dvoma kliknutiami, opraviť chyby a nesprávne položky v registri, optimalizovať systém, nastaviť optimálne nastavenia pre rýchlejší výkon siete a OS, atď.

Vyčistite a optimalizujte starostlivosť o systém 12

Všeobecne platí, že je to rozsiahla sada nástrojov, ktoré okrem optimalizácie a konfigurácie systému Windows nemôžete použiť (podľa môjho názoru ?).

CCleaner

Webové stránky: //www.piriform.com/ccleaner/download

Malá bezplatná utilita, ktorej hlavnou úlohou je vyčistiť odpadky z vášho systému. CCleaner to robí čo najopatrnejšie (nebojte sa, že obslužný program odstráni všetko, čo potrebujete).

Používanie programu je veľmi jednoduché: spustite ho, stlačte analytické tlačidlo, potom vám program poskytne, koľko miesta môže uvoľniť a čo sa vymaže. Musíte len súhlasiť (dobre, alebo urobiť zmeny ☝) a za pár minút získať čistý Windows ...

CCleaner - čistenie pevného disku z "odpadu"

Mimochodom, okrem čistenia má obslužný program aj nástroje na opravu chýb v registri, kontrolu spustenia, odstraňovanie programov (vrátane tých, ktoré nie je možné odstrániť) a ďalšie užitočné veci.

Pokročilý optimalizátor systému

Web: //www.systweak.com/advanced-system-optimizer/

Veľká zbierka rôznych nástrojov na obsluhu systému Windows. Program vám pomôže optimalizovať systémový register, vyčistiť pevný disk od „smetí“, zabezpečiť vaše osobné údaje, zálohovať dôležité dokumenty.

Mimochodom, Advanced System Optimizer je zameraný na nepripraveného používateľa - hneď ako spustíte program, uvidíte poradcu, ktorý vám ponúkne:

 1. bezpečnosť;
 2. čistenie;
 3. optimalizácia (ako na snímke obrazovky nižšie).

Bezpečnosť, čistenie, optimalizácia

Glary utility

Webové stránky: //www.glarysoft.com/

Obrovská zbierka rôznych nástrojov, ktoré vám pomôžu v akýchkoľvek bežných a neštandardných situáciách. Počet zahrnutých obslužných programov je jednoducho úžasný: tu musíte čistiť disky a pracovať s registrom a doladiť Windows, pevné disky, prácu s ovládačmi, správu súborov atď.

Chcem tiež poznamenať, že program má pohodlného sprievodcu, ktorý robí všetko jedným kliknutím. Všeobecne odporúčam balík nástrojov úplne každému!

Všetky nástroje zahrnuté v kolekcii / Glary Soft

Tiež vám odporučím, aby ste sa okrem používania uvedených pomôcok pokúsili optimalizovať aj svoj Windows. Optimalizáciou operačného systému, použitím nástrojov na čistenie a akceleráciu môžete dosiahnuť maximálny výkon v hrách! Odkaz na článok nižšie.

? Pomoc! 

Optimalizácia systému Windows 10 (najlepšie odporúčania na zrýchlenie) - pozri pokyny

*

Urýchľovače hry

Oheň hry

Webové stránky: //www.smartpcutilities.com/gamefire.html

Game Fire je jedným z najlepších nástrojov na zvyšovanie výkonu v počítačových hrách. Hlavnou výhodou programu je, že automaticky určí, aké parametre musíte pre svoju hru nastaviť, aby ste ju zrýchlili. Musíte stlačiť iba 1 - 2 tlačidlá!

Game Fire - hlavné okno s hrami

Výhody a príležitosti:

 1. automatická prevádzka: zrýchlenie a zlepšenie výkonu, zakázanie nepotrebných služieb a aplikácií pred spustením hier;
 2. schopnosť defragmentovať herné súbory;
 3. vlastný vstavaný správca úloh: môžete v ňom deaktivovať nepotrebné procesy (program ich sám vyhľadá);
 4. pekné a užívateľsky prívetivé rozhranie;
 5. program počas hry neodvádza pozornosť od reklám a najrôznejších „maličkostí“;
 6. podpora nového OS Windows 10.

Iobit Game Booster

Webové stránky:  //ru.iobit.com/gamebooster/

(poznámka: v auguste 2018 vývojár už tento nástroj nepodporoval. Zahŕňali Game Booster do svojho iného nástroja - Driver Booster, pozri jeho recenziu tu)

Jednoduchý, ale efektívny program na zlepšenie výkonu systému pri hraní počítačových hier. Stačí jedenkrát kliknúť myšou a program Game Booster automaticky deaktivuje všetky nepotrebné procesy a na spustenie hry použije maximum zdrojov vášho počítača.

Mimochodom, okrem priameho účelu vám program umožňuje nahrávať zvuk a video z obrazovky hry. Všeobecne odporúčam!

Okno hier

Stanica WPS Performance

Dôstojník. webová stránka: //winperst.ru/download

(pre skúšobné použitie kliknite na „Kúpiť / Vyskúšať zadarmo“)

Hlavné okno WPS

WPS Performance Station je nový správca úloh so samoučením (založený na neurónovej sieti)! Predstavte si, že by počítač vedel, v ktorom okamihu a ktorý program má podať najvyšší výkon - pravdepodobne by bolo menej bŕzd?

V skutočnosti sa jedná o to, čo obslužný program robí (a bez vašej účasti)!

WPS analyzuje vaše úlohy a potom správne alokuje zdroje CPU a RAM v reálnom čase. Vďaka tomu spustené hry (a akékoľvek aplikácie na celú obrazovku) fungujú oveľa lepšie, spomaľujú sa, znižujú sa oneskorenia, obraz je plynulejší.

Upozorňujeme, že niektoré hry môžu zvýšiť FPS (až o 3 - 5%). Dôrazne sa odporúča pre tých používateľov, ktorí majú takmer RAM, a niekedy to zjavne nestačí ...

Chcem tiež dodať, že okrem „automatizácie“ existuje aj manuálny režim, ktorý umožňuje stanovovať priority na základe vašich úloh. Napríklad môžete nastaviť prioritu na NÍZKE služby (t. J. Nízku) a nastaviť MAX Performance pre herný režim!

Maximálny výkon herného režimu

Aplikácia je celkom zaujímavá, vyrobená v modernom dlaždicovom dizajne, kompletne v ruštine. Všeobecne odporúčam stretnúť sa s vami (najmä preto, že stále existuje možnosť bezplatného testovania).

Múdry zosilňovač hier

Webové stránky: //www.wisecleaner.com/wise-game-booster.html

„Mladý“ nástroj na akceleráciu počítačových hier od slávnej spoločnosti, ktorá má jedny z najlepších nástrojov na čistenie systému Windows. Ktovie, možno sa z neho stane aj táto herná utilita ...

Wise Game Booster je bezplatný program určený na zlepšenie herného výkonu vášho počítača. To sa deje optimalizáciou systému a nastavením určitých parametrov.

Wise Game Booster - optimalizujte svoje hry za behu!

Funkcie nástroja:

 1. optimalizácia OS Windows;
 2. konfigurácia a deaktivácia nepotrebných služieb;
 3. možnosť manuálnej optimalizácie;
 4. Sprievodca optimalizáciou jedným kliknutím;
 5. uloženie systému (aby bolo možné operačný systém vždy vrátiť do pôvodného stavu);
 6. správa všetkých prebiehajúcich procesov, monitorovanie a analýza;
 7. podpora nového OS Windows 8, 10, podpora ruského jazyka v plnom rozsahu!

Herný zisk

Webové stránky: //www.pgware.com/products/gamegain/

Veľmi jednoduchá pomôcka na optimalizáciu činnosti operačného systému a procesora. Vďaka svojim jedinečným nastaveniam umožňuje dosiahnuť lepší výkon počítača v hrách.

Aplikácia vykonáva zmeny v operačnom systéme Windows, v systémovom registri, v niektorých systémových súboroch. Používanie programu je šialene jednoduché: spustite ho, vyberte operačný systém, procesor a kliknite na tlačidlo Optimalizovať teraz. Pre maximálnu optimalizáciu a akceleráciu sa vyžaduje platená licencia ...

Proces akcelerácie v hre Game Gain prebieha jedným kliknutím myši!

Razer Cortex: Game Booster

Webové stránky: //www.razerzone.com/cortex

Ruská zóna: //www.razer.ru/

Razer Cortex je jedným z najlepších akcelerátorov pre hry a počítače všeobecne! Predvolene sa Cortex aktivuje v automatickom režime a vykladá nepotrebné služby, aplikácie, čím dáva plný „priestor“ v zdrojoch bežiacej hry.

Po dokončení procesu hry Razer Cortex tiež automaticky reštartuje všetko, čo bolo predtým deaktivované, a obnoví počítač do pôvodného stavu.

RAZER CORTEX: GAME BOOSTER

Kľúčové vlastnosti:

 1. akcelerácia hier v automatickom režime;
 2. defragmentácia pevného disku;
 3. zvýšenie priority spustenej hry na maximum;
 4. prezeranie počtu FPS;
 5. schopnosť robiť screenshoty a nahrávať video z obrazovky;
 6. možnosť synchronizácie so službami Steam, GOG.com, GamersGate;
 7. podpora pre Windows 7, 8, 10.

MSI dodatočné spaľovanie

Webové stránky: //ru.msi.com/page/afterburner

Multifunkčný program od slávnej spoločnosti MSI, určený na pretaktovanie grafických kariet NVIDIA a AMD (Intel). Program umožňuje upraviť napätie GPU a pamäte, frekvenciu jadra, riadiť rotáciu chladiča.

Okrem toho vám program v reálnom čase umožňuje sledovať teplotu, napätie, frekvenciu hodín grafickej karty.

Poznámka:

 1. Všeobecne je téma pretaktovania dosť komplikovaná. Ak ste o tom počuli prvýkrát, zatiaľ odporúčam použiť ďalšie nástroje. Neskúsené činnosti môžu dokonca poškodiť grafickú kartu!
 2. Afterburner vám tiež umožňuje pomocou špeciálneho skontrolovať stabilitu grafickej karty. Nástroj MSI Combustor. Mimochodom, o kontrole grafickej karty a vykonaní záťažového testu som hovoril v tomto článku.

MSI Afterburner / hlavné okno

EVGA Precision X

Webové stránky: //ru.evga.com/precision/

Softvér EVGA Precision X vám umožňuje pretaktovať grafickú kartu úpravou frekvencií GPU a pamäte, rýchlostí ventilátorov, napätia a ďalších.

V reálnom čase môžete monitorovať stav svojej grafickej karty: sledujte teplotu, napätie, frekvenciu jadra, rýchlosť ventilátora atď. To všetko vám umožňuje zastaviť pretaktovanie v čase a optimálne pretaktovať vašu kartu.

Posledná verzia tohto softvéru obsahuje funkcie ako: extrémne pretaktovanie, úplná podpora rozhrania Microsoft DirectX 12 API.

Poznámka! Jedným z najlepších softvérov na pretaktovanie GeForce je EVGA Precision X 16.

EVGA - hlavné okno

Game Accelerator

Stránka vývojára:  //www.defendgate.com/

Mäkký portál: //www.softportal.com/software-7861-game-accelerator.html

Program na akceleráciu hier, ktorý nebol dlho aktualizovaný, ale stále sa teší istej obľube. Program je veľmi ľahko ovládateľný a nevyžaduje od vás žiadne znalosti nastavenia operačného systému, registra atď.

Všetko, čo je potrebné, je spustiť ho, zvoliť procesor, grafickú kartu a určiť režim akcelerácie (normálny a agresívny). Potom bude pomôcka robiť všetko sama.

Program obsahuje aj model pre defragmentáciu pevného disku a RAM, model pre diagnostiku stavu DirectX.

Všeobecne odporúčam všetkým, ktorí majú staré PC, hrajú sa so starými hračkami a nie sú spokojní s rýchlosťou svojej práce.

Game Accelerator - hlavné okno

Speed ​​Gear

Webové stránky: //www.softcows.com/speed_gear.htm

Veľmi zaujímavá utilita na zmenu rýchlosti počítačových hier. Mimochodom, vopred môžete upraviť zvýšenie / zníženie horúcich tlačidiel a stlačiť ich priamo počas hry. Teraz vám poviem, prečo to potrebujete ...

Predstavte si, že ste niekoho v hre porazili (porazili, strelili gól, predbehli atď.) A rozhodli ste sa spomaliť, aby ste si danú chvíľu užili. Stlačili jedno tlačidlo a sledovali v pomalom režime, potom stlačili ďalšie tlačidlo a vrátili všetko do normálneho režimu. Super!

Pomôcka môže tiež hru trochu zrýchliť, ak spomalí (skúste len zvýšiť rýchlosť - tlačidlo Rýchle). Všeobecne odporúčam na skúšku a oboznámenie sa ...

Speed ​​Gear // hlavné okno programu

Herný turbo booster

Stránka vývojára:  //www.pcpowersoft.com/

Cnet: //download.cnet.com/Game-Turbo-Booster/3000-2121_4-10964400.html

Game Turbo Booster je veľmi dobrý program na optimalizáciu výkonu počítača pri hraní hier. Podporuje starý OS Windows (2000, XP) aj moderný Windows 7, 8 (10?).

Algoritmus programu je celkom štandardný: analyzuje, ktoré procesy a služby je možné deaktivovať, potom ich deaktivuje počas spustenia hry a tiež vyčistí pamäť RAM. Vďaka tomu hra získa maximum zdrojov vášho hardvéru.

Game Turbo Booster - hlavné okno

Funkcia Game Turbo Booster:

 1. veľmi dobrá úroveň zlepšenia výkonu;
 2. program optimalizuje počítač tak, aby nedochádzalo k chybám, konfliktom a nekompatibilite rôznych aplikácií;
 3. Turbo Booster nepretaktuje, čo znamená, že sa nemusíte obávať o svoj hardvér, všetko bude v poriadku!
 4. program je zameraný na začínajúceho používateľa: je jednoduchý a ľahko použiteľný;
 5. Podporuje Windows 7, 8.

GameOS

Vývojár:  //www.einfodaily.com/

Pomerne starý program, ktorý umožňuje zvýšiť výkon v hrách nahradením programu Explorer. Faktom je, že spotrebuje oveľa menej zdrojov ako Explorer a uvoľnené zdroje sú „nasmerované“ do hry.

Dnes je to veľmi kontroverzné, ale na starších počítačoch mnohí hráči zdôrazňujú, že program skutočne zvyšuje rýchlosť!

GameOS - obrazovka okna programu

Mimochodom, do programu Explorer sa môžete vrátiť jedným kliknutím, ale až po reštartovaní počítača. Program má tiež zabudovaný defragmentátor pamäte RAM.

Všeobecne platí, že tí, ktorí používajú „starý“ OS Windows 2000 / XP / Vista - odporúčam vyskúšať.

Zvyšok si myslím, že je lepšie sa zdržať hlasovania, pretože Netestoval som to na novom OS Windows a neviem, ako sa bude správať ...

GAMPPO (predtým Game Prelauncher)

Stránka vývojára:  //www.gamppo.com/

Stiahnutie z //www.softportal.com/

Tento program je komplexným optimalizátorom pre efektívne akcelerovanie hier a akýchkoľvek iných aplikácií, ktoré používajú 3D grafiku.

Mimochodom, program sa predtým volal Game Prelauncher. Potom ho vývojári dokončili, opravili chyby a vylepšili algoritmus a jeho nový názov - GAMPPO (označený v tejto chvíli, pretože veľa hráčov si z nejakého dôvodu pletie tieto nástroje a považuje ich za úplne odlišné programy od rôznych výrobcov).

GAMPPO analyzuje a potom zastaví väčšinu nepotrebných a nekritických služieb, programov a iných objektov v systéme Windows, aby systém alokoval maximálne zdroje pre spustenú hru (aplikácia náročná na zdroje).

Prelauncher hry / Hlavné okno programu

Mimochodom, obslužný program podporuje ruský jazyk v plnom rozsahu a funguje aj v nových verziách Windows 7, 8, 10. Všeobecne ho na použitie odporúčam!

*

Na základe tejto pozitívnej poznámky článok uzatváram.

Dúfam, že vám tento prehľad pomôže nájsť pomôcku, ktorú hľadáte.

Všetko vysoká produktivita a veľa šťastia!

?

Prvé zverejnenie: 27.01.2017

Oprava: 1. 5. 2020