Video sa na počítači neprehráva (niekedy je zvuk, ale nie je obraz - čierna obrazovka)

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, prosím, s jedným problémom: niektoré videá v mojom počítači sa odmietajú prehrať (niekedy je zvuk, ale zobrazuje sa iba čierna obrazovka; niekedy nie je vôbec nič, iba chyba).

Načítané kodeky, ale nejako nepomohli ...

(zvyšok otázky je odstránený ako neinformačný)

Dobrý čas!

Všeobecne podľa popisu podľa pravdepodobnosti absencia niektorého kodeku v systéme (a skutočnosť, že ste nainštalovali sadu kodekov, nemusí nič zaručiť, nemusí mať požadovaný kodek vôbec).

Už ani nehovorím o tom, že rovnaký K-Lite Codec Pack sa dodáva v niekoľkých konfiguráciách a počas inštalácie môžete určiť, ktorú možnosť potrebujete (úplnú alebo voliteľnú). Od toho samozrejme závisí sada kodekov v systéme ...

Dobre, nech je to akokoľvek, v tomto článku budem neustále uvádzať najbežnejšie príčiny tohto problému. Takže ...

*

Čo môžete odporučiť tým, ktorí si niektoré videá nepúšťajú

Preinštalujte kodeky

Toto je prvá vec, ktorú by som odporučil začať riešiť týmto problémom (najmä v prípadoch, keď sa niektoré videá prehrávajú normálne, iné naopak nie). Systém s najväčšou pravdepodobnosťou jednoducho nemá konkrétny kodek.

? Poznámka!

Mimochodom, pred opätovnou inštaláciou balíka kodekov zo systému odstráňte staré. Na úplné odstránenie (aby v systéme nezostali žiadne chvosty) použite obslužný program IObit Uninstaller.

*

Pokiaľ ide o výber balíka kodekov - podľa môjho názoru je jednou z najlepších možností súčasnosti balík ? K-Lite Codec Pack.

Je pravda, že existuje niekoľko odtieňov:

  1. musíte si zvoliť verziu Mega (na webe počas sťahovania nezabudnite, že je k dispozícii niekoľko možností: Basic, Standart, Mega);
  2. počas inštalácie nastavte všetky parametre manuálne (sami): v kroku „Vybrať komponenty“ - vyberte možnosť „Veľa vecí“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Možnosť inštalácie sady kodekov MEGA Pack - veľa vecí

Po inštalácii balíka K-Lite Codec Pack - reštartujte počítač. Mali by ste teda mať vo svojom systéme všetky najnutnejšie kodeky ✔ ...

*

Skúste použiť skvelý videoprehrávač

Niektoré videoprehrávače (napríklad štandardné Windows Media) nemusia podporovať určité video súbory (formáty). V takom prípade sa video nebude prehrávať, aj keď máte vo svojom systéme požadovaný kodek.

Ďalším z hlavných odporúčaní (okrem kodekov) je preto výmena videoprehrávača. Mimochodom, na svojom blogu mám článok s top 10, odkaz je hneď dole.

? Pomoc!

10 najlepších videoprehrávačov zadarmo pre Windows 7/8/10 - pozri môj výber.

*

Upozorňujeme, že veľmi dobrou voľbou by bolo zvoliť hráča, ktorý v systéme nepotrebuje kodeky (t. J. Používa svoj vlastný). Ide o hráčov: GOM Player, PotPlayer, Splash HD Player Lite, KMPlayer.

*

Video súbor je práve „pokazený“ (napríklad nie je úplne načítaný)

Ak máte problém s prehrávaním iba jedného konkrétneho súboru, je možné, že je práve zlomený (na rovnakých torrentových sledovačoch ho len nerozšíria). Všimnite si tiež, či je súbor úplne načítaný (100%) *.

* Poznámka! Mnoho používateľov sa pokúša prehrať súbory, ktoré ešte neboli úplne stiahnuté (v dôsledku toho sa prehrávač začne „koktať“, zmraziť atď.).

Stiahnite si torrentový súbor (qBittorrent)

*

Neaktualizovaný / nainštalovaný ovládač na grafickej karte

Moderný operačný systém Windows 8/10 výrazne uľahčuje prácu s ovládačmi: po inštalácii systému už väčšina zariadení funguje, pretože systém pre ne automaticky vyberá ovládače. A mnoho používateľov ich ani neaktualizuje ...

Všeobecne platí, že ak máte problémy s prehrávaním videa, hrami, grafikou atď. - odporúčam skontrolovať, či je na grafickej karte nainštalovaný ovládač (či nedošlo ku konfliktu), a aktualizovať ho.

Na kontrolu prítomnosti vodiča - v drvivej väčšine prípadov stačí otvoriť správcu zariadení  (stlačte Win + Pause , v ľavom menu bude odkaz na spustenie správcu zariadenia).

V Správcovi zariadení skontrolujte karty „Grafické adaptéry“ a „Ďalšie zariadenia“ (ak existuje).

Venujte pozornosť snímke obrazovky uvedenej nižšie ? - zobrazuje priaznivú možnosť (aj nie). V ideálnom prípade by ste nemali mať zariadenia so žltými výkričníkmi.

Správca zariadení - grafické adaptéry (vľavo - ovládač, vpravo - nie)

Mimochodom, ak máte prenosný počítač, je najlepšie stiahnuť si ovládač grafickej karty z oficiálnych webových stránok výrobcu vášho zariadenia. Výrobcovia často upravujú ovládače videa tak, aby fungovali správne pre konkrétny model prenosného počítača.

Všeobecne môžete zistiť, ako aktualizovať ovládač videa z pokynov, ktorých odkaz je uvedený nižšie.

? Pomoc!

Ako aktualizovať ovládač grafickej karty AMD, nVidia a Intel HD: z A do Z - pozrite si pokyny.

*

Súbor bol šifrovaný ...

Niektoré videosúbory môžu byť šifrované.

Napríklad, ak snímate video zaznamenané videorekordérom alebo kamerou, môže sa stať, že bude spracované a komprimované špeciálnym fotoaparátom. kodek (zjavne z bezpečnostných dôvodov, aby ho nikto nemohol tak ľahko zmeniť alebo upraviť).

Ak chcete takéto video prehrať, musíte najskôr určiť, ktorým kodekom je súbor zašifrovaný (napríklad to môžete urobiť tak, že sa pozriete na model záznamníka alebo použijete hexadecimálne editory).

Potom si stiahnite potrebný softvér z webovej stránky výrobcu vášho rekordéra a otvorte video. Tejto problematike sa podrobnejšie venuje jeden z predchádzajúcich článkov, odkaz nižšie.

? Pomoc!

Ako otvoriť súbor z videorekordéra alebo bezpečnostnej kamery: video sa neprehráva.

*

Na prehrávanie videa je potrebný program Adobe Flash Player

Na prehrávanie niektorých videí vo formáte Flash a online videí z mnohých webov je potrebná najnovšia verzia prehrávača Adobe Flash Player (jeho podpora však čoskoro skončí ...).

Je však potrebné poznamenať, že v mnohých prehľadávačoch je Flash Player predvolene zakázaný (a niekedy nie je nainštalovaný vôbec). Preto pre každý prípad tu odporúčam aj pár poznámok (?).

? Pomoc!

1) Ako správne aktualizovať program Adobe Flash Player.

2) Ako odblokovať program Adobe Flash Player v prehliadačoch: Chrome, Firefox, Opera, Edge, Yandex

*

Doplnky prídu vhod ako vždy!

Všetko najlepšie!

?

Prvýkrát zverejnené: 3. 4. 2019 

Oprava: 4. 4. 2020